Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2017., 18:50   #1
Kako se odseliti od roditelja?

Nemam stalni posao, imam 4000 kuna, nekoliko dana radnog iskustva, nemam završen faks. Ideas?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 18:56   #2
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Nemam stalni posao, imam 4000 kuna, nekoliko dana radnog iskustva, nemam završen faks. Ideas?
Udaja, vojska, ISIS, prostitucija/eskort, dobitak na lotu, apokalipticni dogadjaj/raspad civilizacije.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 19:39   #3
https://www.theguardian.com/travel/2...ound-the-world
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 19:41   #4
Ima i ovo:

http://www.the-working-traveller.com...d-new-zealand/
Ay Carmela is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 19:49   #5
Ako si dobra s djecom, možeš i biti au pair.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 20:09   #6
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Nemam stalni posao, imam 4000 kuna, nekoliko dana radnog iskustva, nemam završen faks. Ideas?
To ti je dovoljno za preseliti se u Irsku i naći posao za minimalac.
A ako failaš, jedno korisno iskustvo više.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 20:32   #7
Nemam pojma.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 20:51   #8
Razmišljala sam da se preselim u Rijeku i nađem posao, samo što bi jedva izdržala mjesec dana jer nemam love za dulje.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 20:58   #9
Možeš naći sezonski posao s uključenim smještajem pa smišljati što ćeš s nešto više novca nego što sad imaš.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 21:26   #10
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Razmišljala sam da se preselim u Rijeku i nađem posao, samo što bi jedva izdržala mjesec dana jer nemam love za dulje.
Koji faks zavrsavas? Koliko stranih jezika govoris?
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 10:14   #11
Da, upravo to. Nadji sezonski sa smještajem, uštedi i u 9. mjesecu ciljaj dalje. Frend je tražio posao iz Splita u Zg, išao samo na razgovore, dobio job, iskoristio uštedjenu lovu za selidbu nakon što je upecao posao.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 14:40   #12
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Možeš naći sezonski posao s uključenim smještajem
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Da, upravo to. Nadji sezonski sa smještajem
Ali onda bi ekčueli trebalo i radit
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 16:05   #13
zašto ne bi radila?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 17:12   #14
Pa ne znam što cats govori, ja nemam ništa protiv da radim, iako mi je plan da se jednog dana isključivo bavim pisanjem.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 18:37   #15
Lyanna (citala sam i onu tvoju drugu temu), ako ikako mozes, daj sve od sebe da zavrsis prvo taj faks, pa onda trazi poslove. Nemoj sebi unistavati tu priliku jer bi jednom kasnije u zivotu mogla zaliti zbog toga. Jednom sam bila na tvom mjestu, isto sam sanjala o spisateljskoj karijeri, a onda je krenuo zivot, krenuli su poslovi svakakvi - lose placeni, prekovremeni, dvokratni, izrabljivacki... I volja za pisanjem, inspiracija - sve mi je presusilo. A za zivjeti samo od pisanja i van ove drzave morala bi biti jako dobra. Ne kazem da mozda nisi i neces biti, ali nemoj sebi upropastavati prilike zbog kojih bi ti kasnije moglo biti lakse u zivotu.
Ne znam dozivljavas li burnout na faksu ili nisi u dobrim odnosima s mamom, ali mozda da ipak ne odustajes i probas zavrsiti taj faks.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 16:11   #16
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Da, upravo to. Nadji sezonski sa smještajem, uštedi i u 9. mjesecu ciljaj dalje. Frend je tražio posao iz Splita u Zg, išao samo na razgovore, dobio job, iskoristio uštedjenu lovu za selidbu nakon što je upecao posao.
Da li je to isplativo? Jer s obzirom na troškove u Zagrebu i ne baš lak način pronalaska koliko toliko dobro plaćenog posla,u par mjeseci može samo tako otić sva zarađena lova u sezoni i to doslovno u vjetar a onda kad ode sva lova na kraju odeš odkud si i došao.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 12:55   #17
Možda da probaš sa freelancanjem za početak, skupiš neku lovu, razviješ profil..? Ne znam kakva sa si sa pisanjem na engleskom jeziku, al sve se to da naučit.
Saronge is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 14:14   #18
Quote:
Saronge kaže: Pogledaj post
Možda da probaš sa freelancanjem za početak, skupiš neku lovu, razviješ profil..? Ne znam kakva sa si sa pisanjem na engleskom jeziku, al sve se to da naučit.
Znam engleski perfektno. Na koji posao točno misliš?
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 15:02   #19
Probaj sa skladištem, čišćenjem, nečime gdje je perfektan engleski dovoljan. Sjeckanje povrća?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 16:59   #20
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
Znam engleski perfektno. Na koji posao točno misliš?
Možda možeš ovdje možeš pronaći nešto za sebe, jednostavno prevođenje i slično, ali to timože biti samo honorarni posao, barem dok ne razviješ vještinu i ne stekneš ozbiljno iskustvo. Ako studiraš, najbolje ti je posvetiti se tome da završiš faks, do tada možeš odraditi sezonu i raditi preko student-servisa ostatak godine, štediš novac i kasnije razmišljaš što bi dalje. Koliko ti je ostalo za završiti faks?
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:15.