Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2008., 15:33   #81
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
povijest umjetnosti su izumili napoleonovi kradljivci umjetnina, i to samo radi katalogizacije ukradenih umjetnina zbog lakšeg skladištenja ukradenog.
relativno nova povijest rekao bih?
A to ima veze sa...
Ajde ti fino nama napiši što ti misliš da su bile piramide, za što su služile i na čemu temljiš svoje razmišljanje.
denman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 15:33   #82
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 15:35   #83
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
a ja sam lijepo rekao kako se piramidion dodaje na piramidu, a sada je na vama da si dokažete.
kako ono ide u znanosti? hipoteza se uzima da je takva dok se ne dokaže suprotno?
A ovo tek govori o tome koliko nemaš pojma što je hipoteza, znanost i kako funkcionira sve to skupa.

Čuj ovo..[I]hipoteza se uzima da je takva dok se ne dokaže suprotno? Jesi svjestan/na kolika je ovo glupost što pišeš??
denman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 15:36   #84
Quote:
denman kaže: Pogledaj post
A to ima veze sa...
Ajde ti fino nama napiši što ti misliš da su bile piramide, za što su služile i na čemu temljiš svoje razmišljanje.

da na najbolji mogući način (i najlakši) opišu jedini egipatski zakon kako je gore tako je dole koji je također dio zlatnog reza. zakon analogija.
eto sada sam otkrio najveću tajnu koja vam je bila pred nosom i niste je sami otkrili i sada vas moram sve ubiti! pripremite se!
kakvo razmišanje?
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 15:41   #85
Quote:
denman kaže: Pogledaj post
A ovo tek govori o tome koliko nemaš pojma što je hipoteza, znanost i kako funkcionira sve to skupa.

Čuj ovo..[I]hipoteza se uzima da je takva dok se ne dokaže suprotno? Jesi svjestan/na kolika je ovo glupost što pišeš??
ne.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 15:43   #86
i da, piramidion je dodavan odozgo jer piramidion je iz "duha" odnosno 'ideje'.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 15:49   #87
Quote:
denman kaže: Pogledaj post
Položaji se DONEKLE poklapaju, ali samo ako Egipat, tj. kartu Egipta izvrneš naopačke..
kako je gore tako je dole.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 16:03   #88
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
kako je gore tako je dole.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 16:06   #89
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 16:06   #90
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 16:09   #91
ne stvarno ljudi, katkad se ponašate stvarno prepotentno.
kao da itko želi vašu vjeru? isus ili bog će se vama spustiti u vašoj molitvi? a ne obrnuto?
kao da itko želi vama nešto dokazati (ili mora?)
ili da je opće bitno da postojite.
kao da niste dobro shvatili zakon kako je gore tako je dole.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 16:15   #92
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
a ja sam lijepo rekao kako se piramidion dodaje na piramidu, a sada je na vama da si dokažete.
kako ono ide u znanosti? hipoteza se uzima da je takva dok se ne dokaže suprotno?
Ajde molim te pokušaj barem stajati iza svojih tvrdnji i biti koherentan dva posta zaredom.

Ti si tu gore dao jednu tvrdnju, a na nama je dokažemo suprotno.

Ja sad slijedom također tvrdim da ti lažeš, a slijedom tvoje logike je na tebi da dokazuješ da ne lažeš
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 16:21   #93
Quote:
daz kaže: Pogledaj post
Ala prepotencije na ovom topicu.
Neki ovdje misle da će svojim arogantnim sveznajućim stavom zamaskirati nedostatak bilo kakvih dokaza koji podupiru njihove izjave i teorije.

Uglavnom, užasno me IRITIRA to prepotentno baratanje nekim pojmovima koje nitko nikada nije uspio dokazati.
everything that IRRITATES us about others can lead us to an understanding of ourselves. c.g.jung
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 16:25   #94
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post

zakon kako je gore tako je dole.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 16:29   #95
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post

Koja jebena glupost (ne znam kako bi to drugačije nazvao) i činjenična neistina. Bolje gibat odavde..
denman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 16:40   #96
Quote:
denman kaže: Pogledaj post
Koja jebena glupost (ne znam kako bi to drugačije nazvao) i činjenična neistina. Bolje gibat odavde..
bolje da luiz napiše kada je tako. ako je tako.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 16:44   #97
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
Kosce ili Orionov pojas (as above) je daleko lakše uočiti nego bilo koje sazviježđe, baš kao i Južni križ (so below). Apsolutno ništa čudno. Kako "neke" nagovoriti da nešto rade, magija kopiranja.

Slike nema jer, nema vremena, ali molim luiz da je zaljepi (ne svoju, ipak tu ima i ispod 18)
ARTETUREN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 17:07   #98
Mora se priznat jednostavno da je sve jedno veliko nagađanje sve teorije o nastanku piramida i slicnih građevina. Da, postoje nekakve ''cinjenice'' i ''dokazi'' koje u jednu ruku nesto dokazuju a onda opet neki drugi ''dokazi'' i ''činjenice'' to pobivaju.

Gleda san i cita i razne popularisticke emisije i tekstove kao i one ozbiljnije i nigdi nije ponuđen konacni odgovor koji bi zadovoljija sve i u koji bi se uklopile sve ''činjenice''.

Moje skromno misljenje je da to nije izgradila ''samo'' ljudska ruka i najblizi san teoriji da je to izgradila neka ''druga'' civilizacija jer ja to drugacije sebi ne mogu objasnit a mislim da ni ''ozbiljnim'' znanstvenicima to nije ne moguce samo sta zele mozda zadrzat tu teoriju za sebe i oni ''ozbiljniji'' zadrzat u vecini populacije svoj status ''ozbiljnog'' znanstvenika.

Ali uvik je lipo raspravljat o ovom na nas prizemni ljudski nacin sa ogranicenim shvacanjima i ''malim'' mozgovima u ovom 3D svijetu.

Jedva cekan 21.12.2012. mozda nam se tad otkriju sve tajne
__________________
''Čovik je od svega gospodar, samo je od mora rob, more ga isa u zvizde, more ga kala u grob.
''Postoje tri vrste ljudi: oni koji su živi, oni koji su mrtvi i oni koji plove.''
PONISTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 17:10   #99
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
pa gle, ezoterija je istraživačka znanost a ne dokazivačka.
nije znanost,

............................................... tek
.................................................. ............ pokušaj da bude
.................................................. ................................................. ali trebaš imat
prave ljude ...
ARTETUREN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 18:31   #100
Peru - piramide u blatu, snimljene iz satelita!

Quote:
PONISTRA kaže: Pogledaj post
Jedva cekan 21.12.2012. mozda nam se tad otkriju sve tajne
Korak po korak



Infra i multispektralne snimke sa satelita Quickbird područja u Peruu talijanski su istraživači Nicola Masini i Rosa Lasaponara iz CNR-a optimizirali algoritmima i došli do ove vizure piramidalnih struktura u blizini pustinje Cahuachi u kojem se pretpostavlja da postoji najveći grad prekriven blatom. Područje na snimci zauzima površinu veću od 9000 m2.
Who am I is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:27.