Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2017., 05:07   #21
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post










Wolfdale is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 17:42   #22
Mogli bi izgledati i ovako: -najbolje gledati od 3:33

https://www.youtube.com/watch?v=N4m56tRa3a8
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 18:06   #23
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Mogli bi izgledati i ovako: -najbolje gledati od 3:33

https://www.youtube.com/watch?v=N4m56tRa3a8
Onaj drugi ima uši i frizuru kao vulkanac spok
Kavaboz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 22:00   #24
Kata fucking strofa
__________________
Zoroastrijanci i slobodni Elam.
Eneja iz Elama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 22:15   #25
Još jedna tema ode u kanalizaciju skupa sa dežurnim trolovima :klap:
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 22:25   #26
Posebno je zabavno na 4.21 kad se točno vidi preklapanje (i to loše napravljeno) dvije face...totalni hoax.

Zar u današnje vrijeme ne mogu bar to napraviti kako treba. A već sam se ponadao
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 23:09   #27
Faca je ista
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 22:00   #28
svemirac po naški je samo oblik života u jednom okruženju...
zašto biljke ne smatramo svemircima - ne možemo sa njima komunicirati al ipak živimo na istoj planeti?

filmovi nam oblikuju izgled svemrca - što su flimovi noviji to je izgled i ponašanje svemirca relanije (izuzeću humanoide Star treka jer je to smijurija malo veća)..tko kaže da svemrici nebi mogli imat karakteristike bića iz The Thing - preoblikovanje izgleda...ili Predatora - krvožedni kolonizatori sa odlikama nevidljivosti??

svemir je velik, mogućnosti i kombinacije su neograničene. ali doslovno neograničene...
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 12:13   #29
Imam pitanje, ne znam da li da ga uguram u ovu temu ili ima neko prikladnije mjesto, no kad ste se već dotakli mogućnosti izgleda svemiraca/vanzemaljaca - zanima me ovo;

nisam najupućeniji u sve ovo no mislim da smo proučili veliki broj planeta i nismo još naišli na inteligentni život. Tu dolazim do dijela gdje je netko na prethodnoj stranici rekao da je moguće da alieni izgledaju na raznorazne načine zbog određenih uvjeta u kojima se kreirao njihov život. Okej, ali kad smo već prošli toliki broj planeta s toliko različitih uvjeta, plinova, gravitacije, contenta atmosfere i nismo naišli na inteligentan život - dobio sam dojam da uvjeti za razvijanje života moraju biti isti ili slični našima da bi se nešto razvilo. Jednostavno sam uvjeren da su ovo "najbolji" uvjeti da dođe do nečega jer jednostavno ne vidim mogućnost da neko udiše kombinaciju arsena, cijanida i germanija plus da je gravitacija planeta 12x naša gravitacija - te da se u tim uvjetima razvije život, barem ne inteligentni. Drugo, ima vas koji će reć da ne moraju udisat ništa - ali život na našem planetu ukazuje da se ništa "kompleksnije" nije razvilo bez da udiše kisik, čak ribe izvlače kisik kroz škrge na mjestu gdje ga ima, pa jako malo, u vodi jel... pa ako ću ić po logici koju sam već postavio, a to je da su uvjeti na Zemlji jedini "pravi" za život onda bi isto bilo logično da slična kombinacija plinova u atmosferi bude prava za život na drugim planetima.

Sad kad sve to uzmemo u obzir dolazimo da najinteligentniji život na Zemlji šeta na dvije noge i ima oblik koji ima, majmuni/primati itd su jako sličnog oblika nama koji su, ako se ne varam, uz dupine odma iza nas po inteligenciji (ispravite me ako griješim ^^) pa bi po toj nekoj recimo logici, inteligentni život (ako uzmemo u obzir da su bar naše inteligencije) trebao biti sličnog oblika nama fizički.

Znam da govorim bedastoće možda jer govorim da u cijelom svemiru postoje određeni uvjeti za razvijanje života, ali kad malo bolje razmislim i dalje nije nemoguće, barem dok se ne dokaže snimkom kako mali svemirac oblika dupina šeta na jednoj ruci naglavačke i jede kamenje
Naravno, ne ubijam ni to da je moguće da se stvarno razvije život u uvjetima koji su jako različiti od naših, samo kažem da smo prošli jako velik broj planeta bez uspjeha, ali svemir je toliko golem da nikad nećemo znat što sve postoji, a što ne.

Samo bi želio malo da mi netko tko ima više znanja jer sam se skroz slučajno našao vamo, a oduvijek me zanimalo pa barem ovo pitanje da pitam.
Hvala unaprijed!


edit - to što je lampion naveo u zadnjoj rečenici, da su mogućnosti neograničene - slažem se s tim, ali i dalje želim da me netko potkrijepi nekim činjenicama, teorijama znanstvenika ili nečega ako ima volje i znanja jer me zanima da vidim mišljenja drugih ljudi.
__________________
It shouldn't make you sad - it should make you happy to see, hear and realize that there's beauty in everything
Falco SM is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 13:51   #30
Greška je jer ljudi mnogi se vode mislima znanstvenika koji izmišljaju o životu kao slučajnoj posljedici. Život se ne razvija, nije se razvio.
Karl sagan je to izmislio nadovezujuči se na izmišljenu bajku evolucije da se pod uvjetima
na nekoj planeti razviju različiti životni oblici.
Ali ne razumiju da ovaj svijet nije slučajni proizvod. Nego je planirano skrojen za nas pa smo mi u njega stavljeni. Svi su uvjeti prilagođeni živim bičima koja sada na njemu postoje.
Da vanzemaljci su najvjerovatnije isto ljudskog oblika samo naprednijeg. Ima raznih varijacija vjerovatno, isto kao kod nas crnih, bijelih, žutih, crvenih,
kod njih ima plavih i ko zna kakvih.
Ali ljudi su napravljeni po sliki onih gore.
Kavaboz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 14:50   #31
Quote:
Falco SM kaže: Pogledaj post
Imam pitanje, ne znam da li da ga uguram u ovu temu ili ima neko prikladnije mjesto, no kad ste se već dotakli mogućnosti izgleda svemiraca/vanzemaljaca - zanima me ovo;.....
Zapravo postavljaš sasvim logična pitanja. I da, u ovim uvjetima, u ovom vremenu i ovom okruženju, ovo je život koji se razvio.

Ono što je značajno za tu priču i kad bi htjeli probati zamisliti neka druga bića morali bi uzeti u obzir neke parametre:
- ovakav se oblik života, baziran na ugljiku i njegovim spojevima (ugljikovodici, ugljikohidrati..) pojavljuje u (vrlo) ograničenom temperaturno/tlačno/gravitacijsko/radijacijskih i sličnih uvjeta. I samo tu (u tom malom uskom "pojasu" uvjeta).

- razvoj života koji za disanje koristi kisik je samo jedan od eksperimenata prirode koji je skoro ubio život na Zemlji (preko 99% vrsta je nestalo) ali je srećom uspio. Naime, krajem razdoblja prekambrija (prije cca 600 mil. godina) dokazano je postojanje oblika žživota koji se se razvijali, funkcionirali i živjeli u uvjetima bez kisika. Hraneći se spojevima sumpora u pH kiselim morima, atmosferi prebogatoj dušičnim spojevima i metanom, ugljičnim monoksidom. Otprilike uvjeti kakve danas imaš na mjesecu Europi ili Iou.

- to što danas najinteligentnija vrsta hoda na dvije noge planetom, posljednica je pola milijarde godina beskonačnih pokusa prirode, izumiranja nebrojenog broja vrsta, specijalizacije organizama na određene tada postojeće uvjete koji su vladali. I opet, kroz svo to vrijeme imamo tridesetak događaja u kojima je nestalo 50+% svih vrsta na Zemlji. Što zbog meteora, velikih vulkanskih aktivnosti, raspada kontinenata i svih drugih događaja...
Da se neki od njih nisu dogodili pitanje jel bi li se razvila ljudska vrsta ili bi smjer razvoja išao u ovom ili onom smjeru. To ne znamo i to je predmet o kojem bi se moglo špekulirati.

E sad, da se na nekoj drugoj planeti razvije život, kako bi izgledao...

U slučaju sličnih uvjeta kao na Zemlji..otprilike se mogu očekivati rješenja prirode koja bi išla u sličnom smjeru ukoliko bi bili isti uvjeti. No to je nemoguće.

Konkretno, karikiram, nije svaku planetu pogodio meteor prije 65mil. godina koji je presudio klimi dobroj za dinosaure i slične životinje i koji je pogurao sisavce kao slijedeće na listi pokušaja. Tako da se mogu očekivati rješenja koja bi mogla biti od ameba (koje lete, skaču ili voze) do višeobličnih organizama sposobnih na promjenu svojstava ili posebnosti.

Uz to, razvoj života baziranog na kisiku na Zemlji traje oko 600mil. godina. Koliko traje na toj nekoj planeti X? Sto milijuna, 3 milijarde? To se ne zna.

Idemo dalje.. ako uvjeti nisu slični kao na Zemlji i ako postoje druge kombinacije uvjeta, nitko ne garantira da će od razine atoma naviše postojati ista svojstva. Zna se da silicij i germanij stvaraju spojeve sličnih struktura spojevima ugljikovodika. Isto je i sa sumporom, fosforom. Zašto ne bi imali organizme koji su poput biljaka i koji poput fotosinteze procesuiraju npr vodik ili metan. A struktura tijela im je na razini virusa. Nije isključeno i nije nemoguće.

Čovjekovo znanje trenutno je na razini da tek otkrivamo koliko planeta ima oko neke zvijezde i otprilike postoji li pojas u kojem bi moglo biti sličnih uvjeta. Naglasak na MOGLO biti. Kad svoje znanje proširimo toliko da ćemo moći znati otprilike uvjete na svakoj planeti, moći ćemo istraživati i drugačije oblike.

Sve do tada, ostaje nam samo zamišljati mogućnosti spajanja raznih elemenata i kakva svojstva dobivamo takvim spajanjem. Jer nam to pomaže da shvatimo i kako bi u drugačijim uvjetima izgledao život baziran na drugim elementima. Ako već ne nalazimo onaj baziran na ugljiku, ovisan o kisiku i vodi.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 15:06   #32
Quote:
Kavaboza kaže: Pogledaj post
Greška je jer ljudi mnogi se vode mislima znanstvenika koji izmišljaju o životu kao slučajnoj posljedici. Život se ne razvija, nije se razvio.
Život kao takav je samo jedan od oblika postojanja, ali kao takav morao je proći fazu razvoja.


Quote:
Kavaboza kaže: Pogledaj post
Karl sagan je to izmislio nadovezujuči se na izmišljenu bajku evolucije da se pod uvjetima
na nekoj planeti razviju različiti životni oblici.
Ovi kreacionisti s nebulozama o "božjoj ruci" stvarno su genijalni. Kad ne znaš kako bi nešto objasnio "to je stvorio Bog" i kraj priče.

Quote:
Kavaboza kaže: Pogledaj post
Ali ne razumiju da ovaj svijet nije slučajni proizvod. Nego je planirano skrojen za nas pa smo mi u njega stavljeni. Svi su uvjeti prilagođeni živim bičima koja sada na njemu postoje.
Stoga su sve do sada potvrđene promjene okoliša, klime, količine kisika, temperature, sva do sada dokumentirana i potvrđena izumiranja "stvorenja" stavljenih u ovaj svijet bila što? Nečija loša volja? Produkt pogreške "nepogrešivog" u "planiranju" savršenog svijeta? Posljedica iskušavanja s različitim bićima "na svoj lik"?? Koliko onda likova ima "On"? I što će biti onda s ljudima, ako jednog dana "netko" će se probuditi nadrkan i opet uništiti ljudski rod? Kako bi stavio neka nova "bića" na sliku svoju? Tako se tumači ovaj svijet? Bravo!

Ajmo malo realnosti i baziranja na činjenicama koje postoje. I o kojem vremenskom slijedu govorimo? Hoćemo opet o istim nebulozama, o potopu i 6000g.? Dajte više...

Quote:
Kavaboza kaže: Pogledaj post
Da vanzemaljci su najvjerovatnije isto ljudskog oblika samo naprednijeg. Ima raznih varijacija vjerovatno, isto kao kod nas crnih, bijelih, žutih, crvenih,
kod njih ima plavih i ko zna kakvih.
Ali ljudi su napravljeni po sliki onih gore.
Ta pretpostavka humanoidnog nadbića je potpuni promašaj. Jer je oblik tijela čovjeka tek jedna od faza razvoja koja se mijenja i koja će prijeći u sasvim drugi oblik. Ne vjeruješ? Prosječni čovjek prije 2000g. bio je 160cm visok, živio je 40godina i imao je mišićnu masu 25% veću nego današnji. Dlakav i crnomanjast. Imao je razvijeniji sluh, njuh i vid. Današnjem je čovjeku to počelo kržljati ali mu se razvijaju kognitivne sposobnosti, brzina reakcije. Životni mu je vijek oko 75g, visok je oko 175cm i ima obilježja različitosti skupina, rasa, boje kože, očiju i oblika lica.
Dakle, zar su Arkturijanci radili Pigmeje, Siriusijanci Kineze a Liraši Indoeuropejce ili možda ta priča o "slici onih gore" (jer jedan je "On") ne stoji. I ako se to gleda, a ako mislimo na svemirce ipak je to malo presmiona pretpostavka da su na udaljenostima tisuće svj. godina nastala sasvim jednaka bića i sva su došla otprilike u isto vrijeme na "konferenciju" na Zemlju gdje su radili tulum s domorotkinjama.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 15:39   #33
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post


Ovi kreacionisti s nebulozama o "božjoj ruci" stvarno su genijalni. Kad ne znaš kako bi nešto objasnio "to je stvorio Bog" i kraj priče.


Ovi znanstveno mislioci s nebulozama o "evoluciji" stvarno su genijalni. Kad ne znaju kako da nešto objasne "to je nastalo evoluciom i kraj priće"

Ništa od onog što si napisao nije točno i temelji se na dogmi znanstvenika.
Kavaboz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 15:54   #34
Dogme vs znanstvenici - suprotni pojmovi.

Dogme vs "pastiri i ovce" - realnost.

U znanosti nema dogmi, sve je podložno sumnji i provjeri, u kreacionizmu su one osnovno ograničenje i zato je kreacionizam propala priča. Stvar prošlosti.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 20:07   #35
Ne mogu se složiti. Znanstvenici imaju svoje dogme
nazovimo laži ili fejk teorije.
A religije imaju svoje laži dogme isto fejk ideje.
To su dva vrha istog zmijskog jezika nevidljivog nazovimo ga popularno vanzemaljca đavola koji je nažalost stvarni lik a nije lik iz nekog crtanog filma.
Ali ne volim se natezati o tome i nabrajati sve epske maštovite teorije znanstvenika
Kavaboz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 19:58   #36
Suparmen je pao iz svemira na zemlju i uzeo sebi ženu zemljanku, i kobajagi pomaže
ljudima pomalo. Superčovjek, vrlo interesantno. Neki zamišljaju vanzemaljce kao neke inteligentne spužve sa
petnaest nogu, ali jasno je da je bolje sve to gledati da su slični nama, jer mi ne znamo koliko je to blizu
ili daleko realnom, ali čulo nam kaže da je to upravo to
Kavaboz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 21:34   #37
A meni je najsmješnije da u dalekoj budučnosti u seriji zvjezdane staze
onoliko napredni u tehnologiji još nisu uspjeli pronači lijek protiv čelavosti sudeči po pikardu
Eto kako zvijezdane staze vide budučnost
Kavaboz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 19:03   #38
Quote:
Kavaboza kaže: Pogledaj post
Ovog insekta često zovu alien. To je ipak samo čudna životinja.

Podsjeti me na Benfordovu seriju o Galaktičkom središtu.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 14:31   #39
Quote:
Kavaboza kaže: Pogledaj post
Greška je jer ljudi mnogi se vode mislima znanstvenika koji izmišljaju o životu kao slučajnoj posljedici. Život se ne razvija, nije se razvio.
Karl sagan je to izmislio nadovezujuči se na izmišljenu bajku evolucije da se pod uvjetima
na nekoj planeti razviju različiti životni oblici.
Ali ne razumiju da ovaj svijet nije slučajni proizvod. Nego je planirano skrojen za nas pa smo mi u njega stavljeni. Svi su uvjeti prilagođeni živim bičima koja sada na njemu postoje.
Da vanzemaljci su najvjerovatnije isto ljudskog oblika samo naprednijeg. Ima raznih varijacija vjerovatno, isto kao kod nas crnih, bijelih, žutih, crvenih,
kod njih ima plavih i ko zna kakvih.
Ali ljudi su napravljeni po sliki onih gore.
Kako da ne

Čak i na planetu Zemlja ima puno mjesta u kojima čovjek bez viskotehnoloških pomagala nikako ne može opstati. Svemir da i ne spominjem.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 18:08   #40
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Kako da ne

Čak i na planetu Zemlja ima puno mjesta u kojima čovjek bez viskotehnoloških pomagala nikako ne može opstati. Svemir da i ne spominjem.
Draga Begemotica, covjek ne moze opstati ni u otvorenom plamenu pa je on opet tu da nam koristi.
Mrtvacki "civilizacijski" duh nije niti sposoban vidjeti silu i raznolikost kreacije.
Sunce je da nas grije, kisa je da usjevi rastu...
Kada bi se samo malo promijenili neki od prirodnih parametara zivot bi bio nemoguc, doduse, zbog grijeha i ljudske opacine on nije vrlo daleko od toga.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:25.