Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2017., 16:16   #401
Nakon Jugoton TV-a, koji vidim da je poprilično uspješno prošao, CMC pokreće dodatna dva tematska kanala i jedan radio. Vijeće za elektroničke medije jučer im je dalo dopuštenje. Sve starta idući mjesec unutar VIP platforme.

Klape i Tambure TV

više na: https://pmu.e-mediji.hr/Forms/Common....aspx?id=23523



Top Music TV

više na: https://pmu.e-mediji.hr/Forms/Common....aspx?id=23526



HIR /radio

više na: https://pmu.e-mediji.hr/Forms/Common....aspx?id=23528
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 17:19   #402
Da sam ja vlasnik CMC-a, svugdje bi ugurao naziv CMC u ime kanala kao što to ima RTL (RTL, RTL2, RTL Kockica, RTL Living itd). No, čemu to pokretanje, ne znam. Valjda im nije dosta dva kanala za autoplay.
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 17:31   #403
Što više tematskih kanala to će gledatelj lakše pronaći sebe u jednom od njih. Rozga, Goran Bare, Vice Vukov, klape, tamburice i sad po novom i strana glazba smiksano u jedan kanal je bućkuriš na CMC-u koji mislim rijetko tko može slušati "u paketu". Što prije to nekako slože po temama (barem na kablu gdje to mogu) - bit će pitkije za gledat. Glazbeni kanali nisu isto što i serijski/filmski/sportski pa da je puštanje sadržaja na autoplayu nešto loše, danas se to sluša umjesto radija i što manje prekidanja to bolje. Ne volim domaću glazbu i ovo ću izbjegavati u širokom luku, ali strane tematske glazbene kanale često imam u pozadini dok nešto radim, tako da pozdravljam ovo širenje jer netko tko voli domaću glazbu će sigurno pronaći sebe u jednom od njih.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 20:37   #404
Cijeli CMC je trenutno bućkriš, u HR ne postoji kanal koji ima više potencijala od njega. Očigledno je problem u starom kadru. Mislim da bi uz kvalitetno vodstvo bez problema mogao parirati bilo kojem stranom glazbenom kanalu u Europi
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 20:40   #405
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
Što više tematskih kanala to će gledatelj lakše pronaći sebe u jednom od njih. Rozga, Goran Bare, Vice Vukov, klape, tamburice i sad po novom i strana glazba smiksano u jedan kanal je bućkuriš na CMC-u koji mislim rijetko tko može slušati "u paketu". Što prije to nekako slože po temama (barem na kablu gdje to mogu) - bit će pitkije za gledat. Glazbeni kanali nisu isto što i serijski/filmski/sportski pa da je puštanje sadržaja na autoplayu nešto loše, danas se to sluša umjesto radija i što manje prekidanja to bolje. Ne volim domaću glazbu i ovo ću izbjegavati u širokom luku, ali strane tematske glazbene kanale često imam u pozadini dok nešto radim, tako da pozdravljam ovo širenje jer netko tko voli domaću glazbu će sigurno pronaći sebe u jednom od njih.
Da li za to imaju dovoljno materijala, ajde za Jugoton teoretski imaju, ali opet i taj Jugoton je miš - maš svega.

Po meni je ova podjela na stilske blokove logična i lako se za snaći. Ono što im fali je kvalitetnija produkcija i kadar i emisije slične HRT-ovoj A- strani.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 20:44   #406
Naravno, CMC je đumbus postao. Ne razumijem čemu guranje sad i strane glazbe, no ništa me više ni ne čudi. Moj osobni stav za takve televizije bi bio red live emisija, kontakt emisije gdje ljudi zovi i traže određene pjesme, talent show emisije, predstavljanje pjevača uživo u prime time showu, ujutro infoTV (uz tekstualne vijesti/uživo kadrove iz Hrvatske/vremenska prognoza i glazbene spotove), prijenosi/snimke koncerta itd, itd... Da imaš barem malo osjećaj da to nije autoplayTV. Danas jako puno ljudi ima Youtube, lakše si ja pustim određene pjesme nego svakih 20 minuta slušam "Topshop". Ne mora glazbena televizija biti doslovno 24 sata puštanje spotova.
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 23:00   #407
Nedavno se u Vijestima na CMC-u pričalo o skladateljima i bio sam u šoku, kada sam vidio prilog o Josipoviću. Isti su kao i HRT, koji političare zna gurati u sportske preglede.

Stranu glazbu su i nekad puštali na CMC-u, ali samo u blokovima Strana vs. domaća i Strani mix, a sada je puštaju i u ostalim blokovima, čak i noću. Nakon strane glazbe, pretpostavljam da je sljedeće guranje srpskih narodnjaka i cajki, nakon svega, ni to me ne bi iznenadilo, ako mogu Brena ili Ilić na HRT, ne vidim razloga, zašto ne bi netko takav mogao i na CMC, naziv CMC ionako "nije bitan". Već se jedno vrijeme na CMC-u puštaju spotovi Halida Bešlića, Nede Ukraden, Hanke Paldum, Volim piti i ljubiti od Vuce, dosta pjesama Mate Bulića je također narodno.

Na CMC-u ima nešto emisija, Backstage, Evergreen, CMC Cafe, ali su prekratke.

Nedavno je (mislim da petkom u 15 h) na CMC-u bio i kajkavski blok, ali su ga izbacili i sada kajkavske glazbe gotovo da i nema, ali zato svaki dan redovito, između ostalog, puštaju donedavno nepoznate pjevače, poput Nine Donelli (1997. godište) s pjesmom Bogati tata, a o Miji Dimšić, koju redovito puštaju na 90% radiopostaja i u Noćnom glazbenom programu na HRT-u da ne govorim, a osim toga sve češće gostuje i u zabavnim emisijama HRT-a. Nije im bilo dosta što puštaju masu nepoznatih pjevača i bendova iz Hrvatske, pa moraju puštati i one iz regije.

Dobro je što su napravili spotove za neke starije pjesme, za koje nisu snimljeni.

Smeta mi i previše obrada pojedih pjesama, kojih je u zadnje vrijeme sve više.

Primijetio sam da noću često zna zna biti domoljubnih blokova, često su znali puštati Ne dirajte mi ravnicu i Od stoljeća sedmog.

Uglavnom, trebalo bi češće puštati sve pjevače, a ne samo nepoznate plus Rozgu, Maju Šuput, Lidiju Bačić, Lanu Jurčević, Huljića, Bebeka i ostalih, koji se prečesto puštaju.
teletubiess is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 23:08   #408
Pa poznato je već da na CMC-u možeš zakupiti prostor za emitiranje. To reklamiraju i na svojem kanalu vrlo otvoreno. Tako da nema mjesta čuđenju emitiranja nepoznatih izvođača, to im dođe kao skriveni marketing (zakonski gledano) za koji se javno zna.


soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 19:09   #409
Krenuo danas "Klape i tambure" na VIP-u, Top Music i HIR još ne vidim.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 01:23   #410
Vidim da su na CMC-u stranu glazbu počeli puštati i u SMS Jukeboxu, večeras su pustili Michaela Jacksona i nakon toga Beyonce i još poslije Gangnam Style. Nadam se da je neće biti previše, stranu glazbu ionako smiju puštati, ali samo 5% glazbe smije biti neeuropsko, dok 36% smije biti nehrvatsko (64% mora). Znači da smiju puštati i srpski turbofolk i s obzirom što su napravili od nekad odličnog kanala u zadnje 2-3 godine, uopće se ne bih iznenadio, ako ga počnu puštati.

Primijetio sam da su počeli raditi i izvještaje s koncerata u inozemstvu, što je odlično, nedavno su poslali svoju ekipu na Hrvatsku noć u Frankfurtu, odnosno na koncert za dijasporu, gdje su pjevali Mate Bulić, Škoro, Magazin, Jole, Prljavo kazalište, Petar Grašo, Tiho Orlić, Vigor.

Zadnje uređivanje teletubiess : 18.12.2017. at 01:39.
teletubiess is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 02:04   #411
I ne treba im srpski turbofolk kad već imaju dovoljno hrvatskog
Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 12:47   #412
Da, imaju dosta hrvatskih cajki i narodnjaka, kao i onih iz regije, Nives Celzijus, Nina Donelli, Neda Ukraden, Učiteljice, Hanka Paldum, Halid Bešlić, Vuco (Volim piti i ljubiti, Podigla me iz pepela, onaj Mix), Mate Bulić (onaj Mix), Hrašćanski čestitari (Prozor stare majke, odnosno Od sela do sela), Sanja Azenić, Željko Samadžić, Ines Erbus, TS Fijaker, nove pjesme Maje Šuput, Rozge, Lidije Bačić, Mladen Kvesić, itd.

Treba biti i narodne glazbe, ali bi bilo dobro da češće puštaju i zagorsku glazbu, tu i tamo puste i Kavalire, Ivicu Pepelka, Rajka Suhodolčana i ostale, ali oni moraju konstantno puštati Huljića, od Domenice Vidi se iz aviona, Miju Dimšić, od Mejaša i Lane Jurčević Duplo slađe, Bogatog tatu od Nine Donelli, Ako voliš ovu ženu od Olivera i Bebeka i ostale pjesme. Imaju tisuće spotova i oni stalno moraju puštati nekoliko desetaka jednih te istih. Sigurno su trećina spotovi pjevača i bendova, za koje nikad nisam čuo.
teletubiess is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 12:50   #413
imate youtube pa si tamo puštajte

čak i MTV ne pušta više spotove
__________________
Awakening
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 13:50   #414
Zato pušta bezvezni reality program. Ustalom i MTV ima specijalizirane kanale 'music' kanale.
Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 19:15   #415
CMC (napokon) sprema novi vizualni identitet, par puta sam već naletio na reklamu.
Donald Mallard is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 13:38   #416
Tjedan i pol me nije bilo doma i vidim da od ponedjeljka nema više SMS Jukeboxa, umjesto kojeg, idu Hitovi. Odličan potez CMC-a, ionako je 90% glazbe u SMS Jukeboxu bilo isto.
teletubiess is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 14:05   #417
Quote:
Donald Mallard kaže: Pogledaj post
CMC (napokon) sprema novi vizualni identitet, par puta sam već naletio na reklamu.
Najavljivali this january a jos nista...

Poslano sa mog 4047X koristeći Tapatalk
Horvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 14:57   #418
Dan danas im ne vjerujem da je taj SMS Jukebox pušta zaista želje TV gledatelja. Po meni, oni puštaju ono što moraju pustiti X puta dnevno, a ne ono što ti pošalješ. Eventualno može neka pjesma prije doći na red. U svakom slučaju, ekstremni povratak unazad ako je ukinuto. Zapravo, jedina emisija uživo, ako se to tako može i nazvati, gdje su imalo sudjelovali gledatelji.

Baš maloprije naletio, potpora CMC-a Jadranskom radiju koji u noćne sate pušta cajke. Možda uskoro nova strategija CMC-a

mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 15:04   #419
Quote:
mezzzzzo kaže: Pogledaj post
Baš maloprije naletio, potpora CMC-a Jadranskom radiju koji u noćne sate pušta cajke. Možda uskoro nova strategija CMC-a
podrzavam. barem bi im se gledanost povecala sa 0,9% na bar 2.
Blue Comet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 16:17   #420
Quote:
mezzzzzo kaže: Pogledaj post
Dan danas im ne vjerujem da je taj SMS Jukebox pušta zaista želje TV gledatelja. Po meni, oni puštaju ono što moraju pustiti X puta dnevno, a ne ono što ti pošalješ. Eventualno može neka pjesma prije doći na red. U svakom slučaju, ekstremni povratak unazad ako je ukinuto. Zapravo, jedina emisija uživo, ako se to tako može i nazvati, gdje su imalo sudjelovali gledatelji.
pouzdano znam da puštaju želje
weasley is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:18.