Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li jugonostalgičar?
Da, i ponosim se s time. 12 13.33%
U početku ne, ali sa vremenom sam počeo cijeniti neke stvari u Jug. 26 28.89%
Ne, nikako. 52 57.78%
Glasovatelji: 90. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2014., 22:49   #81
Quote:
BONBONCIC kaže: Pogledaj post
Nema nis "sretno vam bilo" , svi cet vi bit uvuceni u tu novu sretnu zajednicu + mozda jos i koja zemlja vise ako hoce, naravno!
Pjevat cemo onda ponovo nasu dragu i nezaboravnu himnu Hej Slaveni


http://www.youtube.com/watch?v=_in4ysLpVLY a tu sam vam ju stavil da je ovi balavi desnicari nauce napamet i uvide gresku svjih nacionalisticki nastrojenih straca koji su ih ucili da je Jugoslavija bila bljak a bila je NAJ zemlja u Evropi koja se more zamislit! Eto, ja je i danas sanjam, i kad se probudim odem si najednu jutarnju kaficu u obliznji birc i dan mi projde za tren oka, u ocekivanju povratka Jugoslavije, se razme!!
Za početak napravite neku novu, da ne kradete Poljacima himnu.
kawaguchi22 is offline  
Old 18.02.2014., 22:56   #82
Quote:
BONBONCIC kaže: Pogledaj post
Nema nis "sretno vam bilo" , svi cet vi bit uvuceni u tu novu sretnu zajednicu + mozda jos i koja zemlja vise ako hoce, naravno!
Pjevat cemo onda ponovo nasu dragu i nezaboravnu himnu Hej Slaveni


http://www.youtube.com/watch?v=_in4ysLpVLY a tu sam vam ju stavil da je ovi balavi desnicari nauce napamet i uvide gresku svjih nacionalisticki nastrojenih straca koji su ih ucili da je Jugoslavija bila bljak a bila je NAJ zemlja u Evropi koja se more zamislit! Eto, ja je i danas sanjam, i kad se probudim odem si najednu jutarnju kaficu u obliznji birc i dan mi projde za tren oka, u ocekivanju povratka Jugoslavije, se razme!!
Dugo čekanje - sigurna smrt......se razme :-)
dominik01 is offline  
Old 18.02.2014., 23:40   #83
Quote:
BONBONCIC kaže: Pogledaj post
Desnicari i nacionalisti se cak boje i homica i lezbica, zato ih toliko i napadaju pa cak i organiziraju opcenarodne forume da im se onemoguci normalan zivot pa mi je potpuno jasno da ih ugrozavaju i stavovi i htijenja jednog prirodnog ujedinjnenja svih juznih Slavena u istu drzavu! Zvat cemo se mi opet Jugoslavija , pa to je vec postala prirodna pojava na Balkanu, pa sad ova ultranacionalna rascjepkanost i sulud nacionalizam i desnicarenje ne bu dugo potrajalo, bit ce dosta roda i naroda za sveopcu Balkansku bunu i konacnom rasciscavanju s klerom i nacionalistickim okupatorima Slavenskog ozemlja!!
hahahaha koji si ti lik jel ti znas kako su pederi prolazili u jugoslaviji
puturamac is offline  
Old 19.02.2014., 00:23   #84
Quote:
puturamac kaže: Pogledaj post
hahahaha koji si ti lik jel ti znas kako su pederi prolazili u jugoslaviji
pojma blagog! al znam kak su prolazili razni nacionalisti, krizari, fasisti i slicna bagra!
BONBONCIC is offline  
Old 19.02.2014., 00:33   #85
Quote:
puturamac kaže: Pogledaj post
hahahaha koji si ti lik jel ti znas kako su pederi prolazili u jugoslaviji
Ma to bilo pa prošlo. Navikli su se oni presvlačit ako je za dobre pare. Sve za modu, modu ni za šta!
__________________
Come up on different streets they both were streets of shame/Both dirty both mean yes and the dream was just the same/And I dreamed your dream for you and now your dream is real/How can you look at me as if I was just another one of your deals?
novaizzy is offline  
Old 19.02.2014., 08:33   #86
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Što se mene tiče, mogli bi uvesti malo izraelske dobre prakse oduzimanja državljanstva i tjeranja iz države kojekakvih anacionalaca i sličnih.
To je pravo lice ultra-desnicara. Da ne bi malo izraelske prakse pa malo malo sla' borbene avione da sravnaju Trpinju ili Borovo, ili "orjunasko-seperatisticke" baze u Omisu ili Makarskoj? Bolesnici poput tebe bi znaci anacionalno oprijedeljene ljude (kao da nisu ljudska bica) tjerao preko zemlje, jer se ne slazu sa pro-sovinistickom stavovima tvoje bratije? Sta tim ljudima fali, jer ugrozavaju teritorijalni integritet Republike Hrvatske? Od cega vi patite da mi je znati.
Crni-Vrh is offline  
Received Infraction
Old 19.02.2014., 09:03   #87
Kad god vidim ovakvu temu, uzmem i pivo, zavalim se i uživam u dobroj zabavi.
Dragi šugonostalgičari, s radošću vas izvješćujem kako nove šugovine neće biti.
Pristalica ponovnog stvaranja nakaradne države sve je manje, prirodna selekcija ('beš mi prase, svi jednom moraju umrijeti ) i obrazovanje čine svoje.
No osjećajte se slobodnim i dalje ovako, javno maštati - zdravog smijeha nikada nije previše.
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Old 19.02.2014., 12:21   #88
Quote:
BONBONCIC kaže: Pogledaj post
Nema nis "sretno vam bilo" , svi cet vi bit uvuceni u tu novu sretnu zajednicu + mozda jos i koja zemlja vise ako hoce, naravno!
Pjevat cemo onda ponovo nasu dragu i nezaboravnu himnu Hej Slaveni


http://www.youtube.com/watch?v=_in4ysLpVLY a tu sam vam ju stavil da je ovi balavi desnicari nauce napamet i uvide gresku svjih nacionalisticki nastrojenih straca koji su ih ucili da je Jugoslavija bila bljak a bila je NAJ zemlja u Evropi koja se more zamislit! Eto, ja je i danas sanjam, i kad se probudim odem si najednu jutarnju kaficu u obliznji birc i dan mi projde za tren oka, u ocekivanju povratka Jugoslavije, se razme!!
Daj nemoj govoriti gluposti bokte neće!! Malo predvidi kakvi bi se nacionalistički apetiti od strane srpskog nacionalističkog šljama opet mogli pojaviti na tu "federalnu jedinicu Hrvatsku" u toj tvojoj sretnoj zajednici!! Da se razumijemo, nacionalistički šljam postoji i u Hrvatskoj i meni je to sve isto - na to gledam odozgora. U ovim granicama nam je čisto ok. Za dobrobit ljudi nije presudno jesmo li u državnoj zajednici s državama iz regije ili nismo, bitna je ekonomija i gospodarstvo koje su su nam ionako "NAŠI" razjebali!!!
Krevet is offline  
Old 19.02.2014., 13:35   #89
Quote:
hoggar the terrible kaže: Pogledaj post

Dragi šugonostalgičari, s radošću vas izvješćujem kako nove šugovine neće biti. )
vidovit si ? znas nesto sto mi ne znamo ? imas neke veze kod masona , iluminata i Vatikana ? ajde nas prosvijetli.
mladomir is offline  
Old 19.02.2014., 13:44   #90
najveci problem kod nas je to ukamenjeno postojanje

kod nas je sve kao od kamena

hladno nepomicno i tako stoji 100g

bilo to politicka pozicija njiva, svi ti ljudi stoje kao kamenja. kancelari, zakoni itd... hrpa nepomicnog kamena koja nikako da prizna i prihvati novu vijest

automatski svakog novog otjeraju

svaki k im smeta koji nije iz njihovog vrta. a prihvate ga brzo ako ima para i ako je uspjesan... hrpa ulizica koja se brine samo da ocuva svoj posao. tako je bilo prije pa je i sad

sve sto je izgradeno, izgradeno je od revolucionarnih osoba. svaka im cast kako su izdignuli od mase kamenja koja ne vrijedi nista osim za vjecno gledanje u isto

''i od tu mrznja i netrpljivost medu bliznjim susjedima.''

i ta kamenja su mogla funkcionirati u onom dobu jer nisu ovisila o vanjskom svijetu. sve to odvijalo na lokalnom podrucju

''sad je problem nastao. ekonomski. sto vanjski svijet sisa lokalno blago. pa se ti sad izvuci iz te mreze ako mozes. ''
MillionMan is offline  
Old 19.02.2014., 14:54   #91
Quote:
mladomir kaže: Pogledaj post
vidovit si ? znas nesto sto mi ne znamo ? imas neke veze kod masona , iluminata i Vatikana ? ajde nas prosvijetli.
Prepoznao si se?
No dobro, kad već inzistiraš. I pisat ću polakše.
Obrazovanje i majčica priroda pobrinuli su se za to da je sve manje onih koji bi spajali nespojivo, pogotovo bilo kakvu zajednicu s Srbijom.
Kad Srbija učini ono što je učinila Njemačka - suoči se s svojom ulogom, krivnjom i plati reparacije možemo razgovarati o dobrosusjedskim odnosima dvije susjedne države. Do tada, daleko vam lijepa kuća.
Hvala lijepa (ne baš pretjerano) dragi susjedi, no kruha bez motike morat ćete se ubuduće dokopavati preko leđa svojih sugrađana.
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Old 19.02.2014., 16:03   #92
Quote:
MillionMan kaže: Pogledaj post
najveci problem kod nas je to ukamenjeno postojanje

kod nas je sve kao od kamena

hladno nepomicno i tako stoji 100g

bilo to politicka pozicija njiva, svi ti ljudi stoje kao kamenja. kancelari, zakoni itd... hrpa nepomicnog kamena koja nikako da prizna i prihvati novu vijest

automatski svakog novog otjeraju

svaki k im smeta koji nije iz njihovog vrta. a prihvate ga brzo ako ima para i ako je uspjesan... hrpa ulizica koja se brine samo da ocuva svoj posao. tako je bilo prije pa je i sad

sve sto je izgradeno, izgradeno je od revolucionarnih osoba. svaka im cast kako su izdignuli od mase kamenja koja ne vrijedi nista osim za vjecno gledanje u isto

''i od tu mrznja i netrpljivost medu bliznjim susjedima.''

i ta kamenja su mogla funkcionirati u onom dobu jer nisu ovisila o vanjskom svijetu. sve to odvijalo na lokalnom podrucju

''sad je problem nastao. ekonomski. sto vanjski svijet sisa lokalno blago. pa se ti sad izvuci iz te mreze ako mozes. ''
što tebe muči? O kakvom ukamenjenom postojanju pišeš? Zato jer ne želimo nove Jugovine? Pa ne želimo je i nikad nije trebala postojati. Da te prosvijetlim, ti mogu reći da nikakve mržnje ne bi bilo da svak živi za sebe u svojoj državi, sa jasno utvrđenim granicama i uređenim međusobnim odnosima. A ekonomija može ići i bez političkog povezivanja, isto važi i za ideje. Pitaj si malo Izraelce žele li živjeti u istoj državi sa Palestincima, pa me zanima što će ti reći.
Corvus27 is offline  
Old 19.02.2014., 16:44   #93
mnogi misle da je gotovo ali nije.

Ta tvorevina je mrtva, i riješili smo problem sa srbima, međutim originalna ideja južnoslavenske države je ideja nastala u hrvatskoj paralelno s idejom o nezavisnoj državi.

I ta ideja još živi i prenosi se s koljena koljeno...i kroz političko djelovanje njihovih nasljednika.

Problem je što smo imali zajedničkog neprijatelja 1991, u obliku četnika i miloševića pa je nastao privid nekakvog zajedništva ili hrvatsva i sl.

Danas su nas opet vratili i vraćaju ideološkim ratom u doba sr hrvatske, vraćaju dio izgubljenog, veličaju partizanštinu kroz nekakve maske antifašizma vuku jugoslavenštinu i kompenziraju izgubljenu državu.

najblesavije u cijeloj to situaciji što ljudi smatraju da su to srbi, i samo srbe spominju.....a to su etnički hrvati.

Mi smo srbe riješili, međutim radi jugoslavena ili bivših jugo nacionalista i njihovih potomaka koj eodgajaju tako kao što mi svoje odgajamo da su hrvati, imamo dojam opet o nekakvim famoznim srbima, a njih 4%, ....


To je još jedan aspekt ovog vraćanja u sr hrvatsku ili to kompenziranje gubitka države i naravno već spomenuta maska antifašizma i proganjanje ustaša.

Kada ljudi shvate da to nisu srbi, već jugoslavenski nacionalisti hrvatskog etniciteta, onda će biti veselo, ali će se problem riješiti.
Creeping Death is offline  
Old 19.02.2014., 16:53   #94
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post
mnogi misle da je gotovo ali nije.

Ta tvorevina je mrtva, i riješili smo problem sa srbima, međutim originalna ideja južnoslavenske države je ideja nastala u hrvatskoj paralelno s idejom o nezavisnoj državi.

I ta ideja još živi i prenosi se s koljena koljeno...i kroz političko djelovanje njihovih nasljednika.

Problem je što smo imali zajedničkog neprijatelja 1991, u obliku četnika i miloševića pa je nastao privid nekakvog zajedništva ili hrvatsva i sl.

Danas su nas opet vratili i vraćaju ideološkim ratom u doba sr hrvatske, vraćaju dio izgubljenog, veličaju partizanštinu kroz nekakve maske antifašizma vuku jugoslavenštinu i kompenziraju izgubljenu državu.

najblesavije u cijeloj to situaciji što ljudi smatraju da su to srbi, i samo srbe spominju.....a to su etnički hrvati.

Mi smo srbe riješili, međutim radi jugoslavena ili bivših jugo nacionalista i njihovih potomaka koj eodgajaju tako kao što mi svoje odgajamo da su hrvati, imamo dojam opet o nekakvim famoznim srbima, a njih 4%, ....


To je još jedan aspekt ovog vraćanja u sr hrvatsku ili to kompenziranje gubitka države i naravno već spomenuta maska antifašizma i proganjanje ustaša.

Kada ljudi shvate da to nisu srbi, već jugoslavenski nacionalisti hrvatskog etniciteta, onda će biti veselo, ali će se problem riješiti.
ova trenutna mrznja je, jer se nema para

nove generacije nemaju pojma nista o jugo ratu. osim ako ih doma stari fanatici ne napumpavaju. cuj mali od 16 g zna sto je zvjezda ili kukasti kriz? takvi da ruse izloge. da je takav ikad gradio kucu, dusa bi ga bolila da sebi i tudem razbije ili isara zid!

da se ima novaca, mlade bi generacije putovale, razmjenjivali iskustva itd... postali prijatelji jedni drugima

ukratko jad bjeda i takva divlja narav

sto jednog globalnog poduzetnika briga koja se zastava vijori? ili jednog vrhunskog ljubavnika odakle mu je zena? ili gurmana, odakle je hrana dosla

jedino se fanatici brigaju oko grbova i petrokaka... jer se boje svog opstanka. ulizice im se pridruzuju... a neki taje svoj indentet.... a normalne boli k
MillionMan is offline  
Old 19.02.2014., 16:57   #95
Quote:
MillionMan kaže: Pogledaj post
ova trenutna mrznja jer se nema para
Stvarno?

pa kako to, po pričanju bar ovih koji još ne mogu preboliti bivšu im državu, kako je u jugi bilo super, svako radio, imalo se, živilo se, sve drug tito osigurao...

A onda jedn atakva država u kojoj se imalo, radilo se, raspadne u krvi,

štoviše, koliko se sjećam hrvati su dragovoljno, 1991 kupovali vlastitim parama oružje i odlazili u rat protiv jedne nadmoćne vojske JNA....a bilo im lijepo, trbusi siti, imalo se radilo se...


Stvarno čudne teorije imate, kažem, netko pokuša bilo kakvu asocijaciju država nastalih raspadom te tvorevine opet, biti će krvi...ali uvjeren sam da ćemo to onda riješiti onako do kraja.
Creeping Death is offline  
Old 19.02.2014., 17:03   #96
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
što tebe muči? O kakvom ukamenjenom postojanju pišeš? Zato jer ne želimo nove Jugovine? Pa ne želimo je i nikad nije trebala postojati. Da te prosvijetlim, ti mogu reći da nikakve mržnje ne bi bilo da svak živi za sebe u svojoj državi, sa jasno utvrđenim granicama i uređenim međusobnim odnosima. A ekonomija može ići i bez političkog povezivanja, isto važi i za ideje. Pitaj si malo Izraelce žele li živjeti u istoj državi sa Palestincima, pa me zanima što će ti reći.
pa ako su se otvrdnula dva odvojena kamena, sigurno da se ne mogu spojit vise... di sam ja naveo da bi se trebali i da se mogu spajati. i prije su bili odvojeni, pa eto opet su se razdvojili

ali taj tvoj tvrdi kamen ima problem sad s gospodarstvom. samo sto ti nemas oci da to vidis. a taj ucinak opet bude spajao kamenja jer su oba kamena unutar jos veceg kamena
MillionMan is offline  
Old 19.02.2014., 17:03   #97
Quote:
MillionMan kaže: Pogledaj post
ova trenutna mrznja je, jer se nema para

nove generacije nemaju pojma nista o jugo ratu. osim ako ih doma stari fanatici ne napumpavaju. cuj mali od 16 g zna sto je zvjezda ili kukasti kriz? takvi da ruse izloge. da je takav ikad gradio kucu, dusa bi ga bolila da sebi i tudem razbije ili isara zid!

da se ima novaca, mlade bi generacije putovale, razmjenjivali iskustva itd... postali prijatelji jedni drugima

ukratko jad bjeda i takva divlja narav

sto jednog globalnog poduzetnika briga koja se zastava vijori? ili jednog vrhunskog ljubavnika odakle mu je zena? ili gurmana, odakle je hrana dosla
Lupaš o stvarima o kojima pojma nemaš.
Jedno je trkeljati o stvarima o kojima si dobio nepotpune informacije, a drugo je na vlastitoj koži iskusiti sve "blagodati" biše države i njenih "čuvara" devedesetih.
Ranije godine da i ne spominjem.
Uglavnom, tvrdiš da si živio u U.S.
Bi li prihvatio moje neargumentirano trkeljanje o amerima na osnovu poluinformacija kao mjerodavno ili bi me stjerao u krasan usput mi objašnjavajući gdje mi je sve priča šuplja?
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Old 19.02.2014., 17:06   #98
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post
Stvarno?

pa kako to, po pričanju bar ovih koji još ne mogu preboliti bivšu im državu, kako je u jugi bilo super, svako radio, imalo se, živilo se, sve drug tito osigurao...

A onda jedn atakva država u kojoj se imalo, radilo se, raspadne u krvi,

štoviše, koliko se sjećam hrvati su dragovoljno, 1991 kupovali vlastitim parama oružje i odlazili u rat protiv jedne nadmoćne vojske JNA....a bilo im lijepo, trbusi siti, imalo se radilo se...


Stvarno čudne teorije imate, kažem, netko pokuša bilo kakvu asocijaciju država nastalih raspadom te tvorevine opet, biti će krvi...ali uvjeren sam da ćemo to onda riješiti onako do kraja.
uostalom koja je tvoja mrznja

ovo je 2014

jel ti imas pametnijeg posla?

jel ti bolje da ti je susjed od zlata, ili da baca na tebe. koliko ja znam ne baca vise nista


koja jugoslavija.. sta je vama. tko uopce prica o tom. sta ces ti zabranit zajednicama da zive po svojim obicajima? pa zapalih onda...
MillionMan is offline  
Old 19.02.2014., 17:11   #99
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Nemoj ljudima razbijati iluzije. Samo jake individue mogu priznati vlastite greške, odnosno mogu sebi i drugima kazati da griješe.

Ostali svoje greške moraju projicirati na drugoga, odnosno uvijek im netko drugi mora biti kriv.

Uostalom, desničara nema ni u Hrvatskoj a bome ni u ostalim državama nastalim od bivše.

U stvari 99 posto Hrvata niti ne zna za koje se ideje zalažu desničari.

A da znaju u roku 15 sekundi postali bi najžešći ljevičari.
ovo su prave rijeci

a ne idemo kao pjesadija..
MillionMan is offline  
Old 19.02.2014., 17:16   #100
ostaje samo jedna činjenica i realnost da je ta tvorevina mrtva, udavljena u vlastitoj krvi...

A realnost je hrvatska država.....

jedina stvar koja je izvukla ljude na ulice. Već se zaboravilo?

https://www.youtube.com/watch?v=vvUcedWtyh0
Creeping Death is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:49.