Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2017., 14:14   #9661
Quote:
Shannanigans kaže: Pogledaj post
Covjek je pitao konstruktivnu kritiku, da si izazivamo ideje i stavove.

Usuput bitcoin je ultimativni shitcoin, a ovo dolazi od osobe koja ima veliku vecinu pozicije u bitcoinu.
Dakle u svijetu valuta postoje samo shitcoini...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 03.11.2017., 14:39   #9662
Quote:
Shannanigans kaže: Pogledaj post
Covjek je pitao konstruktivnu kritiku, da si izazivamo ideje i stavove.

Usuput bitcoin je ultimativni shitcoin, a ovo dolazi od osobe koja ima veliku vecinu pozicije u bitcoinu.
trziste ti govori da btc nije shitcoin. da je, ne bi vrijedio 7k $. ostali coini su shitcoin naspram njega, jer trziste to kaze.

razumijem da svaki shitcoin od njih tisucu ima svoju pricu, i neki od njih imaju puno potencijala, u pitanju su super ideje, ali covjece, dok mi je cijena tako mrsava, za mene ce i dalje ostati shitcoini.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 03.11.2017., 14:59   #9663
Trzisni udio?

Imao je Yahoo 95% trzisnog udjela jos su im i trazilica, mail i ostale usluge radili kako spada.

Probaj bitcoinom kupit sladoled pa javi kako je proslo, a za to je stvoren, transakcije jeli.

Ethereum sad ima 1/4 trzisnog udjela bitcoina pa mi reci kada vise nije shitcoin?
Na 1/2? 3/4?
Sta nam kaze trziste?

Strelovito se trzisno uspinje i onaj bitconenct mora da ce izac iz domene shitcoina brzo, da ne valja ne bi na danasnji dan vrijedio $275.72 komad i imao cap od 2.038.116.547$.
Shannanigans is offline  
Old 03.11.2017., 15:02   #9664
Quote:
Shannanigans kaže: Pogledaj post
Trzisni udio?

Imao je Yahoo 95% trzisnog udjela jos su im i trazilica, mail i ostale usluge radili kako spada.

Probaj bitcoinom kupit sladoled pa javi kako je proslo, a za to je stvoren, transakcije jeli.

Ethereum sad ima 1/4 trzisnog udjela bitcoina pa mi reci kada vise nije shitcoin?
Na 1/2? 3/4?
Sta nam kaze trziste?

Strelovito se trzisno uspinje i onaj bitconenct mora da ce izac iz domene shitcoina brzo, da ne valja ne bi na danasnji dan vrijedio $275.72 komad i imao cap od 2.038.116.547$.
ahahaha iz koje si ti price ispao...sladoled kazes...
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Old 03.11.2017., 15:49   #9665
Quote:
Shannanigans kaže: Pogledaj post
Trzisni udio?

Imao je Yahoo 95% trzisnog udjela jos su im i trazilica, mail i ostale usluge radili kako spada.

Probaj bitcoinom kupit sladoled pa javi kako je proslo, a za to je stvoren, transakcije jeli.

Ethereum sad ima 1/4 trzisnog udjela bitcoina pa mi reci kada vise nije shitcoin?
Na 1/2? 3/4?
Sta nam kaze trziste?

Strelovito se trzisno uspinje i onaj bitconenct mora da ce izac iz domene shitcoina brzo, da ne valja ne bi na danasnji dan vrijedio $275.72 komad i imao cap od 2.038.116.547$.
Pa ako se ne varam, bitcoin je jedini coin s kojim nesto mozes direktno kupiti. Svi drugi coinovi, ukljucujuci i Ethereum jos uvijek sluze samo za spekulacije. Market cap kao takav ne znaci previse, necu reci da je nebitan ali generalno je rijec vrlo virtualnoj brojci.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 03.11.2017., 17:04   #9666
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Vidim da ti nitko ne odgovara pa ajd ja ću.
Možeš ti probati hvatati oscilacije, ali tko kaže da će ih biti. I ta oscilacija treba biti veća od provizije koju mjenjačnica uzme za trade.
Evo primjer, ganjaš oscilaciju. Kupiš BTC na 5000$, skoči cijena na 5100$ ti prodaš, imaš profit od 100$ minus provizija. Jupi. Šta sad, čekaš da padne na 5000$ opet? Sve je to dobro ako padne i onda ponovno raste, no što ako ne padne na 5000 nego ode na 6000, hoćeš kupovati? Šta ako kupiš i odmah nakon toga padne, ode profit. No dobro, vjerujem da ti je to i samom jasno kako ide. Možeš ti raditi koliko hoćeš transakcija, samo za svaku ti uzmu proviziju.
Ako ne bude isplativo, uvijek mogu ostaviti lovu da stoji. Naišao sam na podatak da je provizija 0,25% po transakciji.


Mene zanima, s obzirom da se tu spominjalo da su djelu ekipe oduzeta sredstva, je li to možda jedan od načina na koji su ga izgubili, ili je stvar čista


Bold je odgovor na ono što me zanimalo. Realno, da mi je lova unutra, brijem da sam jučer mogao uzeti +20% skoro bez problema(tek sređujem račun). Oscilacija ima dovoljno, pa da nešto i kiksam(prodam na 5500, a ode na 6, jer nisam mogao sjediti, i morao sam na posao), vidim računicu u tome.



Btw, nisam te prepoznao
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 03.11.2017., 17:18   #9667
Quote:
Shannanigans kaže: Pogledaj post
Trzisni udio?

Imao je Yahoo 95% trzisnog udjela jos su im i trazilica, mail i ostale usluge radili kako spada.
ja o trzistu (kripto burze), ti o trzisnom udjelu...baba sumom, deda drumom
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 03.11.2017., 17:20   #9668
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Pa ako se ne varam, bitcoin je jedini coin s kojim nesto mozes direktno kupiti. Svi drugi coinovi, ukljucujuci i Ethereum jos uvijek sluze samo za spekulacije. Market cap kao takav ne znaci previse, necu reci da je nebitan ali generalno je rijec vrlo virtualnoj brojci.
Varas se.
Ali to je i tako nebitno ethereum niti nije zamisljen kao valuta za placanje niti konkurencija kriptovalutama kao valutama.

Za razliku od ovog prethodnog test123 padobranca koji vecinom ima izljeve bijesa i histerije na svaki spomen dipa bitcoina mozak mozes ukljuciti vidim i u pravu si trenutni marketcap ne znaci previse u siroj slici.

Ono sta oba zelite cuti je da bitcoin ide gore do 10k ili100.000k itd... i evo dugorocno vjerojatno i ide pogotovo sada kada su cbo i cme bulish oko njega pod pritikom investitora.
Sta misilite da je ovoliko skocio sam od sebe, a ovo je bila samo izjava da "razmatraju".
Imat cete erekciju od tjedan dana svaki put kad pogledate cijenu ako ga cme izlista.
Jer bitcoin kao valuta ne funkcionira, a kao store of value je jos uvjek previse nestabilan, ali je zato zapravo savrsen spekulativan asset za futurese.

Al to ne znaci da do zeljene cijene nece biti jos 100 dipova i crasheva ko misli suprotno nije razuman.

Al s obzirom da je apsolutno zakazao u svojoj prvobitnoj funkciji, (sta je steta i nije kasno, samo se developeri bave prepucavanjem i forkanjem tj, printanjem sebi novaca umejsto razvojem), mjesta za nove igrace ima.
I ne znaci da sve ovo nije opasno po btc dapace.
Shannanigans is offline  
Old 03.11.2017., 17:50   #9669
Quote:
Shannanigans kaže: Pogledaj post

Za razliku od ovog prethodnog test123 padobranca koji vecinom ima izljeve bijesa i histerije na svaki spomen dipa bitcoina mozak mozes ukljuciti vidim i u pravu si trenutni marketcap ne znaci previse u siroj slici.

aha, kenjate o nekom dipu tu, otislo gore 1500 usd...nemate pojma, a prodajete tu maglu ljudima...jos ih trazite proviziju, sramota. hocete im vratit pare sad kad su ljudi popusili?
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Old 03.11.2017., 17:51   #9670
Razvoj neke kriptovalute koja moze biti iskoristiva u stvarnim uvjetima zahtjeva novi projekt from scratch. Bitcoin dugorocno moze biti samo testbench za ono sto slijedi.
__________________
bok
markotros is offline  
Old 03.11.2017., 17:55   #9671
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
Razvoj neke kriptovalute koja moze biti iskoristiva u stvarnim uvjetima zahtjeva novi projekt from scratch. Bitcoin dugorocno moze biti samo testbench za ono sto slijedi.
ma slijedi jos scamcoina i shitcoina, te tjesenje likova koji su propustili inicijalni vlak da to nije tako...jbg, kasno je za brutalno obogatit se, ali jos uvijek se ima potencijala jako dobro zaradit.
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Old 03.11.2017., 17:58   #9672
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Btw, nisam te prepoznao
Ma bolje sam ispao na ovoj slici pa sam tu stavio.
Quorgyle is offline  
Old 03.11.2017., 18:05   #9673
Quote:
Shannanigans kaže: Pogledaj post
Varas se.
Ali to je i tako nebitno ethereum niti nije zamisljen kao valuta za placanje niti konkurencija kriptovalutama kao valutama.

PA dobro ako se varem reci mi koji proizvod mogu kupit tako da ga direktno platim ethereumom, ARKom, Monerom ili bilo kojim trecim alt coinom?


Quote:
Shannanigans kaže: Pogledaj post
Ono sta oba zelite cuti je da bitcoin ide gore do 10k ili100.000k itd... i evo dugorocno vjerojatno i ide pogotovo sada kada su cbo i cme bulish oko njega pod pritikom investitora.
Pa potpuno nebitno dobili erekciju ili ne. Svatko tko je potrosio bilo sto novca u BTC ce biti veseo ako isti naraste, nije to nista cudno.

Quote:
Shannanigans kaže: Pogledaj post
Al s obzirom da je apsolutno zakazao u svojoj prvobitnoj funkciji, (sta je steta i nije kasno, samo se developeri bave prepucavanjem i forkanjem tj, printanjem sebi novaca umejsto razvojem), mjesta za nove igrace ima.
I ne znaci da sve ovo nije opasno po btc dapace.
Pa i zlato je zakazalo u prvobitnoj funkciji, kao i srebro. Zamijenila su ih prakticnija sredstva placanja, ali to ne znaci da su oni izgubili svoju vrijednost. Ja ne kazem da mjesta za nove igrace nema, ima, ali ako se dogodi da BitCoin bude izguran (do te mjere da mu vrijednost padne na zanemarive razine) od strane nove i tehnicki savrsenije valute koja omoguci znacajno veci i przi broj transakcija, to ce biti kraj sage o kritptovalutama. Zasto? Pa zato sto nitko razuman nece uloziti neku znacajniju sumu novca u novu kriptovalutu samo da bi vidio da za godinu dana izadje nova i savrsenija koja ce potpuno pojesti njegovo ulaganje. To je naravno samo moj stav, i ne moram biti u pravu.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 03.11.2017., 18:15   #9674
Etherom mozes stvoriti svoju kriptovalutu, izmedu ostalog. Tu je njegova vrijednost. Ali definitivno nije 400$.
__________________
bok
markotros is offline  
Old 03.11.2017., 18:20   #9675
Quote:
Shannanigans kaže: Pogledaj post
Varas se.



Imat cete erekciju od tjedan dana svaki put kad pogledate cijenu ako ga cme izlista.
Kada ga CME izlista i kada se krenu zabavljati sa opcijama i futuresima,
događati će se drugačije stvari. Onda GS i JPM imaju kontrolu.
Andy Granatelli is offline  
Old 03.11.2017., 18:53   #9676
Quote:
Shannanigans kaže: Pogledaj post

Probaj bitcoinom kupit sladoled pa javi kako je proslo, a za to je stvoren, transakcije jeli.
Pa, na primjer, u Zagrebu nemožeš kupiti sladoled ni za "svjetsku rezervnu valutu". Dolare moraš promjeniti u kune da bi ti to uspjelo. Ne shvaćam u čemu je problem mjenjati jednu valutu za drugu kada ti to ustreba?
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 03.11.2017., 19:56   #9677
Quote:
Shannanigans kaže: Pogledaj post
Probaj bitcoinom kupit sladoled pa javi kako je proslo, a za to je stvoren, transakcije jeli.
Izmedu ostalog bilo je i sladoleda


ZeroW is offline  
Old 03.11.2017., 20:20   #9678
koja ti to kartica skida direktno iz btc ?
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Old 03.11.2017., 20:54   #9679
Quote:
ZeroW kaže: Pogledaj post
Izmedu ostalog bilo je i sladoleda


Bravo, sve može onaj tko zna.

Moj problem sa sladoledom je da BTC tako brzo raste da mi ga je žao trošiti. Ako se malo suzdržim mogu za kratko vrijeme kupiti dva . U rano doba njegovog života čovjek je platio za pizzu 10 tisuća BTC. Isplati se čekati.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 03.11.2017., 21:45   #9680
Uf sta ste me iznapadali

Quote:
testing123 kaže: Pogledaj post
aha, kenjate o nekom dipu tu, otislo gore 1500 usd...nemate pojma, a prodajete tu maglu ljudima...jos ih trazite proviziju, sramota. hocete im vratit pare sad kad su ljudi popusili?
Tvrdanja da korekcija uvjek dolazi u % od ATH nazivas prodavanjem magle.
Kakva provizija na cemu si ti?
Imam vjerojatno 100x vise razloga sta ideoloskih sta ekonomskih navijati za bitcoin.
Ajd na ignore.

Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
Razvoj neke kriptovalute koja moze biti iskoristiva u stvarnim uvjetima zahtjeva novi projekt from scratch. Bitcoin dugorocno moze biti samo testbench za ono sto slijedi.
Ovo je netocno, bitcoin je software sa mozda najjacom bazom developera i suportom na planeti (drugi je ethereum).
Software se moze mjenajti, problem je sta je svo kodiranje trenutno usmjereno na napade/obrane od napada, printanje novaca forkovima itd.

Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
...
Sta ja znam mozes na puno mjesta palcati sa ltc-om, dash kolko znam najvise lobira ulaz u velike lance, ne pratim.
Bitcoin je definitivno najrasprostranjeniji, al opet najduze je tu.

Koja je ternutna poanta kupovanja bitcoinom ako ce za 6 mj dildo od 200 dolara ispasti da si platio 500 dolara?
Kako ces kupiti sladoled ako mi transakcija jucer porlazi 5 jebenih sati...
Jel ga ti cuvas i trosis?
E pa to su sve razlozi zasto jos nije ispunio prorocanstvo carobnog internet novca, sad je kao neko carobno zidovsko zlato.

Mjesta za nove igrace ima da ali ona sta se stalno ponavlja da ce ih 95% propasit je tocna.

Ako bitcoin ne ostane ovako trom i mreza zagusena definitivno za neko brze i prakticnije paltno sredstvo.
Ostalo su crypto koji nisu platna sredstva vec rjesavaju konkretne probleme koje omogucuje blockchain.

BTC je kralj i tesko da moze biti izguran ili bezvrijedan, al rec da je i za 5 godina prvi po market capu je....kratkovidno.
Sjecam se istih prica pocetkom godine pa je ethereum u svom prvom bullrunu dosao jako blizu toga (i nakon toga stagnirao).

A kripto je pandorina kutija koja je otvorena, nista nece biti kraj ove sage, al da crash moze doc i mozemo stagnirat godinama ce uvjek visiti nad glavom (moja oklada nisu zabrane drzava i slicni fudovi vec neprijatelj iznutra kao bitconect i slicni scamovi).

Stvar je da btc ne bi bio ni blizu gdje je po vrijednosti bez buma altova.
Nit bi ovi postojali i imali ovakvu sansu da btc nije prokrcio put.
Tako da je ovo navijanje za jedne il druge... bezveze ako volis novac za pocetak

Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
Etherom mozes stvoriti svoju kriptovalutu, izmedu ostalog. Tu je njegova vrijednost. Ali definitivno nije 400$.
Ethom mozes sta hoces, ukljucujuci stvaranje novih kripta putem rc20 tokena, sta ga trenutno zapravo koci jer je to za sta se vecinom koristi (ico scamove i sl).

Al radi se o programskom jeziku za jednostavne dapove na blockchainu i mogucnosti su beskonacne, kao kad smo prvi put izumili apstraktni programski jezik, nitko nije znao kako ce promjeniti svijet al su svi znali da ce bit nesto veliko.
Svatko od vas ima neko zanimanje koje smart contracts mogu izmjeniti i poboljsati iz temelja.
Da ne bude sve idealno on kao i btc ima problema s brojem transakcija i skaliranjem, ako ga rjijesi (sharding/plasma -al to je sve samo jos teorija) eth ce bit velika stvar za sve nas, al ako ne...pa ima novih igraca koji ce preuzet titulu rado.

Quote:
Andy Granatelli kaže: Pogledaj post
Kada ga CME izlista i kada se krenu zabavljati sa opcijama i futuresima,
događati će se drugačije stvari. Onda GS i JPM imaju kontrolu.
Ovo je i moje milsjenje, al svi mi spekuliramo samo.
Cinjenica je da bi ga cml listing dobacio do mjeseca cijenom.
Al onda igra vise nije protiv amatera i tesko da bi tko nastavio zaradivati na njemu.

Quote:
ZeroW kaže: Pogledaj post
Izmedu ostalog bilo je i sladoleda
Koja je poanta ovoga?
Svi znamo da mozes palcati svasta sa btc, ja sam prosli mj. kupio laptop.
Nije financijski mudro i prakticno je glasila teza.
Niti ga ljudi skupljaju jer je super sredstvo palcanja.
Shannanigans is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:23.