Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2012., 23:47   #1021
Quote:
Kokolina1 kaže: Pogledaj post
Bok, htjela bih si sašiti plisiranu maksi suknju kakve se sada mogu kupiti u Zari, ali su za poliester ipak preskupe... Zanima me ako se može kupiti već gotov plisirani materijal, ali ne od poliestera, koji bi isto lijepo padao?? Ako znate kakve dućane po Rijeci i koliko bi metar uopće koštao... Tenks!
ja sam ih gledala po splitu - 190 (ružna) do 350 (lijepa) kuna dupli metar, ali nije neki izbor... mislim da plisiranje ne košta toliko puno, frendica je ovdi u splitu nosila u pezelja plisirat, kupila je neki jeftini zeleni šifon od sintetike i tanki pamuk za podstavu do poda ( u barakovićevoj u dućanu s restlovima, znači nije dala preko 39 za dupli metar), laštik za struk, i nije je sve skupa 300 kuna došlo. ok, ovo su cijene za split, ali nigdje ne bi trebalo bit skuplje

a možeš i naručit odavde (ja dvije kupila, koraljnu i crnu). jeftinije nego u zari, i puno ljepše: http://www.3suisses.hr/hr/shop/artik...5-1-27095.html
__________________
Troubleseeking Blonde
Elle.Woods is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 08:30   #1022
Quote:
Nata07 kaže: Pogledaj post
trebala bih cca 20 m bijelog damasta, pa ako netko zna povoljnu cijenu negdje - molila bih
znam da su imali damast po 25 kn/m, ali ipak ih nazovi i provjeri: http://www.tkip.hr/
Charmel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 08:48   #1023
[IMG]

nemam iskustva u šivanju, no htjela bi si sašiti ovako jednostavnu haljinu, di da nađem kroj,tj otkud da počnem?
thx

ili ako znate neku ok krojačicu u zg, ne skupu

Zadnje uređivanje Sanjch : 04.06.2012. at 08:55.
Sanjch is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 22:58   #1024
Quote:
Sanjch kaže: Pogledaj post
di da nađem kroj,tj otkud da počnem?
burda? nađeš kroj za takvu haljinu a ovu asimetriju lako izrežeš odnosno iskrojiš na materijalu. al je lakše odrezat..
MermaidMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 07:59   #1025
Tocno, fino nadi Burdu i najslicniji model. Nemoj kupovati novu vec odi na stand sa statim novinama i sam gledaj prvu stranu radne knjige, tamo su ti tkz. tehnicki crtezi i najbolje vidis modele i nece ti kenjati prodavac kaj listas.
Izvadis model i na donjem djelu izrezes rub kako zelis. Na prenjoj i na zadnjoj sredini ( tam di preklapas materijal na prednjem djelu i di ide zip na ledima ) ne smijes naglo zavrsit, po nekim ostrim kutem vec pod kutem od 90% da da nema siljak na kraju vec da je lijiepo zaobljeno
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 10:37   #1026
Ženske, ja trebam prekrojiti gaće od badića (prevelike su mi).

Ako znate nekoga tko inače šiva badiće, molim vas da mi pošaljete kontakt! (da je u Zagrebu ili okolici)

HVALA PUNO!!!
lilaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 11:33   #1027
prodaje li tko možda šivaću mašinu? hvala
__________________
I'm gonna be mommy....again!! :)
ana.sebrek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 13:24   #1028
Quote:
lilaa kaže: Pogledaj post
Ženske, ja trebam prekrojiti gaće od badića (prevelike su mi).

Ako znate nekoga tko inače šiva badiće, molim vas da mi pošaljete kontakt! (da je u Zagrebu ili okolici)

HVALA PUNO!!!

Aaaaaaaa ja bi nekog da mi prekroji badić

Gledam na njuškalu, svuda, nema krojačice koja to radi
lilaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 14:55   #1029
znate li koji bi bio ovo materijal haljine?

shoes90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 17:35   #1030
Quote:
shoes90 kaže: Pogledaj post
znate li koji bi bio ovo materijal haljine?

po meni svila. mrvicu jača/deblja od onih svilenih marama.. kak joj ide oko nogu, kako joj pleše..
MermaidMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 02:50   #1031
osnovni tečaj šivanja u rijeci, da li je netko bioi gdje? hvala
nefertitiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 08:45   #1032
pozdrav!
pitanje,jel itko pokušavao raditi donje rublje sam?
htijela bih početi tako nešto jer nikako nemogu naći grudnjak koji mi paše no neznam gdje nabaviti žice,naramenice i kopčice za sve to?
(Ja sam u zagrebu)
EMSTER is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 09:23   #1033
emporio, pamigo i tak...
svatko ima nest
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 09:35   #1034
Quote:
shoes90 kaže: Pogledaj post
znate li koji bi bio ovo materijal haljine?

Po meni to nije svila, neko jersey, neki viskozni, bas zato, sto jako lijepo pada uz tijelo. Istina, da se ne vidi, dal ima rasporak izza za napraviti dug korak, ali cinimi se, da ga nema, a tako mozes hodati samo u jerseyu.
Cak se vidi na duzini uski rub, kako je obentlan. Da je svila, mislim, da bi se vise zavrnuo na gore.

Quote:
EMSTER kaže: Pogledaj post
pozdrav!
pitanje,jel itko pokušavao raditi donje rublje sam?
htijela bih početi tako nešto jer nikako nemogu naći grudnjak koji mi paše no neznam gdje nabaviti žice,naramenice i kopčice za sve to?
(Ja sam u zagrebu)
Nije toliko problem naci materijala, kako samo sasiti sve to.
Kakvu imas masinu, itd?
Ja sam prije 15 godina radila u tvornici, gdje smo sivali d.ves, i moram priznat, da nije ni malo lako. Naravno, ak zelis, da izgleda kak spada.
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 13:25   #1035
cure imam pitanje.... kupila sam haljinu asimetričnu i malo mi je podstava kartka.... materijal je jako tanak, rastezljiv, lagan.... onako fin...(morala bi mamu pitati koji je).... e sad to bi majka i ja sredile, al gdje ima takvih materijala u zg-u za kupiti..... boja je nešto kao koraljna.... ajmo reći da je materijal klasičan za podstavu... čak sam mislila da ju produžimo sa nekom laganom čipkom.... kad bi bila u toj boji bilo bi najbolje il u bijeloj.... mislim da bi bilo fora da se malo vidi kao čipke...
mikica m is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 13:46   #1036
bok, zna li netko od vas iskusnih šivačica kakva je bagatova vesna? dobit ću jednu na korištenje pa me čisto zanima, znam da ima boljih i lošijih modela...
I jel neko zna za neki dobar tečaj šivanja i kroja u zg? Neki da se baš isplati i puno nauči? tenksi
bricolage is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 15:28   #1037
Quote:
mikica m kaže: Pogledaj post
cure imam pitanje.... kupila sam haljinu asimetričnu i malo mi je podstava kartka.... materijal je jako tanak, rastezljiv, lagan.... onako fin...(morala bi mamu pitati koji je).... e sad to bi majka i ja sredile, al gdje ima takvih materijala u zg-u za kupiti..... boja je nešto kao koraljna.... ajmo reći da je materijal klasičan za podstavu... čak sam mislila da ju produžimo sa nekom laganom čipkom.... kad bi bila u toj boji bilo bi najbolje il u bijeloj.... mislim da bi bilo fora da se malo vidi kao čipke...


odu u prvi ducan i pitaj kaj ima slicno. Nemoj se opterecivati time daje isti materijal, nece bit, samo ces zivce izgubit.
Ak netko jos jednom postavi pitanje di ima dobar ducan u Zg

Quote:
bricolage kaže: Pogledaj post
bok, zna li netko od vas iskusnih šivačica kakva je bagatova vesna? dobit ću jednu na korištenje pa me čisto zanima, znam da ima boljih i lošijih modela...
I jel neko zna za neki dobar tečaj šivanja i kroja u zg? Neki da se baš isplati i puno nauči? tenksi
Dobra i bitno je da radi, ako je stara i dugo nije koristena ili malo steka, servis prosim i ko nova bu bila
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 17:55   #1038
Quote:
Dita Von Teese kaže: Pogledaj post
Po meni to nije svila, neko jersey, neki viskozni, bas zato, sto jako lijepo pada uz tijelo. Istina, da se ne vidi, dal ima rasporak izza za napraviti dug korak, ali cinimi se, da ga nema, a tako mozes hodati samo u jerseyu.
Cak se vidi na duzini uski rub, kako je obentlan. Da je svila, mislim, da bi se vise zavrnuo na gore.



Nije toliko problem naci materijala, kako samo sasiti sve to.
Kakvu imas masinu, itd?
Ja sam prije 15 godina radila u tvornici, gdje smo sivali d.ves, i moram priznat, da nije ni malo lako. Naravno, ak zelis, da izgleda kak spada.
znači ipak treba neka specijalna mašina?:/
ma jedino što imam je endlerica i obična šivaća mašina...
mislila sam da ću moći s time što imam...
__________________
blog
EMSTER is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 00:04   #1039
Hej cure, meni treba krojacica koja bi mi podstavila kupace gacice... u rijeci negdje?
Ma nije vazno zapravo, poslala bi ih ja postom ak nist drugo....
Zna li tko?
mimikatepupu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 08:54   #1040
Quote:
EMSTER kaže: Pogledaj post
znači ipak treba neka specijalna mašina?:/
ma jedino što imam je endlerica i obična šivaća mašina...
mislila sam da ću moći s time što imam...
Ne ne treba, nece biti savrseno, al ko ga jebe.
Bitna je endlerica. Moja preporuka da proube radis sa uskim ( ne gustim) cik cak bodom, klasicni ravni nije elastican.

Quote:
mimikatepupu kaže: Pogledaj post
Hej cure, meni treba krojacica koja bi mi podstavila kupace gacice... u rijeci negdje?
Ma nije vazno zapravo, poslala bi ih ja postom ak nist drugo....
Zna li tko?
Nisam iz rijeke, neznam, ali mozes ih podstaviti sama. Krojacica ih sigurno ne bu parala, em ima hiljadu savova, em je to dosta ljigav posao (znog materijala).
Odi u trgovinu tkanina, tete ce ti pomoci kaj da kupis i onda izrezes po kupacima postavu i rucno, po rubovima je usij.
Tako sam sredia svoj bijeli prije puno godina i bil je cist ok. Nije nitko nist skuzio, sem kaj su komentirali kak se nist ne vidi...decki ofkors, ocito su bili razocarani
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:56.