Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2008., 18:03   #21
Mirčo govori o ''proročanstvima'' koja zbunjuju ljude i koja se dobro prodaju. (lažna)

VeonikaN govori o proročanstvima koja su se ispunila i koja nisu tu da zastraše ili da se prodaju. (stvarna)
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 18:15   #22
Quote:
gunsmith kaže: Pogledaj post
Mirčo govori o ''proročanstvima'' koja zbunjuju ljude i koja se dobro prodaju. (lažna)

VeonikaN govori o proročanstvima koja su se ispunila i koja nisu tu da zastraše ili da se prodaju. (stvarna)
obje ista stvar, drugo pakiranje
 
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 19:53   #23
Quote:
Mirčo kaže: Pogledaj post
obje ista stvar, drugo pakiranje
Da, ali pretpostavimo da su istinita, i onda odgovori na njeno pitanje.
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 19:53   #24
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Nameće mi se jedno pitanje:
Koju svrhu imaju proročanstva?
Zaradi i ugodnom životu onih koji ih izdaju.
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Ovdje mi nije namjera raspravljati o ne/istinitosti istih.Molim one koji možda slute ili znaju odgovore,da se toga drže.
Po svemu što sam pročitala zbivanja navedena u proročanstvima su neizmjenjiva,dakle moraju se dogoditi.
Koju onda svrhu imaju za čovječanstvo?
Kod prirodnih katastrofa,to ima smisla,ali kod drugih???
Nema nikad nikakvog smisla...
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Nostradamus u svoja dva pisma(sinu i kralju)navodi da njegova proročanstva,nisu namijenjena širokim masama,već pojedincima u toku budućnosti.
Što čine(čine li uopće)ti pojedinci da bi spriječili neka katastrofalna zbivanja u toku povijesti?
Što su pojedinci(kojih ima u svakoj generaciji)mogli učiniti da ne bude Hirošime i Nagasakija?
Zašto smatraš da su neki drugi odgovorni za tvoj život? Ti pojedinici nisu odgovorni za tebe, živi svoj život a ne tuđi.
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Što će učiniti do 2O11 kada će iranski vođa povesti "Sveti rat",koji će opustošiti desetke zemalja?
Errr, ništa jel se to nije dogodilo?
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Koju korist imaju preživjeli i oni mrtvi iz Tsunamija 2OO4-te,od saznanja da taj Tsunami nije bio prirodnog porijekla,već posljedica djelovanja moćnog oružja jedne velesile?
Nikakve jel se to nije dogodilo?
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Što će poduzeti ti pojedinci da spriječe istrebljenje miljuna ljudi,po svjesnoj namjeri i djelu ekonomskih moćnika ovog svijeta,2O17-te,da se u hranu miješa biološki,smrtonosan otrov,da bi se smanjla pobunjena populacija svijeta?
Ili što su učinili znajući 11.rujan nije djelo terorista?
Ništa, jel se ništa od toga nije dogodilo?

Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Na pitanje moje savjesti,što mogu ja učiniti: odgovor je glasio,ništa!
Ja sam samo mali,radoznali čovjek,a mase ne žele vjerovati.
Opravdava li to i one druge koji su znali u prošlosti,sadašnjosti i budućnosti?

I služe li ta proročanstva upravo onima bez savjesti,da se koriste njima?
Opa, govoriš kako si ti malo nevinašce i da drugi imaju apsolutnu kontrolu nad tobom. Preuzmi odgovornost za svoje postupke, a ne cmizdriti u kutu. Ako želiš nešto promjeniti, to se i može...
A u ostalom, ako su proročanstva zaista istinita, to jest ako se zaista može vidjeti budućnost onda se nemoraš zbog ničega zabrinjavati jel onda nemamo slobodnu volju. Ako je budućnost već predodređena znači da naše akcije su isto predodređene...što znači da nitko nije kriv za svoje postupke.
dobrimag is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 20:09   #25
[QUOTE=gunsmith;14179030]Da, ali pretpostavimo da su istinita, i onda odgovori na njeno pitanje. [/QUOT

ako to pretpostavimo, onda je njihova svrha da nas upozore, savjetuju ili tako nesto
 
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 20:12   #26
Eto vidiš kako ti znaš lijep odgovor dati.
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 20:14   #27
e pa normalno
 
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 20:22   #28
svrha je da damo pare onima koji nas na to upozoravaju

ok, ozbiljno, svrha je najčešće da prihvatimo [B]neka pravila ne bi li tako ublažili nesreće...

zatim drugi bi razlog bio da se poveča značaj osobe koja ih iznosi: "dobri pastir" pomaže bar nekima da eventualno prežive ili da se pripreme ili možda da se nauživaju dok još mogu...
neve_ergosum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 01:24   #29
Da...zavisi na koja prorocanstva mislis?

Veliki proroci...
sa svojim prorocanstvima tezili su ..formiranju sadasnjosti za neke druge ljude
poslije njih.
A mali ..proroci?Kao sto je netko napisao..teze skupljanju...love.

Mr.Dogon,
Mr.Dogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 14:02   #30
Sva proročanstva su izrečena kao mogućnost, ni jedno se ne mora ostvariti, ali isto tako i sva se mogu ostvariti, govorim o proročanstvima a ne o"proročanstvima", a njihova svrha bi bila upozorenje na mogućnost nečega u slučaju da se ispune određeni uvijeti,
__________________
điha vjetre
nebeski plesač is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 22:27   #31
Quote:
nebeski plesač kaže: Pogledaj post
Sva proročanstva su izrečena kao mogućnost, ni jedno se ne mora ostvariti, ali isto tako i sva se mogu ostvariti, govorim o proročanstvima a ne o"proročanstvima", a njihova svrha bi bila upozorenje na mogućnost nečega u slučaju da se ispune određeni uvijeti,

Nebih se složila!
Nekoliko godina se nas nekoliko,hajdmo reči poznavalaca nostradamusovih proročanstva,baktalo polovinom jedne katrene,koja u slobodnom prijevodu glasi ovako:
Kada epitaf D. bude otkriven
silan narod će se uznemiriti!

Tražili smo i nasli razna tumacenja(u raznim zemljama i od raznih "stručnjaka)

Bilo je svakakvih predpostavki:
"biti će pronađen dokaz da Deus(Bog)postoji
biti će pronađen Isusov grob itd itd da ne ponavljam sve.

Ispunilo se,ali malo je ljudi shvatilo prije samog ispunjenja na koji se događaj i osobu odnosi!
Samo je jedna živuća osoba(dakle nikakve oznake ,odnosno kratice za bilo kojeg boga) u sveukupnoj našoj povijesti bila pisana sa D.
Lady Diana!
Po njenoj smrti silna(cijelosvjetska)javnost je pratila(uznemirila se)zbivanja i sam pokop.
Uznemirenost"(nagađanja,teorije) nije prestala ni po njenoj smrti.

I evo primjera osnove za moje pitanje:
Koju je svrhu imalo to proročanstvo,ako nije spriječilo smrt Lady D. ?



Primjer drugi,koji se odnosi na naše krajeve.

Opet napominjem da je to slobodan prijevod(ali točan obzirom da sam osobno nabavila N.proročanstva na starofrancuskom,jezik na kojem su i pisana)

Najveći brod iz Zadarske luke,
zadati će neprijatelju velike muke!


Počeo je Domovinski rat.
Nagađali smo kakav bi to i čiji brod trebao biti?kojoj strani će zadati muke?
U dva WW nije bilo situacije da je bilo njem bilo saveznički ogroman brod bio u zadarskoj luci.
Mislili smo da se to odnosi na američki nosač aviona(koji se u vrijeme Domovinskog rata nalazio u Jadranu)koji će uči ili u zasdrsku luku ili se približiti te spriječiti nastavak granatiranja i uništavanja grada Zadra i okolice!

A onda je srušen Maslenički most.
Time je srbima bio onemogućen ulazak u sam grad i ostalo područje.
Ali i nama je trebao pristup,odnosno veza sa Dalmacijom.
Što se dogodilo?
Sječate li se?
Napravili smo pontomski most na tri nosača(broda) koji je time postao jedan brod!Time je naravno radi oskrbe s kopna,neprijatelju zadana" muka"!

Dali je netko dobro shvatio Nostradamusovo proročanstvo?
Pa je imalo svrhu?
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:14.