Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2017., 02:56   #5161
Landončiću

Moj san; nalazim se u zlatarnici,gledam nakit i opazim neki privjesak u obliku neke glave,lica kao da je od neke vile i od srebra sa šljokicama. U nedostatku novca,prodavačica skuži po meni da je to problem i krene uzimati vrečicu i stavljati ga a uz to još uzima iz ladice neki srebrni lančić sa privjeskom koji ima skroz sitan plavi kamenčić i drugi srebrni sa privjeskom u obliku anđela.
Daje mi ih u ruku a ja govorim da ne mogu uzeti da mi je jako neugodno uzeti bez da platim a ona mi kaže da se ništa ne brinem.
Ovaj privjesak sa anđelom mi je u snu ostavio dojam i pitala sam se u sebi koji je znak ovoga? Zašto baš taj privjesak mi daje?
Spakovala mi ih je u vrečicu potom u veliku kutiju. Žena je bila topla i srdačna.
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 08:43   #5162
Sanjala sam jednu osobu koja mi je na javi rekla neke stvari, a u snu mi je nepoznata osoba gledajuci u tu osobu govorila da to sve sto mi je rekla na javi je laz i da je to nemoguce da bude istina jer ta osoba (koja mi prica i nepoznata je) se svega tocno sjeca i sad ja onako zgrozena cinjenicom da mi je ta osoba prikrila istinu odlazim do nekog regala sa nakitom i iz ukrasne kutije vadim zlatni prsten sa srcem koje je rubin i stavljam ga na prstenjak.

Ta nepoznata osoba bila je muskarac u odjelu, guste crne kose koja pada preko lica, rastresena, ironicna i mislim da je imao bocu alkoholnog pica u desnoj ruci i vise puta mi je ponavljao da zna sve o meni
andelicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 23:25   #5163
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Landončiću

Moj san; nalazim se u zlatarnici,gledam nakit i opazim neki privjesak u obliku neke glave,lica kao da je od neke vile i od srebra sa šljokicama. U nedostatku novca,prodavačica skuži po meni da je to problem i krene uzimati vrečicu i stavljati ga a uz to još uzima iz ladice neki srebrni lančić sa privjeskom koji ima skroz sitan plavi kamenčić i drugi srebrni sa privjeskom u obliku anđela.
Daje mi ih u ruku a ja govorim da ne mogu uzeti da mi je jako neugodno uzeti bez da platim a ona mi kaže da se ništa ne brinem.
Ovaj privjesak sa anđelom mi je u snu ostavio dojam i pitala sam se u sebi koji je znak ovoga? Zašto baš taj privjesak mi daje?
Spakovala mi ih je u vrečicu potom u veliku kutiju. Žena je bila topla i srdačna.
hej soul

anđeli simboliziraju vodstvo i zaštitu. oni su realnost koju neki ljudi prihvaćaju i koriste u svakodnevnom životu. većina ljudi smatra da tako nešto moraju zaslužiti ili nečim platiti, naprimjer "biti dobri" ili idealni.

žena u snu ti kaže da njihovo prisustvo ili pomoć samo trebaš prihvatiti jer se ona nudi bez ikakvih uvjeta. ipak, spremanje u kutiju možda znači da tako nešto nisi u stanju odmah koristiti iako je to već tvoje.
landon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 02:18   #5164
Sanjam jedan san ima vec godinama (nije cijelo vrijeme ali se ponavlja)i nije isti san ali koncept je isti . U pocetku sam samo bjezala od necega i nisam nikad vidjela sto je to ali kao znala sam da trebam pojeci iz tog/tih prostora. Zadnjih cca 2 godine takoder nisam vidjela sto je to (samo u jednom snovu me navodno sirena isla ubiti) ali je sve povezano s vodom. znaci sanjam da sam npr u gradu, najnormalnije setam i odjednom kao znam da me nesto prati i moram pobjeci. Svaki put mi je naka scena u glavi kako je netko nestao i ta je osoba zatocena (doslovno zatocena) u vodi i tu umire i to ce se i meni desiti. i doslovno znam da tu sporo umire, ono danima...nikad ne dodem do tog trenutka gdje sam zarobljena niti da vidim sto me to prati, samo znam da je nesto. Neka mi sad netko pametan kaze sto to meni snovi govore
kiki95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 10:40   #5165
Pozdrav, jutros sam sanjala jako čudan san, ako može pomoć oko tumačenja?

Išla sam s mamom i prijateljicom brati voće, imala sam 3 vrećice i svakoj sam dala jednu. Otišla sam do drveta koje je bilo krcato plodovima, radi se o višnji, višnje su bile tamno,tamno crvene, zrele i velike. Da bi došla do najbogatije grane morala sam proći pored jedne gospođe koja me pitala od kud sam ja. Kad sam joj odgovorila da ovdje živim od kad sam se rodila rekla je ok, ali je to čula i neka druga gospođa koja me prozvala imenom i pozvala da dođem s njom, da me mora nekom pokazati. Krenula sam za njom i došla ispred jedne kuće koja je imala ostakljenu terasu sa velikim staklenim vratima. Gospođa mi je rekla da tu pričekam dok ne ode po tu osobu. U tom trenutku mi je zatvorila vrata i unutra su počeli pjevati "Sretan rođendan" toj osobi - prije nego se osoba pojavila, ja sam se probudila...

Ono što je mene najviše zaintrigiralo je ta nepoznata osoba kojoj me se mora pokazati i provlačenje slova V (vrećica, voće, višnje, vrata)

Još sam sva u čudu..
donili is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 23:17   #5166
London , molila bih te tumačenje ovog sna:
Vozim neki đip u Splitu. Neki posebni ide na volan tog đipa da bi se s volanom moglo upravljati. Međutim to je neki sasvim neobičan i čudan dio kao da je sastavljen od nekih komada perja i još čudnih nekih okruglih dijelova i to je sve nekako krhko i čudno spojeno i treba jako paziti na sve to (to je znači vrlo osjetljivo i treba jako paziti na to). Znači to nije neki dio koji je čvrst i uobičajen kod automobila. Međutim ja sam po prirodi malo pogruba i nestrpljiva za takve finese kada treba dosta na nešto paziti u mehanici ili nečemu sličnom i inače za to nemam strpljenja. Uglavnom sanjam da mi je taj dio što ide na volan se nekako rasuo i ispao iz ruke i ta neka perja koja su bila njegovi dijelovi su ispala a i neki okrugli dijelovi su ispali i izgubili se. Uglavnom bez tog dijela ne mogu upravljati volanom (znači mogu voziti bez tog dijela ali u biti i ne mogu jer ne mogu upravljati volanom). Inače se vozim sa dvije kolegice koje su mi prijateljice s posla.Jedna od njih mi kaže mogla si malo i paziti s tim. (Ona mi inače zna dati i neku kritiku ali nije bila sada uopće oštra već dosta umjerena). I onda se nekako sklanjam sa đipom uz rub ceste jer ne mogu dalje voziti. Tu onda dalje pričam s nekim mehaničarem i njegovim nekim radnikom i on kaže da oni nemaju tih dijelova koji meni trebaju i uglavnom nisu baš susretljivi puno za pomoći. Pitam ih ima li tko drugi da bi to mogao popraviti ili imati takve dijelove a oni kažu da ima neka nastavnica. (znači ta nastavnica je i pored toga i mehaničar).Uglavnom i to je čudno.Ali se dalje ne sjećam ničega, valjda sam se tada bila probudila.
Inače često sanjam Split a tu sam provela jedan period života i doživjela sam puno dobrih stvari u pogledu socijalizacije i prihvaćanja od strane nekih ljudi i nekako mi je on simbol za neku sigurnost i prihvaćenost.Međutim često sanjam i da se izgubim u nekim njegovim ulicama i tražim put .
Sa ovim prijateljicama s kojima sam bila u đipu u zadnje vrijeme znaju biti neki napeti odnosi iako ne mogu baš objasniti točno zbog čega. Nekako kao da jedni druge pomalo živciramo svojim nekim ponašanjem i sada to i pokazujemo a prije kao da je to bilo prigušeno. Kao da smo otvoreniji ali je i sve postalo i malo netoleranto i preeksplozivno u isto vrijeme.
budenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 20:16   #5167
tematski snovi u prethodnom periodu:
1. drug mi kaže kako mu je majka umrla pre 7-8 meseci ( u stvarnosti je živa i zdrava ), ali nije hteo to nikome da spominje.
2. U Napulju sam ( posetio sam ga za Novu Godinu i poneo lepe utiske ). Idem ulicama i prolazima i izađem na neku visinu sa koje se vidi Vezuv i lava kako se sliva ka gradu. Zatim sretnem druga iz srednje, on se pozdravi sa mnom, ali glas mu je slab i mnogo je smršao. Dobijem informaciju "umro je".

inače, otac mi je teško bolestan. Kapiram da se ovi snovi odnose na njega...
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 15:33   #5168
Molim Vas ako mi netko može protumačiti ovaj san bila bih jako zahvalna.


Sanjala sam dečka s kojim se povremeno viđam (Situacija je malo zamršena jer smo pred "raskidom" kojeg baš i na neki način ne prihvaćam. Činjenica da su moji i njegovi obiteljski prijatelji dodatno je zakompliciralo cijelu stvar, a za našu "vezu" nitko ni ne zna.) .
Naime, sanjala sam da fejsam i da smo se nešto dopisivali, odjednom se na njegovom profilu pojavila slika njega i jedne cure, držali su se za ruke i ljubili su se. Pobijesnila sam na to. Izlazim iz sobe idem prema dnevnom ( raspored prostorija je bio kao u bivšem stanu gdje sam prethodno živjela), a tamo vidim njega i tu curu kako sjede i kako se maze, a usput je moja mama valjda znala tu curu. Opet sam pobijesnila, te sam ju pred njim povukla za kosu, na što ju je on branio i govorio da sam luda, da ju pustim. Moja mama je prisustvovala tome. Počela sam mu prebacivati za nas, da što je to s nama, kao da nisam ni postojala se ponaša, a on me opominjao da prestanem o tome dok netko nije saznao. Moja mama je samo blijedo gledala, a ja sam šizila ( da napomenem samo da kad bi ona saznala za to, da bi se jako razočarala u mene ). Posvađali smo se, on je napustio stan dok sam ga počela ismijaviti za veličinu njegovog uda, a s njom sam se zbližila i počela pričati o njemu i kako sam luda za njim.
do-n12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 13:48   #5169
Sanjam sinoc da sam krenula sa bratom i nekom drugaricom na jednu zurku na koju stvarno mislim ici za par dana.Krenuli smo kroz centar grada i dok sam ja zastala na sekundu i nesto gledala pa telefonu primjetim da su oni otisli bez mene i ostavili me.Pocela sam da placem na sav glas,nisam mogla da prestanem.Kako su mogli otici bez mene ili da me bar pozovu na tel.da me pitaju gdje sam ali nista.
__________________
Ti nisi htjela andjela,htjela si crnog djavola,od mene si to i dobila..Voli te tvoja zver...
nebeski prah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 15:54   #5170
sjecam se da sam bila uvjetovana da pratim nekakvu veliku masu ljudi, ali nisam vidjela tko mi je to naredio ali ja svejedno pratim tu masu. svi idu nekamo pjeske i svi su mi nezanimljivi, po meni kao da prate neki pravac sasvim slijepo. odjednom pocinje padati snijeg a ja jedina upaljacem stvaram svjetlost dok nitko ne reagira, ali ja kao da plasem i okrecem se sa upaljacem u zraku. najednom, upaljac pretvaram u praznu salicu i radim nekakav trik iz kojeg izlaze papige tigrice ali su zelene boje. dok su izlazile iz salice kao da je sa njih spadao katran a on su se tokom oslobadjanja iz salice ujedno i cistile i slobodne letjele. u tijeku tog dogadjaja prilazi mi jedan mladi muskarac oko 27 godina star i cudi se tome, a on je zapravo profesor fizike.
__________________
InfiniteDepth
hidden soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 01:40   #5171
San se dogodio prije 2 noci.
Sanjala sam poltergeist
San je bio identican javi, tj.sanjala sam sve kako je i bilo (polozaj spavanja, otvorenih vrata).

Prvo sam cula kucanje na kuhinjskom stolu, a kasnije se "to" priblizilo i vidjela sam micanje kvake, tj.nesto je pokusavalo uci u sobu.
U tom momentu su se kraj mene nasle dvije bliske osobe, (inace vrlo duhovne i religiozne, s kojima sam rjesavala svoje brojne krize). Jedna od njih je (ona s kojom sam prisnija), na moj upit boji li se,rekla da se ona nema cega plasiti.
U snu mi je bilo malo lakse, ali me i dalje bilo strah.
Kad sam se probudila, uzasno me bilo strah i isla sam provjeravati u kuci je li sve u redu, i zakljucala sobu

Mozda je vrijedno napomenuti da se u zadnjih 10 dana dogadjaju sranja u kuci sto se tice zdravstvenih stanja, vise u vidu iskusenja...a ja to sve vrlo intenzivno dozivljavam i nemirna sam
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 16:58   #5172
landone pliz

uglavnom jedan san m se ponavlja vec neko vrijeme. u stvarnosti imam dugu kosu preko pola ledja.. i sad cesto sanjam da sam bila kod frizera i da je jako skratio. ruzno me osisao, vidim svoj odraz i vidim da je prestrasno.i sama sam si preruzna i drugi mi to govore al osjecaj u snu je kao vidim realno da je ruzno al briga me narast ce uopce me ne dira.
__________________
... i neka mi to ne uzme nebo za zlo al ti si jedino čemu se molim...
sanchopanza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 09:43   #5173
Hellou Hellou landon

Nisam dugo bila. Evo san:

Ja sam u nekom polju, livada, žbunje i ja satojim na putu. sa moje desne strane preko livade vidim bijelog lava. Ogroman bijeli lav ide u mom smijeru.
Preplavio me strah. Vidim za njim dvoje jako male mladunčadi i mama lavica. Svi bijeli. Skoknem u žbunje da me ne vide jer sam uvjerena da če lav mislit da sam opasnost za bebe pa će me napsati. Dolaze jako blizu mene , te dolazi još neka osoba koja mi kaže da oni nisu opasni. I da.. lav lavica i bebe se igraju druže uopće me ne primječuju zapravo.
sahara is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 21:59   #5174
LANDON
Sanjam leptirove .More sitnih leptirova me napada.Kao roj pcela.Branim se masuci rukama,ali osjecam kako me grizu .Gledam u ruke i primjecujem kako su mi natekle od ujeda. Neke dve starije zene mi govore da ne trebam da se plasim jer njihovi ujedi su ljekoviti.
POZZ.
__________________
Ti nisi htjela andjela,htjela si crnog djavola,od mene si to i dobila..Voli te tvoja zver...
nebeski prah is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 09:39   #5175
u zadnje vrijeme sam se aktivirala,vjerojatno sam pred nekom promjenom,ali ne znam kakvom.
Sanjala sam pokojnog oca kako mi kaže da pogledam nešto u nekom prostoru koji je sličio na štalu,ali se penjalo po stepenicama te da to moram zato napraviti jer negdje prokišnjava.Obično kad sanjam pokojnog oca, to je uvijek u razdobljima neke promjene,ili nekakve ugroze,više kao upozorenje.Nikad mu ja ne odgovaram,on samo meni kaže "da bi trebalo".U par životnih situacija sam reagirala sukladno snu, i učinila sam spas za sebe, na bilo kojem području.Nakon ovog sna,probudila sam se i otišla u kupaonu i još sam si mislila da šta je to sad bilo,pa ne idem ja nikud,ali sam pogledala u plafon u kupaoni i vidim da mi je lokva,i poslije je bila sanacija krova na tavanu.
Po danu mi se povećala pronicljivost i oštrina,dakle na mentalnoj bazi. Onda opet sanjam nakon par noći kako mi je umrla baka koja je već dugo pokojna, ali ne taj čin, nego da ja nosim njezin putni kofer,a usput su mi neki ljudi izrazivali sućut,dolazim do nekog betonskog zida i gotovo bez problema ga s koferom preskačem,mada su se dvije kocke tog zida pomakle,ja sam ipak fino bez muke skočila na zid,htjela sam pobjednosno raširiti ruke,ali sam se zbog urođenog opreza sustegla.
Uopće ne znam što mi to dolazi, malo mi se miješa prošlost, a vidim budućnost,kroz opisani način,odnosno opet stvari koje su se dogodile samo ih ja moram vidjeti.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 23:09   #5176
vidim da nije nešto aktivno ovdje po pitanju tumačenja, ali molim evo svejedno dobru dušu da mi pomogne odgonetnuti kuda to um smjera.

san 1.
nastojim krenuti na službeni put autom. krenem, nešto trokira, pa stanem kraj zgrade u kojoj stvarno radim, pokupim baku koja tamo stoji i koju mislim negdje usput odbaciti. (i koja je u RL-u nedavno umrla).
nakon što je ukrcam auto ide pa stane, ide pa stane. osjećaj zakočenosti i nesigurnosti. iskrcam baku, jer kao nije safe, ni sama nisam sigurna kako će to putovanje završiti i da li ću stići na odredište.
stignem do ulice u kojoj je neka garaža i evo baka je tamo, da mi iz te garaže neko ulje za podmazati motor i prčka mi nešto po motoru, nakon čega nastavljam put, sama. sve se čini ok.

san 2.
doma sam kod mojih, silazim u mračnu konobu. vrije grožđe ovih dana i tamo isto, crnoga je malo u bačvi. primjećujem međutim 2 vrata (nova u odnosu na RL situaciju), jedna vode u lijepo novo kupatilo, svjetlo bež, a druga vode u novouređenu spavaću sobu. sestrična je sa mnom, gledam ogroman krevet, crni kožni i komentiram kako je ružna posteljina stavljena gore, neka maslinasta. i pitam se tko je to tako uredio.

ispričala navedeno sestrični, koja je prava štriga što se snova tiče. tu istu noć je ona sanjala mene u toj istoj kući, a i nonu koja je umrla. i sanjala je mene kako molim stoječki. (inače ne molim nikada, nisam vjernik).

hvala.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 07:49   #5177
landon

Vodim za ruku malu curicu, meni ne poznatu, Ona je obučena u bijelu haljinicu sa rozom vrpcom oko struka. Ima plavu valovitu kosicu. Ulazimo u zabavni park.
Nema ljudi , same smo. Odmah na ulazu sa moje desne strane stoji zelena livada nekako povišena. Sa lijeve strane po livadi su bijele statue malih anđela. Na desno u livadi koja je malena stoji ogromno bijelo rascvijetano stablo trešnje. Stablo je obojano u bijelo. Ima malene crvene plodove koji još do kraja nisu dozrijeli..Pojela sam par komada crvenih trešnjica.Pomislim jesam li smijela pošto su obojali stablo u bijelo radi nametnika.. Ali ima još i cvijetova ta trešnja.Crvenih i rozih cvijetova. Nalazim se s tom curicom ispod te velike krošnje koja seže skroz do poda. Smijemo se i želim uslikat curicu. Ali onda okrećem aparat sebi i želim napravit selfi sa svom tom rascvijetanom krošnjom oko sebe. I onda zvoni fakeni alaram i probudi me. Uh.. baš lipo bilo..
sahara is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 15:01   #5178
Molim vas tumacenje!!
Sanjala sam zmiju u ustima! Kao da je bila u mome grlu znaci od repa je u grlu glava joj je bila vec izasla iz mojih usta ja ju vucem van malo po malo iz usta osjecam kako mi prolazi kroz grlo.uzas. vidim nekako samu sebe kao u ogledalu tako da zmiji uspjevam vidjeti oci.gledamo se oci u oci par sekundi a onda nastavljam vuci. Izvlacim ju malo pomalo u jednom trenu kao da je nesto krcnulo u grlu onako nekakv zvuk i ja ju napokon izvucem van. Medutim cini mi se da je mali dio zmije ostao u grlu kao da je pukla pred kraj. Molim vas ko bi znao sta bi ovo moglo znaciti bas me muci san...hvala!
pralinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 18:02   #5179
nažalost, svi dobri tumači zbrisali sa teme
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 19:45   #5180
Quote:
sahara kaže: Pogledaj post
landon

Vodim za ruku malu curicu, meni ne poznatu, Ona je obučena u bijelu haljinicu sa rozom vrpcom oko struka. Ima plavu valovitu kosicu. Ulazimo u zabavni park.
Nema ljudi , same smo. Odmah na ulazu sa moje desne strane stoji zelena livada nekako povišena. Sa lijeve strane po livadi su bijele statue malih anđela. Na desno u livadi koja je malena stoji ogromno bijelo rascvijetano stablo trešnje. Stablo je obojano u bijelo. Ima malene crvene plodove koji još do kraja nisu dozrijeli..Pojela sam par komada crvenih trešnjica.Pomislim jesam li smijela pošto su obojali stablo u bijelo radi nametnika.. Ali ima još i cvijetova ta trešnja.Crvenih i rozih cvijetova. Nalazim se s tom curicom ispod te velike krošnje koja seže skroz do poda. Smijemo se i želim uslikat curicu. Ali onda okrećem aparat sebi i želim napravit selfi sa svom tom rascvijetanom krošnjom oko sebe. I onda zvoni fakeni alaram i probudi me. Uh.. baš lipo bilo..
Vjerojatno u covjeku nikad potpuno ne nestane zelja za mjestom ili situacijom gdje su stvari savrsene i podesene upravo za nas. Vjerujem da je ovaj san odgovor na tvoju neizrecenu zelju. Tu je curica kao simbol unutarnjeg djeteta a zatim i andjeli kao simbol zastite. Uzviseni plato simbolizira ideal, uzvisenu zelju. Sliku dopunjava drvo tresnje koje istodobno ima cvjetove i plodove, dakle ljepotu i zrelost. U prvi mah zelis slikati curicu da bi sacuvala uspomenu na lijepe trenutke(u zamisljenon raju) ali onda okreces fokus na sadasnju sebe. Mozda je to ideal ili cilj koji ces ipak uspjeti ostvariti kao odrasla, ko zna.
landon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:35.