Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2009., 21:57   #1
Forex

Zahvaljujem onlineru na ovako dobrom postu, i uvaženom bivšem moderatoru a sadašnjem trollu na ideji na od ovoga napravimo novu temu, a da onu staru punu smeća i reklama zatvorimo. Odsad, tko ima nešto pametno pitati ili reći o Forexu izvolite ovdje. Tko nema, bolje da se niti ne pojavljuje.

Zadnje uređivanje bilokoje : 23.04.2010. at 22:31. Reason: link na post
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 11:34   #2
.....

Molim komentar (odgovor) na slijedeća dva pitanja
1. Alpari brokeri . iskustva i dojmovi u radu s njima.Nigdje na netu nisam uspio naći nista loše o njima.Preporuka neke druge brokerske kuće isključivo na temelju vlastitog iskustva.( licenca, tehnička podrška,spred , platforma itd.)
2.Molim nekog ljubaznog da mi ukratko korak po korak objasni transakciju ja - fx broker u inozemstvu - fx broker u inozemstvu -ja.
Sve ovo može ,ako je potrebno, na private.
Svi prikupljeni podatci i informacije su u svrhu osobnog informiranja i edukacije te ih u druge svrhe neću koristiti.(majke mi).
subaru14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 13:32   #3
Quote:
subaru14 kaže: Pogledaj post
.....

Molim komentar (odgovor) na slijedeća dva pitanja
1. Alpari brokeri . iskustva i dojmovi u radu s njima.Nigdje na netu nisam uspio naći nista loše o njima.Preporuka neke druge brokerske kuće isključivo na temelju vlastitog iskustva.( licenca, tehnička podrška,spred , platforma itd.)

2.Molim nekog ljubaznog da mi ukratko korak po korak objasni transakciju ja - fx broker u inozemstvu - fx broker u inozemstvu -ja.
1. Nemam iskustva, al renomirani svjetski broker tako da ako ti odgovara platforma i spreadovi nemaš bojazni. Svakako kontaktiraj brokera i postavi im neka pitanja(recimo ova koja su tu) da vidiš kakav je njihov odnos s klijentima a i da vidiš kako ta komunikacija funkcionira(potrebne osnove engleskog ili nekog drugog svjetskog jezika).

2. Nakon što otvoriš live account(instrukcije za otvaranje ti se nalaze na sajtu svakog brokera), šalješ im pare sa svog deviznog računa na njihov račun( oni ti kažu da je tvoj račun otvoren i da možeš slati). Oni će ti maksimalno pomagati u tome i govorit šta da radiš jer im je to u interesu. Obično njima pare stižu istog dana ili eventualno u roku od 2 radna dana. Mislim to ti stvarno nije problem, samo kad zapneš pitaj brokera jer on to zna najbolje, to mu je posao.
onliner is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 10:17   #4
Quote:
onliner kaže: Pogledaj post
.... Mislim to ti stvarno nije problem, samo kad zapneš pitaj brokera jer on to zna najbolje, to mu je posao.
Ipak je problem....Htio otvoriti devizni u PBZ , al teta ,kada sam spomenija transfer na brokersku kuću u inozemstvu,načisto poludila....da se to nesmi, da je to kriminal, pranje novca, spominjala agenciju za sprečavanje svega i svačega.Čovik u brokerskoj kući ( ja sam za njega profesor engleskog jezika a obično sam priučeno magare) šalje mejlove koji nemaju veze sa mojim problemom.( majlove šalje zato što je verbalna komunikacija nemoguća).ja i dalje u problemu....kako što brže i bezbolnije spušit desetak tisuća novaca?
subaru14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 16:47   #5
Jel ide tko 29.10 u Westin na seminar o Forexu?
mico is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 16:51   #6
Quote:
mico kaže: Pogledaj post
Jel ide tko 29.10 u Westin na seminar o Forexu?
Kolika je kotizacija?
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 17:57   #7
Quote:
scarlet1 kaže: Pogledaj post
Kolika je kotizacija?
2000 kn
mico is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 18:32   #8
Evo... zadnji pokušaj i više neću tlačiti.
Molim nekog ljubaznog da mi ukratko korak po korak objasni transakciju ja - fx broker u inozemstvu - fx broker u inozemstvu -ja.
Sve ovo može ,ako je potrebno, na private.
Svi prikupljeni podatci i informacije su u svrhu osobnog informiranja i edukacije te ih u druge svrhe neću koristiti.(majke mi).
subaru14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 18:58   #9
http://www.nacional.hr/clanak/66909/...-milijuna-kuna
http://www.vecernji.hr/vijesti/obeca...u-clanak-21834
KAKO JE PUKNUO najnoviji lanac sreće
Forex: Prijevara teška 100 milijuna kuna

VIŠE OD TISUĆU HRVATSKIH GRAĐANA povjerilo je svoj novac varalicama koji su ih uvjerili u sigurnu dobit na stranim burzama deviza, tzv. forexu; sada je jasno da trgovanja devizama nije bilo, a prevaranti su nestali skupa s milijunima kuna

RH zakonska regulativa o trgovanja na Forexu je na čekanju do 1.1.2010. godine.
Burza neće nigdje pobjeći do 2010g. Sugestija dobre namjere je da se sa nekoliko mjeseci treninga i ubuduće ne upušta u trgovanje jer je ta burza zahtjeva veliko iskustvo i nosi visoki rizik. Internet je velik te samim time ima mnogo dostupnih i besplatnih materijala koji mogu pospješiti znanje vezano za područje Forex burze. Treninga , kad su burze u pitanju, nikada previše a idućih par mjeseci će brzo proći

FX je jako, jako tezak i jako, jako ozbiljan posao. Ako tome ne pristupate barem kao studiju medicine (ili jos ozbiljnije) onda to shvatite kao hobi i pazite da na hobi ne potrosite previse novaca, vremena i zivaca. Jer ce se na sve to svesti.
__________________
"I have seen the enemy...and it is me."
zaboky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 22:58   #10
Quote:
subaru14 kaže: Pogledaj post
Ipak je problem....Htio otvoriti devizni u PBZ , al teta ,kada sam spomenija transfer na brokersku kuću u inozemstvu,načisto poludila....da se to nesmi, da je to kriminal, pranje novca, spominjala agenciju za sprečavanje svega i svačega.Čovik u brokerskoj kući ( ja sam za njega profesor engleskog jezika a obično sam priučeno magare) šalje mejlove koji nemaju veze sa mojim problemom.( majlove šalje zato što je verbalna komunikacija nemoguća).ja i dalje u problemu....kako što brže i bezbolnije spušit desetak tisuća novaca?
I šta jesi na kraju otvorio taj račun ili ...
Što se tiče ovog s brokerom, krajnje čudno al bar znaš da s njima ne trebaš imati posla. Ja osobno kontaktirao sam 3-4 brokera i svi perfektno govore engleski i još par jezika Baš me zanima ak nije tajna koji je to broker?
onliner is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 09:07   #11
Quote:
onliner kaže: Pogledaj post
I šta jesi na kraju otvorio taj račun ili ...
Ja sam u HR samo povemeno pa nisam baš upućen kako to ide, čujem da ljudi otvaraju račune vani, recimo u Sloveniji gdje to legalno. Napraviš debitnu karticu na tom računu i dižeš novac kad želiš u Hrvatskoj, samo što onda U HR
Možeš podići samo u kunama pa pri konverziji gubiš...
onliner is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 12:08   #12
Quote:
bigbozo kaže: Pogledaj post
1

Quote:
- Izbor brokera

Brokera treba (mora se) izabrati ovdje:

http://www.100forexbrokers.com/

metoda izbora brokera mora biti:
- ECN broker, ili barem
- STP broker, i kao zadnje a kao obavezno
- da je broker registriran u FSA (UK) i/ili NFA (USA).
- trgovinska platforma: MT4
Ne znam zašto MT4 pod "mora" to je dobra platforma ali ima i drugih dobrih a neke meni i bolje(fxcm, oanda)

Quote:
4 - Zaključak:
Ako broker kojeg ste izabrali nije u sustavu ECN ili bar STP, znači da ste odabrali brokera
iz grupe MM (market makers) koji su zapravo i DD(Dealing Desk) brokeri.
U svakom slučaju, izbor koji bi trebalo što prije promijeniti i/ili izbjeći !!
Zašto ?
MM/DD brokeri zarađuju novac i na način da zadaju naloge kontra vašeg naloga. Vi zadajete
nalog za 'ask', MM/DD broker zadaje nalog na 'bid' i obratno. Dakle 'igra' protv vas i zarađuje na vama
i usput kreira tržište. Ovdje 'Market Makers' ima izrazito negativnu konotaciju za razliku od MM na stock tržištu.
Ovo je jedan poznatih forex mitova - broker igra protiv tebe.
Forex je preveliko tržište na kojem se osim tebe nalaze još tisuće privatnih trgovaca, firmi, banaka itd. Tako da broker nemože igrati protiv konkretno tebe(osim ako ti ne ulaziš sa recimo milijardom USD). Radi se o tom da MM broker ima uvid u sve naloge svih svojih klijenata. Ako on primjeti grupaciju stop loss naloga oko određenog nivoa a cijena se nalazi blizu tog nivoa(20-30 pisa), onda će broker pokušati pomaknuti cijenu(smanjiti ili povećati cijenu naglom prodajom ili kupnjom određene valute) do tog nivoa. Ako cijena zahvati grupirane naloge oni se izvrše i ona(cijena) dobija dodatni pomak, i na tom pomaku onda broker zarađuje. Napisao sam "ako" jer broker ne uspije uvjek pomaknuti cijenu.
Od te igre brokera stradaju svi čiji stop nalozi se nalaze na spomenutom nivou, i ECN klijenti i MM klijenti, jer forex je jedinstveno tržište. Da li ćeš ti nasjesti na tu igru ovisi o tvom znanju i iskustvu a ne kakvog si brokera izabrao. Neki traderi čak koriste tu igru kao svoju strategiju, pa onda ganjaju stopove zajedno s njima.


Quote:
Ako slučajno zaradite 30% ili više od uloga u 1 mjesecu, MM/DD broker otkazuje suradnju s vama
Ne kužim iz kojeg razloga ako zaruđuje na spreadu po svakom trejdu bez obzira gubiš ili dobijaš
Osobno sam preko MM brokera zano zaraditi i preko 30% u 1 mj. pa ništa. Ne bi nudio 1:100 polugu da je tako. Istina radi se o krupnom i renomiranom brokeru.

Quote:
zato jer on ne zarađuje na vama osim klasičnih 2-3 pipsa(oko 20-30$) po trgovanju!
Da samo 2-3 pipsa po trgovanju, a tih trgovanja se skupi par tisuća dnevno pa ti računaj.

Quote:
- skalpiranje je zadavanje i izvršavanje 2-3 naloga u 2-5 min. uz zaradu od oko 5$-50$ po nalogu. Znači,
malo, sitno i vrlo, vrlo brzo! MM/DD broker mora oglasiti na prodaju i prodati sve gore opisano za oko 2-5 min. !!
Vrlo teško, pogotovo ako ga vi (ili program za autom. zadavanje naloga) zasipa hrpom naloga u 24h !!
Dakle MM/DD ne prihvaća skalpiranje kao način trgovanja, dok kod ECN/STP brokera sve ovo prolazi u realnom vremenu i
anonimno i bez utjecaja na (kreiranje) tržište !

Računalo ECN/STP brokera komunicira s računalom banke u direktnom linku, evo u čemu je bit !!
Moj MM broker izvrši nalog u sekundi. Za vrijeme važnih novosti to je sporo, jer se u sekundi tržište pomakne za 50 pipsa. Budući da ja u to vrijeme ne trgujem jer cijena se kreće najčešće izuzetno kaotično, meni je svejedno.
onliner is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 23:46   #13
Quote:
onliner kaže: Pogledaj post
.... Ovo je jedan poznatih forex mitova - broker igra protiv tebe.
Grijesis... Broker moze itekako igrati protiv tebe a da ne govorim jos o slippage-u koji on odredjuje.
Koliko puta se desavalo da je IBFX bas radio SL hutning, bezbroj puta i zato tog brokera treba izbjegavati. Stvarno ne znam koliko puta sam to vidio ali desilo se da je recimo za 40-100 pipseva cijena bila razlicita ( makar to bilo za 10 sec ali pomocu toga se rijese SL-ova i ne pricam za vrijeme kada stizu novosti ) nego kod drugih brokera, normalno pricam o MM koji imaju velike spreadove a ne ECN brokere kao sta je dukascopy koji nije MM.

Zato to nije mit, vec istina i nitko nece promijeniti moje misljenje o tome.

Super iskustva sam imao sa Royal FX-om sve do kada se nije spoio sa IKON-om i postali su sada tj. prije 2 godine ako se ne varam IKON Royal.

Preporucio bih www.fxcm.co.uk kao MM brokera a moze proc i FXDD kod kojeg mozete otvoriti ECN acc. sa manjim depozitom nego kod ostalih te imati spread od 0,5 cak zna i biti 0.


Sreto sa forexom...

JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 13:46   #14
Quote:
JoZoFX kaže: Pogledaj post
Grijesis... Broker moze itekako igrati protiv tebe a da ne govorim jos o slippage-u koji on odredjuje.
Koliko puta se desavalo da je IBFX bas radio SL hutning, bezbroj puta i zato tog brokera treba izbjegavati. Stvarno ne znam koliko puta sam to vidio ali desilo se da je recimo za 40-100 pipseva cijena bila razlicita ( makar to bilo za 10 sec ali pomocu toga se rijese SL-ova i ne pricam za vrijeme kada stizu novosti ) nego kod drugih brokera, normalno pricam o MM koji imaju velike spreadove a ne ECN brokere kao sta je dukascopy koji nije MM.

Zato to nije mit, vec istina i nitko nece promijeniti moje misljenje o tome.

Super iskustva sam imao sa Royal FX-om sve do kada se nije spoio sa IKON-om i postali su sada tj. prije 2 godine ako se ne varam IKON Royal.

Preporucio bih www.fxcm.co.uk kao MM brokera a moze proc i FXDD kod kojeg mozete otvoriti ECN acc. sa manjim depozitom nego kod ostalih te imati spread od 0,5 cak zna i biti 0.


Sreto sa forexom...


Gle, ja se slažem s tobom da stop huntinig postoji, čak sam tu pojavu pokušao i objasniti(pogledaj moj post). Samo se ne slažem da broker igra protiv konkretno jednog tebe. Da bi broker krenuo u lov na stopove, tih stopova mora biti puno(ja sam naveo riječ grupacija), inače mu se ne isplati riskirati. Znači ako se tvoj stop nalazi u toj grupi onda broker igra protiv tebe, a ako si ti procijenio kada će se to desiti, možeš maknuti svoj stop i nikom ništa, ili čak igrati tu igru zajedno s brokerom, što mnogi day traderi i koriste kao svoju strategiju. Glupo je i naivno za to kriviti brokera, sam si si kriv ako te "ulovio".
Stop hunting ima svoju pravilnost, događa se u određeno vrijeme i u određenim uvjetima. Princip je jednostavan. Obično se stopovi grupiraju oko okruglih brojeva - 1,500, 1,700, 1,600, 2000, 1000...(tzv. dvostruke i trostruke nule). Obično u vrijeme prije otvaranja Londonske burze(8:00 -9:00 po našem vremenu). U to vrijeme traderi stavljaju svoje naloge ispod ili iznad spomenutih nivoa. Kad se stvori dovoljna količina naloga, brokeri kreću u lov, naravno ako je cijena blizu tih nivoa. I to je to. Možeš pročitati više o tome u knjizi Kethy Linn "Day trading" gdje i opisana vrlo jednostavna strategija.

Problem je što si ti ovdje smiksao dvije različite pojave: Slippage i stop hunting.

Stop hunting je kad broker pomiče tržišnu cijenu određene valute do nivoa gdje su grupirani stopovi, prodajom ili kupnjom veće količine te valute u cilju postizanja značajnijeg pomaka u cijeni. Znači cijena je recimo 10, broker uz pomoć aktiviranja stopova prodaje i spusti cijenu na 5 i onda kupi za tih 5(vrijedi i obrnuto).

Slippage je pak nešto drugo. To je pojava koja se događa kada cijena toliko brzo naraste ili padne da se tovoj nalog ne aktivira iako cijena prođe nivo gdje se on nalazi nego se aktivira tek kad je cijena niža(ako prodaješ ili viša ako kupujuš). Ovo se događa u vrijeme važnih novosti. Ako se stvarno događe na samo u vrijeme važnih novosti onda trebaš hitno promijeniti brokera i pri tom mu hebat sve po spisku.
Znači slippage je kad si ti stavio nalog na recimo 100 a situacija je takva(u vrijeme važnih novosti) da svi u isto vrijeme recimo prodaju određenu valutu, i jednostavno se niko ne ne nađena drugoj strani tržišta tj. nikog nema da kupi tvoju valutu po cijeni 100, tvoj nalog se zbog toga ne aktivira po toj cijeni koju si ti stavio već tek na recimo 90(kad se pojavi kupac). Dakle to je tržišna pojava a ne nešto što broker radi namjerno. Brzina naravno igra ulogu. Što se nalog brže aktivira, dobijaš povoljniju cijenu, al još uvjek ne cijenu koju si stavio u nalogu. Izbor broker tu ti može malo pomoći, ozbiljni traderi smatraju da je u to vrijeme najbolje ostati sa strane i čekati da se tržište kosolidira(obično nekih sat vremena poslije novosti).

Zadnje uređivanje onliner : 24.10.2009. at 14:49.
onliner is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 11:56   #15
Quote:
onliner kaže: Pogledaj post
I šta jesi na kraju otvorio taj račun ili ...
Što se tiče ovog s brokerom, krajnje čudno al bar znaš da s njima ne trebaš imati posla. Ja osobno kontaktirao sam 3-4 brokera i svi perfektno govore engleski i još par jezika Baš me zanima ak nije tajna koji je to broker?
Nisam. Moja greška...zvao sam tehničku umjesto korisničke podrške. kontaktirao me broker i objasnio mi da legalno ulaganje nije moguće ali da postoji "alternativa". Nisam siguran što bi značila ta alternativa u slučaju eventualnog spora mene i njega. Prenategnuto i nejasno.
subaru14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 16:17   #16
Quote:
subaru14 kaže: Pogledaj post
Nisam. Moja greška...zvao sam tehničku umjesto korisničke podrške. kontaktirao me broker i objasnio mi da legalno ulaganje nije moguće ali da postoji "alternativa". Nisam siguran što bi značila ta alternativa u slučaju eventualnog spora mene i njega. Prenategnuto i nejasno.

Pa ako nisi siguran pitaj ga što pod tim misli. Možeš mailom ili chatom, pa možeš na miru razmislit o tom što ti govori.
onliner is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 18:40   #17
Quote:
onliner kaže: Pogledaj post
Pa ako nisi siguran pitaj ga što pod tim misli. Možeš mailom ili chatom, pa možeš na miru razmislit o tom što ti govori.
Ma sve je čovik lipo objasnija i najvjerovatnije sve to funkcionira ok dok nema problema. Samo želim reći da u slučaju nekog spora kao "alternativac" nisi u dobroj poziciji ni u njegovoj a ni u svojoj zemlji.
subaru14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 16:15   #18
E-Global Trade & Finance Group je li imao netko sa njima iskustva? ili sam promašio topic?! Ako jesam, neka admin preseli tamo gdje treba
sugarray is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 22:06   #19
šta svi iskusni forexsaši a nitko ni da zucne? Ima li netko pametniji prijedlog?
sugarray is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 14:00   #20
Quote:
sugarray kaže: Pogledaj post
šta svi iskusni forexsaši a nitko ni da zucne? Ima li netko pametniji prijedlog?

Nemam iskustva al spreadovi mi se čine preveliki: EUR/USD od 2 pip(znači vjerojatno su većinom 3, GBP/USD od 4 ...
Ja sam na GFT(uk), fiksni spread na eur/usd 2 na gbp/usd 3.

Zavisi što ti treba, s kojim parovima radiš, ako koristiš neku long term strategiju, onda ti taj 1 ili 2 pipa ne igraju ulogu..
onliner is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:20.