Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2012., 19:09   #81
nabava domaceg sjemena povrca

pozdrav,

molio bih da mi se javi netko tko ima za prodati domace sjeme.
prvenstveno me zanima sjeme mrkve, spinata, cesnjaka, paprike, kelja ali i o ostalom bih razmislio.ako netko zna tko ima isto moze javiti

hvala
cohonjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 19:52   #82
Quote:
cohonjes kaže: Pogledaj post
pozdrav,

molio bih da mi se javi netko tko ima za prodati domace sjeme.
prvenstveno me zanima sjeme mrkve, spinata, cesnjaka, paprike, kelja ali i o ostalom bih razmislio.ako netko zna tko ima isto moze javiti

hvala
Teško, nešto možeš nać na njuškalu, nešto preko rustike, neke domaće sorte obdržava semanarna Zagreb/Ljubljana a ostalo mijenjanje.

Preporučam slovenski ptujski češnjak, ljubljanska žuta mrkva, botinečka paprika to su jedine sorte za koje sam sigurna da su razmnožive i ako ih jednom kupiš uvijek možeš imat sjeme.

Za kelj nikad nisam čula da ga netko sjemeni i da postojlui autohtona hrvatska sorta kao ni za špinat.

Ali postoji paradajz volovsko srce, zagrebački rani, postoji poriluk prigorska sorta koji još nije prošao selekciju, turopoljski luk, cijela paleta domaćih autohtonih salata (dalmatinska ledenka, leda, tržički radić, matovilac žličar,...), nešto repa daj si prolistaj kataloge zagrebačke i ljubljanske sjemenarne, lako to izgooglaš.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 17:39   #83
Naruđbe sjemenja preko KPR-a?

Dali netko ima iskustva s kupovinom preko KPR ?
Imate li preporuke gdje drugo naručiti sjemenje , a da je provjereno'
renđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 12:30   #84
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Teško, nešto možeš nać na njuškalu, nešto preko rustike, neke domaće sorte obdržava semanarna Zagreb/Ljubljana a ostalo mijenjanje.

Preporučam slovenski ptujski češnjak, ljubljanska žuta mrkva, botinečka paprika to su jedine sorte za koje sam sigurna da su razmnožive i ako ih jednom kupiš uvijek možeš imat sjeme.

Za kelj nikad nisam čula da ga netko sjemeni i da postojlui autohtona hrvatska sorta kao ni za špinat.

Ali postoji paradajz volovsko srce, zagrebački rani, postoji poriluk prigorska sorta koji još nije prošao selekciju, turopoljski luk, cijela paleta domaćih autohtonih salata (dalmatinska ledenka, leda, tržički radić, matovilac žličar,...), nešto repa daj si prolistaj kataloge zagrebačke i ljubljanske sjemenarne, lako to izgooglaš.
Ja pronašla na aukcije.hr Ima dosta veliki izbor domaćeg sjemena


http://www.aukcije.hr/prodaja/Kuca-u...t/Sjemenje/89/

Zadnje uređivanje fermina-daza : 11.05.2014. at 11:05. Reason: umetanje kvota zbog spajanja tema
mariemarks is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2012., 19:55   #85
Egzotično i zimzeleno- monkey tree :)

Dragi forumaši, zeleno u srcu a zimzeleno i egzotično još više pa otvaram ovu temu za istomišljenike!

Dakle, moj favorit je Araucaria araucana- monkey tree. Predlažem da na ovom mjestu pitate o biljci što vas zanima a isto tako zainteresirani za uzgoj mogu pisati. Kolekcionarima i onima koji bi voljeli se iskušati u sadnji nudim sjemenke pa o tome možete upitati u PM.
shana_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 11:50   #86
Araukarija se lako razmnaža sjemenkama. Na kontinentu je treba zaštititi prve 2-3 zime dok malo ne stasa. Može se umnožit, malo teže i reznicama, samo je onda prisutan plagiotropan rast.

khodalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 19:40   #87
Impresivan prizor, nema šta. Mislim da sam tu tvoju sliku vidio na forumu "svetbiljaka". Vidim da si zabio malo prednji kraj sjemenke u zemlju, tu postoje različita razmišljanja i prijedlozi kao i za mnogo stvari vezanih za araukariju. Neki govore da ju treba samo položiti, drugi da ju treba do jedne trećine zabosti itd. Ima dosta oprečnih mišljenja također i sa samim higijenskim održavanjem od samog početka pa tako i oko iznošenja biljke i njene sadnje vani. Mislim da ovo zadnje što se tiče iznošenja da li nakon jedne godine ili nakon tri godine u velikoj mjeri ovisi o provenijenciji samoga sjemena. Reci mi molim te da li je pogreška saditi sjeme u prosincu ili siječnju te koje temperature zahtjeva sjeme za klijanje? Reznicama samo s terminalnim pupom i vjerovatno uz primjenu nekog poznatog hormona rasta, a što se tiče samoga plagiotropnog rasta, vjerovatno kad se Hrvatska zasiti klasičnom formom ove biljke da će baš plagiotropni rast doći do izražaja.
shana_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 09:11   #88
Sjemenke sam zabio pod kutom, a pošto klije epigeično, one ovak i ona izvire iz supstrata. Meni se pokazala najpolja Europska (Irska) provenijencija sjemena. Sjemenke iz Čilea su mi gingale i nikak napredovale, iz Belgije ih je bilo puno šturih, a za sada vode sjemenke iz Irske. Čak su mi 2 klijanca prezimila nezaštićeni zimu.
Kod zimskog klijanja valja im samo osigurati dovoljno svjetla. Temp. oo 24 °C. Normalno niću al su im listići tj iglice nekoliko puta manje i tanje od proljetnih klijanaca!
To se ispravlja s iznošenjem istih u proljeće na otvoreno!
Pozz.
khodalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 16:46   #89
To mi je i razumljivo da se najbolja pokazuje Irska provenijencija, jer za razliku od Čilea Irska nam je mnogo bliža po klimatološkim parametrima. Za sada imam jedino iskustva s Britanskim sjemenom, dok iz Argentine nisam dobio, platio ali nisam dobio . Svjetlo sam osigurao ali temperaturu ne mogu postići do 24 stupnja jer mi je to puno ulaganja. Vjerovatno će sjemenu trebati mnogo duže da započne s klijanjem, samo se nadam da neće sjeme istruliti do početka klijanja. Hvala što si se uključio u raspravu, na žalost postoji već par ljudi koji se zanimaju za ovu vrstu ali podatke daju na kapaljku ili daju krive podatke. Pozdrav.
shana_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 17:07   #90
Sjemenke će ti isklijati, možda ne odmah za 2 tjedna, već za mjesec- dva. Ja svoje još držim u frižideru do proljeća.
Možda ti je pošiljka zapela na carini, pošto se araukarija nalazi na Cites listi, i zabranjena je distribucija sjemena, od strane neovlaštenih "distributera".
Koristi sterilan supstrat, te možeš sjemenke par minuta potopiti u kakav fungicid ili insekticid tipa mospilan, radi prevencije, jel se u zimskim uvijetima klijanja mogu pojaviti bijele mušice!
khodalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 11:26   #91
Izgleda jako zanimljivo,super mi je.
I super da je zimzeleno,obožavam zimzelence
Pegina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 00:00   #92
Smile

jeli tko naručivo sjeme sa ove stranice http://www.ebay.com/itm/30-Seeds-Non...item4cf492e1e2?

ja sam jednostavno fascinirana bojama
krojacica zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 20:24   #93
Quote:
arvveen kaže: Pogledaj post
Kupujem ako netko ima za prodati domače sjeme:mahuna, grah, blitva, špinat, grašak i dr....Ili da zna di mogu kupiti?Ako doma ima netko viška slobodno se javi na pp
u bio&bio imaš za kupiti raznih vrsta graha, leće itd. sve je (nadam se) bez gmo, i proklije kad posadiš! nije predviđeno za sadnju, nego za kuhanje, pa potražiš na policama s mahunarkama. također ima nekog slovenskog sjemena rotkvice, salate, mrkve..
kopam i sadim is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 16:15   #94
Evo mene...Nisu mi još krenule s klijanjem, bite će da će im trebati dobrih dva mjeseca da krenu. Kad sam ih dobio potopio sam ih u vodu i u tu vodu dodao malo rastvorenog kaptana. Do sada sam ih samo jednom sve pošpricao kaptanom da se ne pojavi pljesan. Stigla mi je još jedna mala pošiljka sjemenki ali sam ih i ja stavio u frižider do ljepših dana. S obzirom koliko je odrasla biljka skupa, kupovina sjemena i sjetva se po meni isplati, samo je stvarno zahtjevna kao vrsta. Ne znam da li je možda pametnije prvo sjemenke staviti u neku zip vrećice i postaviti u uvjete povišene temperature pa kad krenu s klijanjem da ih posadim. Bojim se da ću im oštetiti onda klicu. Koliki je tebi postotak klijavosti i da li uspiješ po koju biljku da prodaš?
shana_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 16:38   #95
Meni je klijavost bila 98 %, a sadnice se više podjele, trampaju, a nešto se i proda!
khodalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 20:08   #96
Svaka čast, šta da ti kažem...Za sve treba vremena i strpljenja, nadam se da ću se jednog dana i ja pohvaliti da u dvorištu imam araukariju...
shana_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 10:17   #97
Ima li tko iskustva sa naručivanjem sa stranice http://rareseeds.com/?
Koliko dugo se čeka sjeme i da li carina pravi probleme ako dolazi iz SAD-a?
m@non is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 22:22   #98
možda da pokušate tu http://www.rustica.hr/
ja se snalazim na sve načine no koliko god da želim eko sjeme mislim da niko nema samo to sjeme u vrtu
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 12:02   #99
Quote:
m@non kaže: Pogledaj post
Ima li tko iskustva sa naručivanjem sa stranice http://rareseeds.com/?
Koliko dugo se čeka sjeme i da li carina pravi probleme ako dolazi iz SAD-a?
ja sam kupovala iz UK, http://stores.ebay.co.uk/Premier-Seeds-Direct
i na kuverti je uredno pisalo da se salje sjeme ali da je to dozvoljeno sjeme itd. i nikakvih problema a vrijednost je bila 150 kn
Među tim sjemenom bilo je i sjeme Bhut jolokia cilija koji je navodno zabranjen u EU e sad dal je to istina o zabrani nemam pojma.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 14:34   #100
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ja sam kupovala iz UK, http://stores.ebay.co.uk/Premier-Seeds-Direct
i na kuverti je uredno pisalo da se salje sjeme ali da je to dozvoljeno sjeme itd. i nikakvih problema a vrijednost je bila 150 kn
Među tim sjemenom bilo je i sjeme Bhut jolokia cilija koji je navodno zabranjen u EU e sad dal je to istina o zabrani nemam pojma.
Otkud ti to za zabranu Bhut Jolokie i zbog čega točno?
Ako je zbog ljutine, ima i žešćih


Premiere Seeds je ok prodavač, ali je - prodavač. Kupovao sam od njih proteklih godina i imaju sjeme ok kvalitete, klijavost je dobra, preko 80%, i gotovo svo sjeme je bilo od one biljke za koju su ga prodavali.

Ipak više volim kupiti od proizvođača koji te biljke i uzgajaju pa prodaju sjeme.

Zadnje uređivanje Retroman : 27.03.2013. at 14:39.
Retroman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:56.