Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2014., 14:20   #61
Quote:
Hunter! kaže: Pogledaj post
Najte bit sljepi pored zdravih ociju Of kors da postoji treci put, pitanje je isplati li se riskirati i dati im glas?
Koji treći put? Sustav je tako napravljen u Europi, u kojima će profitirati šačica stranaka, pa je tako i u Hrvatskoj. Danas u Hrvatskoj imaš hrpu stranaka koje se samo šlepaju na HDZ i SDP, i glas za njih je glas upravo za te dvije stranke.

Kod nas je nerealno u budućnosti očekivati da netko osim te dvije stranke osvoji izbore jer te dvije stranke imaju takvo zaleđe u članstvu, infrastrukturu, medije da se unaprijed zna da će se samo oni izmjenjivati. Sve ostalo je samo lažan privid da svi imaju jednake šanse. Takva je demokracija.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 11:14   #62
to je cisti defetizam, ja ne zelim biti impotentan

imamo susjednu Sloveniju kao dobar primjer di su 3 velike stranke totalno potucene vec dva puta za redom...

idemo napravit nekaj, a ne cekati da nam se ove krvopije napijaju krvlju dok ne odapnemo
__________________
~Ako drugog poštuješ, za sebe ne brini ~ Tvrdoglavost je pokazatelj manjka inteligencije ~ Najveci kultorocid u 21. stoljecu, nije Palmira: youtu.be/JZu2zqFE_gI
Hunter! is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 11:33   #63
Quote:
Hunter! kaže: Pogledaj post
to je cisti defetizam, ja ne zelim biti impotentan

imamo susjednu Sloveniju kao dobar primjer di su 3 velike stranke totalno potucene vec dva puta za redom...

idemo napravit nekaj, a ne cekati da nam se ove krvopije napijaju krvlju dok ne odapnemo


Svi se trebaju uključiti što je više moguće, inače će sigurno opet odlučivati oni koji su nas svojim odlukama doveli u lošu poziciju.

Ako se nekom ne sviđa stanje u Hrvatskoj, neka krene jer ovi koji su to stanje uzrokovali ga sigurno neće ispraviti.

Ja vjerujem da je MOST snaga koja to želi stanje želi ispraviti, a može li ovisi o ljudima koji žele ispraviti loše stanje u Hrvatskoj.

Takvima preporučujem klik na poveznicu u mom potpisu, dok ima ljudi koji žele bolju Hrvatsku za sve, bolja Hrvatska za sve je moguća, ali se za nju takvi ljudi moraju boriti.
__________________
Javnost ne zna da je MOST u 6 resora koje je preuzeo doveo po 3-4 osobe. A ispod je sustav iskadroviran u vrijeme HDZ i SDP vlada. Oni samo probude svoje unutarnje spavače i odmah krenu u akcije. Most nema nikog prethodno kadroviranog, osobe s etiketom MOST-a bore se unutar tromih i promjenama nesklonih struktura , dok naivna javnost nasjeda na spinove da MOST nešto koči. A ti se ljudi bore kao vojnici.
midgetninja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 10:37   #64
Mozda je ovo dobro objasnjenje zasto ljudi vjecno glasaju za obje stranke, umjesto da biraju trecu opciju!
http://barometar.vecernji.hr/topics/...icari-u-hrvat/

I ovo je dobar intervju koja dotice ovu temu:
http://www.slobodnadalmacija.hr/Spek...7/Default.aspx

Referendum o promjenama izbornog nacela je trebao biti prvi korak pri promjenama politicke situacije.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 12:40   #65
Vecina ljudi vec godinama ne izlazi na izbore,a na iducima parlamentarnima ce biti rekordno niska izlaznost,mislim cak ispod 30%. Ni ja vise necu izaci,gubljenje vremena.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 12:43   #66
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Vecina ljudi vec godinama ne izlazi na izbore,a na iducima parlamentarnima ce biti rekordno niska izlaznost,mislim cak ispod 30%. Ni ja vise necu izaci,gubljenje vremena.

stranački vojnici će izaći
i opet mi po 24-godišnjem
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 13:06   #67
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
stranački vojnici će izaći
i opet mi po 24-godišnjem
Njima je hrvatska drzava majka,sisa koju dekadama isisavaju i zato redovno izlaze na izbore. Vecini je hrvatska drzava nezeljena maceha i zato su digli ruke od nje i cekaju bankrot.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 13:32   #68
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Vecina ljudi vec godinama ne izlazi na izbore,a na iducima parlamentarnima ce biti rekordno niska izlaznost,mislim cak ispod 30%. Ni ja vise necu izaci,gubljenje vremena.

Ne izaći na izbore je najgore što jedan glasač može napraviti, uz neispravno glasanje na ovaj ili onaj način.

Izlaznost je mala i zato mali broj ljudi koji su članovi ove ili one stranke odlučuju svojim glasovima umjesto onih koji bi trebali glasovati.

Ako ne glasaš odričeš se demokracije i prepuštaš podobnima da odlučuju umjesto tebe.

Zato nam i je država u banani jer nam 20% podobnih odlučuje, a odlučuju u svoju korist i često na štetu ostalih.

Zato se i ne želi uvesti kažnjavanje neizlaska na izbore ili legitimnost izbora izlaznošću od barem 70%.
__________________
Javnost ne zna da je MOST u 6 resora koje je preuzeo doveo po 3-4 osobe. A ispod je sustav iskadroviran u vrijeme HDZ i SDP vlada. Oni samo probude svoje unutarnje spavače i odmah krenu u akcije. Most nema nikog prethodno kadroviranog, osobe s etiketom MOST-a bore se unutar tromih i promjenama nesklonih struktura , dok naivna javnost nasjeda na spinove da MOST nešto koči. A ti se ljudi bore kao vojnici.
midgetninja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 15:57   #69
Svi na ORAH
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 16:00   #70
svi na laburiste.
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 00:38   #71
Upravo ono o čemu sam pisao (španjolski primjer): http://www.advance.hr/vijesti/najvec...sila-u-zemlji/




Moram priznati da me iskreno iznenadilo da se jedan hrvatski medij usudio o tome prozboriti.
Premda je ovo više općenarodni pokret, nego ljevičarska senzacija.
Ovcoder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 07:46   #72
Quote:
Ovcoder kaže: Pogledaj post
Upravo ono o čemu sam pisao (španjolski primjer): http://www.advance.hr/vijesti/najvec...sila-u-zemlji/




Moram priznati da me iskreno iznenadilo da se jedan hrvatski medij usudio o tome prozboriti.
Premda je ovo više općenarodni pokret, nego ljevičarska senzacija.


trebao si priljepiti kompletan tekst, ovako ce uglavnom biti preskocen.
kopam i sadim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 13:09   #73
Quote:
Ovcoder kaže: Pogledaj post
Upravo ono o čemu sam pisao (španjolski primjer): http://www.advance.hr/vijesti/najvec...sila-u-zemlji/


Haha, koji su to socijalistički kreteni!
Bez brige, kad pobijede socijalizam će ih potpuno dokrajčiti kao i kod svake druge prijašnje socijalističke avanture provedene bilo gdje u svijetu.

Eto što se događa kada ljudi nemaju blage veze o ekonomiji, nemaju nikakve razvijene intelektualne okvire te samo žele na kratki rok koristiti silu države za rješavanje problema umjesto da smanje državu i njen banditizam te osiguraju slobodno tržište.
Filicro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 15:18   #74
Quote:
Filicro kaže: Pogledaj post


Haha, koji su to socijalistički kreteni!
Bez brige, kad pobijede socijalizam će ih potpuno dokrajčiti kao i kod svake druge prijašnje socijalističke avanture provedene bilo gdje u svijetu.

Eto što se događa kada ljudi nemaju blage veze o ekonomiji, nemaju nikakve razvijene intelektualne okvire te samo žele na kratki rok koristiti silu države za rješavanje problema umjesto da smanje državu i njen banditizam te osiguraju slobodno tržište.
Ja mislim da ovdje ipak nije u pitanju klasični socijalizam kakav smo imali u Jugoslaviji.
Ovo više teži ka skandinavskom modelu socijalizma ili možda još točnije - modelu socijalizma 21. stoljeća koji je pokazao svoj uspjeh u pojedinim državama Latinske Amerike. Naravno, pod uvjetom da je vodi sposoban vladar-političar.

I još jedna bitna razlika. Ovi ljudi nisu anacionalni salonski ljevičari i sl.
To su uglavnom mladi ljudi koji su osjetili posljedice ekonomske krize i neoliberalnog kapitalizma na svojim leđima. Oni žele vratiti suverenitet Španjolskoj i žele jaku Španjolsku kojoj politiku neće diktirati strane korporacije i EU.

I kad se govori o nacionalizaciji, to ne znači da misle nasilno oduzimati ljudima kapital, nego misle otkupiti bitnije firme i vratiti ih u državno vlasništvo da bi osigurali ekonomsku neovisnost.
Ovcoder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 18:24   #75
Nase najvece stranke na strani su neoliberalnog kapitalizma. Slicno je i u vecini juzne (siromasne) Europe.

Nama treba hrvatska Siriza ili ovi Indignadosi. Dok se sve stranke zalazu za jedno te isto (u ekonomskom smislu) pishi propalo.
__________________
~Ako drugog poštuješ, za sebe ne brini ~ Tvrdoglavost je pokazatelj manjka inteligencije ~ Najveci kultorocid u 21. stoljecu, nije Palmira: youtu.be/JZu2zqFE_gI
Hunter! is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 18:24   #76
Da, za koga god glasuješ je strašno:
SDP- Moralne nakaze, ideološki banditi, nesposobni.
HNS- Zli pljačkaši, ološ orijunaška.
HDZ- Lažljivci, pljačkaši, izdajice.
HSS- Podrepaši i bezveznjaci.
ORAH- Potpuno sumanute figure, ne dao ti Gospod da takvi ekstremisti vode državu.
IDS- Prva mafija i lažljivci.
Pravaši (svi zajedno)- Potpuno pogubljena garnitura crnih protuha gladnih funkcija.


Nastavite niz....
batik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 18:42   #77
Quote:
batik kaže: Pogledaj post
Da, za koga god glasuješ je strašno:
SDP- Moralne nakaze, ideološki banditi, nesposobni.
HNS- Zli pljačkaši, ološ orijunaška.
HDZ- Lažljivci, pljačkaši, izdajice.
HSS- Podrepaši i bezveznjaci.
ORAH- Potpuno sumanute figure, ne dao ti Gospod da takvi ekstremisti vode državu.
IDS- Prva mafija i lažljivci.
Pravaši (svi zajedno)- Potpuno pogubljena garnitura crnih protuha gladnih funkcija.


Nastavite niz....
Božo Petrov je najavio izlazak na parlamentarne izbore s MOST-om, dokazao se radom u Metkoviću i želi to prenijeti na višu razinu.

Probaj s njim ili još boje aktiviraj se sam-pristupi MOST-u ili sam pokreni nešto, bez borbe ništa.
__________________
Javnost ne zna da je MOST u 6 resora koje je preuzeo doveo po 3-4 osobe. A ispod je sustav iskadroviran u vrijeme HDZ i SDP vlada. Oni samo probude svoje unutarnje spavače i odmah krenu u akcije. Most nema nikog prethodno kadroviranog, osobe s etiketom MOST-a bore se unutar tromih i promjenama nesklonih struktura , dok naivna javnost nasjeda na spinove da MOST nešto koči. A ti se ljudi bore kao vojnici.
midgetninja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 19:50   #78
Buduci da su nam u zatvoru premijer, pola ministara i gradonacelnik najveceg grada...ja bi rekao da ova roshada ..malo SDP...malo HDZ ..zapravo funkcionira. Jos par predsjednika i premijera u zatvoru..i imamo dobre sanse da postanemo funkcionalno drustvo odgovornih politicara.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 20:32   #79
Smile

Quote:
midgetninja kaže: Pogledaj post
Božo Petrov je najavio izlazak na parlamentarne izbore s MOST-om, dokazao se radom u Metkoviću i želi to prenijeti na višu razinu.

Probaj s njim ili još boje aktiviraj se sam-pristupi MOST-u ili sam pokreni nešto, bez borbe ništa.
Kojim radom? Nabroji rezultate rada?
ninna1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 21:55   #80
A za kog se realno moze glasati, a da nije desnicarski ludjak ili neka kvazi-ekoloska opcija koja je prikrivena ekspozitura SDP-a? Realno ne vidim ni jednu stranku koja bi zastupala pametne poteze tipa drasticnog rezanja birokracije, smanjenja poreza i smanjenja drzavne uprave svih vrsta, a poticanje zaposljavanja i otvaranja firmi.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:38.