Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2014., 10:58   #81
Što se fakulteta tiče, država je dokazano najgori upravitelj. Pametnome dosta.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 11:28   #82
Pa slobodan si onda svoju sreću okušati negdje zapadnije.
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 11:51   #83
a cuj, ja sam poznavao jednog lika koji je probao sa privatnim faksom pa je sebe ubacio u duznicko ropstvo, a studosi utrosili tri godine ni u sta. aktivni blokator projekta - drzava. kasnije si je rijesio posao u lokalnoj samoupravi. sada je i on vec niz godina na proracunu.
ursusarctos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 13:18   #84
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Osim tipičnog jala , što je med.fakultet dobio Institut,nisi ponudio nikakve argumente. Mozak je još uvijek velika nepoznanica,zato je anatomija i neurofiziologija mozga,kao i istraživanje u tim segmentima od krucijalne važnosti. Kad postaneš doktor medicinskih znanosti kao ja ondfa se javi.


Institut za mozak je jedino što je izgrađeno na MEF u Zagrebu nakon niza godina. Većina dosadašnjih dekana su bili kliničari koje je bolila ona stvar za znanost,pa je zbog toga MEF u Zg stagnirao. Ne možeš uspoređivati Institutu Ruđer Bošković gdje rade znanstvenici svih profila(fizika,biologija,kemija,medicina) s MEF u Zg gdje rade znanstvenici iz područja biomedicine. To ih sigurno ne opravdava. Radi se ve3ćinom o starim isluženim kadrovima koji ne daju mlađim znanstvenicima da napreduju. Kad otvorim bilo koje ime od tih tzv velikih profesora,vidim da nemaju nikakav veliki projekt,nisu objavili neki noviji znanstveni rad u cc indeksiranim časopisima tipa Lanceta ili Nature. Potrebna je temeljita reorganizacija nekih fakulteta,a neke bi trebalo i zatvoriti. Ne treba svako veće selo imati ekonomski ili filozofski fakultet,da o visokim učilištima,i veleučilištima ne pišem. Polčela su se otvarati i on line učilišta. Reklame su do diplome u nekoliko koraka. Mi smo još i dobri. 600. mjesto je odraz našeg stanja,a bit će još i gore.
....
Imaš u jednome pravo MEF je DOBIO institut, potpuno nezasluženo a njegova dosadašnja znanstvena i projektna produkcija to jasno pokazuje. Instituti se mogu uspoređivati po produkciji radova i projektima, svako u svom području. Institut za mozak nit ima radova nit projekata koji ga opravdavaju a to da MEF dugo godina ništa nije dobio ili da se time ljudi u svijetu bave nije nikakav argument. Kadrovi Rugjera a pogotovo IFS-a su miljama ispred kadrova Instituta za mozak.
No anyway...let's agree we disagree.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 13:22   #85
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Tuđman je bio socijalist i bivši komunist, što je za svaku osudu svakog normalnog i slobodnog čovjeka na planetu.
No ipak je vodio pokret koji je koračio prema slobodi za jedan narod i označio kraj totalitarne komunističke diktature.

Zato ga svaki Hrvat i svaki čovjek koji voli slobodu i prezire socijalistički fašizam.
Treba glorificirati.

tuđman je bio kameleon.
ne komunist i socijalist.

vodio domovinski rat protiv velikosrba
i javno,
za boljitak hrvatske,
a tajno,
za boljitak 200 odabranih obitelji

glorificirati ga trebaju samo,
novokomponirani tajkuni.
ne opljačkani građani hrvatske.

možda i koja "ovca",
t.j. "ovan"
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 13:51   #86
Nisam čitao cijeli topik, pa me zanima jel netko spomenuo da je ovo istraživanje pravljeno na temelju broja internetskih klikova na stranice sveučilišta? Nikakvi rezultati i postignuća nisu uzeta u obzir u pravljenju ove liste
Kung-Lao is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 14:03   #87
Quote:
Kung-Lao kaže: Pogledaj post
Nisam čitao cijeli topik, pa me zanima jel netko spomenuo da je ovo istraživanje pravljeno na temelju broja internetskih klikova na stranice sveučilišta? Nikakvi rezultati i postignuća nisu uzeta u obzir u pravljenju ove liste
A to zaključuješ temeljem čega?
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 14:04   #88
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Što se fakulteta tiče, država je dokazano najgori upravitelj. Pametnome dosta.
Država ne upravlja Sveučilištem niti fakultetima niti može nametnuti upravljačke kadrove.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 14:07   #89
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
A to zaključuješ temeljem čega?
iskaza mog strica koji je profesor na splitskom sveučilištu i koji je upućen u ovu rabotu
Kung-Lao is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 15:26   #90
Quote:
Kung-Lao kaže: Pogledaj post
iskaza mog strica koji je profesor na splitskom sveučilištu i koji je upućen u ovu rabotu
BS.... ne misliš valjda da je to istina? http://www.shanghairanking.com/ARWU-...logy-2013.html Slabo ti je taj stric upućen u tu rabotu. Još da je to bilo teško naći ne bi ništ rekel.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 16:02   #91
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Što se fakulteta tiče, država je dokazano najgori upravitelj. Pametnome dosta.
A tko bi trebao upravljati? Ulica? Ili sve privatizirati možda?
method_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 09:15   #92
Quote:
Champion_1 kaže: Pogledaj post
Pa slobodan si onda svoju sreću okušati negdje zapadnije.
Bio i vidio - ipak bih volio da se ne iseljava iz Hrvatske radi nesposobnih neosocijalističkih vladara i njihove neodgovornosti te prevelikog utjecaja koji nas dovodi do ruba propadanja, no kao što vidimo još Hrvatsko biračko tijelo nije shvatilo da ih ovakva ekonomska politika polako vodi u propast.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 09:18   #93
Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
A tko bi trebao upravljati? Ulica? Ili sve privatizirati možda?
Ne, sigurno država, vidimo kako to super funkcionira. Nedaj bože privatne institucije kao sve one u top 20 na svijetu
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 09:27   #94
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Bio i vidio - ipak bih volio da se ne iseljava iz Hrvatske radi nesposobnih neosocijalističkih vladara i njihove neodgovornosti te prevelikog utjecaja koji nas dovodi do ruba propadanja, no kao što vidimo još Hrvatsko biračko tijelo nije shvatilo da ih ovakva ekonomska politika polako vodi u propast.
kojih neosocijalističkih vladara...
uvozim u hrvatsku kad je hrvatska riba na mojem stolu?
kad je hrvatska voda na mojem stolu?
kad je hrvatski krumpir na mojem stolu?
kad je hrvatski grašak na mojem stolu?
kad je hrvatsko zelje na mojem stolu?

kad?
kad?

onda kad mi ljevo-desničarski gospodari dopuste, znači nikad.

želim sutra hrvatski sir na svojem stolu.
želim sutra hrvatsku janjetinu na svojem stolu.
želim sutra hrvatski češnjak na svojem stolu.

što vi želite? fiksnu kunu vezanu uz euro?

kakvi vladari, narod ima ono što želi....
alohae is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 10:43   #95
Quote:
alohae kaže: Pogledaj post
kojih neosocijalističkih vladara...
HDZ, SDP i sve koalicije koje su vladale od 90e pa nadalje, a prije toga da ne pričam.

Quote:
uvozim u hrvatsku kad je hrvatska riba na mojem stolu?
kad je hrvatska voda na mojem stolu?
kad je hrvatski krumpir na mojem stolu?
kad je hrvatski grašak na mojem stolu?
kad je hrvatsko zelje na mojem stolu?
Slobodno kupuj Hrvatsko, dobrovoljno potiči našu privredu. Imaš pravo izbora.

No zbog sustava imaš manje u džepu, potrošačka moć je katastrofalna jer si prisiljen financirati sve od gej udruga do portalčića i interesnih skupina, pa se s tvojim novcima spašavaju tržišni gubitnici, bazeni bogatunima, solarne panele, povlaštene mirovine, monopol nad uslugama pod prijetnjom sile itd. itd. - a proizvođači izdvajaju također za ogromne troškove državnog aparata i njihovu nesposobnost tako da je u konačnici proizvod skuplji.

Neosocijalizam na djelu.

Quote:
želim sutra hrvatski sir na svojem stolu.
želim sutra hrvatsku janjetinu na svojem stolu.
želim sutra hrvatski češnjak na svojem stolu.

što vi želite? fiksnu kunu vezanu uz euro?

kakvi vladari, narod ima ono što želi....
Pa da, ne postoji niti jedna jedina ekonomsko desna stranka u Hrvatskoj unatoč grcanju u socijalističkoj neimaštini.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 12:05   #96
nije socijalizam vec lopovizam, rodbinizam i koruptizam. hajde neka pokazu svoje socijalisticko lice pa zaposle ovih 400 000 kako su zaposlili i svoje.
ursusarctos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 13:02   #97
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Ne, sigurno država, vidimo kako to super funkcionira. Nedaj bože privatne institucije kao sve one u top 20 na svijetu
Ma to jednostavno nije točno! Tužno je gledati kako u Hrvatskoj postoji fama i urbani mit da je sve javno i drzavno u svijetu loše, a sve privatno odlično. Ako se i javne ustanove postave kako treba, mogu itekako biti uspješne. Privatno visoko školstvo ima izrazite uspjehe samo u SADu zbog drugačije klime i mentaliteta, u Evropi gotovo niti jedno značajnije sveučilište nije privatno. U top 20 oko polovice sveučilišta je javno, a privatna su samo ona u SAD. Iz Evrope dolaze isključivo javna sveučilišta. U top 20 su i neka javna američka sveučilišta poput University of Washington ili University of California (UCLA, UCSD, Berkeley)
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 13:05   #98
I da, privatno visoko školstvo u hr? Sa današnjim stanjem i plateznom moći, to bi bila katastrofa. Ovako nešto si mogu dozvoliti isključivo vrlo bogate države poput SAD.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 13:47   #99
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
I da, privatno visoko školstvo u hr? Sa današnjim stanjem i plateznom moći, to bi bila katastrofa. Ovako nešto si mogu dozvoliti isključivo vrlo bogate države poput SAD.
Čekiću sve što vidi liči na čavao, badava mu objašnjavati da nije.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 14:33   #100
Više o sličnoj raspravi možete pročitati na sljedećem linku: https://www.forum.hr/showthread.php?t=314771
Posebno obratite pažnju na mišljenje forumaša pi (3.14159)!
Varazdi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:43.