Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2017., 20:17   #5161
http://www.index.hr/black/clanak/mar...i/1006226.aspx

hehehe, svašta
DJTcro is offline  
Old 08.11.2017., 21:01   #5162
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Baš si mislim što su mu jarani napričali prije nego što je otišao
stretch is offline  
Old 09.11.2017., 07:43   #5163
Mali odmak od rasprava o kršćanstvu i islamu.

Je l' Merkelica sklepala koaliciju?
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Old 09.11.2017., 09:02   #5164
Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post
Mali odmak od rasprava o kršćanstvu i islamu.

Je l' Merkelica sklepala koaliciju?
Je, samo Imam nije jos potvrdio
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 09.11.2017., 20:06   #5165
Molim vas moderatori, budite milostivi i napravite izuzetak. Dozvolite sve sto je OT. Zalosno je sto izvrsni komentatori zaobilaze ovaj thread u velikom krugu.

Njemacka je bila inace velika tema na nasim prostorima.
Ravell is offline  
Old 09.11.2017., 20:37   #5166
Njemačka uvodi „treći spol“ u dokumente. Mislim WTF!?!
U Njemačkoj kao da su na vlasti Zeleni i Linke, a ovaj CSU sa Seehoferom je stvarno niš' koristi. Za vrijeme mandata vlade čiji su oni dio u Njemačkoj legalizirani istospolni brakovi i sad uvode treći spol a oni šute.
martie81 is offline  
Old 09.11.2017., 20:55   #5167
Quote:
martie81 kaže: Pogledaj post
Njemačka uvodi „treći spol“ u dokumente. Mislim WTF!?!
U Njemačkoj kao da su na vlasti Zeleni i Linke, a ovaj CSU sa Seehoferom je stvarno niš' koristi. Za vrijeme mandata vlade čiji su oni dio u Njemačkoj legalizirani istospolni brakovi i sad uvode treći spol a oni šute.
Suska se da su istospolni bili dio starog koalicijskog ugovora...
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 09.11.2017., 21:26   #5168
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Suska se da su istospolni bili dio starog koalicijskog ugovora...
Preko 80% Njemaca je za istospolne brakove (link). Ne znam postoji li neki dogovor ispod stola, ali tak svejedno, ako za nešto postoji toliko široki konsenzus, ne može jedna stranka to u nedogled kočiti.

Moglo bi svakako još ispasti - ako npr. Frauke uspije svoju stranku otpadnika postaviti na noge i zaista od nje napraviti suvislu i konstruktivnu desnicu, to bi po mom sudu bilo pozitivno za Njemačku. Država bi u svojoj strukturi imala jasan desni korektiv, građani koji tako razmišljaju dobili bi svoje zastupnike i time bi konačno ova parada Putinovih pudlica izgubila tlo pod nogama.

Napeto je
stretch is offline  
Old 09.11.2017., 21:29   #5169
Quote:
martie81 kaže: Pogledaj post
Njemačka uvodi „treći spol“ u dokumente. Mislim WTF!?!
U Njemačkoj kao da su na vlasti Zeleni i Linke, a ovaj CSU sa Seehoferom je stvarno niš' koristi. Za vrijeme mandata vlade čiji su oni dio u Njemačkoj legalizirani istospolni brakovi i sad uvode treći spol a oni šute.
Suska se da su to zatrazili Imami, da Njemacka bude atraktivnija za imigrante sa bliskog i srednjeg istoka, te sjeverne Afrike. Prijetili su da vise nece dolaziti ako se ne rijesi taj problem.

Inace nemam nista protiv da se uvede treci spol. Nismo zivotinje. Ali ovako se izaziva bas populizam i uznemiruje javnost, u tome je bas poanta kad se to najavlja na velika zvona.

Izgleda da zele da se vec probude strazari tradicionalne vrijednosti, pa i oni imaju nekakva prava. Nekima nije dovoljno nemirno u Njemackoj. Ima tu jos par brzina koje se mogu ubaciti. 12,5 % za AfD nije jos kraj price.
Ravell is offline  
Old 09.11.2017., 21:35   #5170
Zeleni i FDP traze da drzava proda svoj Paket Telekom dionica u vrijednosti nesto iznad 10 miljardi i da se to iskoristi za izgradnju brze Internetmreze pogotovo u regijama gdje Jos nema DSL.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 09.11.2017., 21:53   #5171
Quote:
martie81 kaže: Pogledaj post
Njemačka uvodi „treći spol“ u dokumente. Mislim WTF!?!
U Njemačkoj kao da su na vlasti Zeleni i Linke, a ovaj CSU sa Seehoferom je stvarno niš' koristi. Za vrijeme mandata vlade čiji su oni dio u Njemačkoj legalizirani istospolni brakovi i sad uvode treći spol a oni šute.
Cinjenica je da su se "interseksualne" rodile. Racuna se da ima od 80.000 do 120.000 U njemackoj osoba Koje su Tako rodeni. Znaci nista Sto su oni zeljeli, nego evo majka priroda njimam "poklonila".
Po starom zakonu su morali roditelji odluciti spol ako spol nije "uocljiv" ili ako ima oba. Vec duze je praksa da se ostavi neispunjeno poljaci m ili z, Ali zakon je predvidao da se mora to kasnije ispuniti.
Kada su trazili Dokumente su svaki put imali iste Probleme.
Na kraju je ovo genska greska i to su osobe posebnih potreba. I ustav predvida da se nikoga zbog spola ne smije diskremenirati. Znaci da se Po tome ima dva izbora.
1.) Ili ces dozvoliti 3. Spol u rodnom listu i s time u budece i buducim dokumentima.
2.) Da se ukine diskusiju spola i da vise ne pise U dokumentima uopce spol.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully

Zadnje uređivanje MrsGahan : 09.11.2017. at 22:52.
MrsGahan is offline  
Old 09.11.2017., 22:56   #5172
I da prija nego prode Dan, da se sjetimo da je na danasnji prija 28 godina "pao" berlinski zid.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 09.11.2017., 23:19   #5173
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
I da prija nego prode Dan, da se sjetimo da je na danasnji prija 28 godina "pao" berlinski zid.


Čestitke narodu koji se, nakon što su ga skoro pola stoljeća dvije svjetske sile ideološki razvlačile i dijelile, uspio ponovno ujediniti i ponosno i ravnopravno stati na svjetsku pozornicu

Nije mi poznat niti jedan drugi primjer gdje je nekome to uspjelo. Zaboravljam li koga?
stretch is offline  
Old 10.11.2017., 00:01   #5174
Quote:
stretch kaže: Pogledaj post


Čestitke narodu koji se, nakon što su ga skoro pola stoljeća dvije svjetske sile ideološki razvlačile i dijelile, uspio ponovno ujediniti i ponosno i ravnopravno stati na svjetsku pozornicu

Nije mi poznat niti jedan drugi primjer gdje je nekome to uspjelo. Zaboravljam li koga?
Ovo boldano: jesi li čuo za drugi svijetski rat, desio se između 1939-1945. Taj narod kojeg pominješ počeo je rat za istrebljavanje Židova, Slavena i Roma i stvaranje životnog prostora na istoku.
Nakon toga oprošteni su im svi dugovi i nisu morali plaćati ratne reparacije, a ti ovdje cmizdriš što su bili podeljeni.

Konrad Adenauer je odbio ponudu za ujedinjenje od Sovjetskog Saveza. Zauzvrat se tražila neutralnost. Austrija je to prihvatila i evo još dan danas nije u NATO-u, a u EU je ušla tek 1995.
linuks is offline  
Old 10.11.2017., 00:14   #5175
Quote:
linuks kaže: Pogledaj post
Ovo boldano: jesi li čuo za drugi svijetski rat, desio se između 1939-1945. Taj narod kojeg pominješ počeo je rat za istrebljavanje Židova, Slavena i Roma i stvaranje životnog prostora na istoku.
Nakon toga oprošteni su im svi dugovi i nisu morali plaćati ratne reparacije, a ti ovdje cmizdriš što su bili podeljeni.

Konrad Adenauer je odbio ponudu za ujedinjenje od Sovjetskog Saveza. Zauzvrat se tražila neutralnost. Austrija je to prihvatila i evo još dan danas nije u NATO-u, a u EU je ušla tek 1995.
Hej, mir Nisam rekao da nisu trebali biti pod okupacijom (dapače, mislim da je to bilo daleko najbolje moguće rješenje), nego im čestitao što su se nakon toga uspješno ujedinili i postali bitan igrač. To nije mala stvar i ne znam drugi primjer gdje je to uspjelo. Najočitiji kontraprimjer su dvije Koreje.
stretch is offline  
Old 10.11.2017., 00:32   #5176
Zato je ex DDR jos uvijek daleko siromasnija od Zapadne, unatoč upumpavanju silnih novaca. O "sovinizmu/snobovstini" zap. Nijemaca naspram istocnih da i ne pricamo.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 10.11.2017., 14:41   #5177
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Zato je ex DDR jos uvijek daleko siromasnija od Zapadne, unatoč upumpavanju silnih novaca. O "sovinizmu/snobovstini" zap. Nijemaca naspram istocnih da i ne pricamo.
Zarade su Jos uvijek nize, Ali i najmovi.
A U Leipzigu je pogotovo pice Ali i hrana U gradu jeftinjija nego U frankfurtu.
Standard nije toliko losiji kao placa na prvi pogled, a ima i masu Koji su doselili u zapadni "dio".
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 10.11.2017., 15:09   #5178
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Zato je ex DDR jos uvijek daleko siromasnija od Zapadne, unatoč upumpavanju silnih novaca. O "sovinizmu/snobovstini" zap. Nijemaca naspram istocnih da i ne pricamo.
Zarade su Jos uvijek nize, Ali i najmovi.
A U Leipzigu je pogotovo pice Ali i hrana U gradu jeftinjija nego U frankfurtu.
Standard nije toliko losiji kao placa na prvi pogled, a ima i masu Koji su doselili u zapadni "dio".
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 10.11.2017., 15:26   #5179
Quote:
martie81 kaže: Pogledaj post
Njemačka uvodi „treći spol“ u dokumente. Mislim WTF!?!
Ovdje se ne radi o "third gender" tzv. rodnoj ideologiji, već o intersexualnim osobama tj. bebama kojima zbog genetskih malformacija nije lako odrediti spol, tj. po sekundarnim spolnim karakteristikama ne može se odrediti da li je muško ili žensko (najčešće imaju po malo karakteristika od svakog spola).

Ili mediji (namjerno) površno prenose vijest, ili čitatelji (namjerno) površno čitaju
__________________
o_O
Cahit is offline  
Old 10.11.2017., 19:37   #5180
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Zato je ex DDR jos uvijek daleko siromasnija od Zapadne, unatoč upumpavanju silnih novaca. O "sovinizmu/snobovstini" zap. Nijemaca naspram istocnih da i ne pricamo.
S dobrim razlogom su siromašniji od zapadnog dijela. A za "šovinizam/snobovštinu" zapadnjaka u odnosu na istočnjake, ima realnih temelja. To je moje zapažanje, a proveo sam par godina na zapadu i dosta sam na istoku. Dosta istočnjaka ne može funkcionirati na zapadu, pa se nakon par godina vraćaju doma na istok. Brzo ih provale da su ekstremi.
glaukom is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:53.