Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2017., 09:52   #1141
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Onaj tko smatra da je njegova rasa superiornija u svakom pogledu nad ostalim rasama, ali to je skroz nebitno jer mecene nisu rasisti nego elitisti.
Jedino sto se racuna je koliko imas milijuna dolara. Alt- right su korisne budale u stvaranju svijeta ( vec je u biti prilicno takav ) u kojem bogati imaju sva prava i povlastice, a sirotinja je tu da im sluzi. Pri tome je nebitno koje su boje koze ti bogatasi, seksualne orijentacije, politickog uvjerenja.... novac je jedino bitno. Mozes biti ruzicasti jednorog ukoliko si multimilijader tebe se cijeni. Jednako tako mozes biti bijeli heteroseksualac... u koliko si siromasan ti si dobar jedino kao topovsko meso.
Milo , a i ostali to suptilno govore vec neko vrijeme: "don't be poor!"
Izgubili smo svi....
Osim ako nisi multimilijader, onda si svakako dobitnik
Osim ove prve rečenice, ovo dalje je struja svijesti koja nema puno veze s pitanjem, što je to 'rasizam'.

BTW, hipermoderna definicija rasizma je nešto šira od ovog gore što si napisao. Jer, ljudi koji doista misle da je 'njihova rasa' doslovno 'u *svakom* pogledu superiornija', brijem da ima jako malo, među svim 'rasama'. Zato što je takva tvrdnja previše očito posvađana sa stvarnošću, jel.

Moderna definicija rasizma uključuje u sebe bilo kakvo prepoznavanje 'rasa' kao koncepta koji ima neki inherentni smisao. 'Rase' ne postoje zbilja (tako glasi ortodoksija); svi ljudi u tim raznim 'rasama' pripadaju istoj vrsti (h. sapiens) i mogu se međusobno razmnožavati; rase su samo uglavnom geografski grupirane vidljive fenotipske varijacije unutar gene pool-a pojedinih 'rasa' u odnosu na kompletnu vrstu. S tim da postoji tendencija kod progresivaca da su toliko osjetljivi na pitanje 'rasa' - da rasizmom ne nazivaju više čak ni ovo gore 'esencijalističko' poimanje rasa (bez da se uopće aludira na pitanje 'superiornosti'!), nego da puki govor o statističkim varijacijama unutar fenotipa onog što se čisto kolokvijalno (bez presupozicije nekog 'inherentnog značaja') zove 'rasom' - nazivaju rasizmom. (Dapače, nekad rasizmom zovu i različito vrednovanje/razmatranje *kultura* koje nemaju nužno baš nikakve veze s 'rasama'.)

Meni se nekako čini da ti nisi ni svjestan koliko je duboka ta zečja jama. Nemoj se iznenadit kad netko od najprogresivnijih čak i *tebe* nazove 'rasistom', jer npr. nisi na zadnjoj liniji progresa u odnosu spram te teme.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 18:56   #1142
Quote:
Apemant kaže:
Meni se nekako čini da ti nisi ni svjestan koliko je duboka ta zečja jama. Nemoj se iznenadit kad netko od najprogresivnijih čak i *tebe* nazove 'rasistom', jer npr. nisi na zadnjoj liniji progresa u odnosu spram te teme.
Kaj bi se iznenadio. Obzirom da sam u ocima najprogresivnijih i onako autohomofob i ustasa, rasist je samo prirodni slijed.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 21:13   #1143
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Kaj bi se iznenadio. Obzirom da sam u ocima najprogresivnijih i onako autohomofob i ustasa, rasist je samo prirodni slijed.
WTF

Može li se to negdje vidjet na forumu?
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 21:34   #1144
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
WTF

Može li se to negdje vidjet na forumu?
Nema na forumu takvih ekstremnih progresivaca.
Barem se ja nisam sa njima susreo.
Btw, rijec je o jednom prilicno poznatom aktivisti. Patim od institucionalizirane homofobije ( tad sam prvi puta cuo za to ), pa sam samim tim i autohomofob, te genetski ustasa.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.

Zadnje uređivanje bubi mir : 12.10.2017. at 21:59.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 01:15   #1145
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Nema na forumu takvih ekstremnih progresivaca.
Barem se ja nisam sa njima susreo.
Btw, rijec je o jednom prilicno poznatom aktivisti. Patim od institucionalizirane homofobije ( tad sam prvi puta cuo za to ), pa sam samim tim i autohomofob, te genetski ustasa.
A na temelju čega je zaključio da patiš od institucionalizirane homofobije, lol?
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 02:51   #1146
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
A na temelju čega je zaključio da patiš od institucionalizirane homofobije, lol?
I ja bih odgovor na ovo pitanje, ako moze.
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 10:27   #1147
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
A na temelju čega je zaključio da patiš od institucionalizirane homofobije, lol?
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
I ja bih odgovor na ovo pitanje, ako moze.
Rekao sam da je stav kako outanje nema opciju stetno jer nemamo svi iste situacije. Neki ljudi jednostavno nemaju uvjete da se outaju. Jos je gore sto se tu usaduje u glavu skroz mladim ljudima koji u potpunosti ovise o roditeljima, pa onda imamo maloljetnike izbacene van iz kuce. Sloboda nema cijenu, outanje nema opciju, a ja patim od institucionalizirane homofobije i idem na ruku " hordama " tipa Markic.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 15:01   #1148
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Meni se nekako čini da ti nisi ni svjestan koliko je duboka ta zečja jama. Nemoj se iznenadit kad netko od najprogresivnijih čak i *tebe* nazove 'rasistom', jer npr. nisi na zadnjoj liniji progresa u odnosu spram te teme.
Fizička antropologija i fenotipi, odnosno klasifikacija ljudskih pod-rasa je područje znanosti koje me oduvik zanimalo.

Zbog loših stvari u modernijoj povijesti ova znanost je stagnirala.

Nekad se ovdje na povijesti dotaknemo pod-rasne antropologije, i baš zbog ovog kvotanog uvik se i sam osjećam "loše" te osjećam da moram uz upis uvik stavit disclaimer uz željeni upis na temu da ne bi došlo do poznatog drvlja i kamenja , odnosno sprečavanja nazi ili racist card.
__________________
King of fools
Horovathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 17:07   #1149
taj Milo dobro zbori:
https://www.youtube.com/watch?v=DOzpGcTfMs8
Priznanje Kevina Spaceya da je gey u momentu kada ga se tereti za teška seksualna zlostavljanja, pokazuje koliko je općenito duboko pogrešna politika spolnog identiteta. Spacey se očito nadao da će priznanje izazvati zaštitničku reakciju, tipo ko prizna da je gey, pola mu se prašta.
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 18:35   #1150
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
taj Milo dobro zbori:
https://www.youtube.com/watch?v=DOzpGcTfMs8
Priznanje Kevina Spaceya da je gey u momentu kada ga se tereti za teška seksualna zlostavljanja, pokazuje koliko je općenito duboko pogrešna politika spolnog identiteta. Spacey se očito nadao da će priznanje izazvati zaštitničku reakciju, tipo ko prizna da je gey, pola mu se prašta.
Djelomično mu je uspjelo jer je dosta liberalnih portala objavilo upravo tu vijest kako je najednom postao gay.
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 19:27   #1151
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
Priznanje Kevina Spaceya da je gey u momentu kada ga se tereti za teška seksualna zlostavljanja, pokazuje koliko je općenito duboko pogrešna politika spolnog identiteta. Spacey se očito nadao da će priznanje izazvati zaštitničku reakciju, tipo ko prizna da je gey, pola mu se prašta.
Ljevičarski liberalni regresivci i LGBT zajednica sad se moraju odlučiti - ili će štititi pedofila, ili popljuvati geja.
Nema treće opcije.

Ako ga krenu štititi, teško će se otarasiti negativnih etiketa koje su u povijesti tradicionalno izjednačavale 'pederčine' i pedofile kao 'iste bezbožne perverznjake najgore vrste'. Konzervativci i Crkva će likovati.

Vidjeti ćemo jesu li dovoljno pametni da se ne uvuku u to.
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 19:37   #1152
Pa liberali su Spaceyja vec popljuvali, za pedofiliju a i za to sto je objavio da je gay u istom priopcenju u kojem se ispricao za incident. Kazu da time podriva stereotipe koji vezuju homosexualnost uz pedofiliju.

Takoder su lobirali Netflix da otkaze House of Cards, sto je Netflix i napravio. Tj. rekli su da ce trenutna sezona biti i posljednja.

Usto mu je oduzeta i Emmy Founders nagrada:

http://www.vulture.com/2017/10/kevin...d-revoked.html
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 19:39   #1153
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
Djelomično mu je uspjelo jer je dosta liberalnih portala objavilo upravo tu vijest kako je najednom postao gay.
to maltene znači da je postao svetac. ideološka sveta krava.
super je što je Milo i sam peder pa može govoriti stvari koje većina misli bez da ga proglašavaju homofobom.

Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Ljevičarski liberalni regresivci i LGBT zajednica sad se moraju odlučiti - ili će štititi pedofila, ili popljuvati geja.
Nema treće opcije.

Ako ga krenu štititi, teško će se otarasiti negativnih etiketa koje su u povijesti tradicionalno izjednačavale 'pederčine' i pedofile kao 'iste bezbožne perverznjake najgore vrste'. Konzervativci i Crkva će likovati.

Vidjeti ćemo jesu li dovoljno pametni da se ne uvuku u to.
izgleda da su već odlučili
https://www.youtube.com/watch?v=9siALpqSSKw
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 11:16   #1154
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
taj Milo dobro zbori:
https://www.youtube.com/watch?v=DOzpGcTfMs8
Priznanje Kevina Spaceya da je gey u momentu kada ga se tereti za teška seksualna zlostavljanja, pokazuje koliko je općenito duboko pogrešna politika spolnog identiteta. Spacey se očito nadao da će priznanje izazvati zaštitničku reakciju, tipo ko prizna da je gey, pola mu se prašta.
E, pa pravi se javio na tu temu
Lik kojeg je GOP sprzio upravo zbog blagosti prema tako necemu:https://www.youtube.com/watch?v=mlsbdxOV2yQ Lik je dvolicni, ljigavi, lazljivi troll, kojem je jedina ideologija i ideali laka lova, ali u zadnje vrijeme radi hrpu gresaka, pa je tako ostao bez megadonora Roberta Mercera zbog koketiranja sa nacizmom.
Za one koji ce sada krenuti,ali on je Zidov, ali on je gay.... on je dvolicnjak kojem je jedino vazno imati lagodan zivot.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 11:48   #1155
da se malo odmaknemo od prizemnih objeda i izljeva mržnje prema popularnom konzervativnom gay aktivistu, evo mile u skorašnjem, gotovo ozbiljnom izdanju, na fox news-u:

antifan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 13:30   #1156
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
E, pa pravi se javio na tu temu
Lik kojeg je GOP sprzio upravo zbog blagosti prema tako necemu:https://www.youtube.com/watch?v=mlsbdxOV2yQ Lik je dvolicni, ljigavi, lazljivi troll, kojem je jedina ideologija i ideali laka lova, ali u zadnje vrijeme radi hrpu gresaka, pa je tako ostao bez megadonora Roberta Mercera zbog koketiranja sa nacizmom.
Za one koji ce sada krenuti,ali on je Zidov, ali on je gay.... on je dvolicnjak kojem je jedino vazno imati lagodan zivot.
aha, trebam odgledati 10 minuta videa u kojem seru po Milu koji bi me trebali uvjeriti da je isti nacist i pedofil. ok bubi. genijalan argument.

Što god bio, nek je ljigavi whatever, no lik je hodajući dokaz da je politizacija spolne orijentacije jedan od najimbecilnijih ideoloških koncepata u zadnjih minimum 2000 godina, i tu mu skidam kapu. I ne možeš me uvjeriti u suprotno.
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 13:38   #1157
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
aha, ja trebam odgledati 10 minuta videa u kojem seru po Milu koji bi me trebali uvjeriti da je isti nacist i pedofil. ok bubi. genijalan argument.

Što god bio, nek je ljigavi whatever, no lik je hodajući dokaz da je politizacija spolne orijentacije jedan od najimbecilnijih ideoloških koncepata u zadnjih minimum 2000 godina, i tu mu skidam kapu. I ne možeš me uvjeriti u suprotno.
Ne uvjeravam u nista, samo tvrdim kako se on nasao komentirati zlostavljanje maloljetnika, a zbog njegovog blagog pogleda na isto je izbila silna afera zbog koje su mu sponzori otkazali ugovor za knjigu i bio je prisiljen podnijeti ostavku u notornom Briterbatu . Sve lako provjerljivo i o svemu se upravo na ovoj temi pisalo.

Edit: I da, Spacey je pokusao zaigrati na gay kartu, ali to je bilo jako prozirno i naravno nije mu uspjelo.
Kao sto je Atticus vec napisala otkazana je HOC i upravo su liberali lobirali za to. Same udruge su vecinom zgrozene njegovim outanjem i isprikom za pedofiliju u istom priopcenju.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.

Zadnje uređivanje bubi mir : 04.11.2017. at 14:15.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 13:51   #1158
Quote:
antifan kaže: Pogledaj post
da se malo odmaknemo od prizemnih objeda i izljeva mržnje prema popularnom konzervativnom gay aktivistu, evo mile u skorašnjem, gotovo ozbiljnom izdanju, na fox news-u:

Probao sam odgledati, ali ne mogu. Jednostavno mi se on kao osoba previse gadi :homofob:
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 13:52   #1159
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Probao sam odgledati, ali ne mogu. Jednostavno mi se on kao osoba previse gadi :homofob:
znači i ti ne voliš tetkice
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 13:54   #1160
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
znači i ti ne voliš tetkice
Odnosilo se na njegov karakter.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:54.