Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2015., 21:42   #21
Preko Totala imam pun q tih bosanskih i srpskih kanala no ne znam zašto ako sam se 2min do sada uvrh glave zaustavio na 99% njih. Ne znam, vrlo su čudni, nekako zastarjeli, obično sa poprilično nekavalitetnom slikom, jedino ona Prva TV je nešto "modernija" TV kuća i u nekom rangu je sa hr kanalima ali oni pak lupaju po sapunjarama žešće od naše Nove, no na stranu čak i te sapunice nađe se ponekad i ok programa tu pa ajde jedino taj kanal bi izdvojio od naših susjeda. Ali to je ionako srpski kanal pa nije za ovu temu...
lacalut is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 23:22   #22
E vidiš, kod mene je obrnuta situacija. U posljednje 3 godine pogledao sam jedan film na HRT, Nova mi je totalno nezanimljiva, a RTL povremeno pogledam, ali sad su i oni pokvarili program. Meni je od svih ex-yu kanala nekako najbolji B92 i kao što sam već naveo od bh kanala mi je daleko najbolji TV1.

Što se tiče slike, ne može se govoriti o nekoj kvalitetnoj slici na Totalu jer to nije isto kao na kablovskoj i IPTV.
Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 17:11   #23
OBN (screen shot sa drugog foruma) mrsko mi smanjivat format slike pa evo link.
http://i.imgur.com/O4ahafX.png?1

Uglavnom emisije Grand produkcije pustaju kao da je 16:9. Sve ostalo stari 4:3.
demir94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 00:13   #24
pregled programa za RTRS PLUS koji pocinje redovno emitiranje u nedjelju

http://lat.rtrs.tv/program/raspored.php?c=4
Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 20:48   #25
Na Face TV je počela emisija Balkan Caffe koju vode Danijel Delale, a novinari koji rade priloge su iz svih ex-yu država, između ostalih Fani Stipković i Vedrana Pribačić.




Zadnje uređivanje Daky585 : 04.05.2015. at 21:03.
Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 14:58   #26
U povodu dolaska pape Franje u Sarajevo, BHRT je imao 7 sati HD signala bez prekida od 7:00 do 14:00. Vratili su se SD formatu radi reklama i vijesti.
I od 14:30 do 20:30 ima opet HD signal bez prekida.

S obzirom da "nemaju para" i da su iznajmili 40 HD kamera i kakve resurse imaju odradili su odlican posao doceka i mise na Kosevu.

BHT 1 HD je dostupan preko kablovskih i IPTV-a.
demir94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 09:33   #27
da li je jebeno moguće

http://www.nezavisne.com/novosti/bih...-poceti/316604
infinity6001t is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 15:03   #28
Gledam ova zadnja 2 dana malo bosanskohercegovačke i srpske kanale kako su popratili dešavanja vezano uz Oluju, točnije kako prenose ono što se dešava u Hrvatskoj i zaprepašten sam koliko jedan medij odnosno kanal isijava sa svojom mržnjom, netrepeljivošću, lažima, žutilom, potpuno destruktivnim izvještavanjem – a to je RTRS.

I dok RTS, B92, Prva i svi srpski mediji govore o Oluji kao o danu žalosti, opisujući sve iz svojeg kuta gledišta na što potpuno imaju pravo, dešavanja u Hrvatskoj (u utorak i srijedu) većina medija prikazuje onakvima kakva su zapravo i bila, bez izvrtanja informacija i lažnog pokušaja stvaranja neke dodatne antisrpske atmosfere tamo gdje je nije bilo, ili barem ne u tolikoj mjeri. U principu osim što nam se sa političkog pogleda stavovi razilaze, ne vidim apsolutno nikakav problem u njihovom izvještavanju.

Bosanskohercegovački mediji žele biti neutralni, barem oni državni, no kod komercijalnih se osjeća ipak mala prevaga na hrvatsku stranu, posebno onih muslimanskih tipa Face TV koji su praktički otvoreno na našoj strani i slave Oluju objavljujući razne ankete sa ulica Sarajeva koji to isto više-manje podržavaju pokušavajući stvoriti atmosferu da je Oluja svima „okej“ (što sumnjam, ali dobro).

I onda dolazi RTRS koji je jedinka za sebe, čije se vijesti najviše razlikuju od svih. I oni poput srpskih medija naravno o svemu govore kao o danu žalosti, na što imaju pravo. No njihove reportaže iz Hrvatske (što se desilo u utorak i srijedu na proslavi) su toliko izopačene, destruktivne, neistinite, krcate žutilom i uzete iz konkteksta da je to prestrašno za gledat. I dok su svi kanali u regiji prikazali mimohod, podizanje zastave u Kninu uz pokoju rečenicu što se desilo, RTRS to naravno nije napravio, on je imao neke svoje snimke trojice pijanaca koji su mahali hrvatskim zastavama i cijelu komemoraciju prikazao ustaškom, gdje su po njima praktički klali Srbe i sve neistomišljenike. Tolika količina dezinformacija, mržnje i želje da sve ljude tamo prikaže kao barbare sa noževima u džepu i „U“ na glavi je degutantna za propragandu 20 godina prije, kamoli danas. Naravno, treba li spomenuti da su jedini medij u regiji koji nije prikazao paljenje hrvatske zastave u Beogradu? Jedini. Nisu valjda imali vremena jer su nakon huškačkog i potpuno izvrnutog izvještavanja iz Knina prikazali novu reportažu o svim zalima koja su se dogodila Srbima u Hrvatskoj u zadnjih 10 godina, onako ničim izazvana još jedna totalno izokrenuta reportaža. Naravno, isti taj medij je jutros govorio i o dronu sa srpskom zastavom na Thomposonovom koncertu kao o „provjerenoj informaciji koju su svi vidjeli“, pa su se kasnije ispravili, to je ono kad ni očigledno žutilo pred nosom ne vidiš, a kamoli da sam proguglaš malo i nađeš identičnu takvu sliku. Govorimo o kanalu koji želi biti ozbiljan nacionalni kanal, a ne o TV Duga.

Ne pratim inače taj kanal jer osobno ne vidim sadržajno išta primamljivo na njemu, no strašno je vidjeti da postoji tako nešto danas u 2015.g. poput RTRS koji ciljano medijski širi mržnju. Nikada nisam shvatio ljude u BiH koji po forumima kukaju o ovakvim stvarima kad je u pitanju pljuvačina prema muslimanima od strane RTRS, no kad vidiš na vlastitoj koži što su spremni – brže shvatiš neke stvari.
lacalut is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 10:12   #29
Evo Hlo našla novo radno mjesto dok ne završi sud sa HRT-om

Quote:
NOVI ANGAŽMAN
Hloverka Novak Srzić glavna urednica hercegovačke NAŠE TV



Bivša urednica i direktorica programa na HRT-u Hloverka Novak Srzić postat će glavna urednica bosansko-hercegovačke Naše TV, nove televizije na hrvatskom jeziku koja je osnovana u Mostaru i počet će s emitiranjem do kraja kalendarske godine. Informacija je potvrđena iz više izvora za portal poskok.info

Time je zaokružen upravljački tim Naše TV, gdje se uz direktoricu Željku Kvesić i glavnog producenta Ivana Cigića, pridružila i glavna urednica programa.

Inače, Našu TV su osnovali prije nešto više od dva mjeseca hercegovački poduzetnici s osnivačkim ulozima od 15.000 i 30.000 konvertibilnih maraka, nastojeći postići heterogenu vlasničku strukturu s ciljem da nitko pojedinačno ili pojedine interesne skupine ne mogu utjecati na uređivačku politiku televizije.
tportal.hr
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 15:23   #30
Zaista stoji sve ovo o rtrs-u. Za tu televiziju kao da dayton jos nije potpisan.. nevjerojatno kolika partijska kontrola vlada tom televizijom i kako su pristrani. Odabiri najlosije slike da prikazu, sa mimohoda su prikazali skupine pjesadije sa najmanje ljudi, prikazali su 3 aviona i to kad su se razisli pa da djeluje kaoticno, krila oluje i tenkova ni u tragovima...

Od bht-a se i ocekivala neutralnost jer je to ipak drzavna televizija, ali ftv koji se uvijek predstavlja kao i televizija hrvata u bh a ne samo bosnjaka je mogao barem vijest o oluji staviti na prvo mjesto a ne pred kraj dnevnika.

Tragicno je zato da hrvati u bh nemaju vlastitu nacionalnu televiziju. Srbi imaju rtrs, a federalnom prakticki upravljaju bosnjaci, a na bht-u dok se namire bosnjaci i srbi hrvatima ni ne ostane nista i osim sto hrvatskog jezika na njoj ima samo u tragovima ni ne posvecuju paznju temama koje se ticu hrvata, sjecanja na hrvatske zrtve se rijetko spominju a svaki dan imamo oplakivanja bosnjaka i srba i onda se nije za cuditi sto hrvati u bih ni ne placaju tv pretplatu. Da nema kablovskih operatera i hrt-a i rtl-a bilo bi uzasno.

Drago mi je da vidim da se evo barem privatna televizija pokrece na hrvatskom jeziku pa makar na njoj bila i hlo iako ne ocekujem da ce biti ista puno i bitno na njoj jer nemaju sredstava ali barem neka ima nesto
Arial is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 00:49   #31
Čekaj, a OBN? Pa bar je kod njih sve hrvatsko, od govora do titlova. Ali slažem se da je potreban javni servis na hrvatskom jeziku, dok je BHT 1 potpuno nepotreban. A što se tiče RTL-a on je svakako gledan, ne samo kod Hrvata... Znam da ga ljudi u BiH baš gledaju.
Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 10:34   #32
Koliko ja pratim OBN, meni on više izgleda na srpsko-tursku televiziju nego hrvatsku. 90% programa ide Grand, Maldivi i turske i indijske serije.

Quote:
RASPORED ZA PONEDJELJAK:
06.35 Avanture Hello Kitty / crtani film
06.45 Sally McKay / crtani film
07.10 Knjiga o džungli / crtani film
07.30 Nebeske plesačice / crtani film
07.55 Loopidoo / crtani film
08.00 Gradski heroji / crtani film
08.15 Harry i kanta puna dinosaura / crtani film
08.30 Pacman / crtani film
08.50 In Magazin / zabavni program
09.30 Zvezde Granda / zabavni program
10.20 Top Shop
10.35 Zvezde Granda / zabavni program
11.30 Top Shop
11.50 OBN Info
11.55 Hit ljeta / muzički program
12.30 Aaliya / indijska serija 184 epizoda
13.00 Neželjene II / indijska serija, 404 epizoda
13.25 Elif / turska serija, 106 epizoda

14.30 Zvezde Granda / zabavni program
15.20 Top shop
15.35 Zvezde Granda / zabavni program
16.00 Hotel Maldivi / reality show
17.30 Hit ljeta / muzički program
17.55 Majka / turska serija, 41 epizoda
18.50 OBN Info
19.15 OBN Sport
19.20 Hotel Maldivi / reality show
20.00 Elif / turska serija, 107 epizoda
20.55 Aaliya / indijska serija, 185 epizoda
21.25 Neželjene II / indijska serija 405 epizoda

21.55 Hotel Maldivi / reality show /+16/
00.05 Astro / tarot /+18/
dakle, u tih 18 sati dnevnog programa (od 6h do ponoći):
-cca 8h reality show programa iz Srbije (44% programa)
-cca 5h tursko-indijskih serija (27% programa)

čak im je i ovaj Astro navečer ide iz Srbije, ali eto nećemo sad

Tako da ne znam u kojem točno aspektu su oni "hrvatski", više je RTRS sa onom jednom hrvatskom serijom "hrvatski" nego OBN. Naravno, strane serije ne možemo spočitavati bilo kojem programu jer ih svi puštaju i naprosto to je jeftinije nego domaći program, ali srpski sadržaj je u zadnje vrijeme postao preogroman (posebice od dolaska Chellomedie) na ovom kanalu da bi ga mogli nazvati "hrvatskim". Čak su i onog lika sa RTL-a što im promo reklame radi natjerali da umjesto tisuću govori hiljada (to prije nije radio!) te potpuno prilagodi govor bosanskom jeziku, što u principu nemam ništa protiv, dapače posve je normalno da se priča jezikom tržišta - ali ne možemo onda pričati o "kanalu na hrvatskom jeziku". Titlovi u zadnje vrijeme su sve više prilagođeni bosanskom jeziku, a sami informativni dio OBN-a je više-manje neutralan u nekom političkom smislu, najbolji primjer nam je opet 4. i 5.8., tu možemo puno toga iščitati o politici kuće.

Istina, OBN jest nekad davno bio daleko više "hrvatskiji" od ostalih kanala u BiH prije svega zbog vlasnika, no u međuvremenu se puno toga promijenilo na njemu.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 12:26   #33
Ne znam sad, ali znam da su ranije gotovo sve imali na hrvatskom jeziku. Govor, titlovi, najave, sve... Ali vidim da sad nemaju hrvatske serije osim Larinog izbora na OBN plus .
Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 10:52   #34
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
...a sami informativni dio OBN-a je više-manje neutralan u nekom političkom smislu, najbolji primjer nam je opet 4. i 5.8., tu možemo puno toga iščitati o politici kuće.

Nemam OBN, no zanima me kako su odradili informativni dio emisija 4. i 5.8.?


iOS/Tapatalk
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 11:20   #35
Quote:
Daky585 kaže: Pogledaj post
Čekaj, a OBN? Pa bar je kod njih sve hrvatsko, od govora do titlova. Ali slažem se da je potreban javni servis na hrvatskom jeziku, dok je BHT 1 potpuno nepotreban. A što se tiče RTL-a on je svakako gledan, ne samo kod Hrvata... Znam da ga ljudi u BiH baš gledaju.
Nije obn, mozda je nekad davno bio. Nije neki kanal na hrvatskom ako svaki peti novinar svako 3 dana kaze tisuca ili srpanj titlovi isto nisu, teletekst nije...
Arial is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 13:43   #36
Ranije jeste bio sigurno, vjerojatno do dolaska Chellomedie. Tad su imali i bolji program (kao uostalom sve TV stanice u regionu).
Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 15:09   #37
Odlična vijest. Istovremeno prikazivanje i u Americi i na OBN.



http://obn.ba/
Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 00:05   #38
BiH TV kanali

Hvatam signal iz Samobora ako se ne varam (ili Zaprešić) i lovim BHT, RTRS i vrlo slabo PINK BH. Kvaliteta nije odlicna, no BHT I RTRS imaju povremene faze kad se moze pratiti. Ima tko savjet kako poboljšati jos taj signal, da bude čišća slika? Cudno mi je sto ja u Zagrebu hvatam Bosanse kanale, ali eto uspijevam. Moze li bolje, ako tko zna pomoci..


iOS/Tapatalk
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 11:17   #39
Sa boljim uštimavanjem postojeće antene, kupovinom nove ili pak kakvog pojačala dobio bi sigurno bolju sliku no čemu sav taj trud i novac kad će i oni ubrzo ugasiti tu analogiju i prijeći na digitalno emitiranje, a tada vrijede potpuno druga pravila što se pokrivanja tiče. Ako tada nešto uspiješ uloviti - onda se isplati uložiti koju kunu da signal bude kvalitetniji no zezati se sa analogijom pet minuta prije njezinog gašenja - čemu?

I ja u Zagrebu hvatam poneke BiH analogne kanale bolje no ikad, što je i normalno da su sada jači kad na istim frekvencijama nemaju druge analogne kanale u HR i okolici da im kvare prijem.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 22:25   #40
RTRS prenosi Dinamo

soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:45.