Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2018., 23:35   #41
I mene zanima kako doći do subtitles search-a na Amazon Prime.

Ovo sam našao na internetu ali naša verzija Amazona kod search opcije ne nudi taj izbornik da bi mogao odabrati "Subtitles browse filter"

Quote:
You can also browse titles with subtitles from the full Amazon Video website:

1. Open Amazon Video.
2. Look for the Search box at the top of the page, and then click the Search Search Icon to switch to search results view.
3. Scroll down to find the Subtitles browse filter in the left panel, and select a language.
Ovo što je @PeterGriffin naveo već - ima titlove, no nije valjda potrebno ulaziti u svaki film i gledati ima li titl ili ne?
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 23:48   #42
Idem ručno pregledavat filmove/serije i vidim da neki imaju i bosanski titl. Naši susjedi će napokon doći na svoje pošto do sada nisu imali sreće sa lokalizacijama na bosanski

soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 01:02   #43
Pa koja kuća prevodi na bosanski? Jel piše išta o prevodu na kraju, ili je to hrvatski zamijenjen za bosanski?
lacalut is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 01:14   #44
Ovo prevodi na bosanski neka Ivana Jaković, istu tu seriju na hrvatski prevodi Damir Pavlisko, i naravno postoji razlika. Možda ne toliko u jeziku (riječima) koliko u konstrukciji rečenica i načinu prijevoda.

bosanski:


hrvatski:


Inače najviše prijevoda radi Mediatranslations za sve ex-YU jezike, a najviše sadržaja je prevedeno na hrvatski i slovenski. Srpski ima nešto manje prijevoda, bosanski najmanje. Sinkronizirani crtići i serije (audio) su preuzeti sa Nickelodeona, tj. od kuće koja prevodi za Nick.

I da, mislim da su se dosta popravili po kvantiteti nego ranije. Čak i 2,5 muškarca imaju, ako netko poželi popuniti "rupe" sa RTL2 Iako još uvijek ta ponuda treba biti puno bolja.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 01:23   #45
Po imenu prevoditeljke bih rekao da se radi u srpskoj ijekavici (mada to i nije mjerodavno), ali generalno skoro da i nema velike razlike između tih jezika da bi se moglo zaključiti U svakom slučaju odlično je što se lokalizacija za ove prostore širi
Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 01:31   #46
Ko za BHT i FTV prevodi filmove na bosanski? Ili i oni od Mediatranslationsa naručuju prevod?
lacalut is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 01:34   #47
Imaju svoj prevodilački tim. Na kraju filma piše "Obrada: BHT" ili "Obrada: FTV".
Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 12:22   #48
Unhappy

Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
I mene zanima kako doći do subtitles search-a na Amazon Prime.

Ovo sam našao na internetu ali naša verzija Amazona kod search opcije ne nudi taj izbornik da bi mogao odabrati "Subtitles browse filter"



Ovo što je @PeterGriffin naveo već - ima titlove, no nije valjda potrebno ulaziti u svaki film i gledati ima li titl ili ne?

ja nemam ovu opciju, imam novi LG OLED B7 i na svakoj seriji ili filmu imam desno dolje jedino "CC" opciju, i kad ju pokrenem piše mi sprache Deutsch, eventualno English negdje i to je to
Figo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 12:55   #49
Ovo gore je za kompjuter. Na SmartTV-u (isto imam LG) titlovi meni rade ovako:

1.) Uđeš u Amazon Prime app
2.) Izabereš sa lijeve strane Movies recimo (kad uđeš unutra na vrhu imaš izbor filmova po žanrovima)
3.) Izabereš film
4.) Kad uđeš u opis filma ponovno u vrhu možeš (između ostalog) izabrati Subtitles i Audio Languages, uđeš unutra i podesiš šta ti paše
5.) Izađeš iz tih izbornika i odeš dole na Play i film ide sa izabranim titlovima ili audiom

Jezik možeš birati i za sučelje aplikacije (u glavnom izborniku pod "Settings") no izabrani jezik tamo ne utječe naravno na titlove na filmu (i nema hrvatskog niti jednog ex-YU jezika).
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 09:47   #50
Ima li negdje popis serija koje idu na amazonu za hrv tržište? Zanima me shameless US, walking dead, seinfeld i the americans dal idu?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
vin09mon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 21:36   #51
Quote:
vin09mon kaže: Pogledaj post
Ima li negdje popis serija koje idu na amazonu za hrv tržište? Zanima me shameless US, walking dead, seinfeld i the americans dal idu?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
primehrvatska.eu
Ps koliko znam te serije nemaju osim onu dodatnu seriju uz walking dead
split1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 22:01   #52
Imaju od tih ponudjenih samo Seinfeld.
PeterGriffin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 18:35   #53
hvala obojici na odgovorima

koliko kosta mjesecno, kakva je rezolucija i na koliko uredjaja ide istovremeno stream?
vin09mon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 20:47   #54
Za sliku nemam zamerki, kvalitet je isti kao i kod Netflixa. Ponuda vrlo slaba. Pogledao nesto malo od Parks and rec, Seinfelda i prvu sezonu Mozart in the jungle koja je odlicna i sve preporuke. Koristio sam na fonu i kompu. Otkazao sam pretplatu, mada se razmisljam da je obnovim cak opet zbog originalne produkcije i procedurala.
PeterGriffin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 17:24   #55
Jel se mogu trajno ukljuciti titlovi na engleskom, a ne da prije svakog moram ponovo ukljucivati u glavnom meniju filma ili serije?

Engleski pricam jako dobro tako da sam jos od torrenta uvijek skidao samo engleske titlove i sluze mi samo kad ne cujem govor zbog buke u kuci ili eventualno tiseg govora.

Na Netflixu sam mogao to ukljuciti kad sam imao trial period, ali ovdje moram za svaki video ukljucivati posebno osim ako ne gledam vise epizoda jedne serije uzastopce.

Inace mi je ponuda osobno bolja nego od netflixa zbog grand toura i vise filmova koji me zanimaju. Netflix ima puno bolje sucelje, ali ponuda mi je bila losa jer me dosta filmova nije zanimalo, dobio sam 3 mjeseca free jer sam kupio lg smart tv i da nisu ubacili prijatelje, prije mjesec i pol dana ga vise ne bi gledao
filip989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2018., 15:34   #56
Amazon Prime Video

Znam da malo vas koristi Amazon Prime Video u HR, ali kako je legalno dostupan, ne bi bilo loše imati specijaliziranu temu.

Od početka lipnja počele su se događati neuobičajene stvari na usluzi, posebno ako uzmemo u obzir da je više-manje životarila i imala vrlo ograničenu ponudu s malo lokaliziranih sadržaja.

Unutar zadnjih nekoliko dana na hrvatskoj inačici Amazon Prime Videa pojavilo se nekoliko filmova i serija talijanske i francuske proizvodnje koji su potpuno lokalizirani na hrvatski.
To znači da kad otvorite primevideo.com s korisničkim računom registriranim na hrvatsku adresu, dobit ćete samo hrvatske titlove na tim naslovima (uz originalan zvuk), a prevedeno je i sve ostalo, dakle sinopsis, naslov i grafike/posteri.



Malo je neobično da UI još nije preveden, ali ovi detalji jesu.
Ovo je ujedno i prvi znak da se Amazon možda namjerava ozbiljno pozabaviti ostalim tržištima, ali to još trebamo vidjeti.

Novitete, što je dodano, što je uklonjeno i što je lokalizirano možete provjeriti na stranici u potpisu.
kiwibird is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2018., 16:25   #57
Nisam mnogo ni gledao u posljednje vrijeme ali vidim da su prije nešto više od mjesec dodali i The Nanny
Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2018., 16:27   #58
Postoji već tema o ovom servisu: https://www.forum.hr/showthread.php?t=985623
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2018., 17:24   #59
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Postoji već tema o ovom servisu: https://www.forum.hr/showthread.php?t=985623
Spojeno.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2018., 20:19   #60
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
Spojeno.
Hvala, search mi nije ništa dao kad sam tražio temu...
kiwibird is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:30.