Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2016., 16:06   #7121
Quote:
tihojla kaže: Pogledaj post
Coeli to što tebi ne paše što se sve tvoje tvrdnje jednostavno i argumentirano pobijaju ne znači da ja ili bilo tko drugi pljuje, već da nisi u pravu, što je, vidimo, vrlo frustrirajuće za tebe.

kao što si i samo uočila, forum je moderiran i neovisni moderatori procjenjuju što prelazi ili ne prelazi mjeru. Ti bi naravno da se baniraju svi neistomišljenici i neobožavatelji. Fala bogu postoje neovisni ljudi koji o tome vode brigu.
Samo na FB stranici živog zida se baniraju ljudi koji ne misle isto. Na ovom forumu fala bogu ili ne.


Samo ti lijepi, nadam se s ispravnim linkom Koji sam ja, Lolek ili Bolek?





Inače stručnost je individialna a ne kolektivna karakteristika, ali nema veze.

Ako sam te dobro shvatio živi zid je dokazao stručnost time što je sakupio 95 000 glasova?
Dobro, koje smo mi to argumente dobili protiv ŽZ? To da strani printer printa bolje novčanice i da će nas Vili zahebat ko ovi prije njega, pa da zato glasamo za iste.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 18.08.2016., 16:56   #7122
Quote:
TheSuper kaže: Pogledaj post
Danas sam malo slušao Sinčića. Nisam shvatio što bi napravio s novcem iz HNB-a?
Kako HNB drži uglavnom devizne rezerve, koje Sinčić ne može štampati, vjerojatno bi ih fotokopirao...
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Old 18.08.2016., 17:05   #7123
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Dobro, koje smo mi to argumente dobili protiv ŽZ? To da strani printer printa bolje novčanice i da će nas Vili zahebat ko ovi prije njega, pa da zato glasamo za iste.
Prolistaj zadnjih par stranica i naci ves dovoljno.

Npr netko je ustvrdio da je sincic strucnjak za poljoprivredu sto je jednostavno oboreno. I tako vec mjesecima
tihojla is offline  
Old 18.08.2016., 18:01   #7124
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Dobro, koje smo mi to argumente dobili protiv ŽZ? To da strani printer printa bolje novčanice i da će nas Vili zahebat ko ovi prije njega, pa da zato glasamo za iste.
nikoje. Odbija se shvatiti da se glasovi dobivaju na povjerenje da će netko provesti ono što obećava. (u svim slučajevima, ne samo u slučaju ŽZ).

A kad im to kažeš, onda će argument (opet) bit da nisu stručni jer se nisu dokazali u praksi i usput će te prozvati ''vjernikom''.

Onda im ti kažeš, ok, da si ti poslodovac i da moraš birat između dva-tri dokazano loša radnika i jednog koji puno obećava ali ne znaš kakav će bit u praksi, koga bi odabrao?

Onda opet nešto izvrdaju.

I tako u krug, do besvjesti.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Old 18.08.2016., 18:40   #7125
Quote:
tihojla kaže: Pogledaj post
Prolistaj zadnjih par stranica i naci ves dovoljno.

Npr netko je ustvrdio da je sincic strucnjak za poljoprivredu sto je jednostavno oboreno. I tako vec mjesecima
To nije neikakav argument, nego najobičnije trolanje i izvrtanje onog što je rečeno.

Nitko nije tvrdio da je Sinčić "stručnjak za poljoprivredu" , nego da o konkretnoj poljoprivredi zna više od briselskih dečki Zokija i Andrijice

Sinčić je određeno vrijeme sadio batat i koppao zemlju, dok su briselski dečki brusili "govorničke i marketinške, vještine i nikad nisu rućice uprljali sa zemljom, niti se znojili kopajući, nego su za "kruh svagdašnji" bili plaćeni iz proračuna za razliku od Sičića koji je taj kruh platio proizvedenim batatom.

Tako da od nekog "argumenta" da je netko tvrdio da je Sinčić stručnjak za poljioprivredu nema ni spomena, nego je to samo izvrtanje rećenog i trolanje, čime i sama diskusija postaje besmislena i pretvara se u birtijaško nadmudrivanje,
#kocar# is offline  
Old 18.08.2016., 18:42   #7126
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Odbija se shvatiti da se glasovi dobivaju na povjerenje da će netko provesti ono što obećava. (u svim slučajevima, ne samo u slučaju ŽZ).
Ovo nije forumarenje, ovo je pljuvanje.

Evo, ja nemam problema s (ne)povjerenjem u provođenje obećanoga - ali, imam problema s razumijevanjem što se točno obećava. Pokušavam nepristrano i ne-navijački upoznati način razmišljanja ŽZ-ovaca, i ne ide mi baš.

Na jednom od ova dva topica (BTW, zašto Živi zid ima dva topica na ovom podforumu?), pitao sam čovjeka smatra li da bi besplatna voda u Hrvatskoj bila dobra mjera. Nisam dobio odgovor.

Umjesto objeda, od tebe bih volio čuti smatraš li da je "povećanje novčane mase" (dakle, tiskanje novca) kojim bi se namjerno potaknula inflacija dobra ekonomska mjera - ako je odgovor potvrdan, zanima me koje je ŽZ-rješenje za posljedičnu devalvaciju kune i sve kreditne obveznike s valutnom klauzulom čiji bi krediti poskupili zbog devalvacije.
Lord Byron is offline  
Old 18.08.2016., 18:44   #7127
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Sinčić je određeno vrijeme sadio batat i koppao zemlju
Ozbiljno vjeruješ da je ova činjenica dovoljan argument za tvrdnju da o poljoprivredi zna više od Milanovića i Plenkovića?
Lord Byron is offline  
Old 18.08.2016., 19:31   #7128
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ozbiljno vjeruješ da je ova činjenica dovoljan argument za tvrdnju da o poljoprivredi zna više od Milanovića i Plenkovića?
Ova činjenica je u suprotnosti sa činjenicom da dvojica uvijek znaju više
od jednoga, pa na osnovu toga možemo zaključiti da Milanović i Plenković,
budući da su dvojica, ipak znaju više od, jednog, Sinčića.
__________________
Lako je s toaletpapirom............
LIQ is offline  
Old 18.08.2016., 19:57   #7129
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ozbiljno vjeruješ da je ova činjenica dovoljan argument za tvrdnju da o poljoprivredi zna više od Milanovića i Plenkovića?
Sasvim siguran

Kako žulja kamen u cipeli najbolje zna onaj u čijoj je cipeli kamen a ne onj koji je čuo kako on žulja.
#kocar# is offline  
Old 18.08.2016., 20:01   #7130
Quote:
LIQ kaže: Pogledaj post
Ova činjenica je u suprotnosti sa činjenicom da dvojica uvijek znaju više
od jednoga, pa na osnovu toga možemo zaključiti da Milanović i Plenković,
budući da su dvojica, ipak znaju više od, jednog, Sinčića.
Nisu to nikakve činjenice, nego pretpostavke na temelju nečije logike

Za mene od dvojice koja ništa neznaju, zna više onaj koji bar nešto zna.


Radijee bi da me vozi šofer koji je vozio barem viljuškar, nego dvojica koja nisu ništa vozila a niti vidjela automobil.
#kocar# is offline  
Old 18.08.2016., 20:11   #7131
Quote:
LIQ kaže: Pogledaj post
Nisam ga slušao, niti me zanima.

A tu ti je razlog:
Nisam ni očekivao drugačiji odgovor.

naravno da ne znaš tko laže a pogotovu ako ne razgovaraš s njim niti ga poznaš.
jedino ako ti nisi ovaj
http://mojtv.hr/serije/12904/lazi-mi.aspx

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Dobro, koje smo mi to argumente dobili protiv ŽZ? To da strani printer printa bolje novčanice i da će nas Vili zahebat ko ovi prije njega, pa da zato glasamo za iste.
Vi ionako ne prihvaćate argumente.Ali ne boj se,neće te Vili zahebat jer neće bit premijer

Ali ni u to ne vjeruješ (da neće bit)

Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Odbija se shvatiti da se glasovi dobivaju na povjerenje da će netko provesti ono što obećava. (u svim slučajevima, ne samo u slučaju ŽZ).

A kad im to kažeš, onda će argument (opet) bit da nisu stručni jer se nisu dokazali u praksi i usput će te prozvati ''vjernikom''.
Točno pa ispada da svi lažu.

Pucaju od stručnosti,samo ne znam koje?

Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Nitko nije tvrdio da je Sinčić "stručnjak za poljoprivredu" , nego da o konkretnoj poljoprivredi zna više od briselskih dečki Zokija i Andrijice

Sinčić je određeno vrijeme sadio batat i koppao zemlju, dok su briselski dečki brusili "govorničke i marketinške, vještine i nikad nisu rućice uprljali sa zemljom, niti se znojili kopajući, nego su za "kruh svagdašnji" bili plaćeni iz proračuna za razliku od Sičića koji je taj kruh platio proizvedenim batatom.
Što ga automatski stavlja na poziciju min.poljoprivrede ili premijera.

Ti si ga vido da se znojio i da je od zarede (koju je dakako samo tebi pokazao) kupovao kruh.Onda mu je zemlja dopizdila i otišao momak u sabor.

Sad prima plaću da planduje na moru i ne radi ništa za što je plaćen.Radi li to isto i taj seljak kojeg će on branit i unaprijedit?Ili se seljak opet znoji?

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Umjesto objeda, od tebe bih volio čuti smatraš li da je "povećanje novčane mase" (dakle, tiskanje novca) kojim bi se namjerno potaknula inflacija dobra ekonomska mjera - ako je odgovor potvrdan, zanima me koje je ŽZ-rješenje za posljedičnu devalvaciju kune i sve kreditne obveznike s valutnom klauzulom čiji bi krediti poskupili zbog devalvacije.
nemaju oni pojma o povećanju novčane mase printanjem niti znaju za rješenje.

ne znaju jer sami ne znaju ali i ne znaju jer im vođe nisu rekle sve.(upitno je da li i sami znaju).Samo su im ponudili slikovnicu o ekonomiji i objasnili da je to -to.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 18.08.2016., 20:23   #7132
Quote:
Žuti Patuljac kaže: Pogledaj post
4.6. ZDRAVSTVENA POLITIKA
REFORMA ZDRAVSTVENOG SUSTAVA (POTPUNO JAVNO FINANCIRANO
ZDRAVSTVO)
Može malo pojašnjenje, ovo znači da planiraju ukinuti doprinose za zdravstveno?
Stiglitz is offline  
Old 18.08.2016., 20:25   #7133
[QUOTE=sivkić;59948123]
Quote:
Što ga automatski stavlja na poziciju min.poljoprivrede ili premijera.

Ti si ga vido da se znojio i da je od zarede (koju je dakako samo tebi pokazao) kupovao kruh.Onda mu je zemlja dopizdila i otišao momak u sabor.

Sad prima plaću da planduje na moru i ne radi ništa za što je plaćen.Radi li to isto i taj seljak kojeg će on branit i unaprijedit?Ili se seljak opet znoji?
Ja to nisam rekao, nego su to tvoje izmiščkotine i trolanja i izvrtanja rečenog

Nisam ga vidio osobno ali su to vidjeli novinari, za razliku od Plenkija i Zokija, koji nisu mrdnuli iz klimatiziranih kancelarija i automobila.
Naravno sve o trošku poreznih obveznika, netko briselsku "crkavicu" od 10 000 € a netko aviončićima, haelikopterićima ili blindiranim automobilčićima

Prima ono što i 151 saborski zastupnik a koliko se čuje ni Plenki se nije još odrekao briselske plaće.
#kocar# is offline  
Old 18.08.2016., 20:32   #7134
Novinari su vidjeli?Šta su vidjeli?Dvoje se sagnulo i slikalo pored batata.To znači da su oni radili?To znači da su ostvarili dobit?

I ona dvjojica su mogli pročitat par rečenica o batatu ili ribizlu i slikat se na njivi pa bi to po tebi značilo da se kuže u poljoprivredu?

Zašto da se odrekne ako je još uvijek tamo zastupnik?Nije se ni Vili odrekao svoje pa su isti svi 151 bez da nekoga uzdižeš.

Daj skuliraj se.
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Može malo pojašnjenje, ovo znači da planiraju ukinuti doprinose za zdravstveno?
Točno,printere su već naručili a plaćanje ide iz trezora HNB-a.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 18.08.2016., 20:41   #7135
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Nisu to nikakve činjenice, nego pretpostavke na temelju nečije logike

Za mene od dvojice koja ništa neznaju, zna više onaj koji bar nešto zna.
Da zajebo sam se.
Mislio sam na onu mudru izrečicu koja kaže:
"Čovjek i magarac pametniji su od čovjeka samog"
__________________
Lako je s toaletpapirom............
LIQ is offline  
Old 18.08.2016., 20:58   #7136
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nisam ni očekivao drugačiji odgovor.

naravno da ne znaš tko laže a pogotovu ako ne razgovaraš s njim niti ga poznaš.
Isti je slučaj sa istinom; naravno da ne znam tko govori istinu, ako ne
razgovaram sa njim niti ga poznajem.

No upoznali smo stranku u čije ime govori, a to je dovoljno.
__________________
Lako je s toaletpapirom............
LIQ is offline  
Old 18.08.2016., 21:09   #7137
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post

Sad prima plaću da planduje na moru i ne radi ništa za što je plaćen.Radi li to isto i taj seljak kojeg će on branit i unaprijedit?Ili se seljak opet znoji?
.
U principu, sve što ti pričaš, i pripisuješ jednom kandidatu za zastupnika,
može se odnositi na bilo kojeg kandidata bilo koje stranke, ali, eto, ti si
se uhvatio baš Sinčića, kao da imaš nešto privatno šnjim.
Jel ti možda, u srednjoj, preoteo curu ili takvo što?
__________________
Lako je s toaletpapirom............
LIQ is offline  
Old 18.08.2016., 21:22   #7138
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
nikoje. Odbija se shvatiti da se glasovi dobivaju na povjerenje da će netko provesti ono što obećava. (u svim slučajevima, ne samo u slučaju ŽZ).

A kad im to kažeš, onda će argument (opet) bit da nisu stručni jer se nisu dokazali u praksi i usput će te prozvati ''vjernikom''.

Onda im ti kažeš, ok, da si ti poslodovac i da moraš birat između dva-tri dokazano loša radnika i jednog koji puno obećava ali ne znaš kakav će bit u praksi, koga bi odabrao?

Onda opet nešto izvrdaju.

I tako u krug, do besvjesti.
Izgleda da im najjači argument batat, kontra krumpira
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 18.08.2016., 21:25   #7139
Quote:
tihojla kaže: Pogledaj post
Prolistaj zadnjih par stranica i naci ves dovoljno.

Npr netko je ustvrdio da je sincic strucnjak za poljoprivredu sto je jednostavno oboreno. I tako vec mjesecima
Meni se hebe, što on sadi doma, batate ili masline, ja govorim o tome da je stranka ŽZ ukazala na problematiku, koja je do sad bila tabu tema.

Deložacije bi bile tajne, blokade bi bile sve češće, ulazili bi u sve veće dugove, koje bi vraćali , a još ih vraćamo teritorijem (otocima) i resursima, kao i smanjenjem konkurencije.

Dakle, ovisimo o stranim printerima, koji nam štampaju penzije
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 18.08.2016., 21:39   #7140
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
...
Vi ionako ne prihvaćate argumente.Ali ne boj se,neće te Vili zahebat jer neće bit premijer

Ali ni u to ne vjeruješ (da neće bit)
...
Ovako, ja sam siguran, da su gmazovi (ne mogu ih drugačije nazvati) već odredili Plenkija umjesto Tima za premijer/guvernera, a vjerojatno bi i Dalićku mogli povuć, budući je ona sad na osposobljavanju u MMF-u.

Međutim, dajem podršku, a ako ne bude nekih političkih potresa i glas ŽZ-u.
Ali vjerujem, da ako ljudi budu glasovali po svojoj savjesti, da ćemo imati bolji Sabor, jer nije isto, da ći će ŽZ imati jednog ili 10 zastupnika.

Kao što bi volio da tu bude još nekih stranaka, koje bi bile protiv stranih centara moći.


Spomenuo sam jedan obični zakon, po kojem se plaća mora davati preko banke, pitam se kome je to u interesu, a ako i ima argumenata da je to bolje, onda neka to bude naša banka.

Po meni je marginaliziran Sabor, tako da ako će tamo biti samo HDZSDP, onda ga bolje i ukinut!!!

Sabor bi trebao raspraviti o svakom zakonu, a po potrebi dati i na referendum neke stvari, odnosno rušiti vladu, ako radi u interesu svojih interesnih grupacija...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:42.