Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2009., 14:12   #81
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
E, moj to ne napravi. Valjda očekuje da ću sama znati što je bilo kod njega na poslu.
U tome i je najveći zajeb, u očekivanjima.
Naravno, mi se jakojako volimo i automatski onda jedno drugome moramo i čitat misli........NOT
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 19:23   #82
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
E, moj to ne napravi. Valjda očekuje da ću sama znati što je bilo kod njega na poslu.

Ta ti faza otvorenosti dođe s vremenom i stažom zajedničkog života.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 15:20   #83
Ne kužim? Koja faza otvorenosti?
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 21:05   #84
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Ne kužim? Koja faza otvorenosti?

To da si međusobno možete reći sve (pa i to da si živčan i da možeš planuti bez veze) i to da se ne ljutite jedno na drugo zbog te živčanosti.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 13:53   #85
E vidiš, moj dragi očito ima nekih problema s tim jer se naljuti na mene kad iskreno kažem kako se osjećam. Ne možeš se ljutiti na nekoga zbog osjećaja. Ili možeš?
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 18:49   #86
Ocekivanja i razumevanje

I ako citas iz pogleda partnera zelje i brige, covek je covek i onda odlakne od briga kad sve izusti sto ga dira.
Ako nema zelje da sto pre dodje do zajednickog razgovora, dodje sumnja - pa s kim to on razgovara?!

Ocekivanja, samo toliko koliko dajes.
__________________
Sto dajes to dobijes
kad ne hajes, sta proklinjes.
Anica Fujsz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 21:00   #87
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
E vidiš, moj dragi očito ima nekih problema s tim jer se naljuti na mene kad iskreno kažem kako se osjećam. Ne možeš se ljutiti na nekoga zbog osjećaja. Ili možeš?

Ne bi trebalo, ali dosta ljudi ima problem s tim. Zato sam zahvalna sudbini na svom dragom.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 21:46   #88
Question

Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
Probaj u "Slavi Raškaj" u Ilici kod Britanca (u susjedstvu ALU).
Tamo ponedjeljkom poslijepodne profači sa faxa volontiraju.
Išao sam redovito godinu dana i mogu ti reći da su meni pomogli. Što se ne bi moglo reći za moju bivšu ženu.
Možete doći pojedinačno ili kao cijela obitelj sa djecom....
Sretno!
dali se to plaća i koliko??
marina1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 21:47   #89
dali se to plaća i koliko??
marina1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 17:39   #90
U POMOĆ

U braku sam 7 godina, u vezi 14 , imam kćerku iz prvog braka-tinejđericu- i sina iz ovog braka.

Prije nekoliko godina sam shvatila da mi muž i nije vijeran i da se konstantno s nekim dopisuje bilo preko neta bilo preko SMS a. Više nekoliko pota sam skužila da se slika gol i sa slike šalje na internet-UMRLA SAM-!
Kada sam ga pitala u čemu je problem i zakaj to radi udario me i to je bio kraj priće.Probala sam razgovarati par puta ali svaki puta bezuspješno. Moli vas pomoć jer mi još jedan razvod fakat ne treba!?
pozani is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 03:37   #91
Quote:
pozani kaže: Pogledaj post
U braku sam 7 godina, u vezi 14 , imam kćerku iz prvog braka-tinejđericu- i sina iz ovog braka.

Prije nekoliko godina sam shvatila da mi muž i nije vijeran i da se konstantno s nekim dopisuje bilo preko neta bilo preko SMS a. Više nekoliko pota sam skužila da se slika gol i sa slike šalje na internet-UMRLA SAM-!
Kada sam ga pitala u čemu je problem i zakaj to radi udario me i to je bio kraj priće.Probala sam razgovarati par puta ali svaki puta bezuspješno. Moli vas pomoć jer mi još jedan razvod fakat ne treba!?
Naravno da razvod nije nešto što treba priželjkivati i vidjeti kao jedino rješenje svakog problema, ali uz ovakvu vrstu "komunikacije" moj savjet je RAZVOD ODMAH I SAD. Ako je pokušaj razgovora završio udarcem (one druge stvari da i ne spominjemo), osoba mi baš ne daje nadu za svijetlu perspektivu u životu. Kako će se ponašati prema djeci (ili je to već normalno da i njih tuče). Nemojte se zavaravati da je za djecu bolje da imaju oca, ma kakv bio. Za njih je najbolje da imaju normalnog roditelja a ne katastrofu u kući. Pri tome svađa nije najgore što im se može pružiti kao primjer, ignoriranje, šutnja i napetost su puno gori. Ja bih vam predložila bračnog savjetnika (išla sam s partnerom i koristilo je) ali mi vaš suprug ne djeluje kao netko tko bi prihvatio takav prijedlog.

I još jedna stvar: ukoliko je sve ovo što ste naveli o njemu istina a ne samo vaše strahovanje i sumnje, priredite se za postupak rastave psihički i emocionalno. Nađite si odvjetnika kojem ćete iznijeti sve ovo navedeno, ali ga upozorite i na vaše eventualne slabosti. Kad sam se ja razvodila, bili smo obostrano nevjerni, ali to nije bio uzrok razvodu. Onda je bivši zaprijetio da će mom ljubavniku napraviti probleme i navesti ga kao krivca za razvod, na što sam mu rekla da u tom slučaju idemo na dokazivanje njegovog vanbračnog očinstva. Da znate kako je rastava prošla u miru i slozi. Zato, ne dajte se preplašiti jer on vjerojatno ima razloge zašto je s vama u braku a okolo vodi vrlo zanimljiv život. Koji je vaš da to trpite?
Želim vam sreću.
golub listonoša is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 09:57   #92
Prizor iz BŽ

Što uciniti kad imate muža kretena? "Simpatični" kreten koji kad sretnemo drage frendove - muža i ženu (znamo se cca 20g), skoči i zagrli frendicu da se ova sva zacrveni i onda joj nakon toga kaze: "prekrasna si, prekrasna". Ja sam se sva sledila. Tesko prihvaćam takve nastupe i najradije bi mu zavrnula šiju. Molim savjet kako na pametan način budaletini dokazati da to nije najpoželjniji način ponašanja.
ugroŽENA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 16:15   #93
Dobar broj gradova ima Obiteljski centar gdje se može potražiti stručna pomoć. Sigurno imaju informacije kome se obratiti ako ne mogu pomoći direktno.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 08:29   #94
Pomoć - savjet i preporuka

Bok!
Može li mi netko preporučiti kakvog dobrog bračnog savjetnika, kontaktirala sam već neke predložene na forumu, no htjela bih da mi netko preporuči iz prve ruke.

Evo ovo je moj slučaj; s dečkom sam u vezi skoro 7 godina, zajedno živimo dvije, nemamo djece. Već neko duže vrijeme on izjavljuje kako nije sretan i kako ne vidi kuda ovo vodi; naime, smatra da smo prerazličiti karakteri, te da ja njemu nisam dovoljno dobar par. Npr., on je otvorena, karakterno jako snažna osoba, no i preradikalna - ne priznaje ljudske strahove, slabosti... Dok sam ja totalna suprotnost, jako osjećajna, puna fobija, nemam samopouzdanja. I to sve njega odbija on mene. On kaže da mu je stalno do mene i da me voli, ali da ljubav nije dovoljna. On želi osobu pored sebe koja će njega gurati naprijed, koja će mu biti inspiracija, s kojom će znati da mu svi postupci neće biti oprošteni; za razliku od mene koja sam takva kakva jesam. Ja bih sebe voljela promijeniti, ne samo zbog ovog, nego i zbog toga što mi takav manjak samopouzdanja i ostalo gore navedeno remete normalno funkcioniranje u životu. Kada bih promijenila sve ove svoje mane koje njemu smetaju, da li je moguće da u meni prepozna osobu kakvu želi? Da se sjeti zašto se upće zaljubio u mene što bi nam omogućilo vraćanje stare strasti? Još jednom ističem - ne bih se mijenjala zbog njega, već prvenstveno zbog sebe i zbog toga što mi je to potrebno da postanem jača osoba.
Dogovorili smo se da ćemo krenuti na neku psihoterapiju, i doma puno razgovarati o svemu, pa ćemo vidjeti kamo će nas to odvesti.
Svaki savjet ili slično iskustvo je dobrodošao!
lenucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 09:45   #95
Quote:
lenucius kaže: Pogledaj post
Bok!
Može li mi netko preporučiti kakvog dobrog bračnog savjetnika, kontaktirala sam već neke predložene na forumu, no htjela bih da mi netko preporuči iz prve ruke.

Evo ovo je moj slučaj; s dečkom sam u vezi skoro 7 godina, zajedno živimo dvije, nemamo djece. Već neko duže vrijeme on izjavljuje kako nije sretan i kako ne vidi kuda ovo vodi; naime, smatra da smo prerazličiti karakteri, te da ja njemu nisam dovoljno dobar par. Npr., on je otvorena, karakterno jako snažna osoba, no i preradikalna - ne priznaje ljudske strahove, slabosti... Dok sam ja totalna suprotnost, jako osjećajna, puna fobija, nemam samopouzdanja. I to sve njega odbija on mene. On kaže da mu je stalno do mene i da me voli, ali da ljubav nije dovoljna. On želi osobu pored sebe koja će njega gurati naprijed, koja će mu biti inspiracija, s kojom će znati da mu svi postupci neće biti oprošteni; za razliku od mene koja sam takva kakva jesam. Ja bih sebe voljela promijeniti, ne samo zbog ovog, nego i zbog toga što mi takav manjak samopouzdanja i ostalo gore navedeno remete normalno funkcioniranje u životu. Kada bih promijenila sve ove svoje mane koje njemu smetaju, da li je moguće da u meni prepozna osobu kakvu želi? Da se sjeti zašto se upće zaljubio u mene što bi nam omogućilo vraćanje stare strasti? Još jednom ističem - ne bih se mijenjala zbog njega, već prvenstveno zbog sebe i zbog toga što mi je to potrebno da postanem jača osoba.
Dogovorili smo se da ćemo krenuti na neku psihoterapiju, i doma puno razgovarati o svemu, pa ćemo vidjeti kamo će nas to odvesti.
Svaki savjet ili slično iskustvo je dobrodošao!
On tebe voli, ali ne takvu kakva jesi, već bi te modelirao kako mu se digne.
I sve to pod okriljem psihoterapije.

Divno!

I još te uvjerio da je to za tvoje dobro.
OK, samopouzdanje je dobra stvar. Ali draga moja, on je žestoki manipulator. I naišao je na plodno tlo.
__________________
Everything will be ok in the end. If it's not ok, it's not the end..
rajderica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 17:43   #96
on uopce nije manipulator, vec cini se, dosta pametna osoba. otvoreo je rekao kakvu osobu pored sebe zeli. a pametan je jer mu je ocito jasno a) da ne bi bilo pametno da se on mijenja u nesamopouzdanu i zatvorenu osobu, koja se srami, boji ili slicno, jer takva karakterna osobina znaci puno vise problema u zivotu; b) jasno mu je i da ce do promjene na bolje doci ako ona radi na sebi i napravi pomak naprijed, jer puko pretvaranje da se promijenila nije dugotrajno rjesenje; i c) ocito mu je jasno da mijenjanje sebe nije lagan i zabavan postupak i da je to tesko postici bez pomoci, a najbolje je da to bude strucna pomoc.

i da nije manipulator dokazuje i podatak da je i sam spreman ici na terapiju, tokom koje ce vjerojatno i on mijenjati neke "dijelove" sebe
kim possible is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 20:36   #97
Quote:
kim possible kaže: Pogledaj post
on uopce nije manipulator, vec cini se, dosta pametna osoba. otvoreo je rekao kakvu osobu pored sebe zeli. a pametan je jer mu je ocito jasno a) da ne bi bilo pametno da se on mijenja u nesamopouzdanu i zatvorenu osobu, koja se srami, boji ili slicno, jer takva karakterna osobina znaci puno vise problema u zivotu; b) jasno mu je i da ce do promjene na bolje doci ako ona radi na sebi i napravi pomak naprijed, jer puko pretvaranje da se promijenila nije dugotrajno rjesenje; i c) ocito mu je jasno da mijenjanje sebe nije lagan i zabavan postupak i da je to tesko postici bez pomoci, a najbolje je da to bude strucna pomoc.

i da nije manipulator dokazuje i podatak da je i sam spreman ici na terapiju, tokom koje ce vjerojatno i on mijenjati neke "dijelove" sebe
Sve bi to bilo u redu da je ona sama došla do tog saznanja.
Ovako joj je on sve to stavio u usta. Jer NJEMU treba takva žena.
"Ona njemu nije dovoljno dobar par". To su njegove riječi.

Drugim riječima, draga ja te volim ali te se sramim, ne pašeš takva nesamopouzdana uz moju svevišnju pojavu.

A proteklih 7 godina nisam to primjećivao, pa bih te lijepo molio da pothitno odemo na psihoterapiju kako bi mi mogla biti inspiracija.

Đizus!
Iz svake riječi izvire samo ON.
__________________
Everything will be ok in the end. If it's not ok, it's not the end..
rajderica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 22:47   #98
Quote:
rajderica kaže: Pogledaj post
Sve bi to bilo u redu da je ona sama došla do tog saznanja.
Ovako joj je on sve to stavio u usta. Jer NJEMU treba takva žena.
"Ona njemu nije dovoljno dobar par". To su njegove riječi.

Drugim riječima, draga ja te volim ali te se sramim, ne pašeš takva nesamopouzdana uz moju svevišnju pojavu.

A proteklih 7 godina nisam to primjećivao, pa bih te lijepo molio da pothitno odemo na psihoterapiju kako bi mi mogla biti inspiracija.

Đizus!
Iz svake riječi izvire samo ON.
Evo i mene prvi puta na vašem forumu. Moj problem glasi otprilike ovako- puno premalo seksa. Ja sam uvijek inicijator , eksperimentiram , zadovoljavam, sebe , njega, uglavnom ja nikad ne kažem neću i neda mi se i nkad me ne boli glava. Inače u braku smo več 13 godina u 30setima i zdravi fizički osim što sam ja deblja , ali ni on nije ljepotan - daleko od toga. Meni je još uvijek jako stalo do njega ali bi jako željla da se i on malo sjeti mene a ne da je uvijek sve na meni . Ja se zbog toga često osječam neželjeno i nevoljeno. A STVARNO NE TRAŽIM PUNO - IZMEĐU OSTALOG NIKAD baš nikad mi nije kupio nikakav nakit ili bilo što slično jer ja nisam materijalistica- naprotiv meni jedan poljubac znači više od bilo kakvog komada nakita. A NE DOBIM NIŠTA. Što da radim čak sam se i odlučila na operaciju želuca samo da spasim naš brak od ove učmalosti i indiferentnosti ali samo njegove. Moje nikada i nikako- možda bih ga trebala ignorirati - ali zbog dvoje male djece to mi je jako teško , a i on je jedan od onih tipova koji jako malo pričaju - ljudi moji jednostavno mi je ponekad za popizdit- najrađe bi ga prevarila i dobro se s nekim prasnula . ali mi neda moje zaljubljeno srce. HELP PLEASE.
flower35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 09:18   #99
Meni pak supruga brani ići u dućan jer misli da prodavačica flertuje samnom, a znaju se jer su skupa radile. na blagajni se kao smiješka, makar to nisam uočio, a supruga jest, ionako idem u dućan kao muha bez glave...mislim i mi imamo dijecu i ta prodavačica. kad dođem u dućan dobar dan, kupim i odem doviđenja?često me pikne za tu prodavačicu čim imamo neku svađu?
__________________
Kako oblikovati potpise
Trip into Drumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 09:40   #100
Bok svima.
Trenutno i ja razmišljam o bračnom savjetniku.
Sa curom/zaručnicom sam skoro 4 godine, živimo zajedno kod njenih već 3g i iduće godine bi se trebali oženiti, ali....
Već nekoliko puta smo imali krizu koja je svaki put sve gora.
Jučer je bio zadnji put i spominjala je otkazivanje zaruka..

Inače razgovamo dosta često, ali problem je što ja imam problema sa komunikacijom u takvim situacijama - jednostavno neznam šta da kažem i mozak mi se uglavnom zablokira (kao na ispitu na faksu ponekad).
Prvo je problem bio što je ona htjela da je zaprosim a ja sam u to vrijeme baš razmišljao o tome, ali nisam još počeo tražiti prsten i planirati kako i gdje...
Onda sam me pitala da li se želim oženiti njome ili želim još razmisliti i ja budala kažem da bi razmislio - naravno nakon par minuta sam skužio šta sam rekao ali je bilo kasno.... drugi dan sam rekao da sam razmislio i da želim provesti život s njom, ali ona je još uvijek bila ljuta i razočarana zbog mog "razmišljanja". Uglavnom nakon dan-dva smo to rješili, odnosno tako je ispalo, ali svaki put kad smo kasnije imali krizu ona je izvlačila kao argument moje "razmišljanje".

Jučer je ona diplomirala (nije još promocija) i normalno da je bila sretna. I ja sam imao milijon obaveza jučer i navečer oko 9 taman kad sam bio pri kraju mi zvoni mob i zove ona da di sam i da se ne moram žuriti, ali glasom takvim da me odmah nešto steglo u želucu (kao i kad smo imali prijašnje krize). Ona je mislila da proslavimo diplomu i to je ok, ali ja sam mislio da ćemo slaviti kad dođem doma a nismo se ništa ni dogovarali niti sam govorio kad ću doći doma.... Uglavnom kad sam došao, nije praktički uopće htjela razgovarati sa mnom i ono malo što je govorila je da mi nismo jedno za drugo, da sam ja s njom samo zato jer mi se sviđa pojam da sam u vezi a da ju u stvari ne volim i da nije sigurna da li bi se trebali ženiti. I na kraju sam noćaš spavao u dnevnom boravku (odnosno nisam spavao)

Ja sam inače "mirna" osoba i ne snalazim se u konfliktnim situacijama..
A ona kaže nešto i onda ne prihvaća šta god da kažem i na kraju kaže da ju pustim na miru da će ona to rješiti sama sa sobom.
Volim je najviše na svijetu i sve bi dao za nju, ali stvarno neznam šta još mogu napraviti...

E, da još jedna stvar koju voli "povući" - upoznali smo se preko zajedničke prijateljice odnosno društva i izlazili smo grupno neko vrijeme dok ja nisam "zabrijao" s njom vani. I od onda smo zajedno. Nisam bio zaljubljen u nju prije nego smo prohodali (leptirići i to), ali sam je s vremenom zavolio jako, jako puno. A ona govori da sam si našao ok curu zato jer je bila pri ruci i mi se ona ne sviđa nešto posebno. Jednostavno neznam kako da joj dokažem da je volim

Ispričavam se na romanu, ali trenutno mi je oluja u glavi i želucu pa sam morao negdje to ispucati (trenutno sam na poslu)....
Boki2709 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:53.