Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2013., 11:31   #41
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
Mislim da malo precjenjuješ hrvatsku ligu a podcjenjuješ ostale

Borac,Sarajevo,Zrinjski i Široki su prosjek hrvatske lige,a Željo bi se sigurno borio za treće mjesto sa Splitom i Rijekom.

Regionalna liga nema smisla dok god imamo javne klubove sa stranačkim kadrom i neambicijoznim upravama.
Mislim da je puno pametnije organizirat neki kvalitetan juniorski turnir između prvih par klubova svake države na koliko-toliko neutralnom terenu.Recimo Pula ima novi stadion,a stanovništno je poprilično anacionalno...ili reprezentativni kamp u Zenici.
Nisu, čak ni Sarajevo ili Željezničar nisu u top 5 sigurno.

Srpski prvoligaši da, ali kažem, oni koji imaju zvučnija imena nisu danas jaki
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 11:33   #42
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Evo recimo klubovi koji su igrali 1987., uzeo sam sredinu 80-tih

1. Crvena zvezda Beograd - drugi klub u Srbiji, ali kao i Hajduk, zapravo nema šasne za naslov
2. Partizan Beograd - uz Dinamo, jeidni pravi ozbiljan klub ovdje
3. FK Velež Mostar -nepostoji više. Danas na njihovom stadionu igra HNK Zrinjski, hrvatski klub. U selu Vrapčići ima prvoligaš koji se zove Velež, ali je minoran rezultatski.
4. Dinamo Zagreb - uz Partizan, jedini ozbiljan klub
5. Sloboda Tuzla - osrednji BiH klub
6. Vardar Skoplje -mislio sam da je u Makeodniji kao Šerif u Moldaviji, anije, srednje
7. Radnički Niš - bili 12. u srpskoj ligi
8. NK Rijeka - sve jači klub, ali je psoljedica što su dobili jakog sponzora, ne znači da će se održati
9. Budućnost Titograd - kao i Vardar, ne dominiraju baš, a u slaboj ligi
10. Vojvodina Novi Sad - navodno jako ambiciozni ove sezone
11. NK Osijek - samo ime, klub donjeg doma ljestvice nažalost
12. Željezničar Sarajevo - osvajaju tu i tamo ligu, ali ta liga je slaba
13. Hajduk Split - samo ime, imaju ajd talentirane mlade
14. FK Sarajevo -kao i Željo
15. Rad Beograd - bili 10. u srpskoj ligi
16. Čelik Zenica - u BiH ligi nisu napravili ništa
17. Sutjeska Nikšić - navodno jači od Budućnosti
18. Priština - sredina Kosovske lige, koja je slabija i od bosanske
Dakle ljudi, oni koji imaju neku zdravu dozu nostalgije za jakom ligom, su prestari da aktivno idu na utakmice, a i klubovi kojih s eoni sjećaju, ili su danas slabi, kao Osijek, Niš i Borac Banjaluka, ili čak ne postoje, kao Velež.

Čak su i Zvezda i Hajduk danas sjene i samo imena
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 11:37   #43
Imala bi odraz na politiku samim to sto bi povecala (proracunske) izdatke za redarstvenicke intervencije oko odigravanja vecinu tekmi.

Proracun, svi prihodi i rashodi, je politicko pitanje.

Porezni obveznici u RH bi se (najvjerojatnije poslije izvjesnog vremena) poceli buniti zbog cega porezni obveznici moraju financirati redarstvenicke usluge sportskih kolektiva koji djeluju da bi ostvarili dobit.

Tako bi drzava - u nedostaku novca i logicnim slijedom - prebacivala troskove na sportske kolektive koji ne bi mogli izdrzati te troskove pa bi se ta liga raspala zbog nemogucnosti financiranja iste. Jer nema dovoljno gledatelja, prihoda od dalekovidnickih koncesija niti promidzbenog novca da bi se uspjela odrzati.

Za regionalnu ligu, po mom misljenju, nema dovoljno zanimanja.
Klinci zaljkubljeni u nogomet nemaju nikakvog iskustva igranja protiv Zvezde, Partizana i drugo. Prve bi utakmice izazvale zanimanje, koje bi se splamsalo poslije prve godine. A onda bi dolazile Radnicki iz Nisa, Maribor, Borac iz BL, Zeljeznicar iz Sa... Ne bi se skupilo 2500 gledatelja pred dalekovidnicom, a ne na stadionu.

Ljudi gledaju tekme koje ILI emocionalno nesto znace ILI pruzaju nogomet na iznimno visokoj razini.

Vise za danasnje klince, rodjeni od 1990, znaci tekma gdje su umijesani Rijeka, osijek, Dinamo, Hajduk vec Zvezda i Partizan.

Poslije kraha regionalne lige, skrahirao bi i hrvatski nogomet.
A i to bi tada postalo politicko pitanje...
__________________
"Ne funkcionira BiH zato sto je podjeljena, vec je podjeljeljena zato sto ne funkcionira"
Tomba17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 11:42   #44
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Nisu, čak ni Sarajevo ili Željezničar nisu u top 5 sigurno.

Srpski prvoligaši da, ali kažem, oni koji imaju zvučnija imena nisu danas jaki

Redovno pratim Bh ligu i povremeno hrvatsku,hrvatska bolje stoji financijski (ali samo par klubova,kojima Željo fin. može parirat,osim Dinamu naravno) i organizacijski je dosta kvalitetnija.Nakon Želje financijski i organizacijski ide Široki koji bi se sasvim sigurno digo da ima potrebe za tim jer u upravi imaju mislim čak najbogatijeg čovjeka u državi.
Sarajevo,Borac i Zrinjski su po svemu sigurno iznad Zadra,Hr. dragovoljca,Istre...
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 11:43   #45
Quote:
Tomba17 kaže: Pogledaj post
skrahirao bi i hrvatski nogomet.
Ono je već krahirano i bez regionalne lige. Danas imamo Dinamo koji je jak iz svima poznatih razloga, Rijeka koja je dobila financijsku injekciju, donekle Split i Lokomotiva koja uspjeva uz pomoć moćnijeg brata. To je to. Svi ostali jedva preživljavaju i krpaju kako otputovati na slijedeću gostujuću utakmicu.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 11:47   #46
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
Redovno pratim Bh ligu i povremeno hrvatsku,hrvatska bolje stoji financijski (ali samo par klubova,kojima Željo fin. može parirat,osim Dinamu naravno) i organizacijski je dosta kvalitetnija.Nakon Želje financijski i organizacijski ide Široki koji bi se sasvim sigurno digo da ima potrebe za tim jer u upravi imaju mislim čak najbogatijeg čovjeka u državi.
Sarajevo,Borac i Zrinjski su po svemu sigurno iznad Zadra,Hr. dragovoljca,Istre...
Od Zadra možda i jesu.

ALi od Splita, Lokomotive, RIjeke, Dinama i Hajduka nisu, pa ni od recimo Slaven Belupa, osim možda Želje, koji bi bio ravnopravan sa svima osim Rijeke i Dinama, i valjda Hajduka

Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Ono je već krahirano i bez regionalne lige. Danas imamo Dinamo koji je jak iz svima poznatih razloga, Rijeka koja je dobila financijsku injekciju, donekle Split i Lokomotiva koja uspjeva uz pomoć moćnijeg brata. To je to. Svi ostali jedva preživljavaju i krpaju kako otputovati na slijedeću gostujuću utakmicu.
Liga 10 ipak uvodi dobre stvari, i svakkao je bolja nego ovja eksperiment,
Gledatelji se vraćaju, imamo 5 jakih klubova, a i ostali osim možda dva nisu banana

Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Svi ti nabrojani klubovi bi imali problema u gostima protiv Olimpije i nebi sigurno mogli računati na sigurne bodove. A moja poanta je bila i da takva Olimpija je bolja od polovice klubova čak i iz ovakvog današnjeg HNL-a.

8. klub slovenske lige, maltene ispadanje?

Od Dragovoljca je možda i bolji, od Zadra i Osijeka vjerovatno nije
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 11:51   #47
Hajduk
Dinamo
Partizan
Zvezda
Maribor
Olimpija
Redbull
Rapid
Austria
Debreceni
Videoton
MFK Zemplin
SFM Senec
Slavia
Plezen

plus STEAUA, CSK....

Mislim da ovo nelose izgleda, napraviti od ovih klubova jednu srednjeeuropsku ligu....
neke sam nabacao(ne pratim) al cisto kulturno....

I neznam bas da ovi klubovi nebi privlacili paznju gledatelja....
a ponavljam neredi bi se vrlo brzo mogli zaustaviti, cak i prije same utakmice....
sve se zna ko radi cirkuse,tako da je tu samo pitanje volje i akcije.....

Ovo je projekt kao i svaki drugi,ako stranci vide u njemu lovu,zasto nebi prihvatili.
Pa nije svugdje politika na 1.mjestu ako u nasim ludim glavama....
Sve se to rjesi ako se nadje interes....

Nevjerujem da su i po Slovackoj i ostalim zemljama PREPUNI stadioni.....
tako da jedan ovakav mix je vise nego dobrodosao.....

Zadnje uređivanje realist : 21.08.2013. at 11:59.
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 11:54   #48
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Liga 10 ipak uvodi dobre stvari, i svakkao je bolja nego ovja eksperiment,
Gledatelji se vraćaju, imamo 5 jakih klubova, a i ostali osim možda dva nisu banana
Ne znamo jeli bolji kada taj eksperiment nije ni zaživio. Ustvari to nebi ni bio eksperiment, već uhodani projekt koji je tada imao kvalitetnije natjecanje.


Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
8. klub slovenske lige, maltene ispadanje?

Od Dragovoljca je možda i bolji, od Zadra i Osijeka vjerovatno nije
A jesi se uhvatio 8. mjesta. Uzmi Maribor, svejedno mi je.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 12:28   #49
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Ono je već krahirano i bez regionalne lige. Danas imamo Dinamo koji je jak iz svima poznatih razloga, Rijeka koja je dobila financijsku injekciju, donekle Split i Lokomotiva koja uspjeva uz pomoć moćnijeg brata. To je to. Svi ostali jedva preživljavaju i krpaju kako otputovati na slijedeću gostujuću utakmicu.
jasno je zašto ti forsiraš yugo ligu ka i sve drugo s predznakom yu, ali za hrvatski nogomet ta liga apsolutno ne bi ništa po pitanju kvalitete donijela i to znaju svi koji iti malo prate stanje u nogometu. Hrvatska danas ima solidnu ligu, s tendencijom jačanja. Za nekoliko godina možemo isprofilirat 5-6 jakih, zdravih klubova, a neka yu liga bi dokrajčila klubove tipa Osijeka, Zagreba koji ne bi imali mista u toj region ligi.

šta se tiče popunjenosti stadiona, svatko ko misli da je Borac BL ili Vardar privlačniji ljudima od jednog Hr.Dragovoljca grdno se vara, jer osim imena tim klubovima nije ostalo ništa drugo i kvalitetom zaostaju za Dragovoljcem.

Uostalom, jedan Hajduk nema nikakvih problema s posjetom, igralo se protiv Dinama ili Dragovoljca, Poljud je uvik popunjen pristojno. Prema tome, triba se uvatit posla, malo sredit stanje i za par godina Hrvatska ne samo da će imat dobru prvu ligu, nego i solidnu drugu ligu
Radiobirdmaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 12:47   #50
Quote:
Radiobirdmaan kaže: Pogledaj post
jasno je zašto ti forsiraš yugo ligu ka i sve drugo s predznakom yu, ali za hrvatski nogomet ta liga apsolutno ne bi ništa po pitanju kvalitete donijela i to znaju svi koji iti malo prate stanje u nogometu. Hrvatska danas ima solidnu ligu, s tendencijom jačanja. Za nekoliko godina možemo isprofilirat 5-6 jakih, zdravih klubova, a neka yu liga bi dokrajčila klubove tipa Osijeka, Zagreba koji ne bi imali mista u toj region ligi.
Neki već 20 godina slušaju o tih nekih "5-6 jakih klubova". Teško je govoriti o današnjoj solidnoj ligi, kad svi dobro znamo Di(la) Gori.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 12:57   #51
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Mislim da od toga nema ništa , prvo zbog velike četvorke jer to su uhlebljeni klubovi u svojim državama i nikako ne bi želeli biti na nekom 4 mestu na tabeli i da ne idu u evropske kupove što se može desiti ako se osnuje ta liga.

Drugo , da se ta liga osnuje onda onda već utvrđene stvari mogu pasti u vodu , a to je odvratno prožimanje navijača,uprave klubova,mafije i ko zna koga još koje su osnov funkcionisanja dotičnih klubova.
Ovo mi uopće nije palo na pamet, a debela je istina.
A i ovo drugo što veliš.


Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Liga 10 sada ima opet zdravi prosjek od 4000 gledatelja po utakmicama, čak je i Dinamoi Lokomotiva imala 4500, što je prije bila rijetkost.
Govorimo o 1930.?
Velež postoji.
Kad bi Dinamo napravio novi stadion na mjestu hipodroma, ne bi time prestao biti Dinamo.


Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
Mislim da malo precjenjuješ hrvatsku ligu a podcjenjuješ ostale

Mislim da je puno pametnije organizirat neki kvalitetan juniorski turnir između prvih par klubova svake države na koliko-toliko neutralnom terenu.Recimo Pula ima novi stadion,a stanovništno je poprilično anacionalno...ili reprezentativni kamp u Zenici.
Točno.
Balkanski kup je i meni pao na pamet. Podržavam.



Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
. Svi ostali jedva preživljavaju i krpaju kako otputovati na slijedeću gostujuću utakmicu.
Ja sam se prije par mjeseci vozila vlakom s ekipom ragbijaša koji su išli u Sisak. Ne da nisu imali prijevoz, nego su naglašeno morali sići u Sisak Capragu, gdje je klub, jer im ne bi platili autobus Sisak - Caprag.
Caprag je sisačko predgrađe, dio grada točnije.

Nogometaši bar to imaju, ali ne bi mi iznenadilo da manji klubovi manje razvikanih sportova prodaju utakmice za dresove i novi parket u dvorani.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 13:03   #52
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Neki već 20 godina slušaju o tih nekih "5-6 jakih klubova". Teško je govoriti o današnjoj solidnoj ligi, kad svi dobro znamo Di(la) Gori.
i unatoć svemu hrvatski klubovi su space shuttle za sve slovenske, bih, cg, makedonske i većinu srpskih. dosta je vidit koliko je regionalna liga u košarci pomogla hrvatskim klubovima
Radiobirdmaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 13:51   #53
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Neki već 20 godina slušaju o tih nekih "5-6 jakih klubova". Teško je govoriti o današnjoj solidnoj ligi, kad svi dobro znamo Di(la) Gori.
I opet takav Hajduk bi pobjedio sve klubove Makedonije, Crne Gore, BiH i Slovenije osim Kopra

Spajanje s tim ligama bi nas samo oslabilo, smao su Hrvatskai Srbija tu s ozbiljnijim ligama a i te nisu neke
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 14:06   #54
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
I opet takav Hajduk bi pobjedio sve klubove Makedonije, Crne Gore, BiH i Slovenije osim Kopra
A jel? Zar se nije sad jedva provukao kroz iglene uši pored nekog makedonskog za kojeg sam sad prvi put čuo?
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 14:35   #55
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
Redovno pratim Bh ligu i povremeno hrvatsku,hrvatska bolje stoji financijski (ali samo par klubova,kojima Željo fin. može parirat,osim Dinamu naravno) i organizacijski je dosta kvalitetnija.Nakon Želje financijski i organizacijski ide Široki koji bi se sasvim sigurno digo da ima potrebe za tim jer u upravi imaju mislim čak najbogatijeg čovjeka u državi.
Sarajevo,Borac i Zrinjski su po svemu sigurno iznad Zadra,Hr. dragovoljca,Istre...
2013. 7 mjesec

Željezničar izgubio 4:0 od slovenskog DRUGOLIGAŠA Alumnija

Željezničar poražen od Slaven Belupa 4:1

slaven belupo najslabiji klub ovosezonskog HNL-a

Borac pred bankrotom!

radi duga od 512 000 maraka pa to Dinamo (Mamic) daje kao dzeparac Sammiru za provode na Zrcu
toliko o bosanskoj ligi u kojoj je prvak silovan od strane Slaven Belupa
o ostalim klubovima bolje i ne trositi rijeci

ubacio sam se samo kao potpora Collinsu jer izgleda kako nostalgicari ne prate "fudbal" jos od rata
i on pretjeruje s velicanjem Partizana jer je Maribor za dva koplja ispred u svakom pogledu, dok su kod nas Rijeka, Split i Lokomotiva sigurno ispred po kvaliteti
regionalna liga DA za jugonostalgicare, NE za kvalitetu nogometa
sivi svijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 14:57   #56
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
A jel? Zar se nije sad jedva provukao kroz iglene uši pored nekog makedonskog za kojeg sam sad prvi put čuo?
I loše je Hjaduk igrao to, zar je to neki dokaz.
Slaven Belupo je isto pobjedio Željezničar, i to vjerujem da bi ga od 10 utakmica, barem 6 puta pobjedio, a kamoli Hajduk, pogotovo ako se malo stabilizira.

Kažem, samo Hrvatska i Srbija imaju ozbiljne lige, ovo sve je u rangu 2 HNL, donji dom čak ni to
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 15:15   #57
Quote:
sivi svijet kaže: Pogledaj post
2013. 7 mjesec
regionalna liga DA za jugonostalgicare, NE za kvalitetu nogometa
Ajmo biti realni.
Utakmice na Dinamovom stadionu u regionalnoj ligi bi bile deset puta posjećenije nego sada u hrvatskoj ligi.
Pa gosti Partizan i Zvezda bi bili krcatiji stadioni nego sa Hajdukom.
To ne znači samo deset puta veći prihod nego i daleko više praćenja preko medija i daleko bolja sponzorstva i oglašavanja.
Dakle, više para bi se vrtilo. Puuuuuuuuuuuuno više.

Taj višak para i daleko jača konkurencija bi stvorila i igrački puno jače klubove.
Puno jači klubovi bi bili svake godine u Ligi prvaka, pa i ne bi više bili kanta za napucavanje sa omjerom 1 : 14 nego bi mogli biti u skupini 3. ili 2.

Dakle, što se toga tiče, regionalna liga bi za hrvatski nogomet bila preporod.

Ali.
Jedino ali je kako riješiti ratno stanje sa gostujućim navijačima.
Da se mene pita, ja bi probao.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 15:26   #58
Quote:
Ber kaže: Pogledaj post
Pa gosti Partizan i Zvezda bi bili krcatiji stadioni nego sa Hajdukom.
možda dvije sezone. a onda? zašto bi iko (osim "huligana") gledao partizan i zvezdu koji u evropi ispadaju od giganata poput ludogoreca i černomoreca kad ima na telki real, barcelonu, manchester, chelsea itd.
saab is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 15:34   #59
Quote:
saab kaže: Pogledaj post
možda dvije sezone. a onda? zašto bi iko (osim "huligana") gledao partizan i zvezdu koji u evropi ispadaju od giganata poput ludogoreca i černomoreca kad ima na telki real, barcelonu, manchester, chelsea itd.
Razlog je subjektivni.
Išao sam na Zvezdu i Partizan u Maksimir krajem osamdesetih.
Bio sam klinac, ali zrak treperi.
Po tom pitanju je derbi sa Hajdukom 2. liga.
Kao da iz II. brzine ubrzaš pa prebaciš u V.

Dinamo danas nema navijača osim par tisuća rulje sa sjevera, BBB
Sa regionalnom ligom, opet bi ih imao.
Na prosječnoj utakmici 5.000 - 10.000, na derbijima stadion pun.

A to što ispadaju od "giganata", bolje po nas.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 15:35   #60
Sve bi to bilo lose po vas ostale jer bi FK Vojvodina pocepala sve redom!
phanatique is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:58.