Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2004., 15:25   #1
Sto dobiva hrvatska ulaskom u EU?

Bas me zanima sto to Hrvatska dobiva ulaskom u EU. Do sad sam cuo fraze o pridruzivanju obitelji naroda, bla bla i sl. Sto je to konkretno vrijedno ulaska u EU.Bilo na gospodarskom, politickom, ili bilo kojem drugom planu.Zna li netko nesto konkretno?
Hugo_Chavez is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 15:32   #2
kitu
EncOre is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 15:42   #3
Lightbulb Re: Sto dobiva hrvatska ulaskom u EU?

Quote:
Hugo_Chavez kaže:
Bas me zanima sto to Hrvatska dobiva ulaskom u EU. Do sad sam cuo fraze o pridruzivanju obitelji naroda, bla bla i sl. Sto je to konkretno vrijedno ulaska u EU.Bilo na gospodarskom, politickom, ili bilo kojem drugom planu.Zna li netko nesto konkretno?
jedini način da poradi pravna država, demokracija i civilno društvo
walpurga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 15:53   #4
Re: Re: Sto dobiva hrvatska ulaskom u EU?

Quote:
walpurga kaže:
jedini način da poradi pravna država, demokracija i civilno društvo
a) pravna drzava - nema EU veze sa nasih1,5 mil. nerijesenih sudskih sporova
b)demokracija- to bi znacilo da su od 1991 god. do danas na vlasti nedemokratski vlastodrsci?
c) civilno drustvo- jel to ima veze sa glasacima koji su nemocni da sprijece nepotizam i korupciju politicara. Istih onih o kojima sve zna i EU, ali im cinjenica da su takvi ni najmanje ne smeta kad sklapaju monopolske neeuropske ugovore za svoje firme u HR ( vidi HT) ?
Hugo_Chavez is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 16:06   #5
Dobiva nove

"standarde" .
Kad ne znas ili neces sam sebi da uzmes "mjeru" primjerenu interesima vecine vlastitog stanovnistva i vlastitom objektivnom medjunarodnom polozaju , onda si prisiljen da se sluzis tudjim "mjerama" i "mjerenjima".
A onda su sanse za "standardne" greske mnogo vece .
svastikuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 16:13   #6
GUBI I ONO MALI PREOSTALE SLOBODE.
Velebit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 16:32   #7
Re: Re: Sto dobiva hrvatska ulaskom u EU?

Quote:
walpurga kaže:
jedini način da poradi pravna država, demokracija i civilno društvo
pogledaj kako pravna drzava funkcionira u Italiji
demokraciju i civilno drustvo mozemo izgradjivat i bez EU-a, tj.
nije EU izmislio demokraciju nego obrnuto.

Hrvatska ce s EUom dobit tutuora i velike racune za odrzavanje istog. Pogedajte malo onaj Brussel leglo birokrata sa masnim placama koji ni sami ne znaju cemu sluze i sta rade glavno
da se bankovni racun puni.
__________________
kokodacem ovdje od 1999.
dakalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 16:36   #8
Re: Re: Re: Sto dobiva hrvatska ulaskom u EU?

Quote:
dakalo kaže:
pogledaj kako pravna drzava funkcionira u Italiji
demokraciju i civilno drustvo mozemo izgradjivat i bez EU-a, tj.
nije EU izmislio demokraciju nego obrnuto.

Hrvatska ce s EUom dobit tutuora i velike racune za odrzavanje istog. Pogedajte malo onaj Brussel leglo birokrata sa masnim placama koji ni sami ne znaju cemu sluze i sta rade glavno
da se bankovni racun puni.
Da se i ja jednom s tobom slozim.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 16:55   #9
Quote:
Velebit kaže:
GUBI I ONO MALI PREOSTALE SLOBODE.
Koja je to sloboda koju Hrvatska ima?


O većini važnih pitanja za Hrvatsku ionako se i sada odlučuje u Bruxellesu. Ulaskom u EU Hrvatska dobiva mogućnost utjecaja na te odluke.

Pravo pitanje je što Hrvatska gubi ili dobiva ostankom izvan EU. Koju alternativu imamo, je li to izolacija ili dovođenje države na razinu švicarskog standarda ( Uz naše političare malo vjerojatno).

Nažalost do sada su sve reforme provođene pod vanjskim pritiskom, kao da to nije u hrvatskom interesu, nego to radimo samo zbog EU.
Donauschwabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 18:43   #10
Da, dobiva.
Dobiva jedno veliko ništa.
__________________
...
dax is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 18:47   #11
Quote:
Donauschwabe kaže:
Koja je to sloboda koju Hrvatska ima?


O većini važnih pitanja za Hrvatsku ionako se i sada odlučuje u Bruxellesu. Ulaskom u EU Hrvatska dobiva mogućnost utjecaja na te odluke.

Pravo pitanje je što Hrvatska gubi ili dobiva ostankom izvan EU. Koju alternativu imamo, je li to izolacija ili dovođenje države na razinu švicarskog standarda ( Uz naše političare malo vjerojatno).

Nažalost do sada su sve reforme provođene pod vanjskim pritiskom, kao da to nije u hrvatskom interesu, nego to radimo samo zbog EU.
Do sad od konkretnog ni k.
Ostalo su fraze sa TV, novina i sl.
Svicarskoj uostalom nista ne fali. Sigurno je da mi svicarce necemo nikad dostici, ali necemo nikad dostici niti Cehe ni Madjare. To sto smo nekad bili ispred njih, je zato sto su bili pod gusjenicama ruskih tenkova.Prije toga smo bili iza njih.
Medjutim, ako samo dostignemo i 70% onoga sto je Svicarska danas, je vrlo OK rezultat. U situaciji kad se ima ovakve resurse i nazalost sve manji broj stanovnika, to mi se ne cini nemoguce.
Jasno uz inzistiranje da se radi ozbiljnije i "cistije".
Hugo_Chavez is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 18:52   #12
Donauschwabw


Quote:
Nažalost do sada su sve reforme provođene pod vanjskim pritiskom, kao da to nije u hrvatskom interesu, nego to radimo samo zbog EU.

Narod uvijekm ima onakvu vladu kakvu zasluzuje.
Velebit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 18:54   #13
Malo je naivno uzimat Svicarsku kao primjer jer drzava koja
vec 200 godina nije ratovala i tu cinjenicu jako dobro unovcila
je ekonomski i politicki neusporediva sa RH.
__________________
kokodacem ovdje od 1999.
dakalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 18:58   #14
dakalo


Quote:
Malo je naivno uzimat Svicarsku kao primjer jer drzava koja

Ako ne mozemo Svicarsku, mozemo nam prijateljsku Albaniju.
Velebit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 19:03   #15
Albanija i eventualno Bugarska ce nam sluziti da ne budemo uvijek zadnji na svim listama pokazatelja u EU. Jasno ako Albanija uopce udje.U slucaju neulazenja, cemo se grcevito boriti sa Bugarskom za pretposljednje mjesto.Sto nije cudo s ovakvim tecajem kune, receptima MMF-a i inzistiranjem EU da minimaliziramo carine za njihov preskupi skart.

Hugo_Chavez is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2004., 00:37   #16
Sto dobiva hrvatska ulaskom u EU?

Ima se pravo kur*iti po svijetu da smo u EU
 
Odgovori s citatom
Old 18.12.2004., 14:06   #17
Ja bih volio da sam desničar + da neću u EU.

Pa kad mi Carla veli "bez Gotovine nema u EU" da mogu feštu napravit
Mljackavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2004., 14:27   #18
Quote:
Hugo_Chavez kaže:
Sigurno je da mi svicarce necemo nikad dostici, ali necemo nikad dostici niti Cehe ni Madjare. To sto smo nekad bili ispred njih, je zato sto su bili pod gusjenicama ruskih tenkova.Prije toga smo bili iza njih.
Čehoslovačka je prije II svjetskog rata bila jedna od najnaprednijih i najinustrializiranih i najbogatijih zemalja na svijetu
Dok je Jugoslaviju najmanje pogodila industrijska kriza, jer nije niti imala skoro industrije
tek kasnije su seljaci osiromašili, kada se Evropa oporavila
ne bi bilo strašno da se nismo prepustili stihiji i da imamo plan što možemo ponuditi Evropi
Ovako nudimo cijelu zemlju
gotuslip is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2004., 15:44   #19
Re: Re: Re: Sto dobiva hrvatska ulaskom u EU?

Quote:
Hugo_Chavez kaže:
a) pravna drzava - nema EU veze sa nasih1,5 mil. nerijesenih sudskih sporova
b)demokracija- to bi znacilo da su od 1991 god. do danas na vlasti nedemokratski vlastodrsci?
c) civilno drustvo- jel to ima veze sa glasacima koji su nemocni da sprijece nepotizam i korupciju politicara. Istih onih o kojima sve zna i EU, ali im cinjenica da su takvi ni najmanje ne smeta kad sklapaju monopolske neeuropske ugovore za svoje firme u HR ( vidi HT) ?
Slažem se. Radi se o nedostatku političke volje (=opstrukciji) naših vrlih vlastodržaca, kako "lijevih", tako i "desnih" da te probleme rješavaju. Posljedica je da je narod u sukobu interesa sa svojim političarima koji ga kradu. Po tom pitanju očito je zakazao predsjednik Mesić jer ništa ne poduzima.
Drugo je pitanje to što svatko od nas, iz različitih razloga, naginje više na "lijevo", a netko više na "desno", pa se onda priklanjamo jednoj, odnosno drugoj retorici.
Posljedice: Koliko ćemo vrijediti Europi?
Razlika je kao između kupovine novog televizora i stare krame s tavana.
Zato mislim da bi umjesto ultimativnog brzanja u EU, što forsiraju naši političari, trebali prvo nešto učiniti da dovedemo stvari u red. U suprotnom, slaba će nam biti cijena, kao staroj krami.
__________________
Probaj vidjeti drugu stranu, pa tek onda predloži rješenje
medion_cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2004., 16:53   #20
Re: Re: Re: Re: Sto dobiva hrvatska ulaskom u EU?

Quote:
medion_cro kaže:
Slažem se. Radi se o nedostatku političke volje (=opstrukciji) naših vrlih vlastodržaca, kako "lijevih", tako i "desnih" da te probleme rješavaju. Posljedica je da je narod u sukobu interesa sa svojim političarima koji ga kradu. Po tom pitanju očito je zakazao predsjednik Mesić jer ništa ne poduzima.
Drugo je pitanje to što svatko od nas, iz različitih razloga, naginje više na "lijevo", a netko više na "desno", pa se onda priklanjamo jednoj, odnosno drugoj retorici.
Posljedice: Koliko ćemo vrijediti Europi?
Razlika je kao između kupovine novog televizora i stare krame s tavana.
Zato mislim da bi umjesto ultimativnog brzanja u EU, što forsiraju naši političari, trebali prvo nešto učiniti da dovedemo stvari u red. U suprotnom, slaba će nam biti cijena, kao staroj krami.
od provog velikog slova do zadnje tocke potpisujem
__________________
kokodacem ovdje od 1999.
dakalo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:30.