Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2017., 15:23   #341
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Ma ima takvih managera po svakakvin firmama, samo su ITjevci na nekom glasu da ih se da guziti.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Ma ti manageri su isto neke geekčine samo na poziciji. ´Ebeš čoeka kojeg moš´ šamarom nokautirat. :balkanac:
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 15:58   #342
uopce nisu menadzeri problem, probelm su peerovi, ako se uklopis u ekipu sve pet a ako ne onda krene gang bang. lako na kraj izac s jednom osobom, ajd sa par stotina. to ti je ona prica o novom majmunu i banani na vrhu nekakve spage ili kako je to vec islo, i nasa poznata uzrecica, tak ti se to kod nas dela ! pa ti delaj po svom ako smijes.....
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 05:47   #343
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
IT-evci jedini druge uvjeravaju da je to dio ljubavi prema IT-u. Karačina od strane menadžera.
Nemoj misliti ako tebe sef guzi, da je tako svakome...


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 07:52   #344
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
uopce nisu menadzeri problem, probelm su peerovi, ako se uklopis u ekipu sve pet a ako ne onda krene gang bang. lako na kraj izac s jednom osobom, ajd sa par stotina. to ti je ona prica o novom majmunu i banani na vrhu nekakve spage ili kako je to vec islo, i nasa poznata uzrecica, tak ti se to kod nas dela ! pa ti delaj po svom ako smijes.....
Ako je okolina takva da često ulazim u konfliktne situacije, onda je najbolje promijeniti okolinu. Bolje nego da se dovedem u situaciju da moram nekoga bacit kroz prozor pa kasnije ispaštat radi budale. Svatko treba pronaći sebi slično društvo. Ako si ekstrovert, pozitivna osoba, sportski orijentirana, okruži se takvima.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 09:04   #345
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Nemoj misliti ako tebe sef guzi, da je tako svakome...


Sent from my iPad using Tapatalk HD
ja nisam ni doživio niti čuo za IT odjel ili firmu gdje te voditelj odjela ili vlasnik firme ne kara
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 09:05   #346
Quote:
automation kaže: Pogledaj post
Ako je okolina takva da često ulazim u konfliktne situacije, onda je najbolje promijeniti okolinu. Bolje nego da se dovedem u situaciju da moram nekoga bacit kroz prozor pa kasnije ispaštat radi budale. Svatko treba pronaći sebi slično društvo. Ako si ekstrovert, pozitivna osoba, sportski orijentirana, okruži se takvima.
kakve veze ima sad sport kao takav sa ičime
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 09:10   #347
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
ja nisam ni doživio niti čuo za IT odjel ili firmu gdje te voditelj odjela ili vlasnik firme ne kara
Ja bio u par

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 09:33   #348
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
ja nisam ni doživio niti čuo za IT odjel ili firmu gdje te voditelj odjela ili vlasnik firme ne kara
Pa kaj onda čekaš s osnivanjem vlastite di buš ti taj koji kara?
Johnny Quid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 09:45   #349
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
kakve veze ima sad sport kao takav sa ičime
Itekakve. Oblikuje tijelo i karakter, zbližava ljude koji ga vole i prakticiraju. Isto kao i neke druge ljude neki drugi hobiji.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 10:59   #350
Quote:
Johnny Quid kaže: Pogledaj post
Pa kaj onda čekaš s osnivanjem vlastite di buš ti taj koji kara?
retardiran ti je komentar
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 11:00   #351
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Ja bio u par

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
gr8

a možda radim samo krive poslove, ili u krivim odjelima...
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 11:01   #352
Meni je u gro firmi u hrv bilo okej. Treba odje**ati lose managere. Ima ih koji su bottom feederi i samo traze zaposlenike koji se daju gaziti

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 11:10   #353
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
retardiran ti je komentar
Retardirana su tvoja kmečanja iz teme u temu. Otvori na facebooku fan page Dnevna doza sysadmina pa valoriziraj svoje tužne priče. Ovdje za apsolutno svaki tvoj generalizirajući komentar si dobio odgovor koji te osporio, ali to te nije pokolebalo da trolaš i dalje. Kak ti ne dosadi više?
Johnny Quid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 12:15   #354
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Meni je u gro firmi u hrv bilo okej. Treba odje**ati lose managere. Ima ih koji su bottom feederi i samo traze zaposlenike koji se daju gaziti

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Treba odjebati karakterne pizde,neovisno jesu li menađeri ili ne. Ima i među peerovima bottom feedera koji gaze kolege,bacaju klipove,kajlaju i generalno stvaraju nezdravu atmosferu u nadi da će njihova prosječnost bolje izgledati ako netko drugi zajebe. Jednom takvom sam nedavno sa takvim guštom uručio otkaz da me malo bilo sram koliko sam uživao u tom trenutku .
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 13:47   #355
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Treba odjebati karakterne pizde,neovisno jesu li menađeri ili ne. Ima i među peerovima bottom feedera koji gaze kolege,bacaju klipove,kajlaju i generalno stvaraju nezdravu atmosferu u nadi da će njihova prosječnost bolje izgledati ako netko drugi zajebe. Jednom takvom sam nedavno sa takvim guštom uručio otkaz da me malo bilo sram koliko sam uživao u tom trenutku .
ja ne bi imao sram

ima vrsta ljudi prema kojima zaista ne osjecam krivnju..
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 13:52   #356
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Meni je u gro firmi u hrv bilo okej. Treba odje**ati lose managere. Ima ih koji su bottom feederi i samo traze zaposlenike koji se daju gaziti

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Ja sam već promjenio n malih i velikih firmi. Kolko to treba mijenjati da se nađe suvisla firma?
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 14:29   #357
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Treba odjebati karakterne pizde,neovisno jesu li menađeri ili ne. Ima i među peerovima bottom feedera koji gaze kolege,bacaju klipove,kajlaju i generalno stvaraju nezdravu atmosferu u nadi da će njihova prosječnost bolje izgledati ako netko drugi zajebe. Jednom takvom sam nedavno sa takvim guštom uručio otkaz da me malo bilo sram koliko sam uživao u tom trenutku .
definitivno. ako sam ikad imao problema s menadzerima to je zato sto nisu "radili svoj posao" a tu spada i da se ocisti zito od kukolja, nekad samo ponekim samarom ali nekad i otkazom. mlitavci samo izazivaju da se radi sta se hoce i da neko drugi kolo vodi a to je katastrofa.
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 14:56   #358
Definitivno. Nepopularne odluke dolaze sa opisom posla. Do sada sam srećom otpusti morao samo dvoje ljudi i za jednoga mi je stvarno žao. Dobar radnik,ali je znao doći kao zombie na posao,direkt iz kluba,još se nije ni otrijeznio kako spada. Popričaš,urazumi se i nakon nekog vremena opet tak nešto napravi. I onda taj dan je na poslu za ništa,pa drugi moraju i njegov posao raditi. Inače je stvarno marljiv,pametan,pedantan. Pripisujem to tome što je mlad još,dečko napunio 24 nedavno. Drugi je šarmantni šupak,ali je na žalost isto tako sposoban i zna znanje,samo je ljen bio i volio je šarmom na kolegice prebacivati svoj posao,što nebi čak niti bio toliki problem,ali onda ni one ne stignu svoje napraviti pa sve kasni,samo na van izgleda da kasni radi kolegica,a ne radi njega.

Uvijek sam za to da se proba urazumiti kukolj,ako se da. Čisto jer uvoditi nove ljude usred većih projekata zna realno izazvati više problema,nego pustiti takve da ga odrade do kraja.

@Brogan Bez uvrede,ali ako stvarno toliko mjenjaš firme i niti jedna ti nije sjela,jesi li razmišljao da nije možda problem u tebi? Može se dogoditi svakome to,da se jednostavno ne vidiš u nekoj okolini. Meni se isto dogodilo. Došao,bio sam 6 mjeseci i otišao. Nije bio problem u kolegama,niti u šefovima. Problem je bio što meni nije tamo pasalo i nisam se vidio u njihovoj poslovnoj kulturi,nisam imao niti volje niti želje uklopiti se u istu. Zahvalio se i otišao. Da mene pitaš,ja ću reć da mi je u firmi bilo loše. Da pitaš dobar dio bivših kolega,oni bi nahvalili firmu. Stvar perspektive.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 15:04   #359
Quote:
Johnny Quid kaže: Pogledaj post
Retardirana su tvoja kmečanja iz teme u temu. Otvori na facebooku fan page Dnevna doza sysadmina pa valoriziraj svoje tužne priče. Ovdje za apsolutno svaki tvoj generalizirajući komentar si dobio odgovor koji te osporio, ali to te nije pokolebalo da trolaš i dalje. Kak ti ne dosadi više?
uostalom, 5000 IT-ovaca godišnje "kaže" svoje mišljenje o tome u momentu kad odu iz zemlje.
Pa dio njih odlazi samo zbog para (pa su pomireni s time da je inženjerski posao uvijek govno te žele samo uzet veći novac vani), ili misle da su vani i pare i odnos finiji po firmama (u što ja osobno sumnjam, s obzirom na neke podatke i neka iskustva,..i kaj se tiče para i kaj se tiče odnosa )
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 15:06   #360
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
@Brogan Bez uvrede,ali ako stvarno toliko mjenjaš firme i niti jedna ti nije sjela,jesi li razmišljao da nije možda problem u tebi? Može se dogoditi svakome to,da se jednostavno ne vidiš u nekoj okolini. Meni se isto dogodilo. Došao,bio sam 6 mjeseci i otišao. Nije bio problem u kolegama,niti u šefovima. Problem je bio što meni nije tamo pasalo i nisam se vidio u njihovoj poslovnoj kulturi,nisam imao niti volje niti želje uklopiti se u istu. Zahvalio se i otišao. Da mene pitaš,ja ću reć da mi je u firmi bilo loše. Da pitaš dobar dio bivših kolega,oni bi nahvalili firmu. Stvar perspektive.
naravno da je stvar perspektive. I zato je problem u meni. Kao i u tim firmama... i tim poslovima. Postoje činjenice koje ne može promijeniti.
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:33.