Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2008., 18:36   #61
Quote:
center_godess kaže: Pogledaj post
Što ima na potiljku? Bar kôd ili metu?
Bar kod, naravno kao modni detalj. No cijela priča i nije baš bezazlena. U zavjere ne vjeruju dvije vrste ljudi: Neinformirani, nezainteresirani ljudi i oni koji su dio njih. Dvije trečine krađe identiteta se odvija putem interneta. Preko hackera se nečiji identitet može kupiti za 14 dolara. Pitam se šta se može sa npr. 14 000 dolara nekim manje transparentnim putem. Siguran sam da se od tog postotka veči dio ne odvija zbog direktne dobiti već da je cilj centralizacija i analize podataka. Malo ljudi zna, da na primjer pri kupnji printera (pa i onog za 200, 300kn) s njim u paketu dobijemo i komadić hardwarea za kojeg i distributeri ne znaju. Svaki u sebi ima mikročip koji na stranice ispisuje oku nevidljive podatke (o prodavaču, korisniku, lancu distribucije, vremena i mjesta ispisa podataka...). Stvar je još preciznija ako je kupljen kreditnom karticom.
Bar kodove imamo i u obliku lokatora u mobitelima. Nedostupni smo samo ako izvadimo bateriju. Tzv. UAV uređaji (leteće kamere) koje su postale svakodnevnica u Londonu unatoč buci koju je digla javnost uznemirena radi gubitka privatnosti. I prije UAV-ova tamošnje stanovništvo je bilo podvrgnuto stalnim nadzorom (svaki drugi semafor, tobacco, park već ima kameru). Ti uređaji su povezani i sinkronizirani sa softwareom za prepoznavanje reg. tablica i ljudskih lica. Tzv. ¨Steel belt¨.
__________________
Postoje stvari koje znamo i stvari koje ne znamo...Između njih su vrata!
rohotep is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 22:15   #62
Quote:
rohotep kaže: Pogledaj post
To nije ništa novo, moj poznanik ima to na potiljku. Ne znam šta hočeš reči; Jesi li zagovornik ili protivnik ¨žigiranja¨.

je ovo tvoj poznanik agent 47

mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 09:50   #63
Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post
je ovo tvoj poznanik agent 47

Hitman! Aaaaa....nisam mislio na njega! makar mu drastično sliči i iz istog su miljea.
__________________
Postoje stvari koje znamo i stvari koje ne znamo...Između njih su vrata!
rohotep is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 10:31   #64
Quote:
rohotep kaže: Pogledaj post
A uz pohlepu tu su i zavist, ljubomora, gubitak ideala, morala, licemjerje, netolerancija...
Nisam na to mislio.
Govorim o kapitalizmu. On je baziran na pohlepi, i nema nikakve veze sa planiranjem. Ekonomija je prepuštena natjecateljskoj stihiji, po principu tko više ugrabi, i tko više drugoga iskoristi. vrlo jednostavna pravila, i vrlo otrcani mehanizam a nitko nije zainteresiran to promijeniti.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 11:17   #65
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Nisam na to mislio.
Govorim o kapitalizmu. On je baziran na pohlepi, i nema nikakve veze sa planiranjem. Ekonomija je prepuštena natjecateljskoj stihiji, po principu tko više ugrabi, i tko više drugoga iskoristi. vrlo jednostavna pravila, i vrlo otrcani mehanizam a nitko nije zainteresiran to promijeniti.
Zasad postoje neke pretpostavke o rađanju novog poretka ( neminovno je da če se u budučnosti desiti) ali sve je to još u pelenama. Tako da kapitalizam u ovo vrijeme moramo smatrati najsavršenijom strukturom. On je u svojim osnovama, kao i svaki drugi poredak potpuno human i temelji se na slobodi. Problem je taj što svijet nikada nije (a možda i neče) ostvariti savršeno ustrojeno društvo. On nije baziran na pohlepi, premda to tako izgleda več na zdravoj konkurenciji, natjecanju koje je uvjet opčem napredku. Tu se stvaraju pojmovi Predatora i plijena, ali je ostavljena mogučnost plijenu da i on postane predator. To je pošten ciklus; Jači tlači ali i ti možeš biti jači, to je borba no svaki oblik postojanja iziskuje borbu za opstanak. To nas čini živima!
__________________
Postoje stvari koje znamo i stvari koje ne znamo...Između njih su vrata!
rohotep is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 11:30   #66
Quote:
rohotep kaže: Pogledaj post
Zasad postoje neke pretpostavke o rađanju novog poretka ( neminovno je da če se u budučnosti desiti) ali sve je to još u pelenama. Tako da kapitalizam u ovo vrijeme moramo smatrati najsavršenijom strukturom. On je u svojim osnovama, kao i svaki drugi poredak potpuno human i temelji se na slobodi. Problem je taj što svijet nikada nije (a možda i neče) ostvariti savršeno ustrojeno društvo. On nije baziran na pohlepi, premda to tako izgleda več na zdravoj konkurenciji, natjecanju koje je uvjet opčem napredku. Tu se stvaraju pojmovi Predatora i plijena, ali je ostavljena mogučnost plijenu da i on postane predator. To je pošten ciklus; Jači tlači ali i ti možeš biti jači, to je borba no svaki oblik postojanja iziskuje borbu za opstanak. To nas čini živima!
Tu ću se složiti s tobom da je pozitivna osobina kapitalizma što ne bira čovjeka, tj. svi su potencijalno ravnopravni. Drugim riječima moj dolar i tvoj dolar jednako vrijede. Kako ćemo se uspeti na vrh i kako ćemo zavladati, na nama je i okolnostima.
No problem koji kapitalizam ima jest da ne može opstati bez suludog natjecanja. To nije humani sport, to je kao biciklizam gdje se organizam tjera preko granica mogućnosti pa čak i zakonski dozvoljenih metoda treninga.
To ima za posljedicu hiperprodukciju i pretjeranu potrošnju, tj. gomilanje smeća, a sve to troši Zemljine resurse, i sirovinu iznad mjere koja je potrebna. Zapravo, uništavamo sirovinu samo zato da bi opstao sustav koji mora loše probavljati.
Trebalo bi mu pospješiti probavu. Tako da se proizvodi ono što nam zaista treba, a ne da se baca u vjetar.
Priroda će tome jednom reći stop.
Dakako, ja rješenje vidim u odlasku u svemir, tj. u ekspanziji, kao što je to oduvijek bilo.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 12:01   #67
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Tu ću se složiti s tobom da je pozitivna osobina kapitalizma što ne bira čovjeka, tj. svi su potencijalno ravnopravni. Drugim riječima moj dolar i tvoj dolar jednako vrijede. Kako ćemo se uspeti na vrh i kako ćemo zavladati, na nama je i okolnostima.
No problem koji kapitalizam ima jest da ne može opstati bez suludog natjecanja. To nije humani sport, to je kao biciklizam gdje se organizam tjera preko granica mogućnosti pa čak i zakonski dozvoljenih metoda treninga.
To ima za posljedicu hiperprodukciju i pretjeranu potrošnju, tj. gomilanje smeća, a sve to troši Zemljine resurse, i sirovinu iznad mjere koja je potrebna. Zapravo, uništavamo sirovinu samo zato da bi opstao sustav koji mora loše probavljati.
Trebalo bi mu pospješiti probavu. Tako da se proizvodi ono što nam zaista treba, a ne da se baca u vjetar.
Priroda će tome jednom reći stop.
Dakako, ja rješenje vidim u odlasku u svemir, tj. u ekspanziji, kao što je to oduvijek bilo.
Da sve negativnosti su produkt krivih postavki, ali za sada nema boljih riješenja. A da se ograničimo na osnovne potrebe bili bi vračeni daleko u prošlost. Ima nekih sekti i klanova koji teže tome ali za čovječanstvo je malo prekasno. Napredak više nitko i ništa ne može zaustaviti.
Kod ekspanzije se javlja sljedeči problem koji navodi na zaključak;
Ako u "staroj kuči" nismo bili dobri vladari i ako iste temelje prenesemo u novu, kroz određeno vrijeme čemo opet biti primorani seliti se. Možda mi i jesmo svemirski nomadi (a da toga nismo niti svjesni).
Dakle trebalo bi prvo uspostaviti red u "staroj kuči" i počistiti za sobom a tek onda se seliti.
__________________
Postoje stvari koje znamo i stvari koje ne znamo...Između njih su vrata!
rohotep is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 13:40   #68
Quote:
rohotep kaže: Pogledaj post
Da sve negativnosti su produkt krivih postavki, ali za sada nema boljih riješenja. A da se ograničimo na osnovne potrebe bili bi vračeni daleko u prošlost.
Ne da mi se to opet pisati. već sam barem 10 puta to objašnjavao na forumu. Nije stvar u ograničavanju na osnovne potrebe, nego na potrošnju samo onoga što nam zaista i treba. Jel ti treba svakih 6 mjeseci mobitel? Ne treba. Treba ti jednom u 2 godine. A što rade proizvođači? proizvode preko mjere i onda te tjeraju da to kupuješ iako ti to ne treba.
Jel mora neka glupača pljunuti tisuće dolara za haljinu, jednom je odjenuti i onda spremiti u ormar? Ili imati cipela kao stonoga? Mislim da bi za njezino dobro bilo bolje da pronađe neki bolji smisao života od pukog rasipanja.
Zašto se ne proizvodi kvalitetan automobil koji traje 20 godina? Englezi po Londonu još uvijek voze one velike crne taxije iz 30-ih godina prošlog stoljeća. Oni su po meni prilično blizu tom idealu racionalne potrošnje. Englezi cijene trajno i kvalitetno, za razliku od talijana koji žive ovdje i sada i boli ih kita. produciraju smeće koje traje jedan dan, onda to bace i kupe novo. Razumiješ razliku?

Quote:
Ako u "staroj kuči" nismo bili dobri vladari i ako iste temelje prenesemo u novu, kroz određeno vrijeme čemo opet biti primorani seliti se. Možda mi i jesmo svemirski nomadi (a da toga nismo niti svjesni).
Da. Ali u većem prostoru uvijek ima novih sirovina koje možemo uništavati iz čistog hira.

Quote:
Dakle trebalo bi prvo uspostaviti red u "staroj kuči" i počistiti za sobom a tek onda se seliti.
Jasno. Ali sudeći prema tome kako čovjek razmišlja, i kako funkcionira danas najsavršenije društvo kako ti nazivaš kapitalizam...to je utopija. Moje osobno mišljenje je pak da to nije utopija, ali definitivno ljudi moraju uključiti mozak a isključiti kite i pice, što ih trenutno pogoni, osobito ove tikvane na/u duhovnosti.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 14:19   #69
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Ne da mi se to opet pisati. već sam barem 10 puta to objašnjavao na forumu. Nije stvar u ograničavanju na osnovne potrebe, nego na potrošnju samo onoga što nam zaista i treba. Jel ti treba svakih 6 mjeseci mobitel? Ne treba. Treba ti jednom u 2 godine. A što rade proizvođači? proizvode preko mjere i onda te tjeraju da to kupuješ iako ti to ne treba.
Jel mora neka glupača pljunuti tisuće dolara za haljinu, jednom je odjenuti i onda spremiti u ormar? Ili imati cipela kao stonoga? Mislim da bi za njezino dobro bilo bolje da pronađe neki bolji smisao života od pukog rasipanja.
Zašto se ne proizvodi kvalitetan automobil koji traje 20 godina? Englezi po Londonu još uvijek voze one velike crne taxije iz 30-ih godina prošlog stoljeća. Oni su po meni prilično blizu tom idealu racionalne potrošnje. Englezi cijene trajno i kvalitetno, za razliku od talijana koji žive ovdje i sada i boli ih kita. produciraju smeće koje traje jedan dan, onda to bace i kupe novo. Razumiješ razliku?


Da. Ali u većem prostoru uvijek ima novih sirovina koje možemo uništavati iz čistog hira.



Jasno. Ali sudeći prema tome kako čovjek razmišlja, i kako funkcionira danas najsavršenije društvo kako ti nazivaš kapitalizam...to je utopija. Moje osobno mišljenje je pak da to nije utopija, ali definitivno ljudi moraju uključiti mozak a isključiti kite i pice, što ih trenutno pogoni, osobito ove tikvane na/u duhovnosti.
Ja osobno imam staru nokiu koju moram bacati u zid da bi se upalila.
Naravno...problem je u pojedincu a ne u masi! Sve dok ima potražnje bit če i ponude, tj.proizvodnje. Malo je licemjerno pričati o racionalnoj potrošnji a ujedno biti uživatelj "potrošačkih slatkiša". Osim ako nisi dio Amiške ili neke slične skupine koje djelom a ne riječima dokazuju svoja uvjerenja. Mada niti oni po meni nisu ti za koje se prodaju.
Naša bliže okruženje nije samo potrošačko, več potrošačko bez pokriča. To je slučaj u svim tranzicijskim zemljama. Krene provala uvoznih proizvoda masa se ponasša kao Alisa u zemlji čudesa. I to mi je razumljivo s obzirom da je to prolazni hir.
Doduše uvijek ima snobova, vrana koje se kite raznim novotarijama ne bi li nam se učinile sjajnijim. Erick Fromm to detaljno analizira u "Imati ili biti".
__________________
Postoje stvari koje znamo i stvari koje ne znamo...Između njih su vrata!
rohotep is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 23:27   #70
Postoji jedna knjiga nije nesto pretjerano velika (mislim na stranice) bas govori o ovoj temi tko upravlja sa ''nama''. Spominju se u toj knjizi a cuo san i citao i u nekim drugim izvorima da oni cak sami sebe zovu ''ONI''. Dakle ''ONI'' upravljaju covjecanstvom. Moj osobno misljenje o ovome jest da ne triba uopce razmisljat jer ce te samo odvuc u neke sfere koje su ravne teoriji nastanka svemira ako ne i gore. Mogu navest par cinjenica koje su spomenute u toj knjizi a moj otac ju je procita a nadan se da cu i ja u skoro vrime ali evo sto san od oca cuo da se u knjizi spominje.
1. koliko je ratova bilo posebice 1 i 2 svj. rat u njima jedino nisu bile rusene banke!?!?!?!? (da li je to tocno ne znam)
2. u knjizi se spominje novinar uglednog lista iz SAD-a koji je sam rekao po odlasku u penziju (ja mislim) kako ''ONI'' upravljaju covjecanstvom!
Dalje osobno mislim da ja cu ih zvati ''ONI'' nisu iskljucivo bogati ljudi sta nije iskljuceno ali to im nije uopce bitno odnosno vazno da li ce biti bogati ili ne jer oni upravljaju svime pa tako i novcem tako da njima novac ne predstavlja nista njima ne treba novac! Ono sta njima treba a sta ocito i imaju je ''MOC'' upravljanja.
Cuo sam od jednih pametnih ljudi koji kazu da je covjecanstvo, covjek, ljudi, stanovnici Zemlje, odnosno ti i ja, kao ribe u akvariju kojima se samo minja voda, plivamo u onome u cemu nam dozvole.
Upravljaju s nama na jednostavne nacine TV, radio, internet, novine, informacije ...
Recite mi da li mozete za ista reci na ovom svijetu za neku amo reci ''cinjenicu'' da je ona istinita, ja mislim da ne mozemo!
Sve se moze dovest i dovodi se u pitanje i nad svime visi upitnik i svatko na svakog utjece. kao sta ce ovaj moj post utjecat na necije misljenje i tako u nedogled. Knjiga koju sam na pocetku spomenija je utjecala na moje misljenje i rasuđivanje da li je ovaj post na vase da li je sve oko tebe sta vidis bas tako ili je drugacije da li je sve iskrivljena slika neceg?
Kad bi ovako pricali o ovoj temi dotakli bi se svega i sve bi stavili pod upitnik! Zato bolje kao sta san napisao na pocetku o tome ne razmisljat nego plivat u ovoj vodi ovakvoj kakva je i odrzavat je koliko toliko bistroj bar da vidimo kuda plivamo ako ne vidimo u cemu plivamo!
__________________
''Čovik je od svega gospodar, samo je od mora rob, more ga isa u zvizde, more ga kala u grob.
''Postoje tri vrste ljudi: oni koji su živi, oni koji su mrtvi i oni koji plove.''
PONISTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 16:11   #71
Malo sam se udaljio od Iluminata, bankara, metafizičkih vampira i naletio na stvarna psihotronička oružja;
Citat pukovnika John Alexander iz Los Alamosa, glavne osobe za područja istraživanja, koji je rekao:

«...postoje sustavi oružja koji rade na temelju snage uma i čije su smrtonosne mogućnosti već demonstrirane... Psihotronička oružja su tiha, teško ih je otkriti, i zahtijevju samo ljudskog operatera kao izvor energije

Ta oružja bazirana su na tehnologiji ELF-valova.
Informiramo li se istovremeno o projektu "HAARP" i misterioznim zaprašivanjima (famozni neoznačeni avioni) diljem svjeta uočljive su poveznice.
Nezavisni kemiski labaratorij analizira satav mlaznica, kojeg avioni ispuštaju u pravilinim (x ili mreža) oblicima. U njima pronalaze veliku količinu supstanci koje mogu nastati samo umjetnim putem. Mahom su to kemikalije u najmanju ruku štetne za zdravlje a neke utječu i na genetske mutacije. Od svih najzanimljiviji je prion, bjelančevina koja ima mogučnost kristalizacije u organizmu i dobar je prijemnik ELF- valova.
Eto... čini se da grupacija nije zadovoljna mogučnostima koje pružaju univerzalne identifikacijske kartice, čipiranjem se ne slažu pojedinci (iako je grupica dobrovoljaca zadovoljna)...ali zato prionima ne može nitko pobjeći.
__________________
Postoje stvari koje znamo i stvari koje ne znamo...Između njih su vrata!
rohotep is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 18:03   #72
pročitajte ovaj članak pod nazivom "Mravi su korumpirani i proračunati"!!!!
http://www.net.hr/znanost/page/2008/03/13/0335006.html

evo što kaže
Quote:
'Mi proučavamo skupine pčela i mrava i njihova suradnja i kooperativnost prva nam upada u oči. No, ako zagrebemo dublje, vidimo sukobe i prevare za što je ljudsko društvo najbolji primjer.''
zanimljivo je da se spominju i kraljevske elitne linije ...
pa dakle!!! znači da se u svakoj organizaciji ili grupi mora pojaviti vodstvo!
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 09:56   #73
Quote:
mandragora kaže:
pa dakle!!! znači da se u svakoj organizaciji ili grupi mora pojaviti vodstvo!
Tako je, ali ne kod svih bica. Hijerarhija je karakteristicna za ljudska društva a ocito i za zivotinje.

Procitaj ovo :

OPS OPD
__________________
"Things are not what they seem, nor are they otherwise."
soadfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 10:10   #74
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
evo što kaže zanimljivo je da se spominju i kraljevske elitne linije ...
pa dakle!!! znači da se u svakoj organizaciji ili grupi mora pojaviti vodstvo!
Definitivno. U svakom krdu, stadu, čoporu, mora postojati vođa. To je stvar samog mentalnog ustrojstva organizama koji se u takve skupine grupiraju. No ono bitno je da smo mi kao ljudi ipak dobili "od evolucije" i neke osobine koje životinje nemaju. Budući da imamo razum, apstraktno razmišljanje, govor, da smo osjetila pretvorili u umjetnost i zabavu, tj. ne koristimo ih isključivo za primarnu funkciju a to je preživljavanje...onda bi se trebalo zapitati i bismo li trebali ugledati se na niže od sebe. Jer, ako ćemo u životinjskom svijetu tražiti mehanizme koji opravdavaju našu korumpiranost, zašto ne bismo onda odustali i od govora i od pisane riječi i vratili se - u pećinu?

Dakako, ja nisam protiv hijerarhije. To nikako. Ali strukturiranje hijerarhije je stvar u kojoj bismo mogli biti i bolji nego što sada jesmo. Činjenica je da nam se svaka struktura koju zasnujemo degradira entropijski vrlo brzo. Ta se degradacija očituje kao birokratiziranost, a o čemu je Riffkin mnogo pisao.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 10:44   #75
Kompjuter je otkriven 50g prije nego što je ušao u široku upotrebu.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=281764

Tko je "izabrana ekipa" koja ga je koristila tih 50g?

Što se sve u međuvremenu otkrilo, a što će mo mi saznati za 50g?

I tko/što je taj koji o tome odlučuje?
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 10:47   #76
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
Kompjuter je otkriven 50g prije nego što je ušao u široku upotrebu.
jest. Ali je gutao struju kao čitava tvornica, i koštao kao avion.

Quote:
Tko je "izabrana ekipa" koja ga je koristila tih 50g?
Znanstvenici, kao Lorentz, na primjer, koji je otkrio kaotičnost u meteorološkoj jednadžbi, zatim Stanislaw Ulam, John von Neumann koji su razvili Monte Carlo metodu za potrebe proračuna hidrogenske bombe (ono što danas svaki klinac poznaje pod imenom RADIOSITY u 3D programima) i tako dalje.

Quote:
Što se sve u međuvremenu otkrilo, a što će mo mi saznati za 50g?
I tko/što je taj koji o tome odlučuje?
Malo toga. Znanost stagnira.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:42.