Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji

Ostali mediji O medijima, bez televizije. I novinarima. Podforumi: Tisak, Radio, Internet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2008., 00:52   #1
Kuljiš - blefer ili ipak ekstra klasa?

Dakle, kaj mislite, je li Denis Kuljiš samo duhoviti ekscentrik bez pokrića ili je ipak ekstra špiler?
Moram priznat da me svojim tekstovima u zadnjem razdoblju zaista oduševljava (to nije uvijek bio slučaj). I kad napada, i kad se brani (npr. slučaj s ovim Lovrenovićem), i kad se šali na tuđi račun, ali i kad to radi na svoj...užitak je čitati.
Mislim da je vrhunski oprao HSS-ovce u novom Globusu. Tekst je duhovit, ali i sociološki vrlo precizan.
A kaj se tiče Stankovića, iako ga je možda nagazio malo prejako...da je zapravo bio u pravu pokazala je i Acina reakcija.
__________________
lundov parkić
lund is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 08:26   #2
I mene u zadnje vrijeme odusevljava, zbog njega vrijedi citati Globus. Izabire aktualne i "sklakljive" teme, a vrlo je zabavan i bez dlake na jeziku.

Jedino mi se ne svidja ideja da nije potpuno neovisan, vec da i iza njega ponekad stoje pojedini interesi (kao npr. u slucaju Dodika).
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 09:36   #3
Superioran stil, ali pomoz bože onom tko ga doživljava ozbiljno.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 13:40   #4
Quote:
lund kaže: Pogledaj post
Dakle, kaj mislite, je li Denis Kuljiš samo duhoviti ekscentrik bez pokrića ili je ipak ekstra špiler?
Moram priznat da me svojim tekstovima u zadnjem razdoblju zaista oduševljava (to nije uvijek bio slučaj). I kad napada, i kad se brani (npr. slučaj s ovim Lovrenovićem), i kad se šali na tuđi račun, ali i kad to radi na svoj...užitak je čitati.
Mislim da je vrhunski oprao HSS-ovce u novom Globusu. Tekst je duhovit, ali i sociološki vrlo precizan.
A kaj se tiče Stankovića, iako ga je možda nagazio malo prejako...da je zapravo bio u pravu pokazala je i Acina reakcija.
a kak je aca reagirao i gdje? nisam vidjela a zanimalo me. nakon onog teksta...
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 13:53   #5
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
a kak je aca reagirao i gdje?
Stanković je reagirao poludebilno, ovdje.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 14:58   #6
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Stanković je reagirao poludebilno, ovdje.
polu, kažeš
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 18:56   #7
Postotak zanimljivih kolumni koje imam prilike citati u hrvatskom tisku (Jutarnji, Globus, Vecernji, Nacional, Feral, Novi List tu i tamo) -- cca 5%. Postotak zanimljivih kolumni koje pise Kuljis -- recimo 40%, u zadnje vrijeme i vise. Pise o temama koje su recimo bitne za Hrvatsku. Stil -- zabavan, mjestimicno neprohodan, ali miljama ispred npr. Jergovica ili Pavicica. Uz Ivancica jedini konzistentno zanimljiv hrvatski kolumnist.
__________________
teenage dreams/so hard to beat...
zhabotinsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 23:03   #8
Itekakav ekstra špiler.
džin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 11:13   #9
Svakoj se temi, a novinari to vjerovatno najbolje znaju, može pristupiti afirmativno ili subverzivno. Na stranu što je istina najčešće obojana sivim tonovima.
Moj je dojam da Kuljiš vrlo svjesno preskače profesinalne ograde (referirajuć se na nečiji izgled, tračeve), provocira, prepleće činjenice i subjektivne literarne asocijacije, igra se i plete mrežu za svoje žrtve.
On nije borac za istinu, već premazan svim mastima, zabavlja sebe i druge. Pa kada secira neku osobu, on to tobože ozbiljno, a zapravo je unaprijed svjestan da joj neće dati kredit, da će joj pristupiti kao karikaturist. I to dobar, duhovit. Stoga njegove kolumne nisu zaozbač i svi o kojima je pisao bi to trebali prihvatiti kao vlastitu karikaturu; to si ti, ali svima je jasno da ti je, štajaznam, nos ipak puno manji.

Za Rojsa je svojevremeno napisao da mu glava izgleda kao propupali panj. Pa mislim, dovitljivo i smiješno jest. Eto dobre poveznice za prepletanje fizičkih i mentalnih karakteristika.
Istine ili zdravog razuma u njegovim tekstovima može, ali i ne mora biti, Kuljiš ionako prvenstveno prodaje svoj literalni izraz i stil.
mali008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 18:26   #10
zanima li ikoga što kuljiš u svojim tekstovima povremeno koketira s činejnicama, a uglanvom ih tretira samo kao stilsku figuru?
zanima li koga što se radi o osobi koja je, uz pokojnog marinka božića, u tranzicijsku hrvatsku u medijski mainstream inauguriraio žutilo?
kada bi se radila nekakva ozbiljnija analiza hrvatskog novinarstva posljednjih 17b godina, onda bi se i znanstvenu podlogu dobilo uvjerenje kako se radi oosobi koja je najzalsužnija za to da je kod nas najnormalnijim postalo da nekakva ozbiljna analiza (politička, društvena ili neka treća) stoji uz bok uz najgluplji žuti trač. i nije tu toliki problem što smo uspjeli pod isti naslov, u istu novinu ugurati intervju sa sanaderom i intervju s vlatkom pokos, nego što je naše novinarstvo postalo činejnično nezavisno - što je nepotkrijepljenost tekstova činejnicama te sintagme "izvor koji je hti oostati neimnovan" i "može se čuti u kuloarima" postalo jednako učestalo i podjednako valjano kao i tekstovi u kojima su okupljeni sugovornici od imena i prezimea s autentičnim dokumentima.

slikovito govoreći, DK je doslvno prožderao gotovo sve što je u novinarstvo imalo veze s profesijom i strukom, a posrao je ono što imamo po kioscima.

uostalom, ako koga zanima, DK se na ono volšebno čerečenje stankovića (a to se u DK novinarskom univerzumu naziva kolumnom/medijskom anaalizom) odlučio iz razloga jednostavnog, koliko i DK-ovski bijednog : naš vrli DK je, naime, na platnom spisku gospodijna Dodika s titulom medijskog savjetnika.
er45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 00:57   #11
A jebiga....nije teško kritizirat Kuljiša, on je valjda najpodesnija moguća figura za to....
Pa ipak, svaki put kad izađe Globus....
...njami!
Stil mu je tak dobar da mu čak donekle daje pravo na malo...ajmo reć....kreativniji odnos prema činjenicama
__________________
lundov parkić
lund is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 09:38   #12
Quote:
lund kaže: Pogledaj post
i kad se brani (npr. slučaj s ovim Lovrenovićem)
s kojim lovrenovicem? sta je bilo?

Quote:
er45 kaže: Pogledaj post
uostalom, ako koga zanima, DK se na ono volšebno čerečenje stankovića (a to se u DK novinarskom univerzumu naziva kolumnom/medijskom anaalizom) odlučio iz razloga jednostavnog, koliko i DK-ovski bijednog : naš vrli DK je, naime, na platnom spisku gospodijna Dodika s titulom medijskog savjetnika.


ovo me neodoljivo podsjeca na sarajevsku anegdotu kada je gl.i odg. vodeceg neovisnog lista prozvao gl. i odg. drugog vodeceg neovisnog lista da radi za policiju, i prima placu pod rednim brojem bla-bla. a onda gl. i odg. drugog vodeceg neovisnog lista napravi konferenciju za tisak i izjavi kako gl. i odg. vodeceg neovisnog lista prima od policije VECU placu od njega pod tim i tim brojem i to od rata naovamo. ko ih ne bi volio, tako neovisne.
__________________
It's like a finger pointing at the moon. Don't look at the finger, or you will miss all that heavenly glory.
rompepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 10:47   #13
Quote:
kokakoka kaže: Pogledaj post
polu, kažeš
i reakcijom potvrdio sve što je kuljiš pisao o njemu: ko birtijaški siledžija je reagirao.
na takav tekst se ne reagira. ne. ono, aco, ne. nemam komentara, eto kolegi kuljišu je valjda bilo dosadno...

a bio kuljiš na dodikovom platnom spisku ili ne, acina emisija s dodikom je bila točno to što je napisao: sačekuša.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 11:09   #14
ma daj plavva...
kuljiš zagađuje medijski prostor već desetljećima i nikako se ne mogu složiti s tim da je netko tko mu napokon odgovori birtijaški siledžija...
i šta to uopće znači sačekuša dodiku?
zbog postavljenih pitanja ili suočavanja s novinarom za kojeg dodik javno izjavljuje da će ga premaltit kada ga vidi?
molim te...
neka je hrvatska javnost vidi kakav je dodik u stavrnosti - siledžija, a pogotovo jer se radi o osobi kojeg su u hrvatskim medijima u bh proglašavali osobom godine zbog izjava o nužnostzi formiranja trećeg entiteta...
er45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 11:12   #15
Quote:
er45 kaže: Pogledaj post
kuljiš zagađuje medijski prostor već desetljećima i nikako se ne mogu složiti s tim da je netko tko mu napokon odgovori birtijaški siledžija...
Ne zato što mu je odgovorio, nego kako mu je odgovorio.
Istina, ni ja se ne slažem kvalifikacijom Stankovića ko birtijaškog siledžije. Taj odgovor je više bio u stilu speglanog štreberčića koji si zamišlja kako bi štemer trebao odgovoriti.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 11:19   #16
Quote:
er45 kaže: Pogledaj post
ma daj plavva...
kuljiš zagađuje medijski prostor već desetljećima i nikako se ne mogu složiti s tim da je netko tko mu napokon odgovori birtijaški siledžija...
i šta to uopće znači sačekuša dodiku?
zbog postavljenih pitanja ili suočavanja s novinarom za kojeg dodik javno izjavljuje da će ga premaltit kada ga vidi?
molim te...
neka je hrvatska javnost vidi kakav je dodik u stavrnosti - siledžija, a pogotovo jer se radi o osobi kojeg su u hrvatskim medijima u bh proglašavali osobom godine zbog izjava o nužnostzi formiranja trećeg entiteta...
ma da mu je bar pametno odgovorio, rekla bih, bravo, super, našao lonac poklopac. al mu je odgovorio tak da je sebe dodatno pokopao, ispao je smiješan.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 11:27   #17
Quote:
lund kaže: Pogledaj post
A jebiga....nije teško kritizirat Kuljiša, on je valjda najpodesnija moguća figura za to....
Pa ipak, svaki put kad izađe Globus....
...njami!
Stil mu je tak dobar da mu čak donekle daje pravo na malo...ajmo reć....kreativniji odnos prema činjenicama
stvarno, tko još piše tako dobro?


mislim i na književnike i na novinare.
Shurik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 11:28   #18
Debeli često ima malo žešći sukob s činjenicama u svojim tekstovima, ali to tako dobro stilski napiše da me zapravo zbilja briga za činjenice...
__________________
Some men you just can't reach. So you get what we had here last week, which is the way he wants it... well, he gets it. I don't like it any more than you men.
zamiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 11:34   #19
Quote:
zamiel kaže: Pogledaj post
Debeli često ima malo žešći sukob s činjenicama u svojim tekstovima, ali to tako dobro stilski napiše da me zapravo zbilja briga za činjenice...
to se kaže da ima "fakultativan odnos prema činjenicama" isto si rekao, al je moje ljepše
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 12:47   #20
Iako nisam ljevičar kao on (doduše, nisam ni desna), tip mi je fenomenalan! Piše odlično, a jako mi se dopadao i kad je gostovao kao komentator u emisiji "U sridu". Baš mi je cool!
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:59.