Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2005., 09:25   #1
Fondovi

Da li je netko ulagao u investicijske fondove? Kakva su vam iskustva?
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 09:43   #2
https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=56314
__________________
http://www.actionaid.org.uk/

Sponsor a Child Today
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 12:54   #3
Ma daj, tjeraš vodu na svoj mlin, a nikome tko se razumije neda se raspravljati sa tobom.


Lucijo a šta te zanima? Ako imaš keš i želiš sigurnost kupi direktno državne obveznice preko brokera, kamata od 6% ili više godišnje. Ivesticija može propasti jedino kad i država.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 18:14   #4
Lucija, evo ti stranica gdje imas pregled svih fondova u HR

http://www.hrportfolio.com/

Ja imam novac u 4 fonda, jedan novcani (tu mogu bilo kad podignuti novac bez troskova), jedan mjesoviti (oko 50%) i dva dionicka ( tu uplacujem mjesecno i pratim sta se desava - to mi je dugorocna stednja)

Iskustva za sad OK. Ako te nesto konkretno zanima, pitaj.

Kaskader, postoje lombardni krediti gdje na osnovu zaloga uloga u fond dobivas novac i mozes ga reinvestirati u fond. Dakle, ne stoji tvoja tvrdnja da ti banka nece dati novac za kupnju udjela
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 19:13   #5
Daju ti ga na osnovu zaloga u fond..ne.
__________________
http://www.actionaid.org.uk/

Sponsor a Child Today
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 19:59   #6
Quote:
syrius1 kaže:
Lucija, evo ti stranica gdje imas pregled svih fondova u HR

http://www.hrportfolio.com/

Ja imam novac u 4 fonda, jedan novcani (tu mogu bilo kad podignuti novac bez troskova), jedan mjesoviti (oko 50%) i dva dionicka ( tu uplacujem mjesecno i pratim sta se desava - to mi je dugorocna stednja)

Iskustva za sad OK. Ako te nesto konkretno zanima, pitaj.

Kaskader, postoje lombardni krediti gdje na osnovu zaloga uloga u fond dobivas novac i mozes ga reinvestirati u fond. Dakle, ne stoji tvoja tvrdnja da ti banka nece dati novac za kupnju udjela
Konkretno, koliki su ti godišnji prinosi kad odbiješ ulazne i izlazne naknade?
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 20:02   #7
Quote:
walter kaže:
Konkretno, koliki su ti godišnji prinosi kad odbiješ ulazne i izlazne naknade?
I zar nema neka godišnja naknada za upravljanje, kad se sve zbroji onda to više nije to.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2005., 00:00   #8
Re: Investicijski fondovi - vaša iskustva

Quote:
lucija kaže:
Da li je netko ulagao u investicijske fondove? Kakva su vam iskustva?
Jedan moj suradnik se bavi time. Veli da je dobro i mene je zvao ali nije mi se dalo.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2005., 01:05   #9
Re: Re: Investicijski fondovi - vaša iskustva

Quote:
J-C kaže:
Jedan moj suradnik se bavi time. Veli da je dobro i mene je zvao ali nije mi se dalo.
Odličan savjet. Prilično konkretan.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2005., 11:37   #10
Quote:
kaskader kaže:
Daju ti ga na osnovu zaloga u fond..ne.
Da. Konkretno Hypo.

Quote:
Konkretno, koliki su ti godišnji prinosi kad odbiješ ulazne i izlazne naknade?
Dakle, kod Hypo imam cash fond. Nema naknada. Prinos oko 5% godisnje. Tu ubacim 70-80% place kad je dobijem a onda tjedno vracam na tekuci sto mi treba. Nesto uvijek ostane i to stavljam u druge fondove.
Mjesoviti fond mi je ostvario 12%. Nema ulaznu nego izlaznu naknadu u prve 3 godine. Znaci da necu podizati prije.
Dionicki su ostvarili 17 i 29%. Tu je naknada odavno pokrivena.

Quote:
I zar nema neka godišnja naknada za upravljanje, kad se sve zbroji onda to više nije to.
Postoji naknada za upravljanje i naknada depozitnoj banci. To se obracunava dnevno na ukupnu imovinu fonda te je uracunato u prinos. Dakle moze se zanemariti jer kad fond objavi dnevnu vrijednost udjela te su naknade vec oduzete.
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2005., 20:59   #11
Okej, siriuse, da pitam konkretno.

Znači, zadovoljan si tretmanom kao korisnika - jednostavno ulaganje i dizanje novca - nema bullshit binga, sitnih slova u ugovoru, zarađuješ i misliš kako je to više manje siguran način štednje i investiranja, tako sam to shvatila.

Ma nitko u mojoj okolini nije investirao, pa da pitam nekoga tko jest - sve mi je jasno na papiru i u statutu, al me zanima jel ima neka kvaka u realnom investiranju koju ne znaš dok ne uđeš u sve to skupa.

Ima li netko iskusva s Kd Victoria?
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2005., 23:15   #12
ja koristim novčani fond, nisam nekakav veliki igrač, ali ubacujem pomalo iz plaće.
kada zatreba lako prebacim opet an tekući.

cicap is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2005., 11:02   #13
Quote:
lucija kaže:
Okej, siriuse, da pitam konkretno.

Znači, zadovoljan si tretmanom kao korisnika - jednostavno ulaganje i dizanje novca - nema bullshit binga, sitnih slova u ugovoru, zarađuješ i misliš kako je to više manje siguran način štednje i investiranja, tako sam to shvatila.

Ma nitko u mojoj okolini nije investirao, pa da pitam nekoga tko jest - sve mi je jasno na papiru i u statutu, al me zanima jel ima neka kvaka u realnom investiranju koju ne znaš dok ne uđeš u sve to skupa.

Ima li netko iskusva s Kd Victoria?
Spomenuo sam da je jedan od mojih dionicki fondova ostvario 29%. To je Victoria. Ulazu uglavnom u Hr dionice. Minimalna uplata je 100EUR a ulazna naknada 3,5%

http://www.kd-group.hr/
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2005., 23:25   #14
Ovisi koliko novaca imaš i sa kojom svrhom ulažeš..
npr. ja nemam puno love i nisam siguran kad će mi zatrebati pa sam prilično konzervativan u ulaganjima.
Zato ulažem u novčani fond koji ima mali ali relativno siguran prinos. Što se tiče jednostavnosti, jako sam zadovoljan sa HI CASH (novčani fond HYPO iNVESTA) jer mogu uplate obavljati preko internet bankarstva, jednom se prijaviš i dalje možeš uplaćivati koliko hoćeš odnosno možeš, nema ulaznih ni izlaznih naknada (za razliku od sličnih fondova Zagrebačke banke).
Htio sam uplaćivati u RBA CASH ali tražili su da za svaku uplatu ispunjavam formulare u poslovnici bez obzira što bi uplatu izvršio internet bankarstvom (ako se u međuvremenu nešto promjenilo, molim vas javite mi) pa sam ostao kod HYPO-a
Još nisam povlačio novce iz fonda tako da ne znam kako to ide, ali prema statutu fonda i uobičajenoj praksi mislim da je za to potrebno 2-3 radna dana.

Sretno!
By The Way is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2005., 23:46   #15
Evo, i ja se uključio, neku manju lovu koju čuvam za platiti troškove doktorata sam prebacio u ZB plus, novčani fond Zagrebačke banke koji nema ulaznih i izlaznih naknada, dakle, tipičan "cash management". Ide sve preko Internet bankarstva, samo sam trebao odnijeti u poslovnicu izjavu da mi uključe uslugu.

Sada mogu počet brojati prinos. No, nekako mi se čini, puno je bolje uložit npr. 1.000.000 kn nego nekoliko tisuća kn...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 00:06   #16
Vojki, a jel možda znaš koliki je prinos ZB plusa?
Nisam znao da nemaju ulaznih / izlaznih/ naknada (pogledao sam upravo na webu i vidim da nema ) tako da i to može biti OK...
By The Way is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 09:37   #17
Samo novčani inv. fondovi nemaju ulazno/izlaznih naknada, zato su najbolja opcija za kratkoročno ulaganje.

Trebalo bi tamo na webu pisati koliki je prinos.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 10:00   #18
Ja preferiram PBZ Global i Reif. Balanced.
Svaki višak love stavljam u fondove.
el Torro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 10:05   #19
Imaš sve o investicijskim fondovima na stranici www.to-one.hr!

Stranica je stvarno informativna i može se prilagoditi sa vlastitim postavkama.

Da, općenito nema naknada u novčanim fondovima.
Ja uplaćujem u ZBPlus, ali nemam internet bankarstvo, tako da moram ići svaki put u banku - ali nije bed (može se u svakoj poslovnici).

cicap is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 10:58   #20
Quote:
By The Way kaže:
Vojki, a jel možda znaš koliki je prinos ZB plusa?
Nisam znao da nemaju ulaznih / izlaznih/ naknada (pogledao sam upravo na webu i vidim da nema ) tako da i to može biti OK...
Imaš sve na www.zbi.hr .
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:58.