Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2017., 23:47   #1
Problem s dlačicama

Pozdrav drage moje,
Ne mogu si pomoći s dlačicama. Ako čupam urastaju, ako brijem rane  piling, pjena, losion, ništa ne pomaže  žudim da obućem suknju :/ ima netko sličnih iskustva?
http://imgur.com/a/Bhalt
http://imgur.com/a/gcZMc
mala fatalna 16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 00:19   #2
Krema za depilaciju?
Znam da kosta, ali meni je pomagalo. A kad ti se koza skroz oporavi mozes probati opet obrijati ili pocupati. Ako to dobro prodje, mozda jos jednom max pa opet kremom. Tako sam prije.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 08:20   #3
Šećerna pasta? Koža bude jako fina nakon toga.
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 08:31   #4
IPL definitivno... preporodit ces se.
__________________
You better check yourself before you wreck yourself.
Ethan Tremblay is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 09:58   #5
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Krema za depilaciju?
Znam da kosta, ali meni je pomagalo. A kad ti se koza skroz oporavi mozes probati opet obrijati ili pocupati. Ako to dobro prodje, mozda jos jednom max pa opet kremom. Tako sam prije.

Imas mozda preporuku za kremicu? I kako tocno djeluje )
mala fatalna 16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 09:59   #6
Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
Šećerna pasta? Koža bude jako fina nakon toga.

Onda mi urastaju kad cupam iz korjena? :/
mala fatalna 16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 10:00   #7
Quote:
Ethan Tremblay kaže: Pogledaj post
IPL definitivno... preporodit ces se.
Kupila sam Lumeu 1997 no tek sam jedan tretman odradila, ocajna sam vise :/
mala fatalna 16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 10:36   #8
Meni tak zgledaju prepone, ko te tvoje noge, kad ih brijem.

Probaj ovak, piling nogu par dana prije tretmana kojim skineš mrtvu kožu da dlake lakše probiju

Depilacija šećernom pastom, najmanje iritira kožu

Namaži 2% klindamicin antibiotskim losionom. Ima ga u ljekarni, mislim da košta 16 kn flašica. Odlična stvar za infekcije.

Da li čistiš nekim dobrim antiseptikom aparate kojima se tretiraš. Mm se zna sav osuti od britvica na kojima se nakote bakterije na strugotinama kože. Alkohol nije dovoljno dobar. Najbolje ti je naći nekakav depo koji prodaje materijale i dezinficijense. Ima za kupiti u špricama sredstva koja u dvije minute ubijaju sve živo, a ne oštećuju metal i plastiku. Nemoj kupiti sredtva koja se razrijeđuju jer su ona aktivna samo par dana. To je za ordinacije za potapanje instrumenata.


Ak imaš kakvu dobru zubarku, neka ti odlije malo.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 10:55   #9
Ja sam također sklona urastanju, prije desetak godina sam radila tretmane laserom i time sam jako prorijedila dlačice na nogama, na bikini zoni ih imam tek par. Ali i ove što su ostale sklone su urastanju, kakogod ih uklanjala. Meni najbolje pomaže poslije svakog tuširanja dobar piling ručnikom, nakon toga mazanje mlijekom za tijelo. Redovna i kvlaitetna hidratacija kože je ključna.
petrunjela84 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 11:35   #10
Ako imaš Lumeu koristi je po uputama i čekaj. I ni za majku božju kremu za depilaciju na te ranice.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 11:41   #11
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ako imaš Lumeu koristi je po uputama i čekaj. I ni za majku božju kremu za depilaciju na te ranice.
Ti imaš iskustva s Lumeom?
petrunjela84 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 11:41   #12
Quote:
mala fatalna 16 kaže: Pogledaj post
Imas mozda preporuku za kremicu? I kako tocno djeluje )
Ma mislim da se nisam bila drzala nijedne posebno.

Namazes, pustis nekoliko minuta i skines spatulom skupa s dlakama.
Ona samo reze dlake s povrsine, ne cupa.
Pazi, kemija je tako da procijeni kad ti je koza dovoljno oporavljena da je prvi put upotrijebis (ako budes).
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 12:02   #13
kakve rane imas od brijanja? brijanje je za kozu najblazi oblik depilacije ali naravno pusti da prvo te rane zarastu, ne mozes nista na rane raditi.
nemam problema s dlakama ali imam gadan dermitis i cijelog zivota mi zabranjuju bilo kakve depilacije osim zileti i to cisti plus puno gela, po mogucnosti nekog za sto osjetljiviju kozu. i nakon sto se to sve dobro posusi, obavezno kozu namazati. probaj djecje losine od Mustelle ili bilo sta za atopicnu kozu. nemoj samo na te rane stavljati kozmeticke kreme s parfemima, samo si jos vise stetis time.
kupi si i gel od aloa vere ili kaktusa i mazi s time.
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 14:42   #14
Lumea je odlična stvar, ja ju imam godinama. Dlake su se ful prorijedile i usporio se rast, ali ipak je potrebna još neka vrsta depilacije. Ja koristim vosak, inače sam imala ful problema s urastanjem, ali vosak mi paše. Sama doma, kupila sam grijač, patrone voska i trake i udri... To je ono što meni paše, sad svacija koža je drugačija.
Lillith is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 15:28   #15
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
kakve rane imas od brijanja? brijanje je za kozu najblazi oblik depilacije ali naravno pusti da prvo te rane zarastu, ne mozes nista na rane raditi.
Ovo. Treba srediti urasle i onda topla voda u kadu, pustiti da koža omekša i da se slučajno ne naježi od hladnoće i brijati dobrom oštrom britvicom (na tome ne štedjeti, najbolje muška). Sredstvo...najbolje ona Nivea shower&shave, regenerator za kosu ili bilo koji skliski proizvod. I ne bi trebalo bit rana.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 16:25   #16
Dok sam jos koristila jednokratne britvice, noge su mi nakon brijanja izgledale masakrirano. Otkako sam investirala u kvalitetnu britvicu, nemam vise nikakvih rana, tako da se stvarno isplati

Od vise cura sam cula umjesto gela/pjene za brijanje koriste kokosovo ulje jer im sprjecava iritaciju, pa mozda vrijedi probati s njime
Austeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 17:41   #17
ja sam se isto znala porezati s jednokratnim.
ova sadašnja mi je super, godinama je koristim.

s kremama imam loša iskustva, totalno su nepraktične, plus intenzivni smrad kemije, a nisu dobro ni skidale dlake.
vosak najgore iskustvo u životu. i to kod kozmetičarke sam išla ta dva puta, ali koža mi je preosjetljiva. danima je bila crvena i nadražena.
katastrofa.
white-light is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 18:09   #18
Ja sam se preporodila nakon ipl-a odradjenog u salonu. Proslo je 10ak godina i dlacica jos uvijek nema. No, kako je tada cijena bila jako visoka u odnosu na sad, nisam si mogla priustiti skidanje svih dlacica tako da i dalje muku mucim s pojedinim djelovima tijela. Velika mi je zelja i to ukloniti ipl-om. No, prije par godina uzela sam na nekoj ponudi 10 tretmana, uredno ih odradila, ali ucinak je izostao. Nakon toga ostala sam u uvjerenju da ti jeftini tretmani nis ne vrijede. Nekako sam slicnog misljenja i za lumeu i te kucne ipl uredjaje pa me strah investirati u to. Ako netko ima dobro iskustvo molim podijeli ga s nama. Nemam nista protiv da me se razuvjeri
Zadnja depilacija koja mi je bila pozitivno iskustvo je ona secernom pastom pa to kombiniram sa britvicama.


Sent from my iPhone using Tapatalk
mali miš is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 18:21   #19
Ajme meni je Lumea zakon. Čudo. Proizvod stoljeca. Prije 8-9 godina sam išla u kozmetički na tretmane ipl-om, prestala kad sam ostala trudna. Koju godinu nakon sam kupila lumeu i učinak je isti. Ja bih ti sad slikala svoju "prijateljicu" koju 2 mj nisam depilirala, majke mi. 2 dlake.
Postoje 2 mogućnosti zašto ti ipl nije imao efekta. Ili je salon imao stare lampe, jer i one se troše ili imaš jako svijetle dlake. Ipl je svjetlo, crna boja upija svjetlost i zato što je dlaka tamnija to je jači efekt. Ako su ti dlake svijetle, ulaganje u lumeu je bacanje novca.
Lillith is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 21:46   #20
Meni je IPL učinkovit na pazusima i bikiniju. Na nogama mu je učinak nikakav.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:16.