Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2009., 21:58   #1
Kako platiti svadbu?

sori ako je bila ova tema,novija sam tu.kao što vidite iz naslova zanima me vaše iskustvo,koliko ste zaradili jel ste bili na gubitku i s koliko gostiju.ja imam svatove točno za 2 tj i svi u zadnjih mj dana nešto pametuju kako su svatovi danas skupi itd,da smo trebali imat večeru s kumovima i roditeljima( ja sam to htjela ali ovaj ni čuti).tako da sad imamo svatove s 220 do 240 gostiju,hranu nam plačaju njegovi roditelji kao i piće,a mi plačamo salu,fotografa i glazbu poslije svatova točno 18 tisuća kn.
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 22:01   #2
Mislim da ste vi jako dobro prošli...za 250 ljudi platite 18 tisuca...
__________________
..neda se sreća zlatom kupiti..
martina7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 22:01   #3
Ova tema ti je za pdf "vjenčanja" i tamo imaš takvu temu već pa potraži.
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 22:06   #4
Quote:
martina7 kaže: Pogledaj post
Mislim da ste vi jako dobro prošli...za 250 ljudi platite 18 tisuca...
da da ali to je samo sala,glazba i fotograf.ovo kažem hranu i piće njgovi plačaju,a vjenčanicu i prstenje i naravno njegovo odjelo je on platio.
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 23:20   #5
a ti radiš svadbu da zaradiš?
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 23:26   #6
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
a ti radiš svadbu da zaradiš?
a, čuj, to je mogući side benfit. ljudi se vole proveseliti u svadbama i vole darovati mladence, malo im kao 'pomoći u startu', nije to samo običaj niti je bez razloga nastao. kad god ideš u svadbu, poneseš neki poklon ili novac, pa je nekako za očekivati da ćeš dobiti nešto zauzvrat.

ot: sestra se udavala pred koju godinu, u finom su plusu završili, ne znam točne cifre, ali dok su platili svadbu za 300 ljudi, polovica im je ostala, tako nekako.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 23:34   #7
da, je side benefit ali mislim da malo tko radi svadbu radi novca... tako da ne vidim baš smisao ove teme... a već nešto slično i postoji
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 23:36   #8
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
a ti radiš svadbu da zaradiš?
aha da naravno znala sam da će netko postaviti ovo pitanje.ja radim svadbu zbog sebe,mada nisam htjela toliko svadbu,jer kud i nemamo previše,pa da toliko i trošimo,i naravno,da razmišljam koliko ćemo dobiti.to tko ne razmišlja,laže.
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 23:39   #9
Quote:
vragolanka kaže: Pogledaj post
aha da naravno znala sam da će netko postaviti ovo pitanje.ja radim svadbu zbog sebe,mada nisam htjela toliko svadbu,jer kud i nemamo previše,pa da toliko i trošimo,i naravno,da razmišljam koliko ćemo dobiti.to tko ne razmišlja,laže.
Ma ti se nemaš šta brinuti, po onim tvojim ciframa koliko si napisala da češ potrošiti, ti možeš nakon svadbe pokrenuti privatni biznis....
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 23:40   #10
Dakle, svi o tome razmišljaju, ali ipak je glavna preokupacija koliko ćemo potrošiti budući na to možemo utjecati, a na ono koliko ćemo dobiti baš i ne....
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 23:40   #11
e pa ja nisam razmišljala i ne lažem i to možeš pitati bilo koju od cura koje su dulje tu...
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 23:42   #12
Quote:
mladenka:)) kaže: Pogledaj post
Dakle, svi o tome razmišljaju, ali ipak je glavna preokupacija koliko ćemo potrošiti budući na to možemo utjecati, a na ono koliko ćemo dobiti baš i ne....
Lyysssyyyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 00:11   #13
Quote:
mladenka:)) kaže: Pogledaj post
Ma ti se nemaš šta brinuti, po onim tvojim ciframa koliko si napisala da češ potrošiti, ti možeš nakon svadbe pokrenuti privatni biznis....
pa iskreno ja i kad pričam nekome koliko ćemo potrošiti svi nas u nevjerici gledaju,nije puno novaca a imat ćemo sve.ali kažem draga,blažena bosna.tamo smo kupili puno toga,a bagatela živa.budući je kupio odjelo kravatu i košulju ravno 100e platio,a ne moram ti govoriti kako je odjelo fenomenalno,a gledali smo u mom gradu u osijeku,pa u njegovu,cjene se vrte od 2500kn,mislim da je to previše.čak sam i ja htjela vjenčanicu iz srbije za sitnu lovu,ali sma trudna pa tko će malo malo ići preko na prrobu.uglavom dosta smo razmišljali kako i šta a da ne potrošimo puno.
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 00:13   #14
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
e pa ja nisam razmišljala i ne lažem i to možeš pitati bilo koju od cura koje su dulje tu...
a čuj draga vjerujem ti,mi bogme razmišljamo jer i nemamo previše,a vjerujem da ih je dosta takvih poput nas.možda sam pogrješila da svi razmišljaju,ali sigurna sam da se mnogi u sebi pitaju
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 00:16   #15
iskreno kad čitam koje su to cifre koje mladenci plačaju cijele svatove meni se zavrti u glavi.
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 00:20   #16
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
da, je side benefit ali mislim da malo tko radi svadbu radi novca... tako da ne vidim baš smisao ove teme... a već nešto slično i postoji
ok, radiš svadbu iz nekih svojih razloga, ali ako znaš da imaš rashode, računat ćeš i prihode. računica se automatski pojavljuje u igri. ne žene se ljudi da bi dobili pare od gostiju, ali dobit će ih i šta sad - treba ignorirati cijelu spiku o novcu jer nije to poanta vjenčanja?

meni se osobno jako ne sviđaju oni seljački običaji javnog čitanja tko je i koliko je novca dao, pa onda kum iz njemačke mora pokazat da je faca i dat najviše para, ali takve stvari se događaju i neki će preći preko toga jer znaju da će dobiti više novca. ne sviđa mi se ni kad mladenci sastave listu želja, pa gosti lupe kvačicu da će oni kupit set posuđa ili perilicu za suđe ali i toga ima.

meni bi bilo najdraže da imam masu para i da me uopće nije briga koliko će me koštati svadba kad se jednom budem ženio, možda se odlučim na malu proslavu sa užom obitelji. možda mi bude do fešte, pa pozovem veći broj ljudi, e onda ću se pozabavit računicom da barem budem na nuli.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 00:22   #17
vragolanka, a jesi ti svijesna da je faktički sve dosta jeftinije tu kod nas u istočnoj Slavoniji negoli u zg, ili na moru?
Lyysssyyyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 00:22   #18
Quote:
mladenka:)) kaže: Pogledaj post
Ma ti se nemaš šta brinuti, po onim tvojim ciframa koliko si napisala da češ potrošiti, ti možeš nakon svadbe pokrenuti privatni biznis....
možda sam u krivu,ali mislim da to ovisi i mjestu gdje živimo,ne znam stvarno.evo meni se sestrična udaje u petak tj dana prije mene,bit će ih oko 130gostiju,sve ih je izašlo oko 120 tisuća kn..meni je to jako puno.ali eto oni plačaju po stolici.kod nas je kako sam rekla plača i piće od roditelja..salu plačamo 10 tisuća poslije svadbe stime da smo dali kaparu tisuću i pol,glazba nam je 5 tisuća i fotograf sa kamermanom je 5 tisuća,ružmarine ću dobiti od prijatelja,šminkam se sama,manikuru radim sama jer to znam,frizura mi je 150kn.ukrase sve za salu i aute smo kupili u bosni.pozivnice smo platili 250 kn i to baš kakve smo mi željeli.
mislim da ovo uisitinu nije previše s time kad čujem druge koliko se istroše,aimat ćemo oko 240gostiju
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 00:23   #19
Quote:
Lyysssyyyy kaže: Pogledaj post
vragolanka, a jesi ti svijesna da je faktički sve dosta jeftinije tu kod nas u istočnoj Slavoniji negoli u zg, ili na moru?
jeste,u pravu si,kod nas je puno jeftinije.blažena naša istočna slavonija
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 00:27   #20
Najiskrenije; nismo pir radili ni zbog kakve zarade.
Tamo gdje smo "uštedjeli", lovu smo dali za nešto drugo što smo željeli imati baš takvo.
Nismo se "pokrili" kako to moja draga sveki voli reći , ali ionako smo sve sami platili kako smo i planirali i nije mi žao niti jedne lipe jer sve osim sunca bilo baš onako kako smo željeli.
__________________
...Ja sam jednoga dana slučajno našao put Ispod svih tih zastava što vijore... 17.05.2012. :)
frikuscha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:40.