Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2017., 10:05   #1
Question Nije mi jasno (životne misterije) XIX.

Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Nije baš. Kada smo na ostavinskoj dogovarali (jer nismo prije, jbg), oni su rekli "Sve na jednoga", što je meni bilo suludo. Ja sam onda rekla da bi kuću na otoku iznamljivala (destinacija je relativno popularna, i kuća ima pogled na more), na što su oni odmah digli noge. Šansa da dobijem više od mamine plaće za kratki period je dobra, ali mami bi se gadilo poslje ljetovati tamo, pa je rekla ne. Poslje smo se dogovarali, pa sam ja ponudila da preuzmem zemlju i da je iznajmljujem nekoj poljoprivrednoj tvrki. Brat se digao na noge i rekao da neće da novac i zemlja idu meni kao meni. Stan znam da nikad ne bi ustupili, niti tražim stan, pa sam pristala na dionice. To sam pristala kod kuće. Kasnije mi je teta rekla da nikako dionice, i da je dobro što se nismo dogovorili na ostavinskoj, jer dionice su sitnica i da trebam tražiti pola zemlje i pola kuće, a mami stan. Stan je u gradu, kuća na otoku.

Dionice se ne mogu biti u suvlasništvu, pa ih treba podjeliti da tri djela ili da idu jednoj osobi.
Čekaj malo, i stan je u igri? Odjebi sve njihove ideje i želje i traži trećinu svega. SVEGA. Nemaju oni što ustupati, imaš pravo na trećinu svega i točka.



Premješteno iz starih misterija. Link na prethodnu temu.

Zadnje uređivanje Carla Marx : 09.06.2017. at 10:17.
Scarlett_O_Hara is offline  
Old 09.06.2017., 10:23   #2
PisPis
My Name Is... is offline  
Old 09.06.2017., 10:26   #3
Gledam gdje mi je nestao post, a ono, ja otvorila novu temu.
Scarlett_O_Hara is offline  
Old 09.06.2017., 10:42   #4
To ti je još jedan misterij.
Carla Marx is offline  
Old 09.06.2017., 10:57   #5
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
A što misliš za koga su stvarali nego za svoju djecu? Na kraju će opet pripasti tebi i braći/sestrama.
Hoće i jest. Govorim o tome da mi je bilo normalno ustupiti mami stan (i sve ostalo) tada, a ne dijeliti nešto u što nisam uložila ni lipe praktički, kao ni braća. Sad se dijelimo kad ni nje više nema, a radije bih da je ona i dalje živa, nego da ja imam tatinu i njenu imovinu. Ali, kako rekoh, to sam ja. Mislim da je Lyanna dobila hrpu dobrih odgovora i može razmisliti i odlučiti što i kako. Ne znam odnose u njenoj obitelji, ali je iz ovoga što piše očito da neke stvari ne štimaju. Pa u tom slučaju bih i ja gledala što je najbolje za mene. I ne bih se libila potražiti stručno mišljenje odvjetnika ako treba.
erin78 is offline  
Old 09.06.2017., 11:03   #6
Quote:
erin78 kaže: Pogledaj post
Hoće i jest. Govorim o tome da mi je bilo normalno ustupiti mami stan (i sve ostalo) tada, a ne dijeliti nešto u što nisam uložila ni lipe praktički, kao ni braća. Sad se dijelimo kad ni nje više nema, a radije bih da je ona i dalje živa, nego da ja imam tatinu i njenu imovinu. Ali, kako rekoh, to sam ja. Mislim da je Lyanna dobila hrpu dobrih odgovora i može razmisliti i odlučiti što i kako. Ne znam odnose u njenoj obitelji, ali je iz ovoga što piše očito da neke stvari ne štimaju. Pa u tom slučaju bih i ja gledala što je najbolje za mene. I ne bih se libila potražiti stručno mišljenje odvjetnika ako treba.
Bilo bi ok da je dogovor sve prepuštamo mami pa nakon njene smrti kreću dijeljenja.
Ali - s ovim nagovaranjima na dionice i pižđenjem oko Lyanninih ideja što s kućom/zemljištem ne miriši na dobro.
Flying Buttress is offline  
Old 09.06.2017., 11:04   #7
Lyanna,
Ako se stvar počne komplicirati i krene pokolj, po meni, povuci se. Nemoj potrošiti dane u pokolju s onima s kojima bi se trebala voljeti. Srozat će te na svoj nivo i izvuči najgore iz tebe i to više neće biti nakaradni članovi tvoje obitelji, nego ćete skupa biti nakaradna obitelj.

Realno, ništa od toga po zaslugama ne pripada nikome od vas. Ako te žele razbaštiniti, neka im. Ništa od svega iz nasljedstva ne može odrediti tvoju budućnost, osim činjenice da su te najbliži spremni prodati zbog pretpostavljam stotinjak tisuća eura.


Pa ti sad uzmi život pred sobom i reci čega je sto tisuća eura vrijedno?
Meni je u kontekstu natezanja s materetinom koja mi želi osporiti pravo nasljedstvo sto tisuća eura - nula.
nalij pero is offline  
Old 09.06.2017., 11:07   #8
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Bilo bi ok da je dogovor sve prepuštamo mami pa nakon njene smrti kreću dijeljenja.
Ali - s ovim nagovaranjima na dionice i pižđenjem oko Lyanninih ideja što s kućom/zemljištem ne miriši na dobro.
Je, baš je dobar dogovor. Onda mama odluči koje dijete voli više i za života sve prepiše na to dijete, a ostali dobiju figu.
Scarlett_O_Hara is offline  
Old 09.06.2017., 11:10   #9
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Je, baš je dobar dogovor. Onda mama odluči koje dijete voli više i za života sve prepiše na to dijete, a ostali dobiju figu.
Pa da, to je vlasništvo roditelja i može s njim što hoće. Može ga dati u dobrotvorne svrhe, ostaviti Gradu, rođaku, susjedu. To je njegovo potpuno pravo.
U skladnim obiteljima se roditelj ne mora s djecom "tući" za svoje, nego bude onako kako sam napisala.
Zato je tu i druga rečenica u kojoj kažem da kod L. očito nije riječ o takvoj familiji.
Flying Buttress is offline  
Old 09.06.2017., 11:10   #10
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Bilo bi ok da je dogovor sve prepuštamo mami pa nakon njene smrti kreću dijeljenja.
Meni ni ovo nije ok, ljudi/djeca su naivni, jako naivni.
Zbog ovakvih "bilo bi ok" ili "razumije se da" gledam i slušam svakodnevne odvratne manipulacije najčešće jednog od roditelja u čiju korist su se djeca odrekla svega što im je po zakonu pripadalo.

Nije taj zakon bezveze, ljudi se sjebu poneseni emocijicama prema roditeljima i pritom zaborave da mama nije samo mama nego je i osoba koju možda i ne poznajete dobro kao što ste vjerovali i da tatek nije samo tatek nego i muškarac koji bi mogao, ono što je po zakonu tvoje (a ti si se naivno istoga odrekao), dati nekoj friškoj kokici.

I što vam to uopće znači "dogovori". Usmeni? haha. Vrijede samo ugovori ovjereni kod odvjetnika, ostalo mačku o rep.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Old 09.06.2017., 11:12   #11
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
Nije taj zakon bezveze, ljudi se sjebu poneseni emocijicama prema roditeljima i pritom zaborave da mama nije samo mama nego je i osoba koju možda i ne poznajete dobro kao što ste vjerovali i da tatek nije samo tatek nego i muškarac koji bi mogao, ono što je po zakonu tvoje (a ti si se naivno istoga odrekao), dati nekoj friškoj kokici.
Isto tako, nije uvijek dijete milo dijete koje će se brinuti o roditelju i pomagati mu nego gledati kako da mu oduzme poslovnu sposobnost, ugura se u stan koji su roditelji kupili/izgradili itd.

Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
I što vam to uopće znači "dogovori". Usmeni? haha. Vrijede samo ugovori ovjereni kod odvjetnika, ostalo mačku o rep.
Djeca na ostavinskoj na sudu kažu da se odriču svog dijela u korist roditelja.
Flying Buttress is offline  
Old 09.06.2017., 11:12   #12
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Pa da, to je vlasništvo roditelja i može s njim što hoće. Može ga dati u dobrotvorne svrhe, ostaviti Gradu, rođaku, susjedu. To je njegovo potpuno pravo.
U skladnim obiteljima se roditelj ne mora s djecom "tući" za svoje, nego bude onako kako sam napisala.
Zato je tu i druga rečenica u kojoj kažem da kod L. očito nije riječ o takvoj familiji.
Pa je, njihovo je pravo. Samo što nije fer, reče ona djetinje naivno.
Scarlett_O_Hara is offline  
Old 09.06.2017., 11:16   #13
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Djeca na ostavinskoj na sudu kažu da se odriču svog dijela u korist roditelja.
To i govorim da je izrazito..nepametno učiniti.
A pod "dogovorom" mislim na usmene, nigdje zabilježene "dogovore" koji kada dođe do stanipani - kurca ne vrijede.
Ima i svakve djece, da, u pravu si. Zato lijepo postoji zakon, molim fino, prilično je jasan.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Old 09.06.2017., 11:35   #14
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
To i govorim da je izrazito..nepametno učiniti.
A pod "dogovorom" mislim na usmene, nigdje zabilježene "dogovore" koji kada dođe do stanipani - kurca ne vrijede.
I ja to govorim Lyanni od prvog posta.

Ovo odricanje za složne familije mi se čini ok. Drago mi je npr. da nemam strica kockara koji bio moju baku gnjavio i otežavao joj život jer ima trećinu ili četvrtinu nečega u čemu ona živi (recimo, stan u gradu) i od čega živi (recimo, kuća na moru).

A najviše od svega je ok napisati oporuku, samo kod nas se ljudi valjda boje da si time prizivaju smrt
Flying Buttress is offline  
Old 09.06.2017., 11:41   #15
Ja sam čula za odlično pravilo: stariji dijeli, mlađi bira. Tako da onaj koji dijeli mora jako dobro paziti da bude pošten

Šteta što se ne viđa često.
VeronaM is offline  
Old 09.06.2017., 11:42   #16
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post

Djeca na ostavinskoj na sudu kažu da se odriču svog dijela u korist roditelja.
Ne nužno. Ono što smo mi bili napravili je prihvatili svoj dio nasljedstva i ustupili ga mami.
erin78 is offline  
Old 09.06.2017., 11:43   #17
A je li stari imao kakvih dugova, kredita, hipoteka i sl.?
Znam situacija gdje su se ljudi grabili za nasljedstvo a poslije skužili da će nakon rasprodaje svega još morati i nadoplatiti da bi pokrili dugove pokojnika za koje nisu imali pojma.
Jednako tako znam i ljudi koji baš iz tog razloga nisu htjeli ni prihvatiti svoj dio već su se odrekli svega. Ima tu puno faktora.
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Old 09.06.2017., 11:44   #18
Quote:
erin78 kaže: Pogledaj post
Ne nužno. Ono što smo mi bili napravili je prihvatili svoj dio nasljedstva i ustupili ga mami.
Pa da, moje se odnosilo da to nije nikakav "dogovor", nego legitimna stvar koja se tako pravno odradi
Flying Buttress is offline  
Old 09.06.2017., 12:14   #19
Lyanna Stark, ja više niš ne kužim.
Bila je ostavinska? Al niste se dogovorili?
I do kada se morate dogovoriti?

Zašto bi se ti ičega odrekla? Nemoj to raditi, u potpunosti potpisujem Scarlett.
BondWannabe is online now  
Old 09.06.2017., 12:37   #20
Kad je moj djed (po ocu) umro, njegova su se tri sina vrlo jednostavno dogovorili oko podjele imovine.

Budući da je djed živio s najmlađim sinom i njegovom obitelji, moj otac (srednji) i najstariji brat odrekli su se svega u korist najmlađeg.

Izbila je svađa, jer najmlađi nije htio da mu braća ostanu bez svega (mislim, nije da im je trebalo), a ova su ga dvojica poslala u klinac, izjavila na zapisnik da se odriču svega u njegovu korist, i otišli su doma.

Mjesec dana nakon toga na jedvite su jade prihvatili neke sitnice koje su ostale od djeda.

Djeda su sva trojica (i njihovi sinovi, ukupno četiri komada) baš jako voljeli.

SF
__________________
"See? All you have to do is lead the Gauls to a Roman patrol, and they forget you. Makes you feel a bit of a swine, but it saves your bacon!"
SusFerox is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:16.