Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2011., 11:49   #101
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Gle ak hoćeš biti sakrastičan ili ironičan naglasi da si sarkastičan. Ne vidim ti izraz lica i još k tome propagiraš orgon koji je aktualan ovdje. Eto mala poduka iz internet kulture.
Internetom sam se služio dok ti još nisi znao pisati ni čitati. Kao drugo, ovaj pdf nije ograničen pseudoznanstvenim dogmama, i imam pravo pisati i o orgonu i o puno drugih tema o kojima se na pdfu pseudoznanost ne smije ni spomenuti bez sankcija. Šarlatanima, trovačima i prevarantima koji ga vode nije nimalo stalo do istine. A na ovoj temi sam bio poprilično jasan, čak sam, pouzdajući se u dozu nekakve inteligencije, naveo čitav niz vrlo jasnih tragova kako da sam dođeš do rješenja koncepta s vjetrom, no, uzalud. A orgon sam namjerno spomenuo makar to s tim nema ama baš nikakve veze, kao jednu vrstu testa, koji neprijatelju dragi nisi prošao.
__________________
Smisao je cirkularni labirint u umu onih koji ga traže: Radujmo se bez povoda. Slavimo bezdan, prepoznajmo emisare biločega, uzašle sanjare, lutalice po strasti. Uzađimo po tutnjavi pjesme, od Najvećeg Oka krhotina rasutih kroz prostranstvo ponora. Podajmo se opijumu razvrata duginih boja u tmini. Strmoglavljujem se i uzlazim.
Ra-Hoor-Khuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 10:46   #102
pozzz jel mi ko moze reci formulu za izracunavanje otpora. koliki treba biti otpor za 1000 v?
themen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 08:31   #103
R(otpor)=U(voltaža)/I(jakost struje)
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 11:17   #104
Moram se pohvaliti da sam vidio pravi "free" energy motor jednog izumitelja iz Pule. Izum je patentiran, testiran od Brodarskog instituta i dokazan mu je potencijal.

Motor se temelji na činjenici da je pritisak plina u plinovodu 80 bara pa se prigušnicima smanjuje na 4 bara za kućanstva. Umjesto da se pritisak smanjuje prigušnicima, smanjivati će se tako da pokreće lopatice u motoru i proizvodi struju. Za sada je napravljena samo gruba verzija koja dokazuje koncept i ima samo 20% iskoristivosti, ali potencijal je tu.

Također je dobra i raznolikost primjene od velikih centrala pa sve do zamjene plinskih bojlera sa plinsko-električnim u kućanstvu gdje će naravno onaj električni dio biti besplatan.

Ok koncept, nadam se da će biti iskorišten.
eke777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 11:57   #105
http://www.ivantic.net/Energija/Nacr...a_do_350KS.pdf
jeli itko pokusao napravi ovo. ja pokusavam al imam nedostatak djelova
themen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 11:30   #106
Evo ja sam ga napravio i vrti se već 3 mjeseca.

- 3.neom. magneta i 6.elektromagneta,(špula ima oko 27000 ohma) napajanje 900 V DC.
Sad je plan umjesto 3.neomidijska magneta ubaciti 3.elektro.magneta da bude full indukcijski, jer mu je brzina rotora u zadnji mjesec pala sa 720 o/min na 550 (predpostavljam da su magneti oslabili)

koje djelove trebaš?
brunxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 12:56   #107
Quote:
brunxx kaže: Pogledaj post
... (predpostavljam da su magneti oslabili)
Kako magneti mogu oslabit samo tako,il je možda stao jer više energije troši nego proizvodi?
Si pokreto neš tim motorom il se samo vrtio u prazno?

Šta se tiče tih free energy,evo baš sam čito o autu na "orgonski" pogon,gurnu se anoda i katoda u vodu i pusti se 12 V i stvara se kao neki orgon koji kao pokreče motor,a ustvari se tu jedino stvara vodik elektrolizom,a to se uči u osnovnoj školi.
Tripman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 15:08   #108
koliko znam magneti mogu oslabiti usljed velike temp., mehanički, i ukoliko se nalaze u jačem mag. polju nego što su sami.
predpostavljam da je kod mene ovo zadnje
vrtio sam u prazno

a ovo u autu nije orgon nego praskavac (mix vodika i kisika)
brunxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 08:25   #109
Quote:
brunxx kaže: Pogledaj post
Evo ja sam ga napravio i vrti se već 3 mjeseca.

- 3.neom. magneta i 6.elektromagneta,(špula ima oko 27000 ohma) napajanje 900 V DC.
Sad je plan umjesto 3.neomidijska magneta ubaciti 3.elektro.magneta da bude full indukcijski, jer mu je brzina rotora u zadnji mjesec pala sa 720 o/min na 550 (predpostavljam da su magneti oslabili)

koje djelove trebaš?
Odakle je napajanje? S akumulatora?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 09:41   #110
Quote:
eke777 kaže: Pogledaj post
Moram se pohvaliti da sam vidio pravi "free" energy motor jednog izumitelja iz Pule. Izum je patentiran, testiran od Brodarskog instituta i dokazan mu je potencijal.

Motor se temelji na činjenici da je pritisak plina u plinovodu 80 bara pa se prigušnicima smanjuje na 4 bara za kućanstva. Umjesto da se pritisak smanjuje prigušnicima, smanjivati će se tako da pokreće lopatice u motoru i proizvodi struju. Za sada je napravljena samo gruba verzija koja dokazuje koncept i ima samo 20% iskoristivosti, ali potencijal je tu.

Također je dobra i raznolikost primjene od velikih centrala pa sve do zamjene plinskih bojlera sa plinsko-električnim u kućanstvu gdje će naravno onaj električni dio biti besplatan.

Ok koncept, nadam se da će biti iskorišten.
???

Kojeg je to plina pritisak (tj. tlak, pritisak je nešto drugo) u plinovodu 80 bara i u kojem je to kućanstvu pritisak (tj. tlak, pritisak je nešto drugo) plina 4 bara? To je neka nova vrsta plina i nova vrsta plinovoda ili mi je nešto promaklo?
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 12:44   #111
Jel netko zna šta je ovo i kako radi i da li uopće radi?
Kažu da dobivaju 3 kW bez problema.
LPG-ti mi zvučiš kao čovjek od teorije...šta misliš?

http://www.icestuff.com/~energy21/testatika.htm
http://www.spiritofmaat.com/archive/feb2/methnith.htm

Zadnje uređivanje brunxx : 16.07.2013. at 13:00.
brunxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 13:17   #112
Quote:
brunxx kaže: Pogledaj post
Jel netko zna šta je ovo i kako radi i da li uopće radi?
Kažu da dobivaju 3 kW bez problema.
LPG-ti mi zvučiš kao čovjek od teorije...šta misliš?

http://www.icestuff.com/~energy21/testatika.htm
http://www.spiritofmaat.com/archive/feb2/methnith.htm
Naglasak je na ovoj rečenici iz drugog linka:

Nevertheless the research work is not yet completed.

Jedina korisna besplatna energija za koju ja znam je toplinska pumpa, ako imaš kuću blizu nekog potoka. Ako je temperaturna razlika grijanja i potoka dovoljno mala pa imaš COP 4, onda na 1 kWh uložene električne energije dobiješ još 3 kWh toplinske energije (ukupno 4 kWh) koju si dobio hlađenjem ionako hladnog potoka... Ili ako si uz rijeku, more... Druge opcije su skupe, traže puno kopanja.

Solari, vjetar, blabla... sve to traži puno investicija koje nikad ne otplatiš.

Dok se ne otkriju (za nas) novi oblici energije koji se mogu pretvoriti u električnu ili toplinsku energiju, nema free energy motora... (ako isključimo ilegalno prikapčanje na HEP-ovu instalaciju )
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 16:57   #113
kako nema free energy motora?
..a vidi ove crnogorce molim te (video)

http://www.haber.ba/nauka/vjerovali-...jom-video.html
brunxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 19:45   #114
Quote:
brunxx kaže: Pogledaj post
kako nema free energy motora?
..a vidi ove crnogorce molim te (video)

http://www.haber.ba/nauka/vjerovali-...jom-video.html
crnogorci
__________________
sa marottom kod interkriminalaca :kava:
mikidragi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 00:33   #115
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
???

Kojeg je to plina pritisak (tj. tlak, pritisak je nešto drugo) u plinovodu 80 bara i u kojem je to kućanstvu pritisak (tj. tlak, pritisak je nešto drugo) plina 4 bara? To je neka nova vrsta plina i nova vrsta plinovoda ili mi je nešto promaklo?
Zanemarimo nebulozne pritiske nakratko...to se zove krađa energije plinari. Jer kolko on pritisak "smanjuje" i stvara energiju, tolko plinara mora više pumpati

Ma, možda je ipak prana negdje u sredini...
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 00:43   #116
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
...
Jedina korisna besplatna energija za koju ja znam je toplinska pumpa, ako imaš kuću blizu nekog potoka. Ako je temperaturna razlika grijanja i potoka dovoljno mala pa imaš COP 4, onda na 1 kWh uložene električne energije dobiješ još 3 kWh toplinske energije (ukupno 4 kWh) koju si dobio hlađenjem ionako hladnog potoka... Ili ako si uz rijeku, more...
A ako se od ta 3 kWh dobivene toplinske energije jedan dio (veći od 1 kWh naravno, zbog gubitka pri transformaciji) pretvori u 1 kWh električne, iskoristi za dobivanje nova 3 kWh toplinske, i to se ponavlja koliko hoćemo/možemo...?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 00:47   #117
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
A ako se od ta 3 kWh dobivene toplinske energije jedan dio (veći od 1 kWh naravno, zbog gubitka pri transformaciji) pretvori u 1 kWh električne, iskoristi za dobivanje nova 3 kWh toplinske, i to se ponavlja koliko hoćemo/možemo...?
Onda imaš mini-elektranu. Proširi biznis i eto ti kuc na vrata da neovlašteno iskorištavaš prirodne resurse

To je free-energija u jednakom smislu kako je free i energija iz solarnih ploča ili vjetroagregata na krovu


A ak već imaš potok, pametnije ti je uložiti u turbinu nego se zajebavati s toplinskom pumpom
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 00:54   #118
Quote:
Gedeon kaže: Pogledaj post
Onda imaš mini-elektranu. Proširi biznis i eto ti kuc na vrata da neovlašteno iskorištavaš prirodne resurse

To je free-energija u jednakom smislu kako je free i energija iz solarnih ploča ili vjetroagregata na krovu


A ak već imaš potok, pametnije ti je uložiti u turbinu nego se zajebavati s toplinskom pumpom
Slažem se. Pametnije je izbjeći višestruka pretvaranja energije. I ljude u crnom sa raznoraznim nalozima i pozivima praćene ljudima u plavom

Ali toplinska pumpa funkcionira i kroz temperaturne razlike u tlu (gdje je turbina naravno nemoguća)?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 01:02   #119
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Slažem se. Pametnije je izbjeći višestruka pretvaranja energije. I ljude u crnom sa raznoraznim nalozima i pozivima praćene ljudima u plavom

Ali toplinska pumpa funkcionira i kroz temperaturne razlike u tlu (gdje je turbina naravno nemoguća)?
Funkcionira, al... jedan poznanik je pokušal napravit 100% neovisnu kuću, ulupal masne pare u izolaciju, toplinske pumpe, izmjenjivače zraka... i na kraju otkril da sustav baš ne klapa kak je zamišljeno. Diže temperaturu, al ak ti je ugodno na 18-19 stupnjeva po zimi... samo daj

No ne vidim kakve to veze ima sa alternativom?
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 01:38   #120
Quote:
Gedeon kaže: Pogledaj post
Funkcionira, al... jedan poznanik je pokušal napravit 100% neovisnu kuću, ulupal masne pare u izolaciju, toplinske pumpe, izmjenjivače zraka... i na kraju otkril da sustav baš ne klapa kak je zamišljeno. Diže temperaturu, al ak ti je ugodno na 18-19 stupnjeva po zimi... samo daj
to je moja radna temperatura , ne podnosim vrućinu
da, korištenje temperaturne razlike u zemlji je još manje efikasno od onog iz vode...

Quote:
No ne vidim kakve to veze ima sa alternativom?
... pa i nema ... al nije zgorega za natuknuti, kad smo već počeli...


jel i tebi forum stalno šteka?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:44.