Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2017., 17:00   #2841
Quote:
remus0 kaže: Pogledaj post
Eto to je moje iskustvo, nisam savršen, ali u Boga se uzdam i ide mi na bolje, valjda možeš išČitati da govorim istinu, šta da ja kažem nego najbolje ono što sam doživio, iskusio, čuo..

Ja ne da ne bih opet ovako prošao, nego bi sad bio još radikalniji, jer Bog je Zakon! Hvala Isusu dobrom na svemu!
Eto pa ti dokaži meni da nije tako kako sam rekao, to ne možeš, jer ja znam što sam prošao. Zato praksa je najjača stvar na svijetu, niko ti to ne može uzeti!
Hvala ti na ovom iskrenom postu.

Ništa ja tebi ne bih išao kontra-dokazivat. Vjerujem ti da je sve to istina što si napisao. S tom razlikom što bih rekao da si kroz simbol Isusa/Boga (dobra, "nečeg višeg", izvan sputavajućeg ega...) dopro do skrivenih potencijala koje posjeduje svaki čovjek, pa si ubrzao svoje iscjeljenje i presložio si život.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is online now  
Old 02.10.2017., 17:26   #2842
Dok se normalni ljudi zgražaju nad gornjim linkovima, dotle Katolička Crkva prosvjeduje protiv Instanbulske konvencije.
https://www.crol.hr/index.php/politi...ov-na-vjestice
konjokradica is offline  
Old 02.10.2017., 18:15   #2843
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Hvala ti na ovom iskrenom postu.

Ništa ja tebi ne bih išao kontra-dokazivat. Vjerujem ti da je sve to istina što si napisao. S tom razlikom što bih rekao da si kroz simbol Isusa/Boga (dobra, "nečeg višeg", izvan sputavajućeg ega...) dopro do skrivenih potencijala koje posjeduje svaki čovjek, pa si ubrzao svoje iscjeljenje i presložio si život.
Shvaćam, ali kroz iskustva ljudi koja sam upoznao vidiš da postoji Stvoritelj i da sve ide svom kraju / početku. A ime Isus ima snagu između ostalog:
1. da donese / stvori život
2. mijenja stvari u korjenu
3. da potjera demona iz osobe
4. da uskrsne mrtvaca
5. da fizički manifestira određen stvari na dobro (bolesti, loše financije, bezizlaznost...)
Prisustvovao, svjedočio i činio neke od ovih nabrojanih, ali samo zbog Isusa koji je to ostavio da se ko kuga širi Njegova Radosna vijest.

(hint: Uvijek treba biti oprezan i ispitivati sve što se prezentira "kao Božje", jer ljudi masovno padaju na čuda, i lako moguće da vješti maheri zavedu "laike" koji se mogu zakačiti na osobu i promaše cilj. Sve ovo je proces gdje je jedini ispravan način imati direktan odnos s samim Bogom po Duhu Svetom, i nikom drugom dati da tebi osobno "sređuje" tvoju stvar s Bogom).

Svako će oči u oči doći pred Stvoritelja svega, i tu treba imati kredit (Isusa).
Isus je prolazna karta, pasoš, mukte prolaz, i zato je većini neshvatljivo da vječnost s Bogom dolazi mukte, samo je jedno potrebno, a to prihvatiti to.
Pozz
remus0 is offline  
Old 02.10.2017., 22:32   #2844
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Povremene posjete katoličkih svećenika prostitutkama podržavam. Oboje rade svoj posao.
po meni, to nije zdravo.
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Dakle boje se linča mase... jako napredno...
nisam spominjao nikakav linč.
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Imaš odvratne, homofobne stavove. Da se istospolnost okida nekakvim bolesnim mehanizmima, i izjednačavaš "pedofiliju i homoseksualizam i zoofiliju", što je zabranjeno forumskim pravilima. Nadam se da te na to ne potiče tvoja vjera.
ja to nisam izjednačio. klik
Kudum is offline  
Old 03.10.2017., 11:22   #2845
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post


Krajnost se nikada ne "popravlja" krajnošću... povijesno dokazano.
One daju svrhu i smisao jedna drugoj.
Ovisnik o drogi u komuni postaje ovisnik o božanstvu...nekad prostitutka sada je maltene svetica, nekad komunista sada je prvi u redovima crkve...krajnosti se popravljaju krajnostima.

Čuvaj se ljudi jedne knjige - čuvaj se ljudi krajnosti.

Životom i ljudskim sudbinama dokazano!

Amen.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 03.10.2017., 11:29   #2846
Quote:
remus0 kaže: Pogledaj post
Isus je prolazna karta, pasoš, mukte prolaz, i zato je većini neshvatljivo da vječnost s Bogom dolazi mukte, samo je jedno potrebno, a to prihvatiti to.
Pozz
Tvoja psiha, njena neistražena zbiljnost bivstvovanja, tvoja gorka i prehodana iskustava, tvoje želje, žudnje, nadanja i strahovi su oni koji prihvaćaju ili ne prihvaćaju nekog Isusa ili bilo koga drugoga koji ti je navodna putovnica za zagrobni život i apaurin za ovu dolinu suza.
TI stvaraš svog apaurinskog Isusa.

SVE polazi od nas samih, za nas same i za naš životni benefit.

Čovječe, pazi da ne hodaš malen ispod zvijezda..
i ne zanemariš samog sebe.

Amen!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 03.10.2017., 12:36   #2847
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ovisnik o drogi u komuni postaje ovisnik o božanstvu...nekad prostitutka sada je maltene svetica, nekad komunista sada je prvi u redovima crkve...krajnosti se popravljaju krajnostima.

Čuvaj se ljudi jedne knjige - čuvaj se ljudi krajnosti.

Životom i ljudskim sudbinama dokazano!

Amen.
Dobro, ti govoriš o individualnoj razini... mogu se složiti.

Osobno, ne preporučujem čitanje samo jedne knjige, čak niti Knjige... kako je jednom lijepo rekao naš poznati filmski glumac, redatelj, producent, narodni zastupnik, promicatelj ideje olimpizma i glavni ravnatelj dalekovidnice... niti u Sunce se ne može cijelo vrijeme gledati.
cestar is offline  
Old 05.10.2017., 11:35   #2848
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Dok se normalni ljudi zgražaju nad gornjim linkovima, dotle Katolička Crkva prosvjeduje protiv Instanbulske konvencije.
https://www.crol.hr/index.php/politi...ov-na-vjestice
Poruka teksta: "Žena je stvar, vlasništvo, a ne osoba." Protivnici uljuđene, građanske Instanbulske konvencije.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...nu/998802.aspx
Meni je super kako svećenici iz kamenjarskih vukojebina kao Stojić i Mandurić pokušavaju nametnuti svoj plemensko-fašistički mentalitet građanskom društvu. Hercegovački bog Ante Pavelić, dvostruki dildo koji je neumorno virio iz šupaka Mussolinija i Hitlera. Jebem im mater klerofašističku.
A taj HDZ-ovac je seljačina otprije poznata po premlaćivanju drugih ljudi. Takve bi opametile jedino jebačke batine, a ne zatvor. Jebote "gubavac društva". Lik je visokopozicionirani politički moćnik. "Obitelj" zlostavljane žene ("djeca" uključno) seru po njoj što ga je prijavila. Gonite se u pičku materinu s vašim satanskim "tradicionalnim obiteljima" i "rvatskom kulturom" mržnje i nasilja.
Mandurić se proslavio izjavom kako je policija preobzirno micala prosvjednice koje su sjele na putu Hoda za zabranu pobačaja, a Stojić da su najjadniji "muškarci" koji podržavaju ubojstvo nerođene djece. Koliko ste djece i mladih othranili i odgojili od rođenja do punoljetnosti i dalje, pizda vam materina licemjerna, klerofašistička i ustaškonacistička? Jebeni mračnjaci i opskurantisti.
Što licemjer ne brani onog svećenika koji je silovao 15-godišnjaka? Pa da, njega ne treba braniti, taj nije ni kažnjen zatvorom, već nagrađen društvenokorisnim radom. Tko je vidio da svećenik ide u zatvor? Pa ipak on ima posvećene ruke koje vino i kruh pretvaraju u Tijelo i Krv Kristovu, kako bi rekao glupi Franjo Asiški.

Zadnje uređivanje konjokradica : 05.10.2017. at 11:55.
konjokradica is offline  
Old 05.10.2017., 15:15   #2849
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Poruka teksta: "Žena je stvar, vlasništvo, a ne osoba." Protivnici uljuđene, građanske Instanbulske konvencije.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...nu/998802.aspx
Meni je super kako svećenici iz kamenjarskih vukojebina kao Stojić i Mandurić pokušavaju nametnuti svoj plemensko-fašistički mentalitet građanskom društvu.
Zanimljivo da se nije zaletio podržati žrtvu, drugotnu i nebitnu.
Taj Ike se jednom zgurao s braniteljima i sad se shvaća njihovim zaštitnikom, glasnogovornikom, čime već, ma kakva gamad bili. Fuj.

Zatekla sam se prije tri mjeseca na njegovoj propovijedi i highlight iste je bio da žene danas vrijeme trate samo na sapunice i ogovaranje. Žene su mu bile 2/3 publike.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 05.10.2017., 15:21   #2850
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Zanimljivo da se nije zaletio podržati žrtvu, drugotnu i nebitnu.
Taj Ike se jednom zgurao s braniteljima i sad se shvaća njihovim zaštitnikom, glasnogovornikom, čime već, ma kakva gamad bili. Fuj.

Zatekla sam se prije tri mjeseca na njegovoj propovijedi i highlight iste je bio da žene danas vrijeme trate samo na sapunice i ogovaranje. Žene su mu bile 2/3 publike.
Tipičan hercegovački ženomrzac. Nažalost, ima takvih i u Slavoniji, Dalmaciji... Svima je zajednički predznak "katolički".
http://www.index.hr/Vijesti/clanak/a...ke/998912.aspx

Zadnje uređivanje konjokradica : 05.10.2017. at 15:40.
konjokradica is offline  
Old 06.10.2017., 01:42   #2851
Kako ono laprdaju: "Katolička Crkva je sveta i grešna".
http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...-su-me-dotukli
konjokradica is offline  
Old 07.10.2017., 17:28   #2852
govor mržnje

Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
smatram da ovih prvih, ili nema uopće, ili postoje u jako malom broju. seksualna energija se uvijek negdje mora kanalisati. čovjek je to. ako ubiješ u njemu normalni seksualni život, on mora imati neki tik. ako ne skrene u pedofiliju, ili homoseksualizam, onda če otić u animalizam, fetišizam - ima stotine tih imena. negdje mora da ode.
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Imaš odvratne, homofobne stavove. Da se istospolnost okida nekakvim bolesnim mehanizmima, i izjednačavaš "pedofiliju i homoseksualizam i zoofiliju", što je zabranjeno forumskim pravilima. Nadam se da te na to ne potiče tvoja vjera.
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
(cut) ja to nisam izjednačio. klik
Dakle potvrđuješ svoj homofobni govor mržnje koji potiče iz islama, jer si na moju tvrdnju naveo nekakav link na "Seksualni_poremećaji". Da si malo to pročitao, vidio bi da niti na klero-desničarskoj nazadnoj sramotnoj HR wiki nema istospolnosti među tim "poremećajima". A ti si sve strpao u isti islamistički koš:

Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
ako ne skrene u pedofiliju, ili homoseksualizam, onda če otić u animalizam, fetišizam - ima stotine tih imena. negdje mora da ode

Što ono rade istospolnima kad ih "otkriju" u islamskim zemljama?
Kako ćeš se prijetvorno izvući iz toga?
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is online now  
Old 07.10.2017., 20:10   #2853
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Kako ono laprdaju: "Katolička Crkva je sveta i grešna".
http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...-su-me-dotukli
I nije lako bit'
i svetica i kurva
sve po potrebi
kako se zalomi
u taj čas.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 08.10.2017., 21:59   #2854
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
I nije lako bit'
i svetica i kurva
sve po potrebi
kako se zalomi
u taj čas.
Meni nije jasno zašto Katolička Crkva u Hrvatskoj ne digne spomenik Anti Paveliću ili da bar katedralu u Zagrebu nazove po njemu? Zaslužio je.
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...vnika/6625017/
konjokradica is offline  
Old 08.10.2017., 22:59   #2855
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Kako ono laprdaju: "Katolička Crkva je sveta i grešna".
http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...-su-me-dotukli
da. Katolička crkva se izvinila za ulogu u genocidu u Ruandi, citat:
U saopćenju Crkve priznaje se da su njeni članovi planirali, pomagali i izvršavali genocid u kojem su tvrdolinijaški Hutui ubili više od 800.000 etničkih Tutsija i umjerenih Hutua. "Izvinjavamo se za sva loša djela koja je Crkva počinila. Izvinjavamo se u ime svih kršćana za sva počinjena loša djela. Žalimo što su članovi Crkve prekršili zakletvu o poštivanju Božijih zapovijedi", navedeno je u saopćenju Konferencije katoličkih biskupa, koje je pročitano u župama širom zemlje. Mnoge žrtve umrle su od ruku svećenika, pripadnika klera i časnih sestara, tvrdi se u svjedočenju preživjelih, a Vlada Ruande je navela da su brojni umrli u crkvama u kojim su potražili utočište.
Kudum is offline  
Old 08.10.2017., 23:05   #2856
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Što ono rade istospolnima kad ih "otkriju" u islamskim zemljama? Kako ćeš se prijetvorno izvući iz toga?
ti zamjenjuješ temu. ovdje govorimo o krizi u kc a ne u "muslimanskim" zemljama, od kojih inače niti jedna nije muslimanska. moje pisanje bilo je o tome da je celibat/monaštvo jedan od uzroka za krizu u kojoj se crkva nalazi, i zbog čeka je na stotine visokopozicioniranih svećenika optuženo na pedofiliju, usput možemo reći i "za homoseksualizam", jer se radi o tisučćama i tisućama uglavnom muške djece.
Kudum is offline  
Old 08.10.2017., 23:50   #2857
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
da. Katolička crkva se izvinila za ulogu u genocidu u Ruandi, citat:
U saopćenju Crkve priznaje se da su njeni članovi planirali, pomagali i izvršavali genocid u kojem su tvrdolinijaški Hutui ubili više od 800.000 etničkih Tutsija i umjerenih Hutua. "Izvinjavamo se za sva loša djela koja je Crkva počinila. Izvinjavamo se u ime svih kršćana za sva počinjena loša djela. Žalimo što su članovi Crkve prekršili zakletvu o poštivanju Božijih zapovijedi", navedeno je u saopćenju Konferencije katoličkih biskupa, koje je pročitano u župama širom zemlje. Mnoge žrtve umrle su od ruku svećenika, pripadnika klera i časnih sestara, tvrdi se u svjedočenju preživjelih, a Vlada Ruande je navela da su brojni umrli u crkvama u kojim su potražili utočište.
Zašto je RKC izvršila taj genocid?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 09.10.2017., 00:20   #2858
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Zašto je RKC izvršila taj genocid?
pa, to je pitanje za samu rkc. treba oni da kažu zašto su to uradili. na gornjem linku vidimo da se oni samo "izvinjavaju za zliočin genocida", međutim ne daju odgovor na pitanje - zašto su to učinili?

moja saznanja idu u smjeru da su veoma aktivni na pokrštavanju afričkog kontinenta, jer u Evropi neumitno gube tlo pod nogama. I ne samo RKC, nego i sve crkve, posebno pravoslavne crkve (ruska, srpska, bugarska, grčka...), kao i sve protestantske crkve (osim možda advenitista) rade na pokrštavanju afričkog stanovništva. čak su između sebe podijelili teren i svako djeluje u "svom dvorištu".

evo jedne fotografije o djelovanju srpske pravoslavne crkve u Africi.



Ponavljam da pravoslavci po Africi djeluje u dogovoru sa RKC i skoro svim protestanskim crkvama (po mojim saznanjima sem adventista, ali ne isključujem ih potpuno), te da su podijelili teren djelovanja i niko nikome se ne miješa u "posao". i što je takođe interesantno, mediji o tome uglavnom ćute, osim specijaliziranih "vjerskih" medija i portala, koji vole da se hvale njihovim "uspjesima" u africi, poput:
Škola "Sveti Sava" u Johanesburgu, Afrika
Ja pretpostavljam da je pleme etničkih Tutsija (žrtve genocida) pokazalo svojevrsni otpor pokrštavanju, za razliku od naroda Hutu, kod kojih je RKC naišla na "više prihvaćanja". te da je upravo to temeljni razlog za izvršenje zločina genocida. ne znam šta bi drugo bilo razlog?
Kudum is offline  
Old 09.10.2017., 19:00   #2859
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Ponavljam da pravoslavci po Africi djeluje u dogovoru sa RKC i skoro svim protestanskim crkvama (po mojim saznanjima sem adventista, ali ne isključujem ih potpuno), te da su podijelili teren djelovanja i niko nikome se ne miješa u "posao". i što je takođe interesantno, mediji o tome uglavnom ćute, osim specijaliziranih "vjerskih" medija i portala, koji vole da se hvale njihovim "uspjesima" u africi, poput:
Škola "Sveti Sava" u Johanesburgu, Afrika
Ja pretpostavljam da je pleme etničkih Tutsija (žrtve genocida) pokazalo svojevrsni otpor pokrštavanju, za razliku od naroda Hutu, kod kojih je RKC naišla na "više prihvaćanja". te da je upravo to temeljni razlog za izvršenje zločina genocida. ne znam šta bi drugo bilo razlog?
Hvala ti i na ostalim dielovima tvoga posta koe nisam citirao. Nisam znao da je tamo tolika borba za pastvu.

Što se tiče citiranog dijela, mislio sam i ja ovo što si ti napisao. Ali opet... tamo je sve sama sirotinja. Kako oni mogu doprinijeti ekonomskom održavanju Vatikana. Gladni su i loše obrazovani. Kako možeš od takvih dobivati iole obimnije milodare koji će te dostojno uzdržavat.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 09.10.2017., 19:32   #2860
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
tamo je sve sama sirotinja. Kako oni mogu doprinijeti ekonomskom održavanju Vatikana. Gladni su i loše obrazovani. Kako možeš od takvih dobivati iole obimnije milodare koji će te dostojno uzdržavat.
njima ne trebaju novci, imaju ga na pretek. provjeri koliko poslovnih prostora i ostalih nekretnina koje se iznajmljuju ima KC samo u Zagrebu, pa u cijeloj Hr, a tek u Evropi... pucaju od novca. treba im ono što u Evropi nemaju, a to su ljudska bića.
Kudum is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:56.