Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2013., 11:05   #81
Moji snovi koje se ponavljaju

Dragi svi!
Prvi puta ovdje nešto pišem..
Smatram da moji snovi nešto znače jer se ponavljaju.
Barem 2-3 puta mjesečno sanjam isti san, ne mogu se sjetiti svega ali u sječanju mi uvijek ostane:
- da mogu disati po vodom
- bježim od nečega, te u trenutku kad brzo trčim mogu poletjeti 2-3 metra od tla
- putujem negdje te zaboravim stvar koja mi je jako važna
(tipa otputujem na maturalnu večeru u neki drugi grad i zaboravila sam haljinu,
ili odem na obranu diplomskog a nemam diplomski rad)
- te već godinama sanjam kako nisam naučila povijest, a imam ispit

Potoji li neko dobro tumačenje ovoga?
__________________
Život možda nije zabava kojoj smo se nadali, ali dok smo ovdje - plešimo!!!
tinazgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 11:11   #82
Quote:
katarina7 kaže: Pogledaj post
Pred tobom je neka važna lekcija. Nešto moraš naučiti, steći nove spoznaje na poslu ili u privatnom životu. Broj 64 svakako ima veze, ali tu moraš sam prokontati na što te asocira. Okružuju te tinejdžeri s kojima se baš ne osjećaš doma, ipak negdje u zraku titra da su premladi, da ti tu ne pripadaš. Možda moraš nadoknaditi propušteno znanje koje ti je nužno. Razmisli, gdje se osjećaš tanko i što bi to morao naučiti da bi se osjećao superiornije i zrelije
(64 su, između ostaloga, godine u kojima se uskoro ide u mirovinu pa se možda radi o nesrazmjeru koji osjećaš između svoje dobi i onoga što ti je promaklo. Kako si ti u naponu radne snage, ove bi godine mogle predstavljati zrelost kojoj težiš, naravno, ako broj jesu godine.)
Jako dobro čitaš "snove"

Hmmm, škola, propušteno znanje ............

Ova godina mi je izgleda prekretnica, možda neki novi posao, iako ako zbroji 6+4 je 10, a to je opet jedinica na kraju, znači opet ja kao osoba, znači nešto na osobnom planu
europe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 18:04   #83
rešavam neki test za posao ili tako nešto, a pored mene to isto radi i jedna drugarica. Ona stalno nešto priča, zamajavam me i smara. Izderem se na nju u kažem joj da je kreten. U stvarnosti bih nakon ovoga najčešće osećao grižu savesti, ali u snu ne...
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 18:31   #84
u snu mi se u mojoj sobi u kojoj je bio mrak odjednom i od nikuda stvorila crna mačka, inače mačke ne volim, bojim ih se čak no ove se nisam bojala iako sam se stalno pitala na koji način mi je uspjela ući u sobu, imala sam lagani osjećaj kao da me upozorava na nešto ali na što?
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 23:55   #85
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
rešavam neki test za posao ili tako nešto, a pored mene to isto radi i jedna drugarica. Ona stalno nešto priča, zamajavam me i smara. Izderem se na nju u kažem joj da je kreten. U stvarnosti bih nakon ovoga najčešće osećao grižu savesti, ali u snu ne...
Dobro je da si se izderao na nju jer te je ometala. Ta je drugarica možda samo simbol onoga što te inače ometa u životu. Možda ti se ljudi previše uvlače pod kožu, previše o njima brineš i razmišljaš i to te odvraća od tvojih planova i ciljeva. San te u tom sličaju upozorava da se više posvetiš sebi i da manje razmišljaš o drugima.
Ovaj ti san može biti i pokazatelj neke situacije u kojoj te uistinu netko ometa, a ti reagiraš slično kao u snu. Dobar osjećaj, potiče te na zauzimanje čvrstoga stava i borbu za svoje interese.
katarina7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 00:58   #86
Zanimljivo, nadam se da si u pravu. I ranije mi se dešavalo da sanjam da se istresam na nekome, ali to je bila ili posledica nekih mojih unutrašnjih besova ili bi mi se baš tog dana desio neki konflikt. Međutim, tada bih se loše osećao u snu a sad skroz ok - zauzeo sam zdrav stav odbrane svojih interesa bez obraćanja na pažnju da l ću delovati grubo inače, danas na kursu engleskog baš sedeh pored jedne devojke, radili smo zajedno i nije bilo nikakvih problema. Dakle, prekognistička dimenzija otpada
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 10:30   #87
Katarina7 što bi značilo to što sam u snu stajala i bila sva posuta pepelom?
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 12:07   #88
San: sestra više nije sa dugogodišnjim dečkom već sa nekim visokim zgodnim tipom. Mi se ljubazno upoznamo, ali kasnije se ispostavi da je težak ološ - arogantan, lomi stvari, bahato se ponaša. Jednom sam ga zatekao u svom krevetu. Takođe, ima brata visokog preko dva metra koji je još agresivniji i koji mi je pretio nasiljem ako im se ne sklonim s puta. A ja se ne mirim s tim što je ona s takvim kretenom. Onda su oni na nekom javnom mestu, prave lom, al izgleda niko ne sme da pozove policiju.

san 2: zove me preko moba neki lik čijeg se imena uopšte ne sećam i kreće da me smara s faksom, da me pita za ispite, pa kako se radi neki zadatak itd. U tom momentu ulaze moj ćale i ujna i ja treba i s njima da se pozdravim i da održim razgovor. Neću da budem grub prema tom liku, i pokušavam da se setim njegovog lica, ali bez uspeha.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Zadnje uređivanje Truman : 11.10.2013. at 12:17.
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 17:52   #89
Ovaj moj san ste zaboravili, nadam se da će netko naći prostora i protumačiti.


Quote:
Evo i mene!

Dakle sanajm kako sam na moru i gledam jedan brod (nešto ko mini jahta), kako tone i čudim se kako je to moguće jer je lijepo vreme. Koliko se sijećam prolazio sam brodom, brod je bio veliki i samnom je bila moja mama, baš u snu ja i ona komentiramo kako je dobro da smo na taj velik brod i kako je neugodno doživiti potonuće, mi plovimo i ulazimo u luku puna brodova, naredeni sve jedan do drugoga, upade mi jedan lijepi visoki usidreni brod, pomalo me je strah od njega zbog veličine, iskrcavamo se i krenem prema grad šetam s mamom ali neznamo kud ćemo, u taj grad mi stanjue teta ali imam sam osijećaj ko da nemamo kome se javiti, ali i dalje se osijećam jako dobro nekako lijepo. Baš čudno.

Najviše me zabrinjava ovaj brodolom jer načitao sam se da je to neka nesreća, gubitak ili tako nešto. Nadam se da ne, jer ja nisam doživio taj brodolom, nego vidio.

Imam još jedan koji san usnio sinoć... naime vidim susjedu kako nosi punu kašetu lješnjaka oljuštenih, zaustavim je nešto popričamo, ja uzmem jedan lješnjak onda se okrenem prema prodavaoni u kojoj ih je kupila i vidim na izlogu puno neoljuštenih, tako završava san kako ja gledam te lješnjake. Toliko.

Baš me zanima što znači lješnjak, molio bi za jedno ljepo tumačenje, nemojte me ovaj put zaboraviti. Hvala
peacemakerer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 22:50   #90
Quote:
volim_puding kaže: Pogledaj post
Opet ja, mene kad krenu snovi u epizodama i nastavcima...

Elem, opet bivsi decko. Sjedimo ispod nekog ogromnog drveta kojem korjeni vire. I ja mu spremam veceru koja realno i nije nesto ukusna, ali on me bas pohvaljuje i zahvaljuje mi se. Odjednom uzima korjen tog drveta i pocne ga gristi i tako neka struja prodje kroz njega i pojavi se njegova slika na TV. I kaze nekoj djevojci stoje sjedila s nama da on to radi zbog mene kako bi ga uvijek gledala. I odjednom se od nekud pojavi neka macka koja krene da me napada i rezi i on je golim rukama krene micati od mene bez obzira sto je bio sav izgreban.
Da podignem svoj san, pa ako netko stigne nek ga analizira. Na prosloj temi su mi analizirana isto dva sna u vezi bivseg decka, ovo je bio nastavak.
__________________
When you hold me, I'm alive.We're like diamonds in the sky!
volim_puding is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 12:43   #91
sanjala sam mog bivseg i curu ..stalno su se motali po snovim ai to vise ona nego on..sve drugo mi nejasno..nje se sjecam ..al ne kuzim koji je point...

hvala
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 01:15   #92
Sanjao sam da sam u svemiru i letim okolo Sunčeva sustava do planeta Jupitera. Ispod njega, ne mogu procijeniti koliko daleko, vidio sam jarko crveni planet. I to nisam sanjao prvi puta, već nekoliko. Jel mi može netko konačno rastumačiti ovo, ili je ovo suviše abnormalno za tumačenje snova? Unaprijed hvala.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 18:26   #93
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
Katarina7 što bi značilo to što sam u snu stajala i bila sva posuta pepelom?
Posipanje pepelom predstavlja priznanje grijeha i kajanje. Jesi li se nedavno baš tako osjećala, da se kaješ zbog nečega i da to javno priznaješ? Ili, ne mora biti baš javno priznanje, ali svakako jest takav osjećaj.
Pepeo može biti i trag vatre koji je jedini preostao. Jesi li pregorjela na nečemu, dala se previše pa te je to koštalo više od očekivanog? Ili je nešto izgorjelo, a ostao je samo pepeo - osjećaj, žar, entuzijazam...

Zadnje uređivanje katarina7 : 13.10.2013. at 18:39.
katarina7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 18:38   #94
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Sanjao sam da sam u svemiru i letim okolo Sunčeva sustava do planeta Jupitera. Ispod njega, ne mogu procijeniti koliko daleko, vidio sam jarko crveni planet. I to nisam sanjao prvi puta, već nekoliko. Jel mi može netko konačno rastumačiti ovo, ili je ovo suviše abnormalno za tumačenje snova? Unaprijed hvala.
Ma, zašto bi to bilo abnormalno? Što sve narod sanja, a ovo je tek mala astronomska priča, k tomu zgodna.
U astrološkom tumačenju Jupiter je benefik, dobar planet s kojim se povezuje širenje, bogatstvo i uopće materijalne blagodati, moral, znanje, više vrijednosti... Ako tumačenje približimo ovoj astrološkoj simbolici, tvoj let svemirom završava negdje kod Jupitera koji ima tu dobru vibru. Težiš li tomu, bogatstvu, ugledu i utjecaju, a sve to da bude moralno čisto? Dakle, najboljem što život može dati?
Mars, ako je to crveni planet, ispod je, dakle, borbenost zamjenjuješ mudrošću?
Uzmi ovo kao jedno od mogućih tumačenja.
katarina7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 20:58   #95
Quote:
katarina7 kaže: Pogledaj post
Posipanje pepelom predstavlja priznanje grijeha i kajanje. Jesi li se nedavno baš tako osjećala, da se kaješ zbog nečega i da to javno priznaješ? Ili, ne mora biti baš javno priznanje, ali svakako jest takav osjećaj.
Pepeo može biti i trag vatre koji je jedini preostao. Jesi li pregorjela na nečemu, dala se previše pa te je to koštalo više od očekivanog? Ili je nešto izgorjelo, a ostao je samo pepeo - osjećaj, žar, entuzijazam...
optimizam i žar mi se gase zbog previše davanja, da, imam osjećaj da je bilo uzalud...
Puno hvala na pomoći i tumačenju
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 11:30   #96
Pozdrav Katarina,

Evo mene opet s jednim čudnim snom. Brat me zove na telefon da je njegov Junior kod njega u kući. Misleći da govori o svom sinu, dolazim kod njega i shvatim da je govorio o svom mačku koji se stvarno tako zove. Ali mačku fale uši, neko ga je unakazio i morali su ga operirati i vide mu se šavovi po glavi. U stvarnosti to je jako umiljati mačak. Takvo umiljatog nikad nisam vidjela.

Hvala puno unaprijed
life35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 18:54   #97
znači... u 6 mjesecu sam imala jedan skroz čudan san koji me non stop kopka... sanjala sam da smo ja i još jedan moj prijatelj bili kod mene kući, i on je meni nešto govorija, ili je pisalo u nekom pismu, ne sićam se baš, da će se nešto loše dogoditi ove zime, ili kad već, ne sićam se sna baš najbolje, ali me ubija u pojam, el to ima neko značenje da će meni biti nešto loše ili se bezveze brinem?
već nekad se znalo dogoditi da bi mi se nešto slično onome šta sanjan dogodi u stvarnosti...
brzo odgovor, to me ubija!

Zadnje uređivanje PietasIulia : 14.10.2013. at 19:06.
PietasIulia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 22:11   #98
Ćao društvo, može li netko protumačiti moj sanak?

Daklem, odvija se u nekom podrumu; jedna djevojka i dva muškarca. Ona je njihova zatočenica; djevojku su objesili naglavačke za neku kuku (noge joj privezane za kuku) i ova dvojica ju premlaćuju. Zatim se oni udaljavaju, a nju ostavljaju na samrti. Uto se pojavljuje dečko te djevojke i otkriva da je nasmrt premlaćena. Pokušavajući je održati na životu, smišlja načine kako da joj povrati životnu vitalnost... tako da ju učiniti "nemrtvom" (nešto kao zombi )

Mišljenja?
Dinah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 18:55   #99
Quote:
katarina7 kaže: Pogledaj post
Ma, zašto bi to bilo abnormalno? Što sve narod sanja, a ovo je tek mala astronomska priča, k tomu zgodna.
U astrološkom tumačenju Jupiter je benefik, dobar planet s kojim se povezuje širenje, bogatstvo i uopće materijalne blagodati, moral, znanje, više vrijednosti... Ako tumačenje približimo ovoj astrološkoj simbolici, tvoj let svemirom završava negdje kod Jupitera koji ima tu dobru vibru. Težiš li tomu, bogatstvu, ugledu i utjecaju, a sve to da bude moralno čisto? Dakle, najboljem što život može dati?
Mars, ako je to crveni planet, ispod je, dakle, borbenost zamjenjuješ mudrošću?
Uzmi ovo kao jedno od mogućih tumačenja.
Ima istine u ovome. Puno si mi pomogla oko ovoga, hvala ti.

Ma imam u zadnjih nekoliko i više čak godina te astronomske snove. Ovo s Jupiterom je samo jedan od njih. Sve je počelo s mojih 18 godina, kada sam iznenada u snu završio u velikoj svjetlopavoj maglici. Okolo sebe sam vidio zvijezde. Sve je izgledalo prilično realistično. Dalje, kako sam sazrijevao, snovi su postajali sve ozbiljniji. Tako sam jednom sanjao čovijeka, koji je imao tamnu kosu, brkove i bradu, te tamnu majicu, hlače i cipele. Sanjao sam tog tipa nekoliko puta i razgovarao s njim o nekim ozbiljnim stvarima koje su ga zanimale. Nalazili smo se unutar jedne bijele prostorije. U ruci je imao Tablet PC na kojemu su se vidjele galaksije u svemiru, a bilo ih je jako puno. Rekao mi je kako brojne galaksije u svemiru nešto jede iznutra. Dao mi je Tablet nek se sam uvjerim u to. S prstima sam prošao po galaksijama i vidio unutar njih velike crne rupe. Dalje se ne sjećam detalja, ali znam da mi je nešto rekao kako će nastojati vratiti me na Zemlju i vratili su me, a letjelica se vratila natrag u svemir. Moram priznati da sam ostao zatečen time što sam prvi puta imao konstruktivan razgovor u snu. Ne znam sada kakvo je tumačenje ovakvog sna? Nije kod mene baš uobičajeno sanjati svemirske brodove i sl. Pogotovo ne upravljačku kabinu opremljenu elektroničkom opremom. A upravo sam sanjao jednu takvu, tamnocrvenu, u kojoj se čulo nekakvo disanje, a monitor je očitavao nekakve koordinate udaljenosti od zvijezde ili galaksije, ne znam baš. Bilo je i nekakvih čudnih znakova ispisanih nekakvim stranim pismom. Sve je izgledalo toliko sofisticirano i realno, da još i dan danas ne vjerujem kako je to samo običan san.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 20:52   #100
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Ima istine u ovome. Puno si mi pomogla oko ovoga, hvala ti.

Ma imam u zadnjih nekoliko i više čak godina te astronomske snove. Ovo s Jupiterom je samo jedan od njih. Sve je počelo s mojih 18 godina, kada sam iznenada u snu završio u velikoj svjetlopavoj maglici. Okolo sebe sam vidio zvijezde. Sve je izgledalo prilično realistično. Dalje, kako sam sazrijevao, snovi su postajali sve ozbiljniji. Tako sam jednom sanjao čovijeka, koji je imao tamnu kosu, brkove i bradu, te tamnu majicu, hlače i cipele. Sanjao sam tog tipa nekoliko puta i razgovarao s njim o nekim ozbiljnim stvarima koje su ga zanimale. Nalazili smo se unutar jedne bijele prostorije. U ruci je imao Tablet PC na kojemu su se vidjele galaksije u svemiru, a bilo ih je jako puno. Rekao mi je kako brojne galaksije u svemiru nešto jede iznutra. Dao mi je Tablet nek se sam uvjerim u to. S prstima sam prošao po galaksijama i vidio unutar njih velike crne rupe. Dalje se ne sjećam detalja, ali znam da mi je nešto rekao kako će nastojati vratiti me na Zemlju i vratili su me, a letjelica se vratila natrag u svemir. Moram priznati da sam ostao zatečen time što sam prvi puta imao konstruktivan razgovor u snu. Ne znam sada kakvo je tumačenje ovakvog sna? Nije kod mene baš uobičajeno sanjati svemirske brodove i sl. Pogotovo ne upravljačku kabinu opremljenu elektroničkom opremom. A upravo sam sanjao jednu takvu, tamnocrvenu, u kojoj se čulo nekakvo disanje, a monitor je očitavao nekakve koordinate udaljenosti od zvijezde ili galaksije, ne znam baš. Bilo je i nekakvih čudnih znakova ispisanih nekakvim stranim pismom. Sve je izgledalo toliko sofisticirano i realno, da još i dan danas ne vjerujem kako je to samo običan san.
Možda je to bilo nešto drugo, ne baš običan san. Kad sanjamo, bliži smo drugim dimenzijama, od njih nas dijeli tanki zid koji ponekad možemo probiti. Sve to izgleda poput znanstvene fantastike, putujemo prostorom i vremenom, susrećemo ljude ili uopće bića koja izgledaju savršeno realno, a nikad nikog sličnog nismo upoznali ili vidjeli, a ovdje je, u tvom snu sofisticirana tehnologija s kojom se ne susrećeš u običnom životu... Imaš literature o astralnim putovanjima, možda se radi o takvim iskustvima
katarina7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:51.