Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2017., 16:11   #161
Quote:
OrangeTurtle kaže: Pogledaj post
2. Nije to bila poanta. Bila je poanta da bi možda bilo bolje imati 2 života. Poslovni gdje radiš i dobiješ novce, i ako želiš pomoći - drugi dio volontiraš. Bolji sistem?
Jedna stvar je volontirat kad imas slobodno vrijeme a druga stvar je vodit organizaciju.
Na primjer, osobno povremeno volontiram u sklonistima za zivotinje, ali za razliku od mene koji se pojavim kad stignem i kad mi pase, "voditelj" mora ondje biti svaki dan, jer zivotinje moraju jesti SVAKI dan, ne kad meni pase.

Quote:
3. Informacija od 3. osobe koja je radila tamo. Čuo sam da dio ne završi gdje treba uglavnom.
Da li se dogadaju.. neocekivane stvari? Da. Dogadaju se cak i u obicnom kaficu ili ducanu. Da li je ispravno reci da su Konzumovi djelatnici lopovi jer je jedna prodavacica uzela paket mlijeka?

Quote:
Uostalom, godinama, ali godinama se skupljaju novci za Afriku, i koliki je pomak?
Nas, EU/USA pristup prema africi je kriv. Temelji se na tome da damo neku lovu i mi smo svoje odradili. Umjesto edukacije, pogotovo seksualne, mi im desetljecima saljemo pakete.
Gasimo pozar, ne sprijecavamo ga. No to je neka druga tema.

"Give a Man a Fish, and You Feed Him for a Day. Teach a Man To Fish, and You Feed Him for a Lifetime."
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 16:18   #162
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Jedna stvar je volontirat kad imas slobodno vrijeme a druga stvar je vodit organizaciju.
Na primjer, osobno povremeno volontiram u sklonistima za zivotinje, ali za razliku od mene koji se pojavim kad stignem i kad mi pase, "voditelj" mora ondje biti svaki dan, jer zivotinje moraju jesti SVAKI dan, ne kad meni pase.
Pa dio osoba je tamo s razlogom stalno. Ali je pitanje koliko njih netko "ugura besprotrebno", i koliko zbilja ima potrebe za to.

Opet primjer unicefa. Ljudi sa tih štandova koje sam susretao, tamo stoje 4-5 sati dnevno. I umjesto da uzmu 2 grupe po 2 ljudi čisto volonterski, oni uzmu radije 2 osobe sa punom plačom.

Kao naši, svi kaže da moramo štedjet, a oni se razbacuju. XD

Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Da li se dogadaju.. neocekivane stvari? Da. Dogadaju se cak i u obicnom kaficu ili ducanu. Da li je ispravno reci da su Konzumovi djelatnici lopovi jer je jedna prodavacica uzela paket mlijeka?
Pa to ne.

Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Nas, EU/USA pristup prema africi je kriv. Temelji se na tome da damo neku lovu i mi smo svoje odradili. Umjesto edukacije, pogotovo seksualne, mi im desetljecima saljemo pakete.
Gasimo pozar, ne sprijecavamo ga. No to je neka druga tema.

"Give a Man a Fish, and You Feed Him for a Day. Teach a Man To Fish, and You Feed Him for a Lifetime."
Pa, tu se slažemo, tu sam ciljao dijelom s time za trokut i kvadrat.
OrangeTurtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 16:56   #163
UNICEF studente (a samo takve traze) placa kikiriki jer nitko ti nece 5-8 sati SVAKI DAN stajat na standu besplatno.

Drugo je kad ti dodjes i kazes "e ja bi danas volontirao 3 sata", a drugo kad ti cijeli dan ode na to i unaprijed je napravljen raspored kad i tko radi.

Jebote, vas pojam organizacije je ocito cista anarhija i mislim da ne znate 1% administracije koja stoji iza svega.

+ nemq Unicef jedan stand na cijelom svijetu, pa i samo po Zgu ih je vise.

Nitko nije toliko strastven i bogat u vezi pomaganja drugima da moze izabrat volonterski posao umjesto placenog, a u kontekstu velikih organizacija njima kurca znqci sto ti imas 2 sata u 2 tjedna slobodno.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 17:02   #164
Ne znam za vas, ali meni je jako žalosno vidjeti svijet u kojem živim, razočaravajuće isto tako.
OrangeTurtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 17:07   #165
Quote:
OrangeTurtle kaže: Pogledaj post
Opet primjer unicefa. Ljudi sa tih štandova koje sam susretao, tamo stoje 4-5 sati dnevno. I umjesto da uzmu 2 grupe po 2 ljudi čisto volonterski, oni uzmu radije 2 osobe sa punom plačom.
Radio sam na XX projekata, problem sa volonterima je u tome da na njih ne mozes racunat na nacin na koji mozes kad imas zaposlenika (nebitno o visini placanja). Bilo koja ozbiljna organizacija si ne smije dopustit da ovisi o njima. Volonteri su ispomoc, ne struktura.

Quote:
OrangeTurtle kaže: Pogledaj post
Kao naši, svi kaže da moramo štedjet, a oni se razbacuju. XD
Politiku smo samo odabrali, ona je odraz nas. Ne vidim povezanost tvoje usporedbe.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 17:58   #166
Ili još jedan super klasičan primjer, jučer je na dnevniku, a i tu na forumu kao reklama, bio prilog/članak o obitelji čija se kuća totalno raspada, imaju poljski wc, žive u 13 kvadrata, i jedina voda koju imaju je neka random pipa u dvorištu. Takve stvari nas ne diraju niti 2%, ali kad gledamo npr ... Cro Copa i Miočića s onim Francuzom i ostale slične gluposti, to mora čitav svijet znati.
OrangeTurtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 17:59   #167
volonterci, afričanci, unicefčani, oftopičari i svi ostali na pdf-u
Sretna Vam Nova 2018. !
...i u novu sa što manje US
Blurred Vision is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 18:22   #168
Quote:
OrangeTurtle kaže: Pogledaj post
Ili još jedan super klasičan primjer, jučer je na dnevniku, a i tu na forumu kao reklama, bio prilog/članak o obitelji čija se kuća totalno raspada, imaju poljski wc, žive u 13 kvadrata, i jedina voda koju imaju je neka random pipa u dvorištu. Takve stvari nas ne diraju niti 2%, ali kad gledamo npr ... Cro Copa i Miočića s onim Francuzom i ostale slične gluposti, to mora čitav svijet znati.
Frende peru ti mozak na dnevniku. Sve su to laži. Pa pogle Facebook i Instagram. Odlično se živi...

https://www.youtube.com/watch?v=cyTGZTcqnkk

Sretna Vam svima Nova 2081. godina
Volimzivotne is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 19:14   #169
Quote:
OrangeTurtle kaže: Pogledaj post
Ili još jedan super klasičan primjer, jučer je na dnevniku, a i tu na forumu kao reklama, bio prilog/članak o obitelji čija se kuća totalno raspada, imaju poljski wc, žive u 13 kvadrata, i jedina voda koju imaju je neka random pipa u dvorištu. Takve stvari nas ne diraju niti 2%, ali kad gledamo npr ... Cro Copa i Miočića s onim Francuzom i ostale slične gluposti, to mora čitav svijet znati.
A kaj bi ti poduzeo u vezi toga? Dal im novac? Financiral ih na mjesecnoj bazi? Dal ja trebam davat novac na mjesecnoj bazi samo zbog toga jer ga imam dovoljno? Inace sam gadna pokvarena sebicna lopina?
Meni je zanimljivo da najvise takvih obitelji imaju 4-5-6 djece, i sam potjecem iz jedne takve. A nasa drzava i par ekstremnih ljevicara i patriota dosli da zakljucka da treba davat velike poticaje za imanje djece. Kog 10k kn najvise motivira? Pogadas?

Da cujem tvoje mudre rijeci, koji plan, osim pisanja kak je svemir zakurac, mozes ponudit za spas i boljitak tih ljudi? Evo, mozda glasam.

Bilo kakvo davanje bez, ako treba i uvijetne edukacije, nece imat rezultata.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 21:15   #170
Vidim da se zagrezlo u offtopic i to debelo.Pa krtek di ti čekaš Novu Godinu, među serverima?Ja sam npr. na Tomislavcu blizu ledenog parka.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
Ingvar25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 21:22   #171
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
....
Kuća im se raspada i samo da im doslovno ne padne na glavu. I dvoje djece je u pitanju. I oboje su jako dobri učenici. I onda čuješ još one izjave kako bi druga djeca nove mobitele za Božić.
OrangeTurtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 21:29   #172
večer.
vi ste mi zadnja prilika za popraviti ovaj shity zadnji dan godine.
ča ima u ovim krajevima?
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 21:43   #173
Quote:
Ingvar25 kaže: Pogledaj post
Vidim da se zagrezlo u offtopic i to debelo.Pa krtek di ti čekaš Novu Godinu, među serverima?Ja sam npr. na Tomislavcu blizu ledenog parka.
Krevet.

Quote:
OrangeTurtle kaže: Pogledaj post
Kuća im se raspada i samo da im doslovno ne padne na glavu. I dvoje djece je u pitanju. I oboje su jako dobri učenici. I onda čuješ još one izjave kako bi druga djeca nove mobitele za Božić.
Sa ovime zvucis kao moja pokojna baba.

Sorry, moral sam.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 23:06   #174
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
A kaj bi ti poduzeo u vezi toga? Dal im novac? Financiral ih na mjesecnoj bazi? Dal ja trebam davat novac na mjesecnoj bazi samo zbog toga jer ga imam dovoljno? Inace sam gadna pokvarena sebicna lopina?
Meni je zanimljivo da najvise takvih obitelji imaju 4-5-6 djece, i sam potjecem iz jedne takve. A nasa drzava i par ekstremnih ljevicara i patriota dosli da zakljucka da treba davat velike poticaje za imanje djece. Kog 10k kn najvise motivira? Pogadas?

Da cujem tvoje mudre rijeci, koji plan, osim pisanja kak je svemir zakurac, mozes ponudit za spas i boljitak tih ljudi? Evo, mozda glasam.

Bilo kakvo davanje bez, ako treba i uvijetne edukacije, nece imat rezultata.
LBO opet ti je svaka na mjestu .

Ne kazem ja da ljudima ne treba pomagat, al takvoj obitelji se DUGOROCNO moze pomoc samo ako im se ponudi posao.
Sve ostalo je kratkog vijeka i ustvari pranje savjesti sa "pomogao sam im jednom i sad vise nikad ne moram, a da se njihova realnost ustvari ne promjeni dugorocno.

Da se skupe i desetci tisuca kuna i da ih trose samo na kruh i mlijeko, ako i dalje nemaju drugih prihoda - istopit ce se.

Bio je dokumentarac o nekoj zeni iz Afrike, ne sjecam se zemlje, koja je imala 10+ djece i hrane biti za jedno, a njena logika je bila da sto ih vise "napravi" to su vece sanse da ce netko od njih postat nesto (doktor/nogometas) iliti bogat i onda se pobrinut za nju i bracu/sestre.
Nekak mislim da to u praksi ne sljaka jer ak ih ne skolujes tesko da ce postat ista .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 23:31   #175
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
LBO opet ti je svaka na mjestu .

Ne kazem ja da ljudima ne treba pomagat, al takvoj obitelji se DUGOROCNO moze pomoc samo ako im se ponudi posao.
Sve ostalo je kratkog vijeka i ustvari pranje savjesti sa "pomogao sam im jednom i sad vise nikad ne moram, a da se njihova realnost ustvari ne promjeni dugorocno.

Da se skupe i desetci tisuca kuna i da ih trose samo na kruh i mlijeko, ako i dalje nemaju drugih prihoda - istopit ce se.

Bio je dokumentarac o nekoj zeni iz Afrike, ne sjecam se zemlje, koja je imala 10+ djece i hrane biti za jedno, a njena logika je bila da sto ih vise "napravi" to su vece sanse da ce netko od njih postat nesto (doktor/nogometas) iliti bogat i onda se pobrinut za nju i bracu/sestre.
Nekak mislim da to u praksi ne sljaka jer ak ih ne skolujes tesko da ce postat ista .


Jos jedna stvar koja mi je zanimljiva je percepcija pojedinaca naspram tih ljudi, kao da su heroji borci svemira jer se brinu za svoju djecu, kaj im je uostalom i duznost, i djeca imaju sve petice.

Svoje originale od roditelja slabo poznajem i smatram ih teskim idiotima, i sve slicne njima takoder. Jer je nezamislivo sebicno imat 3-4-5+ djete ako ti ni prvo ili drugo nema kaj jesti. Tko normalan zeli da mu dijete gladuje? Mama i tata heroji.. mos mislit.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:13.