Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2016., 09:42   #261
Dokaz da su do sada inspekcije spavale i radile svok posao samo po narudžbi!

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...iriki/5339955/

Kontroliralo se do sada samo ono što je bilo u trendu, od kune viška u blagajni do ostalih gluposti, a ono što treba na to se žmirilo!

Što bi tek bilo da se krene kontrolirati zdravstvena ispravnost hrane po restoranima društvene prehrane a i ostalima? Ali treba se tješiti da i vani nije puno bolje i tamo inspekcije rade uglavnom po nalogu, jer biznis i novac određuju rad inspekcija a ne zakon! Jer pohlepa nije samo karakteristika ljudi u RH, to je svjetska pojava, tako da ovaj kikiriki nije samo problem RH. On je samo dokaz da se u stvari ništa ne kontrolira kod uvoza osim papira, a papiri ko papiri svašta trpe a danas se još lakše naprave nego prije dok nije bilo printera i ostalih tehničkih điđimiđija. No nažalost napretkom tehnike i tehnologije ne znači da je i kontrola naročito hrane porasla, jer koliko vidimo državnim organima treba po 30 dana da bi nešto ustanovili, taman dovoljno da se ta roba proda i pojede, a onda što da im vratimo prerađevinu od te hrane pa da nam vrate novac?
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 14:07   #262
Zamrznuta riba je kategorija koja je posebno upitna i po kvaliteti i po zdravstvenoj ispravnosti.To se po nekoliko puta prepakirava u manje kontigente, temperaturna amplituda pri tome oscilira, a to je ono najgore što se sa zamrznutom robom može događati. - neema konstante koja čuva kvlitetu, a kao i kod mesa, svaka nova manipulacija se oznčava kao početni rok trajanja, pa i smrznutu ribu jedemo staru ko crkotine.
Ja je više ne kupujem jer joj je okus katastrofalan u odnosu na sviježu i mislim da ne vrijedi novce koje moram za nju dati.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 14:25   #263
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Zamrznuta riba je kategorija koja je posebno upitna i po kvaliteti i po zdravstvenoj ispravnosti.To se po nekoliko puta prepakirava u manje kontigente, temperaturna amplituda pri tome oscilira, a to je ono najgore što se sa zamrznutom robom može događati. - neema konstante koja čuva kvlitetu, a kao i kod mesa, svaka nova manipulacija se oznčava kao početni rok trajanja, pa i smrznutu ribu jedemo staru ko crkotine.
Ja je više ne kupujem jer joj je okus katastrofalan u odnosu na sviježu i mislim da ne vrijedi novce koje moram za nju dati.
Bilo što, što se odmrzava i ponovo zamrzava ili ako temperatura oscilira gubi na kvaliteti. Kada sam zakolješ i to svježe staviš u friz naravno da ima drugačiji okus od svježeg, ali također ima opet daleko bolji okus od ovog svježeg tj, odmrznutog kojeg nam prodaju po trgovinama.

Ono što je osnovno meso može biti godinama smrznuto i nakon toga ispravno za konzumiranje, samo okus toga mesa kao i nutritivne vrijednosti u odnosu na svježe ili jednom kratko smrznuto i onda upotrebljeno je nebo i zemlja i to se ne može usporediti.

A tako je i sa svom ostalom hranom koja stoji duže vrijeme!

Da ne pričamo o hrani koja uopće nije ono pod što se prodaje, tipa morski račići koji su svi ko vojska iste veličine, a rađeni su od riblje krljušti, ribljih otpadaka, boja i kemijskih dodataka, kada ga prepoloviš vidi se da to morskog račića u životu vidjelo nije, a ljudi to kupuju i jedu i još kažu kako je fino!

Čokolada od svinjske krvi, demonstracija bila na u RTL emisji prije 20 godina, u roku pola sata skuhali čokoladu od svinjske krvi, šečera i još nekih dodataka, prije toga su ponudili gledaocima da probaju čokoladu i svi rekli kako je fina!

Koliko takvih krivotvorina ima na tržištu i kolika je enormna zarada na takvoj hrani. Tako da ovo s mesom je samo vrh ledene sante!
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 19:58   #264
Quote:
To ti je tako dok ja ustanem u ovo vrijeme ko i danas - oči su još snene, pa ostanem bez dlake na jeziku.
Ajde, malo sam se zanjela bila, ali iza svake svoje riječi stojim.Autor članka žena, veliš - previdjela sam, no bedastoča je bedastoča iz čijih misli da je izašla.

Evo i kikiriki ne valja u dućanima.
Ne znam što naši pljoprivrednici čekaju - on se kod nas lijepo može uzgojiti.
Ne znam, dosta je zahtjevno uzgojiti ga

http://www.agroklub.com/sortna-lista...e/kikiriki-75/
Old 03.12.2016., 23:20   #265
Quote:
To ti je tako dok ja ustanem u ovo vrijeme ko i danas - oči su još snene, pa ostanem bez dlake na jeziku.
Ajde, malo sam se zanjela bila, ali iza svake svoje riječi stojim.Autor članka žena, veliš - previdjela sam, no bedastoča je bedastoča iz čijih misli da je izašla.

Evo i kikiriki ne valja u dućanima.
Ne znam što naši pljoprivrednici čekaju - on se kod nas lijepo može uzgojiti.
Hebeš gramatiku, rekoh samo usput...
Ma naglasak je bio na zadnjoj mojoj rečenici: "Tko ga plaća za takve izjave?"
(vidim sto radiš i od čega živiš, dakle možeš shvatiti problem)

Tip izjavi da (citiram): "OPG-ovi čak 95 posto proizvoda, ustvari, preprodaju ili švercaju". I to kaže "s punom odgovornošću"
Ja ga jebem, popljuvao je sve male OPG-ove, tko će vjerovati više malom proizvođaču koji živi isključivo od svoje proizvodnje?

A ono "nevjerojatan slučaj čovjeka koji nam se obratio (podaci poznati redakciji). On i supruga prije nekoliko godina dali su na analizu..." graniči s vjerodostojnošću poslijeponoćnih kartaškovidovnjačkih emisija.
Prije nekoliko godina nepoznati ljudi uz pomoć nepoznatog laboratorija našli urin u kupusu, krumpir u siru... _ebo mene moj ćuko ako ta novinarka zna što je urin a što je krumpir.

Bar da kažu: "Baba Manda, strina Đuke bricinog, pišala po kupusu 1999"
Možda bih i povjerovao

Eto, nekakva moja hebena pretpostavka je kako bar polovina čitatelja vjeruje novinskim napisima ma tko god rekao. A ovo je rekao predsjednik Saveza udruga ekoloških proizvođača. Dakle možemo još dignuti letvicu (narod će radije vjerovati u negativno nego u pozitivno - kao u u tvoju vodu i kamenje u paprici - a još kad to kaže takva "osoba od povjerenja"...)

ps
unaprijed isprika za post, ne želim biti off, znam kako je tema "Zarada na mesu u trgovinama iliti biznis bez skrupula" ... ipak, nekako mi ima logike da smijemo govoriti i o ostalom a ne samo o mesu (evo afere se šire i na povrće) . Možda bi se moglo to nekako riješiti?
Italian stallion is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 12:28   #266
Oprosti, kad si zadnji puta bio na nekoj tržnici u Zagrebu pa si kupovao od "OPGa"?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 12:43   #267
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Oprosti, kad si zadnji puta bio na nekoj tržnici u Zagrebu pa si kupovao od "OPGa"?
na tržnicama nema OPG-ova
ima nekoliko bakica gdje se vidi da je domaće, po količini, asortimanu (nemaju sve)

oni kaj ima veliki asortiman na štandu nisu OPG
moguće kupuju od OPG-ovac , kod jednog sam vidjela - za svaki artikl je pisalo od kud je i bili su različiti OPG-ovi
John_Wayne 01.09.2017. I necemo nakon toga slaviti takvog covjeka zato sto je eto bio dobar prije nego sto je pocinio zlo *** Božo Petrov 08.11.2015. Neka nas građani sto puta oštrije sude ako na bilo kakav način izigramo ono do čega smo do danas držali***28.06.2016. Poštenje je kod nas preduvjet za bavljenje politikom*** plus.nešto 23.12.2016. Jugoslavija je za SAD bila izuzetno korisna u hladnom ratu kao primjer uspjesne komunisticke zemlje koja nije pod kontrolom Moskve
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 12:52   #268
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
ima nekoliko bakica gdje se vidi da je domaće, po količini, asortimanu (nemaju sve)

moguće kupuju od OPG-ovac , kod jednog sam vidjela - za svaki artikl je pisalo od kud je i bili su različiti OPG-ovi
To i ja govorim. Ljudi pričaju o OPGima, ali ja to slabo vidim po tržnicama, a i ono što vidim, ja ne mogu provjeriti sljednost, a inspekcije zna s ekako rade.

Inače jeste li uočili da je većina zaraženog jaja i mesa peradi (a moguće i svinja) iz Poljske? Možda je cijela halabuka usmjerena na to da se eliminira Poljake kao glavne izvoznike mesa u Hrvatsku?

To je inače bila i ruska taktika kada su uklonili zapadne proizvođače mesa kao odgovor na EU sankcije. Počeli su sa higijenskim kontrolama. Poljaci su najviše nastradali.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 13:57   #269
Quote:
Quote:

To i ja govorim. Ljudi pričaju o OPGima, ali ja to slabo vidim po tržnicama, a i ono što vidim, ja ne mogu provjeriti sljednost, a inspekcije zna s ekako rade.

Inače jeste li uočili da je većina zaraženog jaja i mesa peradi (a moguće i svinja) iz Poljske? Možda je cijela halabuka usmjerena na to da se eliminira Poljake kao glavne izvoznike mesa u Hrvatsku?

To je inače bila i ruska taktika kada su uklonili zapadne proizvođače mesa kao odgovor na EU sankcije. Počeli su sa higijenskim kontrolama. Poljaci su najviše nastradali.
večina je iz Poljske no tko zna kaj se tu zbiva

OPG-ovi?
ja kupujem od jednog
okolica Bjelovara

Od OPG-a kupiš kaj ima a ne sve kaj ti treba
bar ovi - srijedom pošalju mail što imaju u ponudi - ovisno o dobu godine, što je zrelo, što je uspjelo itd - javiš im najkasnije u četvrtak, oni poberu i u petak dostave u ZGB -ili na adresu ako im je "na putu" a ja pokupim kod sina koji je u zgb jer mi je to usput.
Za sada sam zadovoljna s njima, sve je OK a valjda ne šrpicaju puno - to je na njihovoj savjesti
John_Wayne 01.09.2017. I necemo nakon toga slaviti takvog covjeka zato sto je eto bio dobar prije nego sto je pocinio zlo *** Božo Petrov 08.11.2015. Neka nas građani sto puta oštrije sude ako na bilo kakav način izigramo ono do čega smo do danas držali***28.06.2016. Poštenje je kod nas preduvjet za bavljenje politikom*** plus.nešto 23.12.2016. Jugoslavija je za SAD bila izuzetno korisna u hladnom ratu kao primjer uspjesne komunisticke zemlje koja nije pod kontrolom Moskve
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 14:24   #270
Quote:
večina je iz Poljske no tko zna kaj se tu zbiva

OPG-ovi?
ja kupujem od jednog
okolica Bjelovara

Od OPG-a kupiš kaj ima a ne sve kaj ti treba
bar ovi - srijedom pošalju mail što imaju u ponudi - ovisno o dobu godine, što je zrelo, što je uspjelo itd - javiš im najkasnije u četvrtak, oni poberu i u petak dostave u ZGB -ili na adresu ako im je "na putu" a ja pokupim kod sina koji je u zgb jer mi je to usput.
Za sada sam zadovoljna s njima, sve je OK a valjda ne šrpicaju puno - to je na njihovoj savjesti
Ja govorim o tržnicama, ne o ljudima koji se opskrbljuju putem narudžbi mailovima. Za sada je to ipak mala manjina, koju pozdravljam. Iako i tu tražim SLIJEDNOST.

Jednostavno, zbog jeftinog transporta, hlađenja i konzerviranja nema više slijednosti. Prije samo 25 godina ste se mogli pouzdati u "babu na placu" da je doista ona koja je proizvela ono što nudi, i da to nije špricala stavrima o kojima ne želit eučiti svoju djecu, pa ako vam se ne svidi kod nje odete kod drugoga.

Sada više toga nema, sada imamo profesionalne "babe". (ništa uvredljivo za "babe", dapače, svaka čast bakutama kod kojih sam godinama kupovao)

I kod koga da odemo?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 17:54   #271
Quote:
Ja govorim o tržnicama, ne o ljudima koji se opskrbljuju putem narudžbi mailovima. Za sada je to ipak mala manjina, koju pozdravljam. Iako i tu tražim SLIJEDNOST.

Jednostavno, zbog jeftinog transporta, hlađenja i konzerviranja nema više slijednosti. Prije samo 25 godina ste se mogli pouzdati u "babu na placu" da je doista ona koja je proizvela ono što nudi, i da to nije špricala stavrima o kojima ne želit eučiti svoju djecu, pa ako vam se ne svidi kod nje odete kod drugoga.

Sada više toga nema, sada imamo profesionalne "babe". (ništa uvredljivo za "babe", dapače, svaka čast bakutama kod kojih sam godinama kupovao)

I kod koga da odemo?

Ajmo malo edukacije, vidim da treba.
Iako ni ta metoda nije sto posto pouzdana, ali velikom većinom jest.
Krenimo od paradajza - (jbga, idem od sebe) - svaki iole sa mozgom neposvađan kupac bi logički trebao znati prosuditi od koga kupuje paradajz - proizvođača ili prekupca. Kako? Lako. Paradajz, paprike, krastavci ne rastu uniformno. Kada na klupi vidiš da ima paradajza od veličine lješnjaka do plodova od sedamsto i više grama - e, to ti je proizvođač devedeset osam posto.

Ovako nekako -

http://s121.photobucket.com/user/Jos...xzoup.jpg.html

Onih dva otpada na mogućnst da je u pitanju prekupac koji je kupio robu od proizvođača - e, to nije toliko strašno ako kupiš od onog prekupca koji kupi od našeg domćeg, hrvatskog proizvođača. Naši smo, jel.....
E, kada na klupi vidiš uniformne plodove - bez ekstra sitnih i bez ekstra krupnih - tu si sto posto siguran da to proizvođač nije, a još pogotovo ako nijedan plod nema pikicu, mrljicu, raspuklinu......e, tu je najgore od najgoreg - tu možeš biti sto posto siguran da si kupio od prekupca, i fifti - fifti posto nesiguran i ne znaš jel si kupio grčko, tursko, egipatsko, španjolsko ili naše.
Sva roba koja ide u veleprodaju - a tu se snabdjevaju prekupci - se klasira u najmanje tri frakcije, uniformne po veličini i obliku.

Ma tako je i sa drugim povrćem, i to je jedna od mudrosti koju svaki kupac treba znati.
Slijednost....meni je slijednost najlakše prekontrolirati otvaranjem vratiju plastenika. Meni znaju doći kupci popodne sa pričom da im hitno nešto treba. Ok. Odemo u pastenike i naberemo.
No, imam ja i na klupi većinu sezone istaknutu tablu na kojoj piše - sve naše proizvode možete svakodnevno od 15 - 19 kupiti na našem gospodarstvu.

Upoznati proizvođača, raspitati se o njemu, posjetiti ga ako se ima mogućnosti - nema sto postotne sigurnosti da neće biti zajeba, ali se barem svede na najmanju moguću mjeru.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 18:29   #272
Quote:
Krenimo od paradajza - (jbga, idem od sebe) - svaki iole sa mozgom neposvađan kupac bi logički trebao znati prosuditi od koga kupuje paradajz - proizvođača ili prekupca. Kako? Lako. Paradajz, paprike, krastavci ne rastu uniformno. Kada na klupi vidiš da ima paradajza od veličine lješnjaka do plodova od sedamsto i više grama - e, to ti je proizvođač devedeset osam posto.

Ovako nekako -

Onih dva otpada na mogućnst da je u pitanju prekupac koji je kupio robu od proizvođača - e, to nije toliko strašno ako kupiš od onog prekupca koji kupi od našeg domćeg, hrvatskog proizvođača. Naši smo, jel.....
E, kada na klupi vidiš uniformne plodove - bez ekstra sitnih i bez ekstra krupnih - tu si sto posto siguran da to proizvođač nije, a još pogotovo ako nijedan plod nema pikicu, mrljicu, raspuklinu......e, tu je najgore od najgoreg - tu možeš biti sto posto siguran da si kupio od prekupca, i fifti - fifti posto nesiguran i ne znaš jel si kupio grčko, tursko, egipatsko, španjolsko ili naše.
Sva roba koja ide u veleprodaju - a tu se snabdjevaju prekupci - se klasira u najmanje tri frakcije, uniformne po veličini i obliku.

Ma tako je i sa drugim povrćem, i to je jedna od mudrosti koju svaki kupac treba znati.
Slijednost....meni je slijednost najlakše prekontrolirati otvaranjem vratiju plastenika. Meni znaju doći kupci popodne sa pričom da im hitno nešto treba. Ok. Odemo u pastenike i naberemo.
No, imam ja i na klupi većinu sezone istaknutu tablu na kojoj piše - sve naše proizvode možete svakodnevno od 15 - 19 kupiti na našem gospodarstvu.

Upoznati proizvođača, raspitati se o njemu, posjetiti ga ako se ima mogućnosti - nema sto postotne sigurnosti da neće biti zajeba, ali se barem svede na najmanju moguću mjeru.
Još ovdje stavi lokaciju na karti pa da navratimo ako nije daleko.

Ono što fali na internetu je karta sa lokacijama takvih proizvođača i vremenom kada se može navratit, a dobro bi bilo i što se u koje doba godine nudi, a niti cijene nisu naodmet. Napravimo izlet na obostranu korist. Bilo bi dobro otvorit topic sa nečim takvim ovdje na forumu! A ima i ono slika govori više od tisuću riječi! Zato treba koristiti današnja sredstva komunikacije na obostranu korist!

Neki dan išla serija putopisa o Italiji. I tamo se ljudi također preko neta reklamiraju sa svojim poljoprivrednim proizvodima! Količine su takve da prodaju sve na lokalnom području!
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 18:48   #273
Krekre, sve ti je na linku.

Bravo JOHABI, steta da mi nisi blize .
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 19:22   #274
Talking

Quote:

Ovako nekako -

Juska , volim dobru segu.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 19:33   #275
Quote:
Juska , volim dobru segu.
Kaje mileno, ti misliš da se ja zezam?
Ozbiljna sam ko ladni špricer.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 20:13   #276
Quote:

Ima.
No, ima dvojakih. Ima onih koji zaista prodaju samo svoju robu - tipa mene - zna se koji je moj asortiman - proljeće - salata, rano zelje, kelj, karfiol, brokula, mladi krumpir, krastavci. Kasno proljeće pa do kraja sezone - krastavci, rajčica, paradajz, paprika - i do kraja sezone ničega osim ta četiri artikla na mojoj klupi nema - prodajm tako dugo dok imam šta ubrati. Nema iznendne salate, karfiola, mrkve, bogtepitj čega....ja to ne proizvodim i ja to nhe prodajem.
Ima onih ko susjeda do moje klupe - ima petnaestak vrsta povrća skoro pa cijele godine na klupi, ali nema svog peršuna i mrkve jer joj uvijek jako loše niče. Pa kada proda to svoje što je niklo kupi od onog trećeg od sebe i peršun i mrkvu, i prodaje uz svoje, ali to što kupi je zanemarivi postotak u odnosu na količinu robe koju ima svoju.
E sada, nas svo troje smo opg i imamo svoju proizvodnju. Dvoje prodajemo samo svoje, jedan malo kupi, većinu proizvodi.
Peta klupa od mene je gospođa koja ima svoj mali voćnjak i prodaje jabuke i breskve, ali od opg - ovca kupije sezonsko povrće i prodaje uz svoje voće.
Tu smo još uvijek svi opg, samo neki prodaju samo svoje, neki malo mute, neki su pola opg, pola muljatori, ali u hr, čak i lokalno okviru - kupuju robu iz bliske okoline.

E, red iza mene je jedan albanac koji ima firmu, robu kupuje u hladnjači, redovito uvoznu, i to ono što je već u otpisu, pa to malo probere i ljudima govori - jagoda iz Čukovca, paradajz iz Koprivnice, paprika iz Virovitice - kako mu koji dan paše. Hrvatski još uvijek ne govori tečno, naglasak mu se u govoru poznaje iz aviona, ali kupac ko kupac - pojma nema s kim priča i trguje. Pa kupi od njega bio limun, bio šipak - ma sve što počne trunuti, kora dobivati piknjavost, sve on fino deklarira kao bio, med ima po 35 kuna teglu,ako uzmeš tri, može za sto, bučino ulje po 40.
I ne zapita se kupac kako može litra ulja koštati u maloprodaji 40 kn - a ako uzmeš tri litre, može za sto deset i još dobiješ kilu breskvi gratis, a za napraviti litru ulja treba tri i pol kile koštica, koje koštaju 25 kuna jedna kila.
Lakovjernost i neukjučivanje mozga.
Med koji nije med nego kukuruzni sirup sa tragovima meda i umjetnom bojom.
I velim ja kupcima kojima stignem, onak, da me on ne vidi - nije to pravo ulje, i nije to pravi med - evo čovjeka lijevo od mene, ima svoje pčele, onaj do njega ima 600 košnica, dobio je zlatnu medalju za kvalitetu.
Je, ali njihov med je 50 kn tegla.
Neki idu pa kupe od njih, a neki vele - je, pa slatko je, a puno je jeftinije.

Pa ajmo onda, ili si dozvolimo da rade budale od nas (ma i ja sam kupac na placu, kupujem sve osim paradajza, paprike, rajčice i krastavaca) ili gledajmo oko sebe, razmišljajmo. Zaključak će se nametnuti sam.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 21:05   #277
Quote:
Ne samo kod ribe, nego kod svog mesa koje se smrzava dolazi do mikrobioloških, kemijskih i organoleptičikih promjena u mesu.
Evo jedne malo poduže studije o tretmanu mesa smrzavanjem i promjenama koej se događaju

U radu su prikazani literaturni podaci o mikrobiološkim i kemijskim promjenama i njihov utjecaj na organoleptička svojstva piletine
tijekom pohrane u smrznutom stanju. Smrzavanje se često ističe kao postupak kojim je moguće produžiti vrijeme održivosti proizvoda
uslijed usporavanja mikrobnog rasta. Pogreške i odstupanja u pogledu slabih senzorskih karakteristika smrznutog mesa peradi
posljedica su i uzastopnih smrzavanja i odmrzavanja što dovodi do gubitka sočnosti te mikrobioloških i drugih biokemijskih i zikalno-kemijskih
promjena. Uz sve navedeno na kakvoću smrznutog mesa značajno utječe i postupak odmrzavanja koji često može
dovesti do bitnih senzorskih odstupanja i gubitka nutritivne vrijednosti. Također je prikazana ocjena zdravstvene ispravnosti i kakvo-
će smrznute piletine ovisno o dužini i uvjetima pohrane tijekom skladištenja. Unatoč različitim mišljenjima i stavovima o održivosti
mesa peradi koje su u nas prisutne u zadnje vrijeme, smatrali smo potrebnim prikazati i neka naša zapažanja u zadnjem desetljeću

Japanci su razvili neku metodu kod koje se javlja najmanje promjena ali kod nas i u ostalom svijetu se još ne radi po toj metodi, jer je to njihova poslovna tajna kao i kako uzgojiti mlađ tune iz ikre.
Treba se nadati da će tehnologija smrzavanja biti sve bolčja , jer je svježe mnogo teže dostaviti do kupka a i rok trajanja svježeg mesa i ribe je kratak
Što onda izaziva dosta proizvoda koji se mora uništavati a ni to nije jeftino i sve moraš uračunati u cijenu.
I onda se neki pitaju zašto je srdela na ribarnici 20 kn/kg a ribarima se plaća 3-5 kn/kg

Zadnje uređivanje Cika Strile : 05.12.2016. at 13:17. Reason: Brisanje korisnikovih osobnh podataka
#kocar# is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 21:16   #278
Quote:
malčica kaže: Pogledaj post
Krekre, sve ti je na linku.

Bravo JOHABI, steta da mi nisi blize .
Sad vidim, ja vidio samo prvu sliku, jedino su cijene naopako!

Sad kada sam to okrenuo vidim da je to za cucka, kaj to tu dela? Nadam se da je pesek dobro? Inače je povelik, a i onaj crni nije baš nešto mali!

A ja mislio to je račun za naručeno povće prek interneta uz dostavu, dok nisam okrenuo!

Vidim na satelitu da su tri velika plastenika i jedan mali, taj je vjerojatno za sadnice? Ovo se zove rad kod kuće, nema putovanja osim na plac, a i to nije daleko!

Koliko vidim na satelitu svi ostali gospoda, nitko se ne bavi sličnim poslom, dakle konkurencija baš i nije neka?

Biće da i ovdje svi kupuju u supermarketima!

Pitanjce za kraj, jel i gazda radi u plasteniku ili je to rezervirano samo za gazdaricu? I kako se zove onaj bijeli papagaj?

I svaka čast ako ste uspjeli maknuti prekupce sa placa kao što piše u novinama! Tako bi to trebalo svugdje napraviti!

Zadnje uređivanje krekre : 04.12.2016. at 22:39.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 23:27   #279
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Sad vidim, ja vidio samo prvu sliku, jedino su cijene naopako!

Sad kada sam to okrenuo vidim da je to za cucka, kaj to tu dela? Nadam se da je pesek dobro? Inače je povelik, a i onaj crni nije baš nešto mali!

A ja mislio to je račun za naručeno povće prek interneta uz dostavu, dok nisam okrenuo!

Vidim na satelitu da su tri velika plastenika i jedan mali, taj je vjerojatno za sadnice? Ovo se zove rad kod kuće, nema putovanja osim na plac, a i to nije daleko!

Koliko vidim na satelitu svi ostali gospoda, nitko se ne bavi sličnim poslom, dakle konkurencija baš i nije neka?

Biće da i ovdje svi kupuju u supermarketima!

Pitanjce za kraj, jel i gazda radi u plasteniku ili je to rezervirano samo za gazdaricu? I kako se zove onaj bijeli papagaj?

I svaka čast ako ste uspjeli maknuti prekupce sa placa kao što piše u novinama! Tako bi to trebalo svugdje napraviti!
Ajme, pa ti si pravi dektetiv.
Jel vidiš sada zašto i u virtuali treba govoriti istinu, ne se izdavati za nešto što nisi - uvijek će te netko provaliti prije ili kasnije.
Ah, račun za liječenje moje cure, nešto sitno bilo, znamo mi i za puno veće račune. Preživjela je ona i operaciju i longetu, i obične pseče boleštine, i evo, zdrava i vesela spava na svome krevetu.
Crni? Misliš na macu?

Da, tri plastenika, dvije tisuće kvadrata, i mali za proizvodnju presadnica za osobnu upotrebu - profesionalnu - i za prodaju za amaterske potrebe - građanima za povrtnjake.
Obzirom da muž i ja radimo sami na gospodarstvu, dali smo u najam jedanaest hektara oranica, a radimo samo plastenike koji su na okućnici, praktički u dvorištu, dvadesetak metara od kuće. To je zaista prednost, kontrola je jednostavna, a i posao se može odrađivati lakše.
Pogotovo je to bitno na početku postavljanja sezone kada su noćne temperature ispod nule i treba noću dogrijavati - termogeni rade, a moj je mozak već programiran da me probudi ako ne čuje periodičko paljenje - znak da nešto ne štima - kvar - budim se i idem provjeravati (ma, na mužu je to, ali uskočim i ja)

Ma da, glavna sam u selu.
Ima moj brat isto nešto plastenika, i jedna gospođa još, ali njezina je primarna proizvodnja cvijeće.
Kaj da velim, moji mještani baš nešto i ne jedu moje povrće - jednima je preskupo, a neki se boje da ću živjeti na njihov račun. Samo mali broj kupuje ili na placu ili na sajmu, doma zadnjih godina ne dolaze. Dolaze oni iz drugih mjesta.
Inače sa prodajom nemam problema, usmenom predajom se dobar glas širi, a pripomoglo je i medijsko eksponiranje na županijskoj tv, evo, prije dvije nedjelje u Poljoprivrednoj emisiji, u županijskim novinama....trebaju novinari nekim temama popuniti stranice, pa dođu.......

Prekupce smo uspjeli eliminirati, no stigao jue jedna stameni ko hrast lužnjak. Njega se ne može - potplatio je sve živo i caruje. No, to je priča za sebe - nešto sam već bila rekla o njemu kada sam spominjala med i bučio ulje....

Da, radi i gazda, mi smo udružena snaga, ali polako posustajemo.Nagazile godine.....

Koji bijeli papagaj? šta si to vidio i gdje?
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 00:51   #280
Quote:
Ajme, pa ti si pravi dektetiv.
Jel vidiš sada zašto i u virtuali treba govoriti istinu, ne se izdavati za nešto što nisi - uvijek će te netko provaliti prije ili kasnije.
Ah, račun za liječenje moje cure, nešto sitno bilo, znamo mi i za puno veće račune. Preživjela je ona i operaciju i longetu, i obične pseče boleštine, i evo, zdrava i vesela spava na svome krevetu.
Crni? Misliš na macu?

Da, tri plastenika, dvije tisuće kvadrata, i mali za proizvodnju presadnica za osobnu upotrebu - profesionalnu - i za prodaju za amaterske potrebe - građanima za povrtnjake.
Obzirom da muž i ja radimo sami na gospodarstvu, dali smo u najam jedanaest hektara oranica, a radimo samo plastenike koji su na okućnici, praktički u dvorištu, dvadesetak metara od kuće. To je zaista prednost, kontrola je jednostavna, a i posao se može odrađivati lakše.
Pogotovo je to bitno na početku postavljanja sezone kada su noćne temperature ispod nule i treba noću dogrijavati - termogeni rade, a moj je mozak već programiran da me probudi ako ne čuje periodičko paljenje - znak da nešto ne štima - kvar - budim se i idem provjeravati (ma, na mužu je to, ali uskočim i ja)

Ma da, glavna sam u selu.
Ima moj brat isto nešto plastenika, i jedna gospođa još, ali njezina je primarna proizvodnja cvijeće.
Kaj da velim, moji mještani baš nešto i ne jedu moje povrće - jednima je preskupo, a neki se boje da ću živjeti na njihov račun. Samo mali broj kupuje ili na placu ili na sajmu, doma zadnjih godina ne dolaze. Dolaze oni iz drugih mjesta.
Inače sa prodajom nemam problema, usmenom predajom se dobar glas širi, a pripomoglo je i medijsko eksponiranje na županijskoj tv, evo, prije dvije nedjelje u Poljoprivrednoj emisiji, u županijskim novinama....trebaju novinari nekim temama popuniti stranice, pa dođu.......

Prekupce smo uspjeli eliminirati, no stigao jue jedna stameni ko hrast lužnjak. Njega se ne može - potplatio je sve živo i caruje. No, to je priča za sebe - nešto sam već bila rekla o njemu kada sam spominjala med i bučio ulje....

Da, radi i gazda, mi smo udružena snaga, ali polako posustajemo.Nagazile godine.....

Koji bijeli papagaj? šta si to vidio i gdje?
Pa na fejsu ima snimak s bijelim papagajem i crnim psom ili to nisu vaši domaći ljubimci? Inače vidi se da gazde rade na veliko, sve uredno i čisto! Uzorno gospodarstvo! Svaka čast na trudu! Kada bi se svi tako primili posla bili bi bolji od Švicarske!

No na žalost puno je više jalnih a slabo radišnih!

Pitanjce, imate li ikada malo i odmora?
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:44.