Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2016., 09:53   #4041
Ovaj dio foruma je za nas alternativce, koji smatramo da je živa hrana najpogodnija i jedina ispravna za čovjeka, te da kao takva i liječi i sprječava nastanak većine danas poznatih bolesti, te definitivno ne vjerujemo službenoj medicini i farmaceutskoj industriji, niti nas mogu impresionirati njihove diplome, njihovi znanstveni "dokazi" ni bilo što drugo. Jednostavno, ne interesira nas.

Evo jedan od primjera kako farmaceutska industrija danas ljude od najranije dobi priprema da im budu pacijenti do kraja života, dakle tako da ih još kao djecu otruju cijepljenjem
Marec is offline  
Old 08.07.2016., 12:25   #4042


Toliko onda o offtopicu.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Old 08.07.2016., 13:30   #4043
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Dakle evo kako nam se ruga jedan čovjek iz medicinske struke koji je postavljen za moderatora ni manje ni više nego ovdje na alternativnom liječenju kako bi nam se izrugivao na temi i s veseljem podržavao trolove, potpuno namjerno naravno. To je usput pokazatelj i kućnog (ne)odgoja.

Neće biti mira na ovoj temi sve dok se ovaj moderator jednostavno ne makne odavde !!
Marec is offline  
Old 08.07.2016., 14:57   #4044
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
(...)
Samo hrana koja se kvari je prava hrana!
(...)
Med nije hrana?

:klap:



SF
__________________
"See? All you have to do is lead the Gauls to a Roman patrol, and they forget you. Makes you feel a bit of a swine, but it saves your bacon!"
SusFerox is offline  
Old 08.07.2016., 15:05   #4045
Quote:
SusFerox kaže: Pogledaj post
Med nije hrana?

:klap:



SF
Ja osobno med ne jedem jer mi ne paše.
Pravi frutarijanci ne jedu med, samo fresh fruits, možeš li biti više preciznija, a manje infantilna?
Baš si cakana na slikici, u zbilji si još lijepša biti će.
Rorion is offline  
Old 08.07.2016., 16:34   #4046
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Ovaj dio foruma je za nas alternativce, koji smatramo da je živa hrana najpogodnija i jedina ispravna za čovjeka, te da kao takva i liječi i sprječava nastanak većine danas poznatih bolesti, te definitivno ne vjerujemo službenoj medicini i farmaceutskoj industriji, niti nas mogu impresionirati njihove diplome, njihovi znanstveni "dokazi" ni bilo što drugo. Jednostavno, ne interesira nas.
Diplome i znanstveni dokazi su lijepa stvar , ali pošto se relativno često u praksi pokazalo da nemaju previše veze sa stvarnim stanjem, doista su s naše strane neusporedivo više cijenjeni rezultati i iskustva.

Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Evo jedan od primjera kako farmaceutska industrija danas ljude od najranije dobi priprema da im budu pacijenti do kraja života, dakle tako da ih još kao djecu otruju cijepljenjem
&
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post


Toliko onda o offtopicu.
Iako smatram da je ovo što je Marec iznio istina, realno, ta polovica njegovog posta jest djelomično , no ipak ima veze s alternativnim liječenjem.
Ali moram primijetiti da je zanimljiva sad ova tvoja reakcija na ovaj jedan njegov djelomični offtopic, a na stotine postova u zadnjih par mjeseci od nekih članova koji su bili 1001% offtopic i nisu imali najblaže veze s alternativom - nije bilo ovakve/nikakve reakcije s tvoje strane.

Inače sve 5 , u potpunosti podržavam nastojanje da se tema održi čistom i atmosfera na njojzi ugodnom.

Quote:
SusFerox kaže: Pogledaj post
Med nije hrana?
Je. Navodno jedina koja se ne može pokvariti.
Vjerojatno je med jedina iznimka po pitanju onoga što je Rorion rekao.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 08.07.2016., 16:55   #4047
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
1. Jesi li siguran da oni znaju čitati?
2. Neće oni to shvatiti ,da požive još sto života.
Ruku na srce, i meni je trebalo da shvatim, da oni ne žele shvatiti.
A teme se drže koliko i šuplja kanta vodu.
..znaš ... nevolja je što među njima ima doista pametnih ljudi i nevjerojatna je količina truda koji ulože u nesuvislo pobijanje, umjesto da pažljivije pročitaju što im se napiše.

Iskustva znaju biti i subjektivna kao i znanstvena mjerenja i umejsto da probaju nešto poput onog što iznosite /ne mora biti jedino na jelovniku/ žude nešto potpuno prirodno što se prilagođavalo milijunima godina proglasiti nevrijednim umjesto da sa svojim znanjem dovedu do pravog zaključka.


Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Diplome i znanstveni dokazi su lijepa stvar , ali pošto se relativno često u praksi pokazalo da nemaju previše veze sa stvarnim stanjem, doista su s naše strane neusporedivo više cijenjeni rezultati i iskustva.
Jezgrovito i pravo u metu.

Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Je. Navodno jedina koja se ne može pokvariti.
Vjerojatno je med jedina iznimka po pitanju onoga što je Rorion rekao.
prije puno puno godina pročitah kako su probali med pronađen u piramidama starog Egipta i kako je bio ukusan i bezopasan unatoč što je 4000 godina spavao.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 08.07.2016., 17:05   #4048
e sad jel to zbog utjecaja piramida ili...

ja imam par tegli na balkonu koje su več godinama u rasponu +40 do -10 jer balkon nije izoliran, samo ostakljen pa je kao staklenik. kako testirati da li je još dobar?

inače od jednog rođaka sam saznao metodu kako znati da li je s melasom ili su ga pčele radile, ako se tegla okrene napočake pa med krene brzo onda je "delanac". za starije se vidi ako kristalizira onda je pravi.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 08.07.2016., 19:41   #4049
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Dakle evo kako nam se ruga jedan čovjek iz medicinske struke koji je postavljen za moderatora ni manje ni više nego ovdje na alternativnom liječenju kako bi nam se izrugivao na temi i s veseljem podržavao trolove, potpuno namjerno naravno. To je usput pokazatelj i kućnog (ne)odgoja.

Neće biti mira na ovoj temi sve dok se ovaj moderator jednostavno ne makne odavde !!
Dakle, tvoje izrugivanje cjelokupnoj modernoj znanosti i medicini je ok, a čim se podsmjehnem na nonsense koje vi iznosite, odmah je panika?
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Old 08.07.2016., 19:57   #4050
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Dakle, tvoje izrugivanje cjelokupnoj modernoj znanosti i medicini je ok
Ne izrugivam se kao prvo nikome, zatim posebno ne kompletnoj znanosti i medicini, ali ti to već dobro znaš. Postoje nezavisni znanstvenici i korporativni znanstvenici. Nezavisni, ma koliko im god dobre namjere bile i koliko god radili u interesu ljudi ili ako hoćeš čovječanstva, ne dolaze do izražaja. Korporativni znanstvenici itekako dolaze do izražaja jer su oni i rezultati njihovih "istraživanja" debelo plaćeni da "dokažu" kako su proizvodi tih korporacija ok.


Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
a čim se podsmjehnem na nonsense koje vi iznosite, odmah je panika?
Ono što sam napisao nije bilo nonsense.

Plus toga, nemoj me kriviti za offtopic jer sam si me naveo na to. Ovdje sam nekad opisivao svoja iskustva sa sirovom hranom, imam ih i sad pregršt, no zahvaljujući lošem moderiranju trenutno je to nemoguća misija.
Marec is offline  
Old 08.07.2016., 20:16   #4051
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Dakle, tvoje izrugivanje cjelokupnoj modernoj znanosti i medicini je ok, a čim se podsmjehnem na nonsense koje vi iznosite, odmah je panika?
Ja sam za znanost u službi čovjeka, kao i Marec koji da nije, ne bi dao masu linkova na govore takvih ljudi.

No danas se previše promovira i reklamira i podržava znanost u službi koorporacija.

Ovo je alternativa, a ne farmacija.
Ljudi kompetentni u alternativi, ovdje mogu nešto pametno i reći.
A oni s iskustvom u prepisivanju tableta baš i ne.

Ova tema je i najbliža u svom segmentu Hipokratu, i možda postane jednog dana i zvanična.
Rorion is offline  
Old 08.07.2016., 21:10   #4052
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Ovo je alternativa, a ne farmacija.
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Ovo je alternativa, a ne farmacija.
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Ovo je alternativa, a ne farmacija.
Da mi nastupimo na "znanstvenim" temama s alternativnim izvorima, ili još gore - ispraznim tvrdnjama nepotkrijepljenim nikakvim izvorima (kojih je ovdje bilo beskonačno) - kakve bi bile reakcije onih koji tamo pišu?

Da li bi takav naš takav nastup na takvim temama imao smisla?
Da li bi bio offtopic?
Da li bi tamošnji moderatori to dopustili?

Shvaćate??
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!

Zadnje uređivanje Ibrahim : 08.07.2016. at 21:20.
Ibrahim is offline  
Old 08.07.2016., 22:37   #4053
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
nevjerojatna je količina truda koji ulože u nesuvislo pobijanje, umjesto da pažljivije pročitaju što im se napiše.
"Lakše je protiviti se nečemu nego to pokušati razumjeti."

"Lakše je sebe lagati nego se suočiti s istinom jer to ipak puno manje boli."


Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Iskustva znaju biti i subjektivna kao i znanstvena mjerenja i umejsto da probaju nešto poput onog što iznosite /ne mora biti jedino na jelovniku/ žude nešto potpuno prirodno što se prilagođavalo milijunima godina proglasiti nevrijednim umjesto da sa svojim znanjem dovedu do pravog zaključka.
Znanstveni "rezultati" (češće nego što se vjeruje, ali ne i uvijek), nažalost, znaju biti zasnovani uglavnom na profitu ili nekom drugom interesu.
Za razliku od toga, rezultati koje iznose alternativni izvori, nisu vezani uz profit niti određeni interes.

Ponekad ih pobornici "znanosti" krive za profit od prodaje knjiga - drugi argument ni nemaju - (koje se uglavnom prodaju za manje od 50 kn u nakladi od par stotina ili 1-2 tisuće primjeraka), ali taj iznos je presmiješan i infitezimalan u odnosu na profit farmaceutske industrije (čitaj: mafije) čiji profiti spadaju među najveće na svijetu.
Ali to je vjerojatno zato jer dobro, vrijedno, mukotrpno (kao jedan forumaš) i teško obavljaju svoj posao pa dobro i zarađuju.
Otprilike kao i rudari.


Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
prije puno puno godina pročitah kako su probali med pronađen u piramidama starog Egipta i kako je bio ukusan i bezopasan unatoč što je 4000 godina spavao.
I ja sam pročitao slično. Moram priznati da me to zapanjilo.
I izgleda da je zbilja istina da se ne može pokvariti.
Ili možda može nakon 5000 godina?
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 08.07.2016., 22:43   #4054
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Da mi nastupimo na "znanstvenim" temama s alternativnim izvorima, ili još gore - ispraznim tvrdnjama nepotkrijepljenim nikakvim izvorima (kojih je ovdje bilo beskonačno) - kakve bi bile reakcije onih koji tamo pišu?

Da li bi takav naš takav nastup na takvim temama imao smisla?
Da li bi bio offtopic?
Da li bi tamošnji moderatori to dopustili?

Shvaćate??
Paa valda je prvo i osnovno ofT pisati šarenim bojicama predškolskog uzrasta.

Drugo, izgleda, čini se po upisima, ovdje nikog ne zanimaju znanstvene metode, jerbo znanstvenicima se jave znanstvenici s više katedre, i na što to onda sliči, bla bla tra la, hejte ljudi, bolje recite kako vam napreduju vrtovi jer na svakom kraju samo je to ono što se pamti.
Pravi Život is offline  
Old 09.07.2016., 12:41   #4055
I u čemu je problem? Imate pdf prirodne znanosti za raspravu o znanstvenim metodama. Lijepo je Ibrahim rekao, da netko od nas dođe na pdf prirodne znanosti i počne raspravljati u alternativnom modu, ne bismo tamo opstali niti jedan dan.

E, pa ovo je podforum za takve koje ne mogu opstati na znanstvenim podforumima, ako vama to smeta, nemojte tu zalaziti.
Begemotica is offline  
Old 09.07.2016., 14:44   #4056
Dragi prijatelji, javljam se iz vrta, i kao i uvijek, u mirnom i prirodnom okruženju, javlja se i inspiracija.

Pogotovo kada ma razveseli procvijetali cvijet ehinacee.

No o čeme se radi, sinula mi je ideja da napravim jak podizač imuniteta, naziva :
Bi-Turbo Imuno Booster

Zašto bi-turbo, zbog dva glavna sastojka ehinacee i čuvarkuće.
http://i.imgur.com/ysvyNzF.jpg

Pri stanjima raznih bolova, u trbuhu, glavi... ili infekcijama , virusima, patogenima smatram da bi ovaj pripravak trebao biti prava pomoć.
A posebno kod streptokoka i antibiotik rezistentnih bakterija, koje se neće moći suoćiti, već će pobjeći, kada se suoće sa "bi-turbo imuno boosterom".
Rorion is offline  
Old 09.07.2016., 15:31   #4057
https://youtu.be/X06fr77GjzE

markus rothkranz, raw foodist, govornik, pisac...ukratko mnoge je dirnuo i promijenio im život, meni osobno je jako drag i daje mi inspiraciju, knjigu sam mu pročitala i jako mi se sviđa njegov pogled na svijet i kako širi znanje.

da vidimo što bi padobranci rekli....vjerojatno nešto ovakvo..."on je luđak, tjera ljude u bolest, neuk je i nema pojma što govori, ružan jel, smrde mu noge, jadan je...ja sam bolji od njega, treba mu spalit knjige piše hrpu gluposti..."

padobranci, meni je baš jako žao što nemate vremena sjest i pročitat neku njegovu knjigu ili pogledat par youtube filmova...ili pročitat neku drugu knjigu sirove hrane

jedino što znate je uletit i kenjat (oprostite na izrazu ali nema druge riječi da se izrazim ) a da pojma nemate po čem kenjate,

na preskokce pogledati i pročitat nešto i na temelju toga donositi svoje mišljenje i stavove je jadno.

i to nekome tko tako živi godinama i tko je pročitao bezbroj knjiga...je još jadnije

iskreno žalim padobrance...
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Old 09.07.2016., 17:30   #4058
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
https://youtu.be/X06fr77GjzE

markus rothkranz, raw foodist, govornik, pisac...ukratko mnoge je dirnuo i promijenio im život, meni osobno je jako drag i daje mi inspiraciju, knjigu sam mu pročitala i jako mi se sviđa njegov pogled na svijet i kako širi znanje.

da vidimo što bi padobranci rekli....vjerojatno nešto ovakvo..."on je luđak, tjera ljude u bolest, neuk je i nema pojma što govori, ružan jel, smrde mu noge, jadan je...ja sam bolji od njega, treba mu spalit knjige piše hrpu gluposti..."

padobranci, meni je baš jako žao što nemate vremena sjest i pročitat neku njegovu knjigu ili pogledat par youtube filmova...ili pročitat neku drugu knjigu sirove hrane

jedino što znate je uletit i kenjat (oprostite na izrazu ali nema druge riječi da se izrazim ) a da pojma nemate po čem kenjate,

na preskokce pogledati i pročitat nešto i na temelju toga donositi svoje mišljenje i stavove je jadno.

i to nekome tko tako živi godinama i tko je pročitao bezbroj knjiga...je još jadnije

iskreno žalim padobrance...
Mademoisele Kleopatra , ne brinite za padobrance, smatrajte ih povijesnom prašinom.

Markus iz videa inače ima 55 godina , da , da , izgleda bar 20 godina mlađe, i stalno je inspirativan i zabavlja ljude, no daje i prave informacije.
A njegova odabranica 48 godina, također fenomenalnog izgleda, koji torzo vaau.
https://youtu.be/oXgUbsaqNrc

A zatim ovaj 1-minutni video
Kako loša prehrana uništava i razbolijeva ljude.

https://youtu.be/YQWWl6aOh14
Rorion is offline  
Old 09.07.2016., 18:11   #4059
Što god da su jeli, ovako oblikovano tijelo ne možeš imati ako ne provodiš dosta vremena u teretani. Ili baviš se nekom drugom naprijednom tjelovježbom.
Begemotica is offline  
Old 09.07.2016., 18:56   #4060
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Što god da su jeli, ovako oblikovano tijelo ne možeš imati ako ne provodiš dosta vremena u teretani. Ili baviš se nekom drugom naprijednom tjelovježbom.
istina, sa zdravim životom dolazi i tjelovježba, to je zapravo ne odvojivo jedno od drugog....

i na sirovoj živoj hrani se mogu stvoriti mišići, bjelančevine se ne dobivaju samo iz mesa
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:10.