Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2018., 15:46   #501
Mislim da su najveći problem lajavi susjedi koji dotične poslanike sa hrt-a informiraju o stanju i brojnosti po pojedinom objektu..

Nekad iz zbunjenosti, a nekad i iz čiste zlobe..

Pa onda ovaj, tako ojačan podatcima i pun sebe upada u dvorišta, hodnike zgrada, skoro kao swat-ovac, naoružan do zuba..

Ali dobro je ako se bar ova odvjetnička klika uklonila iz procesa..
To je jedan veliki plus..

Nešto se događa u ovom jadu od države..
Ovdje odvjetnici, tamo javni bilježnici (kupoprodaja automobila)..
Hm..
Monro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 19:35   #502
Danas sam dobila rijesenje o ovrsi na Opcinskom sudu za neplacanje HRT pretplate. Zanima me u kojem razdoblju mogu ocekivati racun/naplatu/ovrhu?
__________________
tigar 09.08.2010. i zmaj 11.07.2012....
nangaparbat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 20:05   #503
Quote:
nangaparbat kaže: Pogledaj post
Danas sam dobila rijesenje o ovrsi na Opcinskom sudu za neplacanje HRT pretplate. Zanima me u kojem razdoblju mogu ocekivati racun/naplatu/ovrhu?
Ukoliko se ne misliš žaliti na Rješenje kontaktiraj Općinski sud koji je izdao to Rješenje i pitaj ih na koji način je to najednostavnije ( i najjeftinije ) platiti....
nemoj se dovesti u situaciju da ti FINA sjeda na tvoj račun jer je to em skuplje em FINA često zna zakomplicirati i najednostavnije ovrhe,,,,
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 18:30   #504
Razmišljam si u zadnje vrijeme i nikako mi nije jasna logika zakona da moraš plaćat nešto što ne koristiš. I isto tako mi nije jasno da se nitko javno ne buni protiv toga. Čini mi se da bi potpise na peticiji protiv HRT pretplate bilo barem lako dobiti.

EDIT: Izgleda da već ima, iznenađujuće sporo raste - https://www.peticija24.com/ukinimo_hrt_pristojbu

Zadnje uređivanje Erebus25 : 12.01.2018. at 19:00.
Erebus25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 07:01   #505
Plaćaš mirovinsko, a tko zna hoćeš li mirovinu doživjet, plaćaš zdravstveno, a usluge možda uopće ne koristiš niti doktora vidiš... Ima hrpa stvari i poreza koji se plaćaju iako ih "ne koristiš". Ovo je isto takav porez kao i ostali... Ta peticija vjerojatno više i ne vrijedi, 2015 otvorena...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 00:56   #506
nakon mnogo pokusaja

da ostvarim povlasticu na osnovu mirovine od 975 kuna

nemam pravo...

stojimo pri odgovorima iz prethodnih mailova.
Na temelju odluke Nadzornoga odbora HRT-a utvrđeno je da pravo na povlasticu imaju samo umirovljenici koji su na dan 12. listopada 2015. bili upisani u evidenciji Hrvatske radiotelevizije, a visina im mirovine ne prelazi iznos od 1500,00 kn.


S poštovanjem,

HRT | PJ Poslovanje | RJ Pristojba
t: +385 1 634 2634 | f: +385 1 634 3586 | e: [email protected]
Prisavlje 3, 10000 Zagreb, Hrvatska
__________________
Cili život sam neodlučan bia, a sad više nisan siguran
patak_zd is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 15:44   #507
Quote:
tina sch kaže: Pogledaj post
Pozdrav, otvorila sam vrata inkasatoru, rekla sam mu da sam podstanar i nisam davala nikakve podatke svoje niti od vlasnika stana i nisam nista ispunjavala niti potpisivala. Čovjek nije ušao u stan i nije pitao da li imam tv ili neki drugi uređaj ali postoji mogućnost da je vidio tv jer se može vidjeti sa ulaznih vrata. Nakon nekoliko dana je stigla uplatnica 240,00 kn na ime i prezime vlasnika stana.

Na uplatnici piše: Kontrolor je utvrdio da se na navedenoj adresi ne plaća pristojba za 1 tv prijamnik. Zapisnik će biti predan pravnoj službi radi daljnjeg postupka. Plaćanjem po ovoj opomeni možete izbjeći nepotrebne troškove i prihvaćate da vas hrt prijavi kao obveznika plaćanja. Uplata je potvrda da pristajete biti obveznik plaćanja bez vođenja prekršajnog postupka. Rok za uplatu 8 dana. Informacije o zapisniku možete dobiti od kontrolora na broj 095...

Šta mi je činiti?
Unaprijed hvala
sto je na kraju bilo s ovim?
Naime i danas je meni dosla cestitka na 240kn...
mihael2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 16:02   #508
pozz svima...

moze li mi netko reći što je bilo NAKON što su dobili uplatnicu od 240kn?
Jesu li platili ili kao što su neki napisali, ignorirali?

hvala
mihael2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 16:25   #509
Quote:
mihael2011 kaže: Pogledaj post
pozz svima...

moze li mi netko reći što je bilo NAKON što su dobili uplatnicu od 240kn?
Jesu li platili ili kao što su neki napisali, ignorirali?

hvala
Kad je već došlo do uplatnice pametnije ti je platiti i izbjeći daljnje troškove.... jedino ako se tebi da parničiti sa njima ali su ti sada znatno manje šanse....
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 16:35   #510
Quote:
ULICA ULICE kaže: Pogledaj post
Kad je već došlo do uplatnice pametnije ti je platiti i izbjeći daljnje troškove.... jedino ako se tebi da parničiti sa njima ali su ti sada znatno manje šanse....
Ok... ali niti je usao u stan, niti sam bilo sta potpisao, niti ima moje podatke (osim prezimena), nema niti moj oib...
mihael2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 16:40   #511
Quote:
mihael2011 kaže: Pogledaj post
Ok... ali niti je usao u stan, niti sam bilo sta potpisao, niti ima moje podatke (osim prezimena), nema niti moj oib...
OIB se lako nađe..... što se ostalog tiče, TV pretplata je jedna siva zona pa tako rade i HRT-ovi lovci na neplatiše....sam odluči, jedino moraš znati da ako ne platiš moraš biti spreman na možebitno veće troškove i kao bonus dosta gubljenja živaca u komunikaciji sa HRT-om....
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 09:41   #512
Quote:
ULICA ULICE kaže: Pogledaj post
OIB se lako nađe..... što se ostalog tiče, TV pretplata je jedna siva zona pa tako rade i HRT-ovi lovci na neplatiše....sam odluči, jedino moraš znati da ako ne platiš moraš biti spreman na možebitno veće troškove i kao bonus dosta gubljenja živaca u komunikaciji sa HRT-om....
Ali ne znači li da ako plati tih 240kn da će mu onda dalje dolazit TV pretplata svaki mjesec?
Erebus25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 09:53   #513
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Plaćaš mirovinsko, a tko zna hoćeš li mirovinu doživjet, plaćaš zdravstveno, a usluge možda uopće ne koristiš niti doktora vidiš... Ima hrpa stvari i poreza koji se plaćaju iako ih "ne koristiš". Ovo je isto takav porez kao i ostali... Ta peticija vjerojatno više i ne vrijedi, 2015 otvorena...
Vidim da ljudi i dalje potpisuju peticiju, samo je daleko od cilja
Erebus25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 10:11   #514
Mislim da postoji neki period za valjanost peticije i potpisa tako da te peticije od nekoliko godina sigurno nisu relevantne za ikakav pritisak na vlast.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 10:18   #515
Quote:
Erebus25 kaže: Pogledaj post
Ali ne znači li da ako plati tih 240kn da će mu onda dalje dolazit TV pretplata svaki mjesec?
Dolazit će ukoliko ne pošalje zahtjev za neplaćanje pristojbe na HRT i obrazloži da više ne posjeduje TV prijemnik na toj adresi.... postoji obrazac na stranicama HRT-a....
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 10:50   #516
Quote:
ULICA ULICE kaže: Pogledaj post
Dolazit će ukoliko ne pošalje zahtjev za neplaćanje pristojbe na HRT i obrazloži da više ne posjeduje TV prijemnik na toj adresi.... postoji obrazac na stranicama HRT-a....
Ali obrazac također navodi da se obvezuješ pustit inkasatora u kuću da to provjeri
Erebus25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 11:01   #517
Quote:
Erebus25 kaže: Pogledaj post
Ali obrazac također navodi da se obvezuješ pustit inkasatora u kuću da to provjeri
E sad, zakon je takav da se pretplata plaća na taj način i plaća je cca 95% ljudi koji uistinu imaju tv prijemnik u prostoru u kojem žive.... razumijem da ljudi ne bi željeli imati taj trošak ali dok se ne promijeni zakon to ti je zakonska obaveza.... ako se ne varam u Bosni su bili domišljati kako naplaćivati pristojbu pa su je vezali uz račune za električnu energiju.... pa ti ne plati ako si faca....
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 19:25   #518
Odjavili smo preplatu pred godinu dana nakon smrti djeda, jer više nitko ne živi u tom stanu. Majka tu i tamo dođe da provjetri i očisti stan. U međuvremenu je ostavinskom prebačen stan na moju sestru. mojoj majci je bio inkasator pred cca 2 tjedna, nekako je ušao u zgradu i pozvonio majci. Rekla mu je da nema tv i da tu nitko ne živi.
Ali eto obavjest o pokretanju prekrsajnog postupka i uplatnica na 240kn je došla. Zanimljivo da na njoj piše ime i prezime moje sestre i ime i djevojačko prezime moje majke(još je oženjena i ima drugo prezime), na vratima piše djevojačko prezime majke.

To je sve došlo običnom poštom, nije preporučenom, nema povratnice i niš nije potpisivano i očito nikakvu osobnu nije dala kad su joj krivo prezime napisali.

Koji mi je daljnji korak? Platit ili ignorirat?
__________________
Homer Simpson: Bart, a woman is like beer. They look good, they smell good, and you'd step over your own mother just to get one!
MEDO11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 19:39   #519
Ne kužim, uplatnica došla na sestru ti i djevojačko ime majke? HRT pretplata ide na vlasnika nekretnine, tako da bi ja to ignorirala. Kad utvrde valjane podatke onda nek se jave. Da i idu kroz neko vrijeme dizat ovrhu na koga bi to po njima bilo...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 22:38   #520
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Ne kužim, uplatnica došla na sestru ti i djevojačko ime majke? HRT pretplata ide na vlasnika nekretnine, tako da bi ja to ignorirala. Kad utvrde valjane podatke onda nek se jave. Da i idu kroz neko vrijeme dizat ovrhu na koga bi to po njima bilo...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
za rubriku vjerovali ili ne. u rubrici platitelj piše ovako:

ime sestre i prezime (ona je vlasnik nekretnine, nasljednik)
ime majke i (djevojacko) prezime
adresa zgrade

koja je tu logika jel bi obe trebale platit 240kn?
__________________
Homer Simpson: Bart, a woman is like beer. They look good, they smell good, and you'd step over your own mother just to get one!
MEDO11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:40.