Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2009., 14:15   #121
mislim da blizu Zagreba nigdje nemožeš dobit zemljište ,to zaboravi
mata75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 17:47   #122
Može li mi netko reć kako bi taj prvi zahtjev trebao izgledat i šta treba sve sadržavat, jel to trebam sam napisat prije podnošenja ili oni u tom uredu imaju nekakav obrazac koji se popuni?
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 17:51   #123
Formular zahtjeva možeš podići u regionalnom uredu za prognanike, povratnike i izbjeglice ovisno o lokaciji gdje želiš doseliti.


http://www.povratak.hr/default.aspx?id=32 ovdje ti je opisan postupak predaje zahtjeva, a negdje na stranicama ti je i popis regionalnih ureda gdje možeš podići formular i dobiti sve informacije.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 22:22   #124
Hvala moses

Trenutno sam u ZG a kupio gradilište u Zadarskoj županiji, pa bih se želio što bolje pripremit i prikupit što je moguče više papira prije odlaska dolje, iako znam da kod tkvih stvari koliko god se pripremiš uvijek službenik na šalteru kaže "fali Vam još samo to i to..."

Zvao sam ih telefonski u Zadar i rekli mi da trebam izvod iz zemljišnjih knjiga, potvrdu da je dozvoljena gradnja na zemlji, uostalom dođite vi do nas pa vam budemo sve rekli !!!
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 23:56   #125
Quote:
brzi66 kaže: Pogledaj post
Hvala moses

Trenutno sam u ZG a kupio gradilište u Zadarskoj županiji, pa bih se želio što bolje pripremit i prikupit što je moguče više papira prije odlaska dolje, iako znam da kod tkvih stvari koliko god se pripremiš uvijek službenik na šalteru kaže "fali Vam još samo to i to..."

Zvao sam ih telefonski u Zadar i rekli mi da trebam izvod iz zemljišnjih knjiga, potvrdu da je dozvoljena gradnja na zemlji, uostalom dođite vi do nas pa vam budemo sve rekli !!!
Ja sam iz ZD....

ovdašnji Regionalni ured za povratnike itd ti je u zgradama "lipotice" ako budeš tražio
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 13:05   #126
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
Ja sam iz ZD....

ovdašnji Regionalni ured za povratnike itd ti je u zgradama "lipotice" ako budeš tražio
Super!

Po mojim informacijama to bi trebalo biti na adresi Kneza Branimira 4e, jet tako?

Potkraj mjeseca idem k njima podnijet zahjev pa onda čekanje
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 18:56   #127
Čita sam malo zakon o područjima posebne državne skrbi,a tamo piše da se može predati i zahtjev za dodjelu zemljišta pa koliko je to stvarno u praksi moguće?
rinma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 16:13   #128
moguce je.al ak si mlad nikako to su sve selendre di ti oni daju zemljiste.
dado1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 00:57   #129
Quote:
brzi66 kaže: Pogledaj post
Hvala moses

Trenutno sam u ZG a kupio gradilište u Zadarskoj županiji, pa bih se želio što bolje pripremit i prikupit što je moguče više papira prije odlaska dolje, iako znam da kod tkvih stvari koliko god se pripremiš uvijek službenik na šalteru kaže "fali Vam još samo to i to..."

Zvao sam ih telefonski u Zadar i rekli mi da trebam izvod iz zemljišnjih knjiga, potvrdu da je dozvoljena gradnja na zemlji, uostalom dođite vi do nas pa vam budemo sve rekli !!!
Ja sam nedavno sve papire predao(barem mislim) i pokušati ću ih navesti
-vlasnićki list građ. zemljišta
-potvrda iz urbanistićkog plana da je dozvoljena gradnja
-potvrda iz katastra da neposjedujete nikakvu nekretninu,za sve ćlanove obitelji,znaći i djeca
-potvrda iz porezne da niste imali nikakav promet nekretninama od 1991. također za sve članove
-uvjerenje o prebivalištu
-preslike osobne
-formular za zahtjev koji treba ispuniti i u kojem se potpisuju izjave :da neposjeduješ nikakvu nekretninu i da nisi posjedovao,da ćeš ti financirati lokacijsku,komunalije,geodete i ostale potrebne stvari da bi mogla kreniti gradnja.
Evo mislim da je uglavnom to sve.Ako nekoga još nešto zanima neka pita,upravo sam sve rjršavo pa mi je još svježe.
patakVK is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 12:42   #130
patakVK - hvala!

Evo uspio i ja kompletirat dokumente u i danas sve predao u vladin ured

sad samo čekanje!
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 11:12   #131
brzi i patak .... ne bi vam bio u kozi ...ta iscekivanja su me izbezumila ...... a tek koliko vas posla ceka kad se sjetim
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 12:34   #132
Ja sam neki dan zvala naš nadležni ured da pitam da li se što miče s mrtve točke. Država se još nije upisala u ta zemljišta iako je to trebalo dosad biti gotovo.....program zovu poticaj za mlade obitelji, a dok to dođe na red, lagano smo već sredovječna ekipa
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 12:54   #133
poticu mlade obitelji da ne budu vise mlade....
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 16:56   #134
Quote:
spoki007 kaže: Pogledaj post
brzi i patak .... ne bi vam bio u kozi ...ta iscekivanja su me izbezumila ...... a tek koliko vas posla ceka kad se sjetim
Spoki hvala na lijepim željama

moses - ja sam sam kupio građevinsko zemljište i tražim pomoč u građevinskom materijalu, tak da se nadam da bi za cca 3 godine mogao krenut s temeljima (ili možda ne ). Jesi li ti tražio i zemlju kad čekaš da se država upiše ili sam ja nešta krivo shvatio?

Da samo da napomenem da sam sve uspio odradit u Zagrebačkom vladinom uredu iako mi je zemlja u ZD Županiji
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 18:22   #135
jel ko zna jel postoji mogućnost darovanja državnog poljoprivrednog zemljišta?
rinma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 20:59   #136
Brzi-da, suprug i ja tražili smo zemlju i građevinski materijal.

Rinma - mislim da ne, bar ne u ovom projektu.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 10:11   #137
Hvala Moses,koliko je kompliciran taj zahtjev,papirologija? Ja bi bia presretan nek daju zemljište u blizini zd a sam pomalo graditi...
rinma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 12:59   #138
Da ne pišem opet, negdje gore sam stavila link gdje je opisan postupak.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 17:21   #139
pitanje -----------,da li neko zna koliko se čeka ta suglasnost ili odobrenje od ministarstva ,,ili ima li neko nekakav broj telefona gdje se to može pitat ili adresu u Zagrebu---------- bilo šta već čekam godinu dana i ništa se ne događa ,pa vas molim ako ima neko nekakvu informaciju da napiše
mata75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 17:33   #140
Ahhh, prema iskustvima s ove teme, uglavnom par godina. Treba se naoružati strpljenjem.
Sve informacije možeš dobiti u regionalnom uredu gdje si predao dokumente.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:39.