Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2008., 18:07   #21
Ljudi bi htjeli znati a ne bi htjeli učiti. Što bi reklo, lakše im ide u dupe nego u glavu. Zato bolje puše sv. Iliju nego Maxwellove jednadžbe i može ih smutiti svaki slatkorječivi dr. Dabić, a njega nije sramota budalu od novca odvojiti (stara dubrovačka).

Druga stvar je bijeg od stvarnosti koja nije baš najhaj. Imaš rak i doktor ti kaže da ćeš umrijeti. Što činiš? Odeš onome koji kaže da će te izliječit ako mu nosiš bukete cvijeća, pršute ili novce. Ponovo: nije sramota budalu od novca odvojiti.

Prijatelj ti pošalje nekog tipa koji mjeri pozitivnonegativnu energiju i prodaje magnetske deke koje štite od svih zračenja. Tip ne baja i ne baca kosti već potegne crnu kutiju koja svako malo negdje bipne, on se mršti, ti si neobrazovana budala koja nema pojma o fizici i zračenjima i na kraju kupiš preraspodjelu namještaja i tri deke po 20000 kn svaku. Nije sramota budalu od novaca odvojiti.

Jutros su mi došla dva tipa i pitali me jesam li zadovoljan vodom koju pijem i hoću li im dati uzorak na analizu. Jako su se začudili kad sam im rekao da sam jako zadovoljan vodovodnom vodom i da pod nikakvu cijenu ne bih pio njihovu destiliranu -debakteriziranu -demineraliziranu čistu vodu jer je takva neukusna i štetna za zdravlje. Obrazovanje se isplatilo. Sigurno bi me oženili za par tisuća.

Aura, Kirlijanova fotografija, visokofrekventno elektromagnetsko polje koje natjera elektrone da skakuću i zrače. Boja "aure" se može mijenjati promjenom relativne vlage u prostoriji. Jako suh zrak-nema aure, a nisi mrtav. Čudo neviđeno.

Horoskop. 12 znakova, niti jednom nikad nije pisalo da će baš danas umrijeti a ljudi svakodnevno umiru, pa i oni kojima je baš dobro aspektiran znak q.ca u du...u.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 19:16   #22
Quote:
The Whisper kaže: Pogledaj post

Zaključak:

Ljudi su popizdili. Bolje vjerovat u pizdarije, nego u ono što nam donosi struju u stan, telefon, internet, hranu, sposobnost čuvanja hrane, grijanje, lijekove i sl. Zašto?
Ti si Whisper jedan vjernik znanosti. Vjeruješ samo u ono što su ti u školi rekli da postoji. Takodjer vjeruješ u samo ono što se da izmjeriti ograničenim ljudskim čulima. Vjera u znanstvenike, njihova dostignuća kao i vjera u samo ono što je mjerljivo i dokazljivo takodjer je ništa drugo nego oblik VJERE kao i svaki drugi.

Tvoja bibilija je udžbenik fizike. Tvoj papa je Einstein. Tvoj relikvije su štekeri.
Ti si VJERNIK KAO I SVAKI DRUGI.

Samo ti misliš da si strašno cool jer ono što ti vjeruješ se uči u svakoj srednjoj školi i spada u opće vjerovanje današnjeg društva tj main stream.

Sve ok, ugodno je biti u masi i imati VJERU u znanost. To daje osjećaj sigurnosti ....
__________________
that's amore
Donna Corleone is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 19:28   #23
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Aura, Kirlijanova fotografija, visokofrekventno elektromagnetsko polje koje natjera elektrone da skakuću i zrače. Boja "aure" se može mijenjati promjenom relativne vlage u prostoriji. Jako suh zrak-nema aure, a nisi mrtav. Čudo neviđeno.
Je da, prema Kirlianu ključevi,spajalice i ini metalni objekti imaju auru. A inače te kamere za vidjeti auru ne odražavaju ništa nego šta ti kažeš promjene vlažnosti zraka, temperature ili emocija i raspoloženja. Poznato je da ta aura na slikama uglavnom bude višebojna, čisto odražava podražaje, emocije itd. Aj slikaj si auru i konstantno misli u glavi na seks i scene istog i predvladavat će crvena boja.
Dođi sa faksa pun znanja () i slikaj se pa će predvladavati zelena boja koja kao znači znanje, liječenje bla bla.

E ima i ona Cogginsova (valjda nisan krivo spelovala) kamera. Ona više radi na principu detektora laži nego nekakvog magičnog čitača aure.

šta ljudi sve poviruju
Aurelié is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 21:06   #24
Quote:
Donna Corleone kaže: Pogledaj post
Ti si Whisper jedan vjernik znanosti. Vjeruješ samo u ono što su ti u školi rekli da postoji. Takodjer vjeruješ u samo ono što se da izmjeriti ograničenim ljudskim čulima. Vjera u znanstvenike, njihova dostignuća kao i vjera u samo ono što je mjerljivo i dokazljivo takodjer je ništa drugo nego oblik VJERE kao i svaki drugi.

Tvoja bibilija je udžbenik fizike. Tvoj papa je Einstein. Tvoj relikvije su štekeri.
Ti si VJERNIK KAO I SVAKI DRUGI.

Samo ti misliš da si strašno cool jer ono što ti vjeruješ se uči u svakoj srednjoj školi i spada u opće vjerovanje današnjeg društva tj main stream.

Sve ok, ugodno je biti u masi i imati VJERU u znanost. To daje osjećaj sigurnosti ....
postoji ti mala razlika između vjere i dokaza Ti je baš ne kužiš Možda si još premlada
The Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 22:07   #25
Quote:
The Whisper kaže: Pogledaj post
postoji ti mala razlika između vjere i dokaza Ti je baš ne kužiš Možda si još premlada
to, da li je mlada ili ne, bas nema nikakve veze.
ne postoji razlika izmedju vjere i vjere.
bez obzira da li se jedna povodi materijalnim dokazima, a druga
duhovnim pricama.....posljedice su iste =) vjerovanja i utjecaji autoriteta..
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 22:11   #26
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
to, da li je mlada ili ne, bas nema nikakve veze.
ne postoji razlika izmedju vjere i vjere.
bez obzira da li se jedna povodi materijalnim dokazima, a druga
duhovnim pricama.....posljedice su iste =) vjerovanja i utjecaji autoriteta..
a-a Vjera je vjerovanje u nešto šta svaki put nema isti ishod.
Dokaz je nešto što svaki put ima isti ishod

A to je OGROMNA razlika.

Razlika je vjerovat u to da će se voda na 100 stupnjeva zaledit, i imat dokaz za to da će u 100% slučajeva voda na 100 stupnjeva preć u plinovito stanje.

Malo razmisli.

Ja ne vjerujem autoritetima i znanosti. Ja imam dokaz da znanost funkcionira. Ja imam neoborive činjenice koje ne može ni bog pobit.
prof. dr. Vagin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 22:18   #27
Quote:
prof. dr. Vagin kaže: Pogledaj post
a-a Vjera je vjerovanje u nešto šta svaki put nema isti ishod.
Dokaz je nešto što svaki put ima isti ishod

A to je OGROMNA razlika.

Razlika je vjerovat u to da će se voda na 100 stupnjeva zaledit, i imat dokaz za to da će u 100% slučajeva voda na 100 stupnjeva preć u plinovito stanje.
To nije istina, i priroda je upravo takva - nepredvidiva.

Pogledaj ovaj kratki filmić koji će ti 'dokazati' kako se priroda ne ponaša uvijek jednako u istim uvjetima.
http://www.youtube.com/watch?v=DfPeprQ7oGc
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 22:22   #28
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
To nije istina, i priroda je upravo takva - nepredvidiva.

Pogledaj ovaj kratki filmić koji će ti 'dokazati' kako se priroda ne ponaša uvijek jednako u istim uvjetima.
http://www.youtube.com/watch?v=DfPeprQ7oGc
slušaj retaju

ne da mi se raspravljat sa neobrazovanim klincima, koji ne kuže kako radi njihov kompjuter s kojim su spojeni na internet, a tumačit će mi fizikalne zakone.
Prvo se moraš malo obrazovat, naučit par stvari o fizici, kemiji i biologiji...naučit jednostavno terminologiju kao što su činjenice, dokazi, teorije, hipoteze i vjera. Pa se onda vrati na forum da popričamo kao odrasli.
Ovako se osjećam kao da žoharu idem objašnjavat kako u mikrovalnoj podgrijat burek

bye,bye
prof. dr. Vagin is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 09.08.2008., 22:33   #29
Quote:
The Whisper kaže: Pogledaj post
postoji ti mala razlika između vjere i dokaza Ti je baš ne kužiš Možda si još premlada
Evo ti malo izjava znanstvenika današnjice o tome u šta oni VJERUJU, a ne mogu dokazati, ali opet vjeruju da će s vremenom biti dokazano.

Richard Dawkins, neokrunjeni kralj ateizma: I believe, but I cannot prove, that all life, all intelligence, all creativity and all 'design' anywhere in the universe is the direct or indirect product of Darwinian natural selection.



Sir Martin Rees, of Cambridge University, Astronomer Royal: "I believe that intelligent life may presently be unique to our Earth but that, even so, it has the potential to spread through the galaxy and beyond.
"Advanced intelligences billions of years hence might even create new universes. Perhaps they'll be able to choose what physical laws prevail in their creations.
"My belief may remain unprovable for billions of years. It could be falsified sooner - for instance, we (or our immediate post-human descendents) may develop theories that reveal inherent limits to complexity. But it's a substitute for religious belief, and I hope it's true."





Tom Standage, Technology Editor of The Economist: "I believe that the radiation emitted by mobile phones is harmless. My argument is not based so much on the scientific evidence because there isn't very much of it, and what little there is has either found no effect or is statistically dubious. Instead, it is based on a historical analogy with previous scares about overhead power lines and cathode-ray computer monitors (VDUs). Both were also thought to be dangerous, yet years of research failed to find conclusive evidence of harm.




Prof Joseph LeDoux, New York University neuroscientist: "I believe that animals have feelings and other states of consciousness, but neither I nor anyone else has been able to prove it. We can't even prove that other people are conscious, much less other animals. In the case of other people, though, we at least can have a little confidence since all people have brains with the same basic configurations."

pametnom dovoljno
__________________
that's amore
Donna Corleone is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 22:39   #30
Quote:
prof. dr. Vagin kaže: Pogledaj post
slušaj retaju

ne da mi se raspravljat sa neobrazovanim klincima, koji ne kuže kako radi njihov kompjuter s kojim su spojeni na internet, a tumačit će mi fizikalne zakone.
Prvo se moraš malo obrazovat, naučit par stvari o fizici, kemiji i biologiji...naučit jednostavno terminologiju kao što su činjenice, dokazi, teorije, hipoteze i vjera. Pa se onda vrati na forum da popričamo kao odrasli.
Ovako se osjećam kao da žoharu idem objašnjavat kako u mikrovalnoj podgrijat burek

bye,bye
Ah još jedan nadobudni, elitizmom zadojeni fanatik.

Ti si svoj rast završio, prema tome tu ti nije mjesto, zbog toga što je oćito da ne misliš nikom pomoć, nego samo naglasiti svoj završetak 'obrazovanja', a takve (hvalisave) ovdje prijeziru. Kao takav nepodoban si za komunikaciju na podforumu alternativa. Preseli se tamo gdje cijene elitiste, pa im pričaj o svom vrhunskom obrazovanju.

PS, slušaj ti radije svoj Iron Maiden i istresi ga u gaće
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 00:53   #31
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
a takve (hvalisave) ovdje prijeziru. Kao takav nepodoban si za komunikaciju na podforumu alternativa. Preseli se tamo gdje cijene elitiste, pa im pričaj o svom vrhunskom obrazovanju.
odlican post gocat!
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 02:51   #32
Quote:
prof. dr. Vagin kaže: Pogledaj post
a-a Vjera je vjerovanje u nešto šta svaki put nema isti ishod.
Dokaz je nešto što svaki put ima isti ishod

Ocito je da nikad nisi radio nista eksperimentalnog. Ili si samo zazmirio na sve nesuvislosti i stavio ih pod "pogresno mjerenje"?

Pazi, nije da se nesto ne slazem, znam da je znanost puno ljepsa kad se uzimaju samo "ispravna mjerenja".

Quote:
prof. dr. Vagin kaže: Pogledaj post
Ja ne vjerujem autoritetima i znanosti. Ja imam dokaz da znanost funkcionira. Ja imam neoborive činjenice koje ne može ni bog pobit.
Super. Onda, jesmo li u Matrici ili ne?
__________________
Live with a man 40 years, share his house, his meals, speak on every subject. Then tie him up and hold him over the volcano's edge. And on that day you will finally meet the man.
Shan Yu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 11:00   #33
Quote:
Donna Corleone kaže: Pogledaj post
Evo ti malo izjava znanstvenika današnjice o tome u šta oni VJERUJU, a ne mogu dokazati, ali opet vjeruju da će s vremenom biti dokazano.

Richard Dawkins, neokrunjeni kralj ateizma: I believe, but I cannot prove, that all life, all intelligence, all creativity and all 'design' anywhere in the universe is the direct or indirect product of Darwinian natural selection.



Sir Martin Rees, of Cambridge University, Astronomer Royal: "I believe that intelligent life may presently be unique to our Earth but that, even so, it has the potential to spread through the galaxy and beyond.
"Advanced intelligences billions of years hence might even create new universes. Perhaps they'll be able to choose what physical laws prevail in their creations.
"My belief may remain unprovable for billions of years. It could be falsified sooner - for instance, we (or our immediate post-human descendents) may develop theories that reveal inherent limits to complexity. But it's a substitute for religious belief, and I hope it's true."





Tom Standage, Technology Editor of The Economist: "I believe that the radiation emitted by mobile phones is harmless. My argument is not based so much on the scientific evidence because there isn't very much of it, and what little there is has either found no effect or is statistically dubious. Instead, it is based on a historical analogy with previous scares about overhead power lines and cathode-ray computer monitors (VDUs). Both were also thought to be dangerous, yet years of research failed to find conclusive evidence of harm.




Prof Joseph LeDoux, New York University neuroscientist: "I believe that animals have feelings and other states of consciousness, but neither I nor anyone else has been able to prove it. We can't even prove that other people are conscious, much less other animals. In the case of other people, though, we at least can have a little confidence since all people have brains with the same basic configurations."

pametnom dovoljno

Daj molim te prouči što je to činjenica, a što teorija. Pliz Ovako ispadaš glupa
The Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 11:13   #34
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
Ah još jedan nadobudni, elitizmom zadojeni fanatik. :kava :

Ti si svoj rast završio, prema tome tu ti nije mjesto, zbog toga što je oćito da ne misliš nikom pomoć, nego samo naglasiti svoj završetak 'obrazovanja', a takve (hvalisave) ovdje prijeziru. Kao takav nepodoban si za komunikaciju na podforumu alternativa. Preseli se tamo gdje cijene elitiste, pa im pričaj o svom vrhunskom obrazovanju.

PS, slušaj ti radije svoj Iron Maiden i istresi ga u gaće :mig :
zašto misliš da mu je obrazovanje završeno čovjek uči cijeli život
A to koga ti prezireš nije bitno. Za jedan pdf važno je imat ljude koji će iz znanstvene perspektive pobit svemoguće gluposti koje se na ovom pdf-u pišu. Uoči malo razliku između pdf-a Alternativa i pdf-a Filmovi (SF). Ako ne možeš podnijet da ti neko dokaže da nisi u pravu, kako na forumu, tako i u pravom životu, onda nešto nije u redu s tobom i moraš podhitno na terapiju u psihologa

Ovo s Iron Maidenom je jadan pokušaj trollanja, na kojeg ne može nasjest netko stariji od 12 godina

Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
odlican post gocat!:top :
Tito: jel tako?
narod: tako je




Quote:
Shan Yu kaže: Pogledaj post
: D
Ocito je da nikad nisi radio nista eksperimentalnog. Ili si samo zazmirio na sve nesuvislosti i stavio ih pod "pogresno mjerenje"?

Pazi, nije da se nesto ne slazem, znam da je znanost puno ljepsa kad se uzimaju samo "ispravna mjerenja".


Super. Onda, jesmo li u Matrici ili ne?
ajde kad već pričamo o nesuvislostima, molim primjer kako je neki znanstveni dokaz i činjenica ne suvisla. Ajde, dopusti mi da pijem za zdenca tvoje mudrosti

Za Matricu ti opet moram ponovit. Pdf Filmovi mi se čini kao prikladnije mjesto za ideje u tvojoj i glavama ovih nazovimo ih alternativcima
Vi niste alternativci, vi ste sanjari, pisci bajki, SF-ovci. Za biti kvalitetan alternativac moraš imat dobru podlogu u znanosti. A vi znanost ne kužite, nikad ni niste, i lakše je za padanje jabuke na Newtonovu glavu optužit duhove, nego izračunat gravitaciju.
Naravno, većina ljudi ide linijom manjeg otpora pa će za objašenjenje prirodne pojave izmislit bogove, anđele, jupitera, duhove, vile, crvenkapicu.....nego pokušat shvatit onih par lekcija iz srednjoškolske fizike
The Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 12:22   #35
Quote:
The Whisper kaže: Pogledaj post
zašto misliš da mu je obrazovanje završeno čovjek uči cijeli život
A to koga ti prezireš nije bitno. Za jedan pdf važno je imat ljude koji će iz znanstvene perspektive pobit svemoguće gluposti koje se na ovom pdf-u pišu. Uoči malo razliku između pdf-a Alternativa i pdf-a Filmovi (SF). Ako ne možeš podnijet da ti neko dokaže da nisi u pravu, kako na forumu, tako i u pravom životu, onda nešto nije u redu s tobom i moraš podhitno na terapiju u psihologa

Ovo s Iron Maidenom je jadan pokušaj trollanja, na kojeg ne može nasjest netko stariji od 12 godina
Obrazovanje je završilo onog trenutka kada se čovjek smatra dovoljno educiranim. Tada on rijetko ili gotovo nikako ne preispituje stečena znanja, nego sva iskustva prepoznaje unutar vlastitih zatvorenih organičenja shvačanja prema principu sličnosti i prepoznavanja.

Sa znanstvene perspektive nije napisao baš ništa, niti mu je to cilj, zbog toga što nema potrebu podijeliti znanje, nego ga naglasiti i time izzvati osječaj uzvišenosti, što je elitizam. Elitizam je kada netko smatra da je njegovo znanje na papiru tako veliko kako uopće nema potrebu da sa drugima koji nemaju papir ta znanja preispituje, ili da bar pokuša odgovoriti na pitanja. Mogu podnijeti da mi netko kaže kako nisam u pravu i to mi obrazloži, no to u izjavama dr. Vagina nisam pronašao.

Izjave tipa odi psihijatru ili slično pripisao bih samo nedovoljnom znanju o istome, jer kada bi znao malo više o psihijatriji, tamo ne bi slao niti neprijatelje, a kamoli one kojima želiš pomoći.

Iron Maiden i ovo drugo je uzeto iz njegovih pisanja na drugim podforumima

Na kraju, ne znam što si ti to primjetio negativno u mom obrambenom postu. Dok sam doktoru naveo link kojeg i djeca imaju mogućnost shvatiti, jer je tako napravljen, profesor ga je u potpunosti ignorirao, klasificirao me na temelju osobne predrasude i izvrijeđao. Ja sam njega pozvao da pogleda neka istraživanja (koja vidim nisi niti ti pogledao/razumio), dok je on mene prozvao kao nepodobnog za komunikaciju. Možda bi prikladniji odgovor bio, oprostite doktore Vagin?
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 12:27   #36
Quote:
The Whisper kaže: Pogledaj post
ajde kad već pričamo o nesuvislostima, molim primjer kako je neki znanstveni dokaz i činjenica ne suvisla. Ajde, dopusti mi da pijem za zdenca tvoje mudrosti

Naravno, većina ljudi ide linijom manjeg otpora pa će za objašenjenje prirodne pojave izmislit bogove, anđele, jupitera, duhove, vile, crvenkapicu.....nego pokušat shvatit onih par lekcija iz srednjoškolske fizike
Evo pogledaj onaj navedeni filmić, pa mi ga objasni.

Probaj ga objasniti kroz par lekcija srednjoškolske fizike.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 12:54   #37
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
Evo pogledaj onaj navedeni filmić, pa mi ga objasni.

Probaj ga objasniti kroz par lekcija srednjoškolske fizike.
kvantna fizika je zajebana. Al ako te baš zanima mogu ti objasnit taj filmić
Svaka čestica je zapravo val. Samo ovisi o frekvenciji vala oćemo li mi primjetit da je val ili će nam se kretat po ravnoj liniji. Kad ti baciš čašu, ona se kreće pravocrtno tj. zapravo kao horizontalni hitac. Međutim kada bi ti uspio bacit nju ogromonom brzinom i ona bi se kretala kao val.
Elektroni se isto tako ponašaju kao val jer je frekvencija i brzina velika pa stoga mi vidimo interfernciju.

E sad, zašto se on drugačije ponašao kad su ga snimali?
Za snimanje elektrona potrebno ga je osvijetlit svijetlom izrazito male duljine. Čin to napravimo mi skrećemo putanju elektrona, i fotoni međudjeluju sa elektronom. Zbog toga se on drugačije ponaša.
Ako te više zanima, imaš knjigu: "Eksplozija nauke" i poglavlje: "čestica je val, a val je čestica". Sve je lijepo objašnjeno i skužit ćeš ako imaš bar nekakve osnovne temelje iz fizike
The Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 13:07   #38
Quote:
The Whisper kaže: Pogledaj post
E sad, zašto se on drugačije ponašao kad su ga snimali?
Za snimanje elektrona potrebno ga je osvijetlit svijetlom izrazito male duljine. Čin to napravimo mi skrećemo putanju elektrona, i fotoni međudjeluju sa elektronom. Zbog toga se on drugačije ponaša.
Vidiš, tu znanost prestaje, kako i tvoje učenje.

Ti si kao i mnogi drugi 'znanstvenici' na ovom forumu objasnio nešto što zapravo moderna znanost ne može objasniti. Kada bi samo mogao dokazati to što govoriš, tvoje ime bi se proslavilo i bio bi vjerojatno instant bogat. Ipak, stvarnost je čudnija, makar tebi izgleda kao da imaš savršeno objašnjenje, znanost do tog otkrića još nije došla.

I kako sad da nastavimo komunikaciju kada ti tvrdiš da si riješio zagonetku double slit experimenta, a znanost danas kaže kako nema odgovora na taj fenomen? Ako si ti i u pravu, kako to da znanost već do danas to nije otkrila i na taj način riješila misteriju ovog eksperimenta?
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 13:10   #39
Quote:
The Whisper kaže: Pogledaj post
Sve je lijepo objašnjeno i skužit ćeš ako imaš bar nekakve osnovne temelje iz fizike
ti dakle misliš da ljudi koje interesira alternativa u nekom obliku i koji pokušavaju povezat neke stvari a priori nemaju osnove iz fizike i a priori nemaju pojma o ničem? the other way arround my dear!! mnogi ovdje imaju itekako pojma o osnovama fizike, a ti si zapravo taj koji nema pojma što ti oni pokušavaju reći!!!
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 13:17   #40
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
Vidiš, tu znanost prestaje, kako i tvoje učenje.

Ti si kao i mnogi drugi 'znanstvenici' na ovom forumu objasnio nešto što zapravo moderna znanost ne može objasniti. Kada bi samo mogao dokazati to što govoriš, tvoje ime bi se proslavilo i bio bi vjerojatno instant bogat. Ipak, stvarnost je čudnija, makar tebi izgleda kao da imaš savršeno objašnjenje, znanost do tog otkrića još nije došla.

I kako sad da nastavimo komunikaciju kada ti tvrdiš da si riješio zagonetku double slit experimenta, a znanost danas kaže kako nema odgovora na taj fenomen? Ako si ti i u pravu, kako to da znanost već do danas to nije otkrila i na taj način riješila misteriju ovog eksperimenta?
oprosti ali govoriš gluposti. Double slit eksperiment je objašnjen, ja nisam izmislio svoje rješenje nego ga naučio iz knjige. Čak sam ti napisao i ime knjige.
To što se na internetu uvijek pojavljuju "teorije zavjere" i to što ljudi dovode u sumnju nešto što je odavno objašnjeno je samo dokaz koliko ljudi zapravo ne znaju, ne žele čitat knjige i koliko su lijeni.

Ti moraš skužit da elektron vidimo jedino ako ih osvijetlimo kratkim valovima. Čim napraviš to, utječeš na njegov smjer.
Zbog toga se ponaša drugačije.

A ja znam da bi tebi prihvatljivije bilo rješenje da duhovi svojim malim prstićima zajebavaju kameru, a aura koja izvire elektronu iz glave utječe na moždane vijuge opakog reptila koji kontrolira svijet iz svoje kuće u vakuumu.
Al sorry, nije tako. Možda u novom Spilbergovom filmu
The Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:03.