Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2015., 12:09   #1
Kakve veze imamo MI kao narod sa kukastim križem?

1) Kada budala zgazi 3 srednjškolke sa bmw-om... ne zabranimo aute ili bmw-e svima

2) Kada pijana budala zgazi čovjeka na zebri... ne zabranimo alkohol

3) Kada hrpa budala zapali 10 bengalki i baci ih u teren... mi dobijemo zabranu


E sad... mene ne zanima zašto smo dobili zabranu jer je jedini očiti dogovor zato što smo mogli..nego me zanima po kojoj logici se djele zabrane? Zašto bi ja morao ispaštati radi 10 budala? Kada je očito da je to ne moguće iskorjeniti?
hypnosis is offline  
Old 13.06.2015., 12:21   #2
Quote:
hypnosis kaže: Pogledaj post
1) Kada budala zgazi 3 srednjškolke sa bmw-om... ne zabranimo aute ili bmw-e svima

2) Kada pijana budala zgazi čovjeka na zebri... ne zabranimo alkohol

3) Kada hrpa budala zapali 10 bengalki i baci ih u teren... mi dobijemo zabranu


E sad... mene ne zanima zašto smo dobili zabranu jer je jedini očiti dogovor zato što smo mogli..nego me zanima po kojoj logici se djele zabrane? Zašto bi ja morao ispaštati radi 10 budala? Kada je očito da je to ne moguće iskorjeniti?
Može se boriti tako da se infiltrira među navijače Francuske, Njemačke i Engleske pa baci banana ili bengalka na teren. Pa kada Francuska, Njemačka i Engleska plate kazne onda će shvatiti da im je sistem kažnjavanja, idiotan tj. da ne može cijela država ispaštati radi par pojedinaca.

Tih 10 koji su bacili bengalke na teren ne mora značiti da su hrvatski navijači, svakakvog smeća ima u toj rulji koji hrvatskoj reprezentaciji žele više neuspjeh, nego uspjeh.
Mandrel is offline  
Old 13.06.2015., 12:25   #3
Quote:
Mandrel kaže: Pogledaj post
Može se boriti tako da se infiltrira među navijače Francuske, Njemačke i Engleske pa baci banana ili bengalka na teren. Pa kada Francuska, Njemačka i Engleska plate kazne onda će shvatiti da im je sistem kažnjavanja, idiotan tj. da ne može cijela država ispaštati radi par pojedinaca.

Tih 10 koji su bacili bengalke na teren ne mora značiti da su hrvatski navijači, svakakvog smeća ima u toj rulji koji hrvatskoj reprezentaciji žele više neuspjeh, nego uspjeh.
sad mi je jasno zašto je Izrael toliko jak... oni su mala državica okruženi barbarima....ali se nikada nisu dali zafrkavati...

a mi smo mala država, i tko god je naišao u povjesti uvijek nas je zafrkavao jer smo bili pošteni... a zapravo uvijek smo se dali za 20 kuna... fućkaš to.
hypnosis is offline  
Old 13.06.2015., 12:35   #4
Quote:
hypnosis kaže: Pogledaj post
sad mi je jasno zašto je Izrael toliko jak... oni su mala državica okruženi barbarima....ali se nikada nisu dali zafrkavati...

a mi smo mala država, i tko god je naišao u povjesti uvijek nas je zafrkavao jer smo bili pošteni... a zapravo uvijek smo se dali za 20 kuna... fućkaš to.
Izrael je jak zato što je homogen i zato što su Židovi jako moćni po svijetu. Svi su kao jedan i vjerojatno im nije problem ubiti i bilo kojeg drugog Židova koji radi protiv Izraela, a kamoli neke druge. Znaš onu, lanac je čvrst onoliko koliko je čvrsta njegova najslabija karika. Jedino tako je moguće opstati u onakvom okruženju.
Oni svoju djecu indoktriniraju od najranijeg djetinjstva. Vojsku služe par godina još od srednje škole. Potpuno drugačija filozofija shvaćanja države, života i svijeta oko sebe u odnosu na nas.
Mandrel is offline  
Old 13.06.2015., 12:40   #5
Quote:
hypnosis kaže: Pogledaj post
1) Kada budala zgazi 3 srednjškolke sa bmw-om... ne zabranimo aute ili bmw-e svima

2) Kada pijana budala zgazi čovjeka na zebri... ne zabranimo alkohol

3) Kada hrpa budala zapali 10 bengalki i baci ih u teren... mi dobijemo zabranu


E sad... mene ne zanima zašto smo dobili zabranu jer je jedini očiti dogovor zato što smo mogli..nego me zanima po kojoj logici se djele zabrane? Zašto bi ja morao ispaštati radi 10 budala? Kada je očito da je to ne moguće iskorjeniti?
nemamo mi nikave veze sa kukastim križem,
ali zašto ti pokušavaš to opravdati time, što smo kažnjeni neprisustvom publike na utakmici
danny junior is offline  
Old 13.06.2015., 12:47   #6
Quote:
danny junior kaže: Pogledaj post
nemamo mi nikave veze sa kukastim križem,
ali zašto ti pokušavaš to opravdati time, što smo kažnjeni neprisustvom publike na utakmici
Zato što čitam novine već 15 godina i svaki dan se nađe primjer gdje ljudi pijani skrive nesreću pa nitko ne misli zabraniti alkoho...svaki dan nađem vijest gdje muž istuće ženu ili obratno....

Već 20-30 godina traju sukobi s huliganima... i ako netko MENI zabrani da odem na utakmicu zato što je netko bacio bengalku na teren? Gdje je tu logika.

Mislim...što se mene tiće problem možemo rješiti tako da 5 godina nitko nema pravo ići na utakmicu (domaću i stranu) i onda bi se problem rješio pa više nebi bilo budala...ali tko je spreman odreći se ...na 5 godina? Ja jesam... jer je očito da zabrane od dvije utkamice neigranja ništa ne mjenjaju. Već na sljedećoj prijateljskoj će netko pojuriti napraviti kaos.
hypnosis is offline  
Old 13.06.2015., 12:48   #7
Pa meni je danas sigurnije šetati ulicom ako nema auta i motora.... zašto nitko ne zabrani aute i motore?
hypnosis is offline  
Old 13.06.2015., 12:54   #8
Quote:
hypnosis kaže: Pogledaj post
Pa meni je danas sigurnije šetati ulicom ako nema auta i motora.... zašto nitko ne zabrani aute i motore?
uspoređuješ li ustašstvo,
s autima i motorima,
tebi nema pomoći
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Old 13.06.2015., 12:55   #9
Quote:
Mandrel kaže: Pogledaj post
Izrael je jak zato što je homogen i zato što su Židovi jako moćni po svijetu. Svi su kao jedan i vjerojatno im nije problem ubiti i bilo kojeg drugog Židova koji radi protiv Izraela, a kamoli neke druge. Znaš onu, lanac je čvrst onoliko koliko je čvrsta njegova najslabija karika. Jedino tako je moguće opstati u onakvom okruženju.
Oni svoju djecu indoktriniraju od najranijeg djetinjstva. Vojsku služe par godina još od srednje škole. Potpuno drugačija filozofija shvaćanja države, života i svijeta oko sebe u odnosu na nas.


Odličan komentar!!

Ma samo sam to htio iskomentirati... da postoje narodi isto mali kao i neki drugi ali su puno organiziraniji...i nedaju se lako zafrkavati i dopuštati da im svi drugi opaljuju čvegere

A mi smo "joj ko ce sta rec, joj ajmo biti dobri, joj, joj...joj..."_... zato nam i je tako...
hypnosis is offline  
Old 13.06.2015., 12:59   #10
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
uspoređuješ li ustašstvo,
s autima i motorima,
tebi nema pomoći
Pa ako baš hoćeš iskreno...ja samo uspoređujem zabrane...

Ako budala baci bengalku na teren i ja ne smijem sljedeći put doći na utakmicu zbog budale...pa kakve veze ima budala sa mnom?

Ako budala zgazi nekog s motorom, meni nitko ne zabrani vožnju motorom ili autom...

Ja samo želim reći da zabranjivajući utakmice će iživcirati normalne ljude koji žele otići na utkamice...jer što bi normalni ljudi trebali napraviti? Organizirati referendum sa "dajmo da ne bacaju baklje2 ili što?

A uz sve to..cijelo vrijeme po tv-u i internetu slušam :" sramota za Hrvatsku sramota za Hrvate..."
hypnosis is offline  
Old 13.06.2015., 12:59   #11
Quote:
hypnosis kaže: Pogledaj post
Zato što čitam novine već 15 godina i svaki dan se nađe primjer gdje ljudi pijani skrive nesreću pa nitko ne misli zabraniti alkoho...svaki dan nađem vijest gdje muž istuće ženu ili obratno....

Već 20-30 godina traju sukobi s huliganima... i ako netko MENI zabrani da odem na utakmicu zato što je netko bacio bengalku na teren? Gdje je tu logika.

Mislim...što se mene tiće problem možemo rješiti tako da 5 godina nitko nema pravo ići na utakmicu (domaću i stranu) i onda bi se problem rješio pa više nebi bilo budala...ali tko je spreman odreći se ...na 5 godina? Ja jesam... jer je očito da zabrane od dvije utkamice neigranja ništa ne mjenjaju. Već na sljedećoj prijateljskoj će netko pojuriti napraviti kaos.
zbog takvog načina razmišljanja nam se i događaju takve stvari, kojima sramotimo državu
danny junior is offline  
Old 13.06.2015., 13:00   #12
Mene živcira što me se stavlja u isti koš sa huliganima... Isto kao što nisu svi pijanci tako nisu ni svi huligani.... No kad se pojavi 10 huligana, proglasimo sve huliganima..
hypnosis is offline  
Old 13.06.2015., 13:02   #13
Quote:
danny junior kaže: Pogledaj post
zbog takvog načina razmišljanja nam se i događaju takve stvari, kojima sramotimo državu
Sorry buraz ali ja nikad nisam bacao bengalke i banane u teren.

Ne znam o čemu pričaš..
hypnosis is offline  
Old 13.06.2015., 13:07   #14
Quote:
hypnosis kaže: Pogledaj post
...
Ja samo želim reći da zabranjivajući utakmice će iživcirati normalne ljude koji žele otići na utkamice...jer što bi normalni ljudi trebali napraviti? ...
normalni ljudi bi žrtvovali gledanje utakmica
- da se to zlo iskorijeni !

normalni ljudi bi upotrebljavali mozak
i na glasačkom mjestu.

svašta mogu normalni ljudi,
ako su normalni i moralni
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Old 13.06.2015., 13:07   #15
Quote:
danny junior kaže: Pogledaj post
zbog takvog načina razmišljanja nam se i događaju takve stvari, kojima sramotimo državu
Oprosti ali ne osjećam se prozvanim zbog 10 huligana. Ako je Engleska mogla postaviti video nadzor na stadione i jasno izolirati takve, onda to može i Hrvatska na svojim stadionima. Lijepo se vidi tko je tko, uzme fotografija i ime i prezime i takvu osobu se vise ne pušta na stadione. Prije toga mu se naplati kazna koju će vraćati slijedećih 5 godina i broj huligana će opasti.
Mandrel is offline  
Old 13.06.2015., 13:29   #16
Očigledno da svjetska oficijelna, medijska i inelektualna javnost ne pada na blesavljenje i grbavljenje kakvo se ovdje pokušava prodavati. Ako imamo tisuće reakcija iz svijeta i zemlje koje povremeno, unatrag dva desetljeća detektiraju, prokazuju, ukazuju, procjenjuju ozračje u RH kao "mračne devedesete", "ustaštvo", "fašizam", razne "guje", očito je da je ovo društvo bolesno, perverzno politički u svojem ne malom, značajnom dijelu, što priznaju svi osim vrlo utjecajnog tog "bolesnog" dijela društva, tada je logično da se kažnjava cijela država u instiucionalnim segmentima od kojih se sastoji.

Nema tu filozofije, svjetske institucije kažnjavat će Hrvatsku dok se ne stvori ozračje koje će ovakve situacije učiniti nemogućim, nezamislivim ili samo iznimkama. Da se može, dokaz je socijalistička SFRJ. Je li tamo i tada bio moguć zds, ušato u ili svastika?
Ovako degenerirano shvaćanje demokracije svijet ne priznaje.
br-oz is offline  
Old 13.06.2015., 13:32   #17
I na Poljudu uskrsnuo kukasti križ.
Čija je to rabota;vlaških rimokatolika,etničkih Hrvata ili ne-Hrvata,to nećemo nikad doznati...
Ali jedno je sigurno;to je ruku djelo jebenih prokletih kretena!

Kakve kukasti križ ima veze sa Dalmacijom koju je anketirala Italija g.Musollinija kao darovnicu g.Pavelića..

Zar u Dalmaciji koji još stanuju kreteni?
Molim Vas Dalmatinci provedite sanitarni pregled..Opet vonja po kretenima..
Sforza Aspang is offline  
Old 13.06.2015., 13:36   #18
To je bila svastika a ne kukasti kriz. I znak je srece i dobrog zdravlja.

Svastika (od sanskrt. svasti, sreća, zdravlje) je križ sa četiri jednaka kraka, od kojih svaki završava produžetkom pod pravim kutem. Produžetak može biti usmjeren u smjeru kazaljke na satu ili u suprotnom smjeru, ovisno o različitim prikazima ovog simbola.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Svastika

The swastika (also known as the gammadion cross, cross cramponnée, or manji) (as a Chinese character: 卐 or 卍) is a symbol that generally takes the form of an equilateral cross, with its four legs bent at 90 degrees.[1][2] It is today considered to be a very sacred and auspicious symbol in Hinduism, Buddhism and Jainism

https://en.wikipedia.org/wiki/Swastika

primjeri na hramovima i kipovima bude

http://1.bp.blogspot.com/_WsigvaSjN2...ika-buddha.jpg

http://3.bp.blogspot.com/_dLqkrp53BG...tika+Monks.jpg

Dakle, tko god je to napravio je htio pozeliti srecu i dobro zdravlje (po budizmu).


A to sto se indeksu prividaju kukasti krizevi je najvjerojatnije posljedica sto indeks koristi sam kukaste krizeve kada treba opisati hrvatski narod (barem 66%)

http://i.imgur.com/VXXehL2.jpg

Nakon pobjede na obiteljskom referendumu šokirana bivša Soroseva mladunčad našla se van sebe od bijesa. Naime, govor mržnje i govor fašizma otišao je toliko daleko da se na portalu Matije Babića, samoukog novinara koji se svojedobno hvalio da je ‘pedofil na Madagaskaru koji ne oprašta 16-godišnjakinjama’, Index.hr, pojavila hrvatska zastava s nacističkom svastikom u bojama hrvatskog grba, u pozadini hrvatske trobojnice vide se neke nejasne uniformirane spodobe koje dižu desnicu u znak fašističkog pozdrava, naravno, ovom fotografijom, a zbog činjenice da su građani odlučili na referendumu glasovati ‘ZA’, Index je želio implicirati tim istim građanima, i Hrvatskoj općenito, nacizam. Zar smo samo zato što smo glasovali za obitelj nacisti?

http://kamenjar.com/hoce-li-tko-odgo...referenduma-2/


Ako indeks moze objavljivati na svojoj stranici svastiku (i nitko se zbog toga nije bunio) onda ne vidim zasto je problem kada se taljanskoj reprezentaciji pozeli sreca sa drevnim dudistickim simbolom srece i dobrog zdravlja.

Narocito ako se zna da su taljani fasisti (od tamo dolazi fasisticki pokret) i da su u dalmaciji ne samo radili zlocine tokom 2 svjetskog rata i okupirali ju nego i tokom cijele povijesti..sjetimo se samo potpune pljacke i unistenja zadra. Sto su organizirali taljani (venecija)

Križarska opsada Zadra

Grad Zadar je zahvaljujući svom silnom usponu u srednjem vijeku postao velika smetnja ambicijama moćnije Venecije na istočnoj obali Jadrana. Stoga nije čudno da je grad izložen čestim nasrtajima Mlečana, posebice u 12. i 13. stoljeću, te je glavni izvor sukoba Mletačke Republike s hrvatsko-ugarskim vladarima

https://hr.wikipedia.org/wiki/Kri%C5...a_opsada_Zadra
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Old 13.06.2015., 13:53   #19
Quote:
hypnosis kaže: Pogledaj post
Pa ako baš hoćeš iskreno...ja samo uspoređujem zabrane...

Ako budala baci bengalku na teren i ja ne smijem sljedeći put doći na utakmicu zbog budale...pa kakve veze ima budala sa mnom?

Ako budala zgazi nekog s motorom, meni nitko ne zabrani vožnju motorom ili autom...

Ja samo želim reći da zabranjivajući utakmice će iživcirati normalne ljude koji žele otići na utkamice...jer što bi normalni ljudi trebali napraviti? Organizirati referendum sa "dajmo da ne bacaju baklje2 ili što?

A uz sve to..cijelo vrijeme po tv-u i internetu slušam :" sramota za Hrvatsku sramota za Hrvate..."
Tebe je tek sada to zabrinulo?
Nema tu puno mudrosti
Margareta je davno riješila problem huliganstva na stadionima
samo treba prekopirati

no odmahbu se javio netko jer je to kršenje ljudskih prava u demokraciji

I, kakve veze ima naslov teme - mi i kukasti križ?
Ovo je problem nogometnog huliganstva

EDIT:
čitam sada da je to bila svastika - originalna
naime čula jesam da je osvanulo na terenu ali nisam vidjela sliku
Svastika i naci "svastika" su nebo i zemlja
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 13.06.2015., 14:13   #20
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
I na Poljudu uskrsnuo kukasti križ.
Čija je to rabota;vlaških rimokatolika,etničkih Hrvata ili ne-Hrvata,to nećemo nikad doznati...
Ali jedno je sigurno;to je ruku djelo jebenih prokletih kretena!

Kakve kukasti križ ima veze sa Dalmacijom koju je anketirala Italija g.Musollinija kao darovnicu g.Pavelića..

Zar u Dalmaciji koji još stanuju kreteni?
Molim Vas Dalmatinci provedite sanitarni pregled..Opet vonja po kretenima..
zašto se ne bi saznalo? pa naveliko se piše o prilično velikom broju nadzornih kamera na poljudu?

s ostatkom tvog upisa se u potpunosti slažem.

nije tema ali vidim da trolovi standardno koriste priliku za svoje mantre o "vraćanju u mračne devedesete" i kojekakvim "gujama". ama baš nikakve to veze nema s ovim. a što se tiče totalitarnih simbola općenito, ništa se neće riješit dok ne bude vladalo isti odnos prema svakom.
antifan is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:28.