Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2008., 10:29   #1
Propadanje u snovima i mrtvaci

Bok svima. Naime imam jedan "problem" kod snova, u biti prije snova. Kad zaspim nakon par trenutka imam osjećaj da padam, padnem od nekud i jako se stresem u krevetu. Malo me to zdrma ali mogu zaspati nakon toga ubrzo. Dosta nelagodan osjećaj. Što bi to moglo biti? I još jedna stvar, sanjao sam prošlu noć da sam bio u krematoriju i cijelo vrijeme promatrao mrtvace kako ih pale. Sve sam vidio, face kako se svijaju od topline, kako gore... strašno nešto. Malo me to uplašilo... jel ima tko kakvu dobru sanjaricu da vidim što to znači... ? tnx
zealotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 10:41   #2
Quote:
zealous kaže: Pogledaj post
Bok svima. Naime imam jedan "problem" kod snova, u biti prije snova. Kad zaspim nakon par trenutka imam osjećaj da padam, padnem od nekud i jako se stresem u krevetu. Malo me to zdrma ali mogu zaspati nakon toga ubrzo. Dosta nelagodan osjećaj. Što bi to moglo biti? I još jedna stvar, sanjao sam prošlu noć da sam bio u krematoriju i cijelo vrijeme promatrao mrtvace kako ih pale. Sve sam vidio, face kako se svijaju od topline, kako gore... strašno nešto. Malo me to uplašilo... jel ima tko kakvu dobru sanjaricu da vidim što to znači... ? tnx
Dragi moj,shvacam da te to uznemiruje ali ne bi trebalo jer se mnogima to dogadja...Problem je u tvojoj psihi,ocito te muci neki problem za kojeg ni ne znas..A sto se sna tice,pusti sanjarice tamo ces naci samo glupa praznovjerja,nista drugo.I tu je takodjer rijec o nekom tvom problemu,o necemu sto te muci,cega se bojis.Vjerujem da nije bilo ugodno ali svatko od nas ponekad ima nocne more!

Opusti se i ne razmisljaj toliko o tome...
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 17:43   #3
Quote:
Lady_dawn kaže: Pogledaj post
Dragi moj,shvacam da te to uznemiruje ali ne bi trebalo jer se mnogima to dogadja...Problem je u tvojoj psihi,ocito te muci neki problem za kojeg ni ne znas..A sto se sna tice,pusti sanjarice tamo ces naci samo glupa praznovjerja,nista drugo.I tu je takodjer rijec o nekom tvom problemu,o necemu sto te muci,cega se bojis.Vjerujem da nije bilo ugodno ali svatko od nas ponekad ima nocne more!

Opusti se i ne razmisljaj toliko o tome...
I sto sad? Da sve prepusti sudbini, visoj sili i sl, "oni" ce se za to pobrinuti itd.

Dobro, je ima veze i s psihom ali opet ne toliko koliko s tvojim mislima, riječim i djelima.

Ovako: Nijedna sanjarica ti nece pomoći, jer su gluposti same u njoj, možda ima koja dobra ali ne vjerujem baš.

Ponovit ću još jednom: Sve što si ti to sanjao si to sve ti! Kako? Tako što svaka individualna duša sadrži cijeli univerzum drugih duša itd. Sve su to tvoje energije, iz ovog, bivših života.

Duša ti šalje sve te snove, i sve te tako iscenirane doživljaje nebili se ti kojim slučajem napokon više probudio, tj pao na dnu, tako da možeš nastaviti put gori. Da bi znao "hodati" moraš znati kako je "padati".

Ono što mi bode oči je to da patiš a možda znaš a možda i ne znaš za to.Inače da si radostan i sretan, duša ti nebi slala ovakve snove.

Prijedlog: STVARAJ svjesno: MISAO RIJEČ DJELO.

Zamisli najveličanstveniju verziju sebe i stvaraj takvog sebe (da si Bog - a jesi, da si jednak Njemu - a jesi - samo idu u iskustvenu spoznaju; da si Duša - a jesi; da si LJubav, Radost, Sreća, Beskonačan Suosjećaj etc.) - na taj način stvaraj sebe, na sve tri razine.

Strpljivo i ustrajno crtaj Boga.
Gandalf_suba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 16:00   #4
Quote:
Gandalf_suba kaže: Pogledaj post
I sto sad? Da sve prepusti sudbini, visoj sili i sl, "oni" ce se za to pobrinuti itd.

Dobro, je ima veze i s psihom ali opet ne toliko koliko s tvojim mislima, riječim i djelima.

Ovako: Nijedna sanjarica ti nece pomoći, jer su gluposti same u njoj, možda ima koja dobra ali ne vjerujem baš.

Ponovit ću još jednom: Sve što si ti to sanjao si to sve ti! Kako? Tako što svaka individualna duša sadrži cijeli univerzum drugih duša itd. Sve su to tvoje energije, iz ovog, bivših života.

Duša ti šalje sve te snove, i sve te tako iscenirane doživljaje nebili se ti kojim slučajem napokon više probudio, tj pao na dnu, tako da možeš nastaviti put gori. Da bi znao "hodati" moraš znati kako je "padati".

Ono što mi bode oči je to da patiš a možda znaš a možda i ne znaš za to.Inače da si radostan i sretan, duša ti nebi slala ovakve snove.

Prijedlog: STVARAJ svjesno: MISAO RIJEČ DJELO.

Zamisli najveličanstveniju verziju sebe i stvaraj takvog sebe (da si Bog - a jesi, da si jednak Njemu - a jesi - samo idu u iskustvenu spoznaju; da si Duša - a jesi; da si LJubav, Radost, Sreća, Beskonačan Suosjećaj etc.) - na taj način stvaraj sebe, na sve tri razine.

Strpljivo i ustrajno crtaj Boga.
ovo je kvalitetan odgovor

i mene ponekad strese usred sna nesto iz cista mira u posljednje vrijeme, i naglo se probudim zadihan i nastavim spavat...ali najčudnije je to što sanjam npr. nešto sasvim obično , npr. ručak i odjednom mi kadar u snu preplavi neka gadna strašna faca ko neki mrtvac...to me šokira pa se probudim...iz čista mira neki horor dodatak u mojim snovima

što bi to moglo biti?
__________________
YouTube MySpace and I'll Google Your Yahoo.
bboy16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 19:14   #5
a sto onda znaci to da ja nemam nocne more,zasto meni moja dusa nista ne govori?
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 12:53   #6
Quote:
zealous kaže: Pogledaj post
Bok svima. Naime imam jedan "problem" kod snova, u biti prije snova. Kad zaspim nakon par trenutka imam osjećaj da padam, padnem od nekud i jako se stresem u krevetu. Malo me to zdrma ali mogu zaspati nakon toga ubrzo. Dosta nelagodan osjećaj. Što bi to moglo biti? I još jedna stvar, sanjao sam prošlu noć da sam bio u krematoriju i cijelo vrijeme promatrao mrtvace kako ih pale. Sve sam vidio, face kako se svijaju od topline, kako gore... strašno nešto. Malo me to uplašilo... jel ima tko kakvu dobru sanjaricu da vidim što to znači... ? tnx
propadanje u snovima je zbog opuštanja mozga na određene frekvencije u kojima on na neki način drugačije radi (opuštenije + drugo). to izaziva jedan novi osječaj ako smo svijesni, jer osječamo drugačiju interakciju tijela i uma.

u svakom slučaju, to što se dešava nije niti opasno niti štetno. to je jednostavno poziv tvog uma da istražuje i širi svoju svijesnost. glavno u tome što te može spriječiti je strah. Strah je taj zbog kojeg ti se teško prepostiti osječaju, tj dopustiti svojoj svijesti da vidi što će biti nakon 'propadanja'.

Sve je normalno i prirodno, a isto tako i osobno istraživanje i proučavanje vlastitih iskustva.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 13:13   #7
Još nešto.

Samo 'propadanje' koje doživljavaš je zapravo relativan i upitan osječaj. Propadanje 'duše' iz tijela ili uzdizanje 'duše' iz tijela je teško odrediti koje se zaista dešava. Da li zaista propadaš, ili se uzdižeš no djeluje ti kao da propadaš je nešto na što je teško dati siguran odgovor. Percepcija je iskrivljena, a tijelo je na miru.

Ono što je svakako identično kod tog iskustva je da se takvi osječaji dešavaju prilikom OOBE (out of body experiance). Vantjelesna iskustva, njima prethode upravo takvi osječaji. Moje osobno mišljenje u koje sam prilično uvjeren, je da taj osječaj kojeg imaš, upravo prethodi vantjelesnom iskustvu.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 13:46   #8
Quote:
Lady_dawn kaže: Pogledaj post
a sto onda znaci to da ja nemam nocne more,zasto meni moja dusa nista ne govori?
ti si tjelesno i umno aktivna, te shodno tome tvoj mozak nema vremena po noći procesuirati bedastoće, već se odmara za naredni dan
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 14:06   #9
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
ti si tjelesno i umno aktivna, te shodno tome tvoj mozak nema vremena po noći procesuirati bedastoće, već se odmara za naredni dan
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 19:56   #10
Quote:
zealous kaže: Pogledaj post
Bok svima. Naime imam jedan "problem" kod snova, u biti prije snova. Kad zaspim nakon par trenutka imam osjećaj da padam, padnem od nekud i jako se stresem u krevetu. Malo me to zdrma ali mogu zaspati nakon toga ubrzo. Dosta nelagodan osjećaj. Što bi to moglo biti? I još jedna stvar, sanjao sam prošlu noć da sam bio u krematoriju i cijelo vrijeme promatrao mrtvace kako ih pale. Sve sam vidio, face kako se svijaju od topline, kako gore... strašno nešto. Malo me to uplašilo... jel ima tko kakvu dobru sanjaricu da vidim što to znači... ? tnx
slažem se sa Lady_dawn vjrojatno je to neki problem kojeg trebaš riješiti,i ja sam to da padam dosat često sanjao prije,sada više ne....
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 21:28   #11
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
slažem se sa Lady_dawn vjrojatno je to neki problem kojeg trebaš riješiti,i ja sam to da padam dosat često sanjao prije,sada više ne....
a da li si ti riješio svoj problem, ili si samo prestao 'propadati'?
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 11:02   #12
znala sam i ja to sanjati, ali više ne toliko...jedan dugi period sam sanjala zmije(kojih se inače užasavam) i sanjala sam ih toliko dugo dok se nisam na javi prestala bojati snova o zmijama..nakon toga sam ih znala usnuti, ali kako više nisam bježala od njih tako mi nisu ništa napravile i izašle su iz mojih snova..
u zadnje vrijeme jako često letim u snovima i to se obično dešava kada mi prijeti neka opasnost i ja postajem svjesna da sanjam i uvijek imam tu moć da odletim od opasnosti...još prije sam koristila drugu "moć" bijega iz horor filmova u snu, a to je bilo tako što sam se samo zagledala u neki zid ispred sebe(on se uvijek stvorio) i onda bi se probudila.letenje mi je sada puno zabavnije
a noćas sam počela lebdjeti (potpuno svjesna da sanjam) i u tom položaju u zraku sam po svojoj sobi izvodila razne akrobacije i plesne točke... baš cool
čitala sam neke teorije o tom letenju, ali mi zapravo nije još jasno što to predstavlja... čak sam bila uvjerena da to svi ljudi sanjaju, ali od svih ljudi koje sam ja pitala o toje, našla sam samo jednu osobu kojoj se to događa.
jesmo li mi anđelčići?
jagodica_bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 13:27   #13
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
a da li si ti riješio svoj problem, ili si samo prestao 'propadati'?
i jedno i drugo...možda sam riješio taj problem,pa toga nisam svjestan...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 13:32   #14
zanimljivo
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 19:39   #15
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
slažem se sa Lady_dawn vjrojatno je to neki problem kojeg trebaš riješiti,i ja sam to da padam dosat često sanjao prije,sada više ne....
Drago mi je da se slazes!

Ja sam recimo jednom sanjala lisicu,a nakon nekoliko dana sanjala sam malo slatko djete koje kad pogledam u oci vidim podmukolost,pokvarenost,lukovost,neko zlo koje mi prijeti...I nedugo nakon toga izdale su me najbolje frendice kojima sam vjerovala i smatrala ih najboljima...prije nego se to dogodilo te snove sam si protumacila kao da ce mi se nesto takvo dogoditi i dogodilo se.Mozda slucajnost,ali vjerujem da snovi govore o onome sto nas muci....
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 10:14   #16
Quote:
Gandalf_suba kaže: Pogledaj post
I sto sad? Da sve prepusti sudbini, visoj sili i sl, "oni" ce se za to pobrinuti itd.

Dobro, je ima veze i s psihom ali opet ne toliko koliko s tvojim mislima, riječim i djelima.

Ovako: Nijedna sanjarica ti nece pomoći, jer su gluposti same u njoj, možda ima koja dobra ali ne vjerujem baš.

Ponovit ću još jednom: Sve što si ti to sanjao si to sve ti! Kako? Tako što svaka individualna duša sadrži cijeli univerzum drugih duša itd. Sve su to tvoje energije, iz ovog, bivših života.

Duša ti šalje sve te snove, i sve te tako iscenirane doživljaje nebili se ti kojim slučajem napokon više probudio, tj pao na dnu, tako da možeš nastaviti put gori. Da bi znao "hodati" moraš znati kako je "padati".

Ono što mi bode oči je to da patiš a možda znaš a možda i ne znaš za to.Inače da si radostan i sretan, duša ti nebi slala ovakve snove.

Prijedlog: STVARAJ svjesno: MISAO RIJEČ DJELO.

Zamisli najveličanstveniju verziju sebe i stvaraj takvog sebe (da si Bog - a jesi, da si jednak Njemu - a jesi - samo idu u iskustvenu spoznaju; da si Duša - a jesi; da si LJubav, Radost, Sreća, Beskonačan Suosjećaj etc.) - na taj način stvaraj sebe, na sve tri razine.

Strpljivo i ustrajno crtaj Boga.
puno hvala na ovakovom odgovoru. radim na tome. ima nekih stvari koje me "muče" pa ću krenuti od toga...
zealotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 14:10   #17
Ako ti treba bilo sto, objasnit, pomoc samo se javi na pm. vrijedi za sve
Gandalf_suba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 08:40   #18
Po mom iskustvu(ne mora biti primjenivo i za druge),mrtvaci u snu(nepoznate osobe),upućuju me na nešto što valja "upokojiti" bilo u mojim stajalištima ili djelima.Obično dobro razmotrim kako okolnosti,tako i eventualne dijaloge i stvarno,nakon nekog vremena shvatim na što se odnose.No drugi je par rukavica,mogu li,želim li to eliminirati.
Pokojnici koje sam poznavala za života,okolnosti u kojima se u snu pojavljuju,razgovore koje vodim s njima,shvaćam kao upozorenja odnosno upute o datim okolnostima u stvarnom životu.Zna se dogoditi da se u snu doslovno prepirem s njima.Ili vodim razgovor o nekoj situaciji koja se stvarno dogodila dok su oni bili živi.U ovom posljednjem mi je jasno da su to obično situacije koje su ostale neriješene ili su me povrijedile.
No sanjam i snove u kojima mi netko od bližih umrlih srodnika ukazuje na određen zbivanja koja će se tek dogoditi.
Na te snove obraćam posebnu pažnju,čak kada su "šifrirani".Isuviše često se obistinjuju.
Noćne more,imam vrlo,vrlo rijedko.Možda nekoliko puta u cijelom životu.
No te su obično takve da ih dugo nemogu zaboraviti.
Jedan od tih snova,nikada neću zaboraviti.
Počeo je kao prekrasan san,a završio kao mora.
Naime čula sam u snu pjevanje nebeskog kora.
Milijuni glasova pjevali su neku melodiju,čije riječi nisam razumjela,tako prekrasno da sam silno željela pridružiti im se.Taj nevidljivi kor stalno mi je izmicao,nisam ga mogla dostići,trčala sam za njim,molila da mi dozvole da pjevam s njima,da im se pridružim,ali čim sam više trčala,brže se udaljavao:Na kraju sam od razočarnja i osječaja da me ne žele,pala u takvu tugu,da sam se probudila u šoku.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:23.