Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2017., 01:36   #6441
Quote:
lenox1 kaže: Pogledaj post
Cura me lupila dok sam lezao,gledao u plafon dok je ona plakala kako se zdebljala.To je takav ispad bijesa bio da sam ostao sokiran nakon cega je opet plakala kao zao joj....proganja me to mj dana vec jer me nitko nikada nije lupio tako,ponizio.Godinu dana smo skupa uz taj samar je bilo malo psihickog zlostavljanja,citanje poruka,ljubomora gdje je zahtjevala da bivse brisem sa fb bez razloga.Unutarnji nemir ima,bijes koji rezultira da se zdebljala a kaze da je krenulo sve od tog njezinog bivseg momka a razisli su se prija 2 god...zadnji put kada sam predlozio da se ne vidimo 2 tjedna zbog obaveza,da imam malo mira jer sam nabijen emocijama od svega ona je trazila prekid,da ona to ne moze pa su zatim sljedili napadi da zelim prekid,da ju varam,sebican,zenskaros...naci krivnju mi nabila da se sada vidamo svaki 2 dan jer ona eto ne moze sto me baca u sumnju da samo pobjegnem od svega jer vjerujem da ce mi scene raditi,plakati,nabijat krivnju....nemam pojma kao da sam upao u neki vrtlog,nesigurnost zbog svega.Ima koja zena da komentira ovo? Ona ima 26 godina nije neka balavica sada
Znas kako kazu za zrtve nasilnika. Cim padne udarac znas da nece biti zadnji. Mislim da je to previse drame. Ona je jako nesigurna osoba i cim ima dostupnost tvog mobitela kada pozeli, znaci da ce te provjeravat u svakom segmentu zivota. Zamisli da sretnes prijateljicu u gradu i pozdravis ju? A cura ti to predbacuje sljedecih par dana ako ne i tjedana. Zelis li tako zivjeti s takvom nesigurnom i manipulatorskom osobom? Znas sto krece nakon brisanja bivsih? Vjerojatno i kontrola o cemu pricas s frendovima, s majkom, ocem. Nabijanje na nos ak zelis provest tekmu s frendovima. Itd. Zamisli dugorocno sto ce se desiti, hoce li takva veza opstati, jesi li s njom zbog nekog straha ili navike? Imas osobe koje nas cine sretnima i osobe zbog kojih smo tuzni vecinu vremena. Poslozi u glavi s argumentima u koju kategoriju ona spada. Kada shvatis, reci sto je prevladalo i sto ces uciniti.

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
krypteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 14:00   #6442
Quote:
ozirus kaže: Pogledaj post
Sve što pišeš sam prošao i gdje bili i s kim bili uvijek istu šprancu i program
provode.Nikad ne miruju u zlim mislima,nikad se ne ispričaju i osvetoljubivi su.
Ja ih zamišljam u nekom koncentracijskom logoru sa oznakom oko ruke, stražare
i siju strah i trepet svima oko sebe.
Meni je ovo bila prva ozbiljnija veza s njim. I kad smo prekinuli, nisam mirovala. Morala sam pronać odgovore na neodgovorena pitanja. Tako sam došla do grupa o mentalnom i emocionalnom zlostavljanju. Čula prvi put šta je gaslighting, narcizam i slično. Kad sam počela čitat, skužih da je ovaj moj pravi primjer psihopata sa tendencijama sociopata. Znači čitajući žrtve koje su se s takvima imale nesreću spetljat i odgovara po svim točkama. Jedno vrijeme sam i dalje bila nemirna, što zbog tog jer sam oprezna osoba i ne dovodim se u takve situacije, što zbog toga što nikada u životu ni sanjala nisam da netko može biti takav. Moram priznat da kakvo god iskustvo da sam imala, da mi je otvorilo oči. Na jedan grub način da, ali su mi oči širom otvorene sada. Sada sam već mirna i napokon znam da za sve što sam sebe krivila, nije bio problem u meni već u njemu. Sebe svakako treba svaki dan poboljšavat, ali nikada si više ne dopustit da me netko tako gazi i ponižava zbog vlastitih frustracija.
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 14:04   #6443
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Točno ovo, kad ti netko kaže nešto o sebi, pogotovo negativno, treba mu vjerovati. Tko bi govorio loše o sebi ako nije istina. Sada dobro slušam tko mi šta govori.

Imala sam ja jednog "jadan ja" koji je uvijek izigravao žrtvu. Uvijek su mu svi drugi bili krivi, njega svi mrze, podmecu mu. Užasno mi je to išlo na živce. Sad ne bih s takvim više bila ni za što.

Via Tapatalk
Najgore je što to ne uzmeš za ozbiljno, jer ni u najgorim snovima ne sanjaš da netko može biti takav. Primjerice, ovaj moj bivši je jednom prilikom kroz šalu rekao da bi me jednog dana mogao udarit.
Rekoh 'svašta' na taj njegov komentar, a on meni pa i vrijeme da me se uplašiš. I was like Crvene lampice se upalile, ali ignorirah sve.
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 14:13   #6444
Jeste li primjetili da nasilnici većinom imaju problema s obitelji? Ili s majkom ili s ocem. Ovaj moj mrzio svog oca.
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 14:20   #6445
.

Ja sam bila najgora žena na svijetu. Uvijek je prigovarao kolko god se trudila. Bio je i nasilan.Zašto? Zato jer je imao drugu, da ne kažem drolju jer po onom što sam našla to nije bila ljubav u pitanju.
Zaključak, nisam najgora, ne želim nasilnika, vrijedim jer se trudim i razvela sam se .
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 14:24   #6446
da, to su svakako tezi ekstremi i u ovo vrijeme i 21 stoljecu kriminalno ponasnaje naravno- (u pitanju su osobe koji u sustini imaju prablem sa ZENAMA npr, opcentio i generalno govoreci) ako se drugoj osobi automatkis ne pocme paliti crveno svjetno i lampica, sto se kaze, na neke sasvim jasne naznake po kojem su moze prepoznati nasilnik, kontrolirajuci type....evo ovdje nesto o tome: koji su znakovi koje npr svaka zena bi trebala znati prepoznati


http://hocudaznas.org/taktike_nasilnika/

TAKTIKE NASILNIKA

Nasilnik može biti svako: član porodice, poznata ili nepoznata osoba, bivši ili sadašnji partner, kolega sa posla, radnik u firmi, službenik neke institucije. Nasilnici pripadaju svim društvenim strukturama: različitih su profesija, nivoa obrazovanja, materijalne situacije, nacionalnosti. Nasilnik uglavnom vrši nasilje promišljeno (kada nema nikog kod kuće, tako da nema dokaza: čupa vas za kosu, gurne vas niz stepenice) i manipulativno (ide u kupovinu, donosi cveće, vodi vas na večere, putovanja, opravdava i umanjuje nasilje, moli za oproštaj i prikazuje sebe kao „dobrog i pažljivog”).

Da li će nasilje vremenom prestati?

Nasilje uglavnom počinje odmah po zaključenju braka, često kada je žena u trudnoći. Na početku nasilje nije svakodnevno, ali vremenom postaje. Nasilnik vrši nasilje u kući ili na drugom mestu, najčešće bez svedoka. Žena postaje sve slabija psihički i fizički, a nasilnik postaje sve jači, suroviji i manipulativniji.

Dinamika nasilja i taktike kontrole

Po svemu sudeći, vaš partner nije bio nasilan na početku vaše veze i, čak i sada, ne upotrebljava uvek fizičko nasilje. Veoma retko se dešava da fizičko nasilje nastupi pre ciklusa verbalnog zlostavljanja i emotivne kontrole. Po svemu sudeći, ako se osvrnete na vašu vezu možete uočiti kako je nasilje počelo na veoma suptilan način – kroz napade na vaša osećanja samovrednovanja, vaše sposobnosti kao ličnosti, i postepenim izlovanjem od drugih. Veoma često žene ne primećuju koliko je njihov partner postao destruktivan i nasilan dok se ne osete zarobljenim bilo emotivno, finansijski ili društveno. Veoma često, fizičko nasilje se povećava i postaje intenzivnije u ovoj fazi – kada je nasilnik siguran da je njegova partnerka izolovana i odsečena od podrške.

Taktike kojima se nasilnik služi često uključuju mnogo više od fizičkog zlostavljanja. Fizičke napade, bilo da se dešavaju jednom nedeljno, jednom mesečno ili jednom godišnje, obično prate i druga ponašanja zbog kojih se žena u situaciji nasilja oseća strah. Mnoge taktike ilustrovane su na Točku nasilja-kontola i moć a koje predstavljaju nenasilne taktike kojima se nasilnici služe i koje imaju značajan uticaj na osećanja i samopouzdanje žena.

Emotivno zlostavljanje

Mnoge žene koje su bile u situaciji fizičkog nasilja, takođe su bile i emotivno zlostavljane. Najčešći tip emotivnog zlostavljanja je konstantno kritikovanje i ponižavanje. Vaš partner takođe može biti emotivno nasilan ako vas ignoriše, suzdržava se od pažnje, zove vas pogrdnim imenima, optužuje vas da ga varate, ako vam govori da niste dobra majka, supruga i prijateljica. Emotivno zlostavljanje može biti suptilno i često ga je veoma teško prepoznati. To je veoma često i efikasna taktika kojom vas sprečava da osećate da zaslužujete ljubav i poštovanje.

Izolacija

Mnogi nasilnici će izolovati svoje partnerke, geografski, emotivno ili društveno, kako bi ih držali pod kontrolom. Porodice se presele daleko od prijatelja i rodbine ili je žena obeshrabrena ili joj se zabranjuje da ima bliske odnose sa drugima. Žene često izjavljuju kako im je zabranjeno da viđaju prijatelje ili porodicu, nađu posao, imaju pristup prevozu, učestvuju u aktivnostima u zajednici. Čak i ako ove aktivnosti nisu „strogo“ zabranjene, nasilnici će često postavljati ograničenja na njih, prateći telefonske pozive, ispitujući partnerku gde je bila ili javno je ponižavati, tako da će joj jednostavnije biti da prestane da učestvuje u ovim aktivnostima.

Umanjivanje, poricanje i okrivljavanje

Nasilnici okrivljajvaju partnerke za nasilje terajući ih da se osećaju kao da preteruju u vezi sa nasiljem. Nasilnici će umanjivati ili poricati ozbiljnost svojih postupaka i odbiti da priznaju bilo kakvo ponašanje koje ima veze sa kontrolom. Ukoliko priznaju nasilje, ukazivaće na ženino ponašanje kao uzrok nasilnom ponašanju. Ova taktika je izuzetno efikasna za podizanje ženinog osećaja odgovornosti, jer je ona svesna da će je on jednostavno okriviti za napad ako kaže drugima za njegovo ponašanje.

Ekonomsko zlostavljanje

Mnoge žene izjavljuju da im partneri često kontrolišu pristup finansijskim sredstvima bilo uskraćujući im pristup novcu, sabotirajući njihove napore da nađu ili zadrže posao, prekorevajući ih kako troše novac i lažući ih o imovini. Neki nasilnici sav novac i kartice drže na svom imenu, tako da njihove partnerke nemaju pristup novcu bez njihove dozvole. Bez pristupa finansijskim sredstvima žene su ekonomski zavisne o nasilnicima i što predstavlja najveću prepreku ženi koja želi da napusti nasilnu vezu.

Korišćenje djece

Jedan od preovlađujućih, ali često umanjivanih oblika nasilja je korišćenje dece kako biste se mislili o sebi loše. Možda vam vaš partner često ponavlja kako niste dobra majka i ako ikad pokušate da odete da će tražiti starateljstvo nad decom. Može vas takođe zastraživati da že kidnapovati ili ubiti decu ako pokušate da pobegnete.

Mnogi nasilnici takođe pokušavaju da okrenu decu protiv majke govoreći im neistine ili preteći ih da će ih povrediti. Ove pretnje su veoma ozbiljne za žene u nasilnim vezama i mogu je suviše uplaštit da bi otišla.

Korišćenje prinude i zastrašivanje

Vaš partner može pretiti da će pojačati nasilje nad vama ili vašom decom ako se ne povinujete njegovim zahtevima. On može pretiti samoubistvom ili da će nauditi drugim članovima vaše porodici ili vašim prijateljima ako pokušate da odete. Ako ste u istopolnoj vezi, vaš partner/ka može pretiti objavljivanjem vaše veze onima za koje ne biste voleli da saznaju. Korišćenje prinude takođe može ukljačivati i to da ste prisiljeni da počinite nelegalne aktivnosti, a potom pretiti da će vas prijaviti službi za zaštitu dece ili policiji. Ova ponašanja se koriste kako bi se kod vas održavalo stanje straha i kako biste bili sprečeni da okončate vezu.

Korišćenje muških privilegija

Deo nasilnikovih uverenja je i osećanje da on „poseduje“ svoje partnere i decu i da ima pravo da zahteva apsolutnu poslušnost od njih. Oni veoma često imaju stroge stavove koji se odnose na rodne uloge, ponašajući se kao gospodari koji svoje partnerke tretiraju kao sluge.

Zastrašivanje

Zastrašujuća ponašanja i aktivnoti mogu da variraju od zastrašujućeg pogleda ili gestova do lomljenja predmeta, uništavanja imovine, povređivanja ili ubijanja ljubimaca i pokazivanja oružja. Nasilnik će veoma često uništiti predmet koi ima specijano značenje za partnera, dajući joj do znanja da ona može biti sledeća.

Čak iako vaš partner ne mora uvek upotrebljavati fizičko nasilje, verovatno je da on konstantno koristi neku od ovih taktika da bi vas kontrolosao i ponižavao. Ukoliko iznova i iznova čujete koliko ste bezvredni, kako je sve vaša krivica i kako zaslužujete da budete „kažnjeni“ za vaše greške, verovatno ćete početi i da verujete u ovo. Ovo je vrlo verovatno ako oko vas nema nikoga ko će vas podržati kao osobu koja vredi i ko nasilno ponašanje vašeg partnera vidi kao destruktivno i neprikladno.

Pored ovoga, uz izolaciju, stalno negativno pojačavanje i nasilje koje trpite, nije neobično da postajete zbunjeni o tome šta se dešava. Možete početi da se osećate obamrli iznutra kako vaši doživljaji sebe i vaše veze postaju sve više i više iskrivljeni. Možete se osećati bespomoćno – prepoznajući opasnosti sa kojom se suočavate ako odete i shvatanjem da ne možete preduzeti ništa da zaustavite nasilje ako ostanete. Nije neobično za žrtve nasilja da ispoljavaju simptome slične ratnim zatvorenicima – dezorjentisani su, mogu da pate od poremećaja sna, neredovne ishrane ili šoka. Ovi simtomi su normalne reakcije na nenormalne okolnosti i ne znači da ste „počeli da ludite“.

Premlaćivanje je veoma moćan i efikasan način kontrole i svaka osoba koja je pretrpela ovaj vid nasilja je vrlo verovatno postala privremeno bespomoćna. Ipak, što više počinjete da shvatate šta se dešava, bolje ćete prepoznati da je on odgovoran za svoje ponašanje i da ono što vam se dešava nije vaša greška.



druga stvar mozda bitna za napomenuti - nikada se, nikada ne ustrucavajte prijaviti nadleznim tijelima npr policiji jer ocito, rijec je o necemu protuzakonitom i pravno kaznjivim ili se obratiti odvjetniku za savjet, bilo da je ui pitanu psihicko maltretiranje bilo fizicko zlostavljanje, bilo jedno i drugo, cak i za nesto iz proslosti ga mozete prijaviti i traziti npr odstetu ili zabranu pristupa . (naravno vrijedi isto i za sexualnio maltretiranje/zlostavljamnje ili uznemiravanje od strane bilo koga)

to je bitno jer i nakon nopr rastave ili prekida sa takvom osobom se nasilje cesto nastavlja, nekad cak i vise - pa zato. a i zbog zastite djece naravno ako ima djece , djeca se ne bi trebala dati za kontakt bez prisutnosti socijalnog radnika npr ili tzv trece neutralne osobe ne budite naivni jer ce nasilnik korisititi djecu za obracunavanje sa vama, to je u 99.9% tako i sl stvari ce djeca prozivljavati. znaci nema kontakta bez nadzora, u pocetku svakako ne!

Zadnje uređivanje makica_ : 27.11.2017. at 14:54.
makica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 14:42   #6447
Quote:
makica_ kaže: Pogledaj post
da, to su svakako tezi ekstremi i u oovm vriejem kriminalno ponasnaje naravno- (koji u sustini imaju prablem sa ZENAMA npr, opcentio i generalno govoreci) ako se drugoj osobi automatkis ne pocme paliti crvneo svjetno na neke sasvim jasne naznake (po kojem su moze prepoznati nasilnik, kontrolirajuci type....evo ovdje nesto o tome: koji su znakovi koje npr svaka zena treba znati prepoznati kod nasilnika.. prvi predznak je mislim taj da zeli kontrolirati partnera, i/ili ima ocito nezdrav odnos prema zenama opcenito. to prvo. i sve to naravno da se vidi i moze vidjeti na samoj osobi].
Ovo boldano je živa istina. Naravno, kad me u početku počeo motat, nisam imala nikakvog interesa. Nije bio nešto fizički privlačan, ali je zato šarma imao na bacanje. Kakav govornik, šaljivac ma i dan danas mu se divim. Ali, na licu mu se vidi da je to što je. Samo što onda nisam obraćala puno pažnje na to. Smatrala sam da ne može netko biti zao ako je izvana ružan. Mislim to te se uči odmalena, da se ne sudi knjiga prema koricama. Eh, da sam znala i da sam bolje upotrijebila vlastitu intuiciju
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 14:55   #6448
Quote:
Kleopatre kaže: Pogledaj post
Ja sam bila najgora žena na svijetu. Uvijek je prigovarao kolko god se trudila. Bio je i nasilan.Zašto? Zato jer je imao drugu, da ne kažem drolju jer po onom što sam našla to nije bila ljubav u pitanju.
Zaključak, nisam najgora, ne želim nasilnika, vrijedim jer se trudim i razvela sam se .
jesi li ga prijavila policiji npr? da ga prate ili privedu na razgovor/uhicenje?



.
makica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 15:00   #6449
Quote:
TolkienGeek kaže: Pogledaj post
Jeste li primjetili da nasilnici većinom imaju problema s obitelji? Ili s majkom ili s ocem. Ovaj moj mrzio svog oca.
Isto otac u pitanju, da ga zanemaruje da nema povjerenja u njega. Da su se dosta često svađali.
krypteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 15:06   #6450
Quote:
TolkienGeek kaže: Pogledaj post
Ovo boldano je živa istina. Naravno, kad me u početku počeo motat, nisam imala nikakvog interesa. Nije bio nešto fizički privlačan, ali je zato šarma imao na bacanje. Kakav govornik, šaljivac ma i dan danas mu se divim. Ali, na licu mu se vidi da je to što je. Samo što onda nisam obraćala puno pažnje na to. Smatrala sam da ne može netko biti zao ako je izvana ružan. Mislim to te se uči odmalena, da se ne sudi knjiga prema koricama. Eh, da sam znala i da sam bolje upotrijebila vlastitu intuiciju
manipulirao te, zato nisi vidjela. nije to tvoja greska ili falinga....ili je teret krivice ikada na zrtvi (u ocima zakona)
makica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 15:18   #6451
Quote:
makica_ kaže: Pogledaj post
manipulirao te, zato nisi vidjela. nije to tvoja greska ili falinga....ili je teret krivice ikada na zrtvi (u ocima zakona)
Da, dosta djevojaka stvarno misli da je negdje nesto pogrijesila. To je sve taktika.
krypteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 16:13   #6452
Quote:
krypteria kaže: Pogledaj post
Da, dosta djevojaka stvarno misli da je negdje nesto pogrijesila. To je sve taktika.
ili simptom bolesti tih ljudi? nasilnika jel


mada, to su ocito u biti kriminalci poremecenog sustava vrijednosti i mislim da zakon to kao takvo i prepoznaje pa odgovarajuce zakonske mjere mozda jedino i jesu efektivne.

i uz to, edukacija zena i svih ukljucenih?

.

Zadnje uređivanje makica_ : 27.11.2017. at 16:29.
makica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 16:26   #6453
Quote:
makica_ kaže: Pogledaj post

svjestan je nasilnik itekako sto radi i zna da je nasilnik, to su u biti kriminalci/osobe poremecenih vrijednosti kojima moguce samo zakonske mjere moze stati na kraj.
To ne mora nuzno biti istina. Mnogi nasilnici ne vide nista losega u svojemu ponasanju niti svoje ponasanje percipiraju nasilnickim djelomicno i zbog toga sto je nasilje (i percepcija istoga) kulturoloski uvjetovano.
__________________
His arms flexed slightly as he felt something heavy, strangely warm, and smooth along its length. ''Oh, this is, hmm, familiar, okay, yes, I know that part - an enchanted sword!'' Raven released the glowing weapon from one hand, letting it swing in front of him. Marcus looked down and raised his eyebrows. ''Certainly not the first time you've held?'' ''Never one like this.''
Eugen C is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 16:34   #6454
ja mislim da i u recimo vaneuropskim kulturama se zna sto je prihvatljivo ponasanje prema drugoj osobi, partneru ili zaposleniku itd itd sto ljubav i uzajamno postovanje podrazumijeva i znaci...


a sto to nije ili kada granica je dobrano predjena.

i da i tamo postoje kakvi takvi zakoni koji nalazu da nesto prelazi granicu prihvatljivog medjuljudskog ponasanja.

.
makica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 16:41   #6455
Quote:
krypteria kaže: Pogledaj post
Isto otac u pitanju, da ga zanemaruje da nema povjerenja u njega. Da su se dosta često svađali.
Ovo mi je isto škola. Pitat kakvi su mu odnosi s obitelji. Ako kaže da je s nekim zakvačen bježat kao od kuge
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien

Zadnje uređivanje TolkienGeek : 27.11.2017. at 17:18.
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 17:11   #6456
Quote:
TolkienGeek kaže: Pogledaj post
Ovo mi je isto škola. Pitat kakvi su mu odnosi s obitelji. Ako kaže da je s nekim zakvačen bježbat kao od kuge
ja bih mozda prije gledala kakav mu je odnos prema suprotnom spolu npr i zenama opcenito, ne znam..

vidjela sam u struci likova koji npr su naoko imali ok odnos prema mami i tati, i odnosili se prema njima s postovanjem, ali zenu tretirali ko krpu.

onda ima ljudi koji su imali mozda problematicne odnose s roditeljima (ne svojom greskom), ali isto funkcioniraju u vezi i ostvaruju veze. ili bolje to rade od problematicnih roditelja sve je to relativno mozda...
ako ima kontrolirajuci odnos prema zeni, ili recimo podredjenom na poslu, e tu se pale lampice odmah.

lik je valjda iskomplexirani sonjo najcesce

.
makica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 17:17   #6457
Quote:
makica_ kaže: Pogledaj post
ja bih mozda prije gledala kakav mu je odnos prema suprotnom spolu npr i zenama opcenito, ne znam..

vidjela sam u struci likova koji npr su naoko imali ok odnos prema mami i tati, i odnosili se prema njima s postovanjem, ali zenu tretirali ko krpu.

onda ima ljudi koji su imali mozda problematicne odnose s roditeljima (ne svojom greskom), ali isto funkcioniraju u vezi i ostvaruju veze. ili bolje to rade od problematicnih roditelja sve je to relativno mozda...
ako ima kontrolirajuci odnos prema zeni, e tu se pale lampice odmah.

lik je iskomplexiran sonjo najcesce
Da, relativno je. Ali ja vjerujem da sve polazi od obitelji, od onog kako si odgojen. Može on imat super odnose s obitelji, ali mi najčešće ne znamo kako taj super odnos izgleda. Može ga on zamaskirat, može ih izmanipulirat da to sve izgleda idealno s moje i tvoje perspektive, a može bit i nezdravo povezan sa svojima u tolikoj količini da je tatin i mamin mezimac. Sve što graniči s normalom, nenormalno je
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 17:26   #6458
pa je, da mu je zivot bio ruzicast i sjajan ne bi jadnicak valjda ni postao kriminalni nasilnik, to stoji.


ali to ga ne opravdava.

a niti sva djeca iz problematicnih obitleji ce npr biti nasilnici jer neki upravo zbog loseg odgoja ce se svjesno truditi ne ponavljati greske svojih roditelja i nastavljati krug.

znaci tu pricamo o nekom tko je i sam najvjerojatnije em zrtva obiteljskog nasilja, to prvo, em nekog tko je vrlo vjerojatno slabog karaktera pa ne moze prevazici los odgoj i neke lose okolnosti u startu.

jer mnogi ljudi takve stvari prevazidju i mogu prevazici, ako to zele. tako da....

najlakse je valjda doci doma i mlatiti zenu i djecu ili sutnuti macku i maltrertirati ih na ovaj ili onaj nacin, to su slabici mislim u biti (tzv pickice). mislim, u mojim ocima to je najnize sto moze biti, ne znam...dignuti ruku na partnera to stvarno moze samo netko tko nije normalan. nesto bas nezamislivo i nepojmivo mnogim (drugima).

Zadnje uređivanje makica_ : 27.11.2017. at 17:38.
makica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 18:06   #6459
Quote:
makica_ kaže: Pogledaj post
pa je, da mu je zivot bio ruzicast i sjajan ne bi jadnicak valjda ni postao kriminalni nasilnik, to stoji.


ali to ga ne opravdava.

a niti sva djeca iz problematicnih obitleji ce npr biti nasilnici jer neki upravo zbog loseg odgoja ce se svjesno truditi ne ponavljati greske svojih roditelja i nastavljati krug.

znaci tu pricamo o nekom tko je i sam najvjerojatnije em zrtva obiteljskog nasilja, to prvo, em nekog tko je vrlo vjerojatno slabog karaktera pa ne moze prevazici los odgoj i neke lose okolnosti u startu.

jer mnogi ljudi takve stvari prevazidju i mogu prevazici, ako to zele. tako da....

najlakse je valjda doci doma i mlatiti zenu i djecu ili sutnuti macku i maltrertirati ih na ovaj ili onaj nacin, to su slabici mislim u biti (tzv pickice). mislim, u mojim ocima to je najnize sto moze biti, ne znam...dignuti ruku na partnera to stvarno moze samo netko tko nije normalan. nesto bas nezamislivo i nepojmivo mnogim (drugima).
Ma slažem se. Ulaženje u dublje analize o njima zašto i zbog čega ih samo opravdava. Seronja će uvik bit seronja, bez obzira na odgoj.
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 12:28   #6460
ma naravno, jebes (takve) iskompleksirane sajkoshe...mada iz clanka gore mozda kljucan je ovaj dio teksta

Quote:
Umanjivanje, poricanje i okrivljavanje

Nasilnici okrivljajvaju partnerke za nasilje tjerajući ih da se ojsećaju kao da pretjeruju u vezi sa nasiljem.
Nasilnici će umanjivati ili poricati ozbiljnost svojih postupaka i odbiti priznati bilo kakvo ponašanje koje ima veze sa kontrolom. Ukoliko priznaju nasilje, ukazivat će na ženino ponašanje kao uzrok nasilnom ponašanju. Ova taktika je izuzetno efikasna za podizanje ženinog osjećaja odgovornosti, jer je ona svjesna da će je on jednostavno okriviti za napad ako kaže drugima za njegovo ponašanje.
recimo to boldano gore sam vidjala po temama tu, nekakav rezon da zena mu nesto uradila ili nije uradila i njegovo tlacenje ili tlacenje te zene od strane autora neke teme tu - je kao 'opravdano'. ili razumljivo. (???)

i to mi onda govori koliko neki niti ne znaju ili razumuju da upravo takav rezon je rezon tipicnog nasilnika.

jer ustvari druga strana NIKADA nije odgovorna za patolosko ponasnje nekog sajko nasilnika. nikada.

ako se to prvo ne kuzi ne znam sto drugo se moze onda skuziti, po pitanju te tematike barem.

toliko od mene, odoh
makica_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:19.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger