Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji

Ostali mediji O medijima, bez televizije. I novinarima. Podforumi: Tisak, Radio, Internet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2008., 15:09   #81
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Pa i Feral je "proizvodio mržnju".
i objavljivao laži.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 15:24   #82
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
u tom razdoblju i u tim okolnostima, globus jest bio antirežimski. vjerojatno jedini. i nemojte sad s feralom početi, jer i feral ima ohoho putra na glavi i služenja raznim interesima.
Što znači "vjerojatno jedini"?
Je li jedini, ili nije?
Ako je jedini - znači li da je u tom vremenu Feral bio režimski?

Zatim, što se tiče Ferala, kojeg putra i kojim interesima? Nakon što mi nabrojiš interese, molim te da nabrojiš i koristi koje su dotični interesi imali.

Nego, reci, je li EXIT najbolji provod koji uopće možeš zamisliti? Je li ti EXIT, ono kuiš, highlight godine? Ako je odgovor potvrdan onda mi ne moraš uopće odgovorati na prethodna pitanja, bogteveselio.
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 15:36   #83
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
i objavljivao laži.
nego, obzirom da ovo nije tema o feralu, bi li mi odgovorila na gore postavljeno pitanje: u cemu se ogledalo antirezimstvo globusa u to vrijeme?
__________________
It's like a finger pointing at the moon. Don't look at the finger, or you will miss all that heavenly glory.
rompepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 15:47   #84
Globus nikad nije bilo antirežimska novina, kao što nije ni sad....
__________________
Ubočeni svijet
ari peka nikkola is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 16:52   #85
Quote:
schmokljan kaže: Pogledaj post
Što znači "vjerojatno jedini"?
Je li jedini, ili nije?
Ako je jedini - znači li da je u tom vremenu Feral bio režimski?

Zatim, što se tiče Ferala, kojeg putra i kojim interesima? Nakon što mi nabrojiš interese, molim te da nabrojiš i koristi koje su dotični interesi imali.

Nego, reci, je li EXIT najbolji provod koji uopće možeš zamisliti? Je li ti EXIT, ono kuiš, highlight godine? Ako je odgovor potvrdan onda mi ne moraš uopće odgovorati na prethodna pitanja, bogteveselio.
vjerojatno jedini zato što se trenutno ne mogu sjetiti niti jednog drugog.
ne, ne znači, ali feralu priznajem svašta, ali vrhunsko istraživačko novinarstvo bome ne. što se tiče interesa i koristi, vidi prethodni odgovor - popušili su par priča koje nisu provjerili - miro bajramović je samo jedan primjer.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 16:59   #86
Quote:
rompepe kaže: Pogledaj post
nego, obzirom da ovo nije tema o feralu, bi li mi odgovorila na gore postavljeno pitanje: u cemu se ogledalo antirezimstvo globusa u to vrijeme?
Pa čuj, ono što se ja mogu sjetiti iz cuga a da sad ne prevrćem arhive, Globus je prvi pisao o Jambinim političkim igrama kojima je s HV-om sredio ogromne ugovore, kao i o vezi u nabavi na relaciji HV- Jambo-HVO. Također, mislim da su prvi koji su dirnuli slučaj s nabavkom S-300 raketnog sustava. Eto, dva primjera.
__________________
Some men you just can't reach. So you get what we had here last week, which is the way he wants it... well, he gets it. I don't like it any more than you men.
zamiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 17:03   #87
Quote:
schmokljan kaže: Pogledaj post
Što znači "vjerojatno jedini"?
Je li jedini, ili nije?
Ako je jedini - znači li da je u tom vremenu Feral bio režimski?

Zatim, što se tiče Ferala, kojeg putra i kojim interesima? Nakon što mi nabrojiš interese, molim te da nabrojiš i koristi koje su dotični interesi imali.

Nego, reci, je li EXIT najbolji provod koji uopće možeš zamisliti? Je li ti EXIT, ono kuiš, highlight godine? Ako je odgovor potvrdan onda mi ne moraš uopće odgovorati na prethodna pitanja, bogteveselio.
Meni EXIT nije najbolji provod koji mogu zamisliti, dapače, nemam pojma kaj je to EXIT, osim da je to oznaka i doslovan prijevod za izlaz. Stoga, eto malo o interesima Ferala: imali su interes za svoje džepove neki tamo, i bogami su im ti džepovi puniji danas. U biti, nisu im džepovi puniji nego su malo prečesto njihova imena upisana na gruntovnici.

Kaj misliš da je Dežulović tek tako otišao od tamo...
__________________
Some men you just can't reach. So you get what we had here last week, which is the way he wants it... well, he gets it. I don't like it any more than you men.
zamiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 17:06   #88
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Pa i Feral je "proizvodio mržnju".
Tema nije bio Feral, ali posve je sigurno da je i Feralova pravdoljubivost (i sa i bez navodnika) prilično selektivna.
vesela sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 17:11   #89
Quote:
zamiel kaže: Pogledaj post
Meni EXIT nije najbolji provod koji mogu zamisliti, dapače, nemam pojma kaj je to EXIT, osim da je to oznaka i doslovan prijevod za izlaz. Stoga, eto malo o interesima Ferala: imali su interes za svoje džepove neki tamo, i bogami su im ti džepovi puniji danas. U biti, nisu im džepovi puniji nego su malo prečesto njihova imena upisana na gruntovnici.

Kaj misliš da je Dežulović tek tako otišao od tamo...
exit je i festival u novom sadu, pa je gosn šmokljan vjerojatno aludirao na moje protuhrvatstvo. ili četništvo. ili koji je nacionalno diskriminirajuć izraz već trenutno u modi.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 17:16   #90
Quote:
zamiel kaže: Pogledaj post
Meni EXIT nije najbolji provod koji mogu zamisliti, dapače, nemam pojma kaj je to EXIT, osim da je to oznaka i doslovan prijevod za izlaz. Stoga, eto malo o interesima Ferala: imali su interes za svoje džepove neki tamo, i bogami su im ti džepovi puniji danas. U biti, nisu im džepovi puniji nego su malo prečesto njihova imena upisana na gruntovnici.

Kaj misliš da je Dežulović tek tako otišao od tamo...
mogu li vas, sve zajedno, zamoliti da o feralu govorimo na temi o feralu. ako je bas potrebno porediti globus i feral, mogu i otvoriti novu temu o tome. no, govoriti o kuljisevoj prodanosti i ljigavosti tako sto cemo optuziti feral za jos gore stvari, mislim da je sasvim besmisleno.

unaprijed hvala na razumijevanju
r.
__________________
It's like a finger pointing at the moon. Don't look at the finger, or you will miss all that heavenly glory.
rompepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 17:20   #91
Quote:
rompepe kaže: Pogledaj post
mogu li vas, sve zajedno, zamoliti da o feralu govorimo na temi o feralu. ako je bas potrebno porediti globus i feral, mogu i otvoriti novu temu o tome. no, govoriti o kuljisevoj prodanosti i ljigavosti tako sto cemo optuziti feral za jos gore stvari, mislim da je sasvim besmisleno.

unaprijed hvala na razumijevanju
r.
uopće nisi pristran u moderiranju, ne ne, di bi ti. ako je teza da je globus bio jedini ili nije bio jedini antirežimski u tuđmanovo doba, na što se odgovara protutezom da je to bio feral, onda ostavi prostora za raspravu. ili je odmah na mjestu ubij, kao sad recimo.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 17:40   #92
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
u tom razdoblju i u tim okolnostima, globus jest bio antirežimski. vjerojatno jedini. i nemojte sad s feralom početi, jer i feral ima ohoho putra na glavi i služenja raznim interesima.
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
uopće nisi pristran u moderiranju, ne ne, di bi ti. ako je teza da je globus bio jedini ili nije bio jedini antirežimski u tuđmanovo doba, na što se odgovara protutezom da je to bio feral, onda ostavi prostora za raspravu. ili je odmah na mjestu ubij, kao sad recimo.
tezu da je globus bio jedini antirezimski u tom razdoblju i tim okolnostima si izrekla ti. nisi je nicim potkrijepila, jer ti je, vjerojatno, ispod casti argumentirati tvrdnje.

molbu da se ne govori o feralu si, takodjer, izrekla ti. no, ako ja zamolim da se ne govori o feralu, onda je to pristrano.

trece, ponudio sam se otvoriti temu o odnosu globusa i ferala prema rezimu i drugim interesima i ako neko o tome zeli govoriti, sirok mu podforum. tako da mjesta agresivnoj, a, opet, nicim potkrijepljenoj, tvrdnji o ubijanju rasprave nema mjesta.

i, na kraju, ako imas primjedbi na moderiranje, budi ljubazna pa ih ostavi na predvidjenom podforumu. dovoljno dugo si bila moderator da znas da ovakve upadice unutar teme samo smetaju i zapravo su trolanje.

hvala na razumijevanju
r.
__________________
It's like a finger pointing at the moon. Don't look at the finger, or you will miss all that heavenly glory.
rompepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 21:10   #93
Prekrasan primjer Globusova antirežimstva i slobodarstva devedesetih

Samo da podsjetim - linkani tekst, iako najgori iz niza, nipošto nije ni prvi (ni zadnji) na tu temu ni originalno Globusova ideja - s hajkom su započeli Večernjak i Vjesnik, Globus im se samo svojim specifičnim slobodarskim pristupom zdušno pridružio. Najvećom perfidnošću smatram upravo to što se baš u tom tekstu režim i navedene tiskovine već u prvih par odlomaka deklarativno prozivaju ružnim riječima i kvalifikacijama, ali se sadržajem članka i u njemu izraženim vrijednosnim stavovima itekako radi na medijskom propagiranju ciljeva upravo tih ljudi i institucija koje se naziva raznim imenima. Glavni urednik u doba tiskanja tog teksta bio je Denis Kuljiš, koji je, usput budi rečeno, GODINAMA branio "Globusov investigativni tim" (svi znamo o kome je riječ, zar ne?) i tek desetak godina nakon objavljivanja tog teksta, pritisnut drastičnom promjenom medijske i javne klime u Hrvatskoj, priznao da je "pogriješio". Za razliku od Roberta Pauletića, koji je iste (ne puno gore - samo seljačkije oblikovane) pizdarije radio u "ST-u", socijalno je i medijski inteligentan pa se nije branio argumentom "bila su takva vremena" jer vrlo dobro zna da osobna ni novinarska etika nisu stvar ukusa pa da 10-20 godina kasnije možeš pogledati fotku i reći: "Ajme, vidi na što ličim, ali tada su svi to nosili", nego je igrao na foru "tko radi, taj i griješi", računajući na kršćanski oprost u čitatelja, ali i žrtava svojih grozomornih novinarskih poteza. Što je najgore, imao je pravo. Neke od žrtava danas pišu za te iste novine koje su ih devedesetih progonile. Kao, vremena su se promijenila. Sad se više ne nose sajmonice i nije više u modi lažima potpirivati mržnju. Do sljedeće kolekcije za neku drugu jesen/zimu...

Da se razumijemo, Denisa Kuljiša smatram izuzetno inteligentnom i pisanju vičnom osobom s pristojnim smislom za humor, pa čak i autoironiju. U sukobu s Aleksandrom Stankovićem zato uopće nema govora tko je superiorniji. Kuljiš je ne samo fizičkom masom daleko iznad Stankovićeve kategorije, klase i lige. No Kuljiševa je moralna anamneza prepuna momenata koje je preblago nazvati crnim rupetinama pa ga nakon svega toga i zahvaljujući činjenici što me još uvijek nije uhvatio Alzheimer, mogu jedino doživjeti kao dvorsku ludu pri čemu obje riječi iz te sintagme - i "dvorska" i "luda" - imaju jednaku težinu.

Čini se, međutim, da Kuljiš na nekakav drugi ili drugačiji status danas više niti ne pretendira.
__________________
Smoke-free od 10. 01. 2012.
Cyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 21:36   #94
Dajte me uputite da li se ovdje prikupljaju dokazi za beatifikaciju Denisa Kuljiša ili je riječ o raspravi kakav je on novinar i kolumnist (dobar ili loš)
Hellingen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 23:37   #95
Quote:
rompepe kaže: Pogledaj post
tezu da je globus bio jedini antirezimski u tom razdoblju i tim okolnostima si izrekla ti. nisi je nicim potkrijepila, jer ti je, vjerojatno, ispod casti argumentirati tvrdnje.

molbu da se ne govori o feralu si, takodjer, izrekla ti. no, ako ja zamolim da se ne govori o feralu, onda je to pristrano.

trece, ponudio sam se otvoriti temu o odnosu globusa i ferala prema rezimu i drugim interesima i ako neko o tome zeli govoriti, sirok mu podforum. tako da mjesta agresivnoj, a, opet, nicim potkrijepljenoj, tvrdnji o ubijanju rasprave nema mjesta.

i, na kraju, ako imas primjedbi na moderiranje, budi ljubazna pa ih ostavi na predvidjenom podforumu. dovoljno dugo si bila moderator da znas da ovakve upadice unutar teme samo smetaju i zapravo su trolanje.

hvala na razumijevanju
r.
iako znam da će ti teško pasti, molim te da ne lažeš. nigdje ja nisam molila da se ne govori o feralu. rekla sam "nemojte sad počet o feralu jer i feral ima putra na glavi....". a što se tiče primjedbi na tvoje moderiranje, dovoljno sam odrasla da ne vjerujem u bajke pa se više ne bavim uzaludnim poslom.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 23:55   #96
Meni njegovi tekstovi nisu ništa posebno.
Osim što sam čitao ono sa Stankovičem,to je iznadprosječno.
Njegovi medijski nastupi,na TV,također su odlični i smješni.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 16:29   #97
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
exit je i festival u novom sadu, pa je gosn šmokljan vjerojatno aludirao na moje protuhrvatstvo. ili četništvo. ili koji je nacionalno diskriminirajuć izraz već trenutno u modi.
Nemoj si umišljati, aludirao sam na tvoj nedostatak ukusa.
Nego, vratimo se na Globus kao jedini antirežimski list u onom vremenu.

Šta je onda Feral?

P.S. Probaj odgovoriti smisleno.
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 18:46   #98
Quote:
ari peka nikkola kaže: Pogledaj post
Globus nikad nije bilo antirežimska novina, kao što nije ni sad....

Amen.

Pitanje: je li Kuljis bio glavni urednik Globusa kad je isti kloniran u "finiji" ST?
__________________
teenage dreams/so hard to beat...
zhabotinsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 22:43   #99
Najpozitivnije je to što Kuljiš neće dugo!
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 02:10   #100
Dobar tekst Kuljiša u novom Globusu o Pukanićevoj "visokoj školi novinarstva" i "stručnjacima" koji tam špilaju i pišu udžbenike, pretvarajući sve skupa u nuklearnu fiziku.
__________________
lundov parkić
lund is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:29.