Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2006., 18:52   #1241
Quote:
spy kaže:
Oročenje.
Došao bi u obzir i novčani fond, ali postoji mogućnost da ostvariš manji prinos nego oročenje, a jedina prednost je da je lova slobodna, a to u tvom slučaju nije bitno.
Znači, nikako mi ne preporučujete investicijske fondove osim novčanog.
Ako taj iznos oročim na 6 mj. mogu dobiti oko 6000 kn, a s obzirom na godišnje prinose fondova mislim da ako taj iznos uložim u 3 do 4 mješovita ili dionička fonda da bi i za 6 mj. morao dobiti više od 6000 kn ?
mr_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 19:22   #1242
Quote:
mr_black kaže:
Znači, nikako mi ne preporučujete investicijske fondove osim novčanog.
Ako taj iznos oročim na 6 mj. mogu dobiti oko 6000 kn, a s obzirom na godišnje prinose fondova mislim da ako taj iznos uložim u 3 do 4 mješovita ili dionička fonda da bi i za 6 mj. morao dobiti više od 6000 kn ?
Moraš umrijet, ništa drugo. Al ste postali pohlepni nakon ovakvog rasta dionica. Niti na jednoj burzi na svijetu dionice nisu nikada samo rasle pa neće niti ovdje. Kad to počme padat bit će bežanije, samo će perje frcat.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 19:58   #1243
Quote:
mr_black kaže:
Znači, nikako mi ne preporučujete investicijske fondove osim novčanog.
Ako taj iznos oročim na 6 mj. mogu dobiti oko 6000 kn, a s obzirom na godišnje prinose fondova mislim da ako taj iznos uložim u 3 do 4 mješovita ili dionička fonda da bi i za 6 mj. morao dobiti više od 6000 kn ?

mogao bi i izgubiti. s obzirom na trenutno stanje tržišta dosta je riskantno čitav iznos uložiti u dioničke ili mješovite fondove, a na oročenju bi mogao dobiti sigurnih 5-6%.
tihi042 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 20:42   #1244
Quote:
tihi042 kaže:
mogao bi i izgubiti. s obzirom na trenutno stanje tržišta dosta je riskantno čitav iznos uložiti u dioničke ili mješovite fondove, a na oročenju bi mogao dobiti sigurnih 5-6%.
Crobex je rastao od 1000 do 3000 skoro bez pada, kad krene padat moglo bi to lako na 2000. A sa 3000 do 2000 je puno postotaka. Ne kažem da će se desiti takav pad, ali do pada će kad tad morati doć a kakav će biti vidjet ćemo.

http://www.rast.hr/hr/graf/indeksi/CROBEX,3.png
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 10:37   #1245
Quote:
papa štrumf kaže:
Crobex je rastao od 1000 do 3000 skoro bez pada, kad krene padat moglo bi to lako na 2000. A sa 3000 do 2000 je puno postotaka. Ne kažem da će se desiti takav pad, ali do pada će kad tad morati doć a kakav će biti vidjet ćemo.

http://www.rast.hr/hr/graf/indeksi/CROBEX,3.png

Ništa kontra ne mislim, nego postam da malo informiramo ljude:
-------------------------------------------------------------
Fond menadžeri: sljedeće godine manji prinosi- U sljedećoj godini ne treba očekivati veliki rast prinosa investicijskih fondova, ali upravo to dokazuje teoriju da je ulaganje u fondove, prije svega dioničke, ulaganje na dulji rok i sa spremnim rizikom - rekao je predsjednik Uprave RBA Investa Hrvoje Fajdetić na predstavljanju publikacije Fondovi financijskog mjesečnika Banke

- Uostalom, u dvije godine teško je procijeniti kvalitetu fondova. Danas na tržištu posluje 57 aktivnih otvorenih investicijskih fondova čija je imovina potkraj rujna vrijedila 13,4 milijarde kuna, što je u pola godine povećanje od dvije milijarde kuna. Prvi je put napravljena klasifikacija ulaganja dioničkih fondova prema geografskoj izloženosti, u zemlje bivše Jugoslavije i Hrvatske, te onih koji ulažu unutar dionica indeksa Croemi.

Tako, primjerice, samo fond ZB Aktiv u velikom postotku ulažu u zemlje bivše Jugoslavije, odnosno iznad 50 posto svoje imovine. Najveći dio odnosi se na tržište Srbije, potvrdio je predsjednik Uprave ZB Investa Pierre Matek. - Velik dio tamošnjih dionica likvidan je i podcijenjen te ima priliku rasta. Od 20 do 50 posto ulaganja na tamošnjim tržištima otpada na dioničke fondove Aureus Equity i HPB dionički, a od uravnoteženih HPB Global te HPB Dynamic.

Svi ostali dionički i uravnoteženi fondovi imaju najveću izloženost prema hrvatskim dionicama. U dionice unutar indeksa Croemi više od 50 posto ulažu dionički fond Raiffeisen Central Europe te uravnoteženi Ilirika JIE Balanced, OTP Uravnoteženi, Raiffeisen Balanced i Aureus Balanced
http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=8645
---------------------------------------------------------------------



Dok je u prošlom broju Investitora, pisalo da prema proračunu CROEMI-ija (Direkcija za makroekonomska i financijska istraživanja Raiffeisenbank Austria d.d. (RBA) 20. svibnja 2003. godine počela je objavljivati indeks CROEMI® – Croatian Equity Market Index, prvi sveobuhvatan indeks u Hrvatskoj koji prati kretanje cijena dionica na Zagrebačkoj i Varaždinskoj burzi. CROEMI je prvenstveno namijenjen institucionalnim investitorima kao mjerilo uspješnosti njihovih ulaganja, a cilj mu je postati referencom za povrate na hrvatskom tržištu dionica) slijedeće godine Investitori u HRV fondove mogu računati na prinose 15 - max 35%.
Pa i tih nekih srednjih 25% mislim da bi većina ovdje potpisala.
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 11:42   #1246
25% godišnje za sva tri fonda u kojima imam lovu - POTPISUJEM ODMAH!
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 16:07   #1247
Quote:
mr_black kaže:
Znači, nikako mi ne preporučujete investicijske fondove osim novčanog.
Ako taj iznos oročim na 6 mj. mogu dobiti oko 6000 kn, a s obzirom na godišnje prinose fondova mislim da ako taj iznos uložim u 3 do 4 mješovita ili dionička fonda da bi i za 6 mj. morao dobiti više od 6000 kn ?
Ako fond završi godinu sa +20% to ne znači da npr prva 4 mjeseca nije završio sa -5%, a tebi je problem što si vremenski ograničen, a bilo bi stvarno glupo da podigneš 300kkn kredita za izgradnju a da počneš graditi sa 290
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 14:33   #1248
evo nam novog mješovitog fonda Interinvest balanced...
danas je cijena udjela 99,99 kn.
što mislite isplati li se uletit u taj fond koji je jučer počeo s radom , minimalna uplata je 5000 kn, koliko znam najviše od svih trenutnih fondova... što to znači? nije baš da privlače ulagače, em su novi, em su najskuplji...
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 21:30   #1249
Quote:
lonicera kaže:
nije baš da privlače ulagače, em su novi, em su najskuplji...
kako misliš najskuplji su? pa nema ni ulazne ni izlazne naknade
petro3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 23:49   #1250
Kad se razmisli, u dioničke fondove se igra dugoročno, a nakon ovakog rasta dionica nemože se očekivati da će čak i za tri godine biti dionice na večim razinama. Prije će biti da se sad može samo debelo izgubiti na tome. Tako ispada kad se razmisli o svemu tome.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 08:06   #1251
pa nek rastu u slijedećoj godini upola kao u ovoj, i ja opet zadovoljna.
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 08:07   #1252
Quote:
petro3 kaže:
kako misliš najskuplji su? pa nema ni ulazne ni izlazne naknade
nema ulazne ni izlazne naknade, svaka čast na tome, ali je minimalna prva uplata 5000 kn, a sve dalje uplate min 3000 kn.
za nas "obične smrtnike", sitne ulagače, s plaćom cca 4500 kn je nemoguće ulagati u takav fond.
zato mislim da su najskuplji.
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 10:51   #1253
Quote:
lonicera kaže:
pa nek rastu u slijedećoj godini upola kao u ovoj, i ja opet zadovoljna.
A to je najgore šta se može desit? onda samo navali.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 12:27   #1254
papa štrumf,
zašto si ti tako skeptičan što se tiče rasta fondova u slijedećoj godini..?
pa u prva tri mjeseca 2006 iz Hanfe su javljali da je nemoguće da se ovakav trend rasta nastavi, jer bi to značilo da će neki fondovi na kraju godine zraditi do 50%...(kao smatrali su to nemogućim).
A pogle Fimu i Aureus, skoro su na 60%.
Pa ako su tako radili u ovoj godini, valjda će bar upola tako u slijedećoj.
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 12:45   #1255
Quote:
lonicera kaže:
papa štrumf,
zašto si ti tako skeptičan što se tiče rasta fondova u slijedećoj godini..?
pa u prva tri mjeseca 2006 iz Hanfe su javljali da je nemoguće da se ovakav trend rasta nastavi, jer bi to značilo da će neki fondovi na kraju godine zraditi do 50%...(kao smatrali su to nemogućim).
A pogle Fimu i Aureus, skoro su na 60%.
Pa ako su tako radili u ovoj godini, valjda će bar upola tako u slijedećoj.
Zato šta to pratim i ulažem več 5 godina. Možda i sljedeće godine poraste, ali budući da se u dioničke fondove ulaže na više godina mislim da se ne isplati sada ulagati zato jer ne vjerujem da će sljedećih par godina prosijek cijena dionica biti veći nego sada. Vjerujem da će se biti večinu vremena u minusu, nakon možda dvije godine dođe do novog vrhunca, a između vrhunaca može biti debeli minus. Za burze u regiji ovo također vrijedi ali tamo su cijene još prilično podcijenjene tako da ako i tamo padnu cijene vrlo brzo će doći do novog i još večeg rasta. Osobno čekam(nadam se) da cijene na Beogradskoj burzi padnu pa idem tamo kupovati, očekujem profit od bar 500% u par godina po dionici. Šta se kod nas desilo desit će se i tamo.

I da, dobro su iz Hanfe javljali, sve je debelo napuhano, ali naravno može to još porasti. Fima i Aureus nisu ništa radili, sve dionice su odletile gore i nema to veze sa njima. Kad vjetar puše i purani lete.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 13:16   #1256
a dobro... ja ću i dalje ulagati u zb aktiv, aureus i icf.. za 5 godina ću valjda biti u nekom plusu
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 14:59   #1257
SLOM PBZ EQUITY-a?!?!

http://www.pbzinvest.hr/izvjestaj_tjedni.asp


I moj pbz global pada vec neko vrijeme... Što da radim?
Slide is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 15:02   #1258
Quote:
Slide kaže:
Što da radim?
nemoj otvarat novi topik za jedan fond, pokraj postojece top-teme o fondovima
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 15:04   #1259
Quote:
kemik kaže:
nemoj otvarat novi topik za jedan fond, pokraj postojece top-teme o fondovima
Smatrao sam da je jako vazno. Ali dooobro. Ustvari nije dobro... kako za koga

Pa što se desilo? Kako?
Slide is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 16:23   #1260
ma kakav slom? o čemu ti to?
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:23.