Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2017., 23:46   #1
HRTi

Zna li netko zašto ovo govno ima tako jeziv stream u zadnje vrijeme?

Ni 20 mbps mu nije dosta za pristojnu kvalitetu slike, nego me baca na nekakvih 240 (default mi je 720). I još štuca.
Zar ne bi on trebao automatski birati kvalitetu prema brzini ili vrtjeti zadanu?

Tim više sam iziritiran jer je do prije neki dan radilo savršeno.
slinava smrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 07:38   #2
Na "starom" portalu je TV na zahtjev (po abecedi) radila sasvim solidno. Ova varijanta HRTi je lošija. Manje je mogućnosti za pogledati kad zaželiš, propuštene ili starije emisije. Više ne koristim tu opciju jer se ne ažurira trenutno. Ovakva je nepotrebna... ili se oslanja na MAX tv snimalicu (ili ostale "snimalice") koja pak ne podržava 3.program.
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 00:22   #3
Puno toga još moraju ispeglat.
slinava smrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 12:39   #4
HRTi

Ocajan mi je HRTi. Ona traka za prevrtavanje sadrzaj je uglavnom beskorisna jer on lupi pocetak kak mu pase, a pola sadrzaja koje dodaju u videoteku ne dodaju kako spada, a umjesto da sav sadrzaj dodaju, rade to samo s par informativnih emisija i arhivom filmova

Da ne kazem da sam im pisao na mail upit, a nitko nikada odgovorio nije - a nije da nisu trazili, dojmove, probleme i ostalo.
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 16:06   #5
Ne mogu virovati da netko place za onim starim HRT/ovim servisom kojem je kvaliteta video zapisa bila kao na losem you tube kanalu 2004. godine... Meni je HRTi super, da ima mista za napredak ali def. najbolji od svih domacih streaming servisa nacionalnih kuca, znaci ne racunamo pickbox.
vox is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 16:21   #6
Quote:
vox kaže: Pogledaj post
Ne mogu virovati da netko place za onim starim HRT/ovim servisom kojem je kvaliteta video zapisa bila kao na losem you tube kanalu 2004. godine... Meni je HRTi super, da ima mista za napredak ali def. najbolji od svih domacih streaming servisa nacionalnih kuca, znaci ne racunamo pickbox.
Slažem se. Pljuva se samo da se pljuva. Defintivno ima mjesta za napredak ali od trenutne ponude u HR najfunkcionalniji. I da s najboljim sadržajem.
Korsnik od prvog dana.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 17:16   #7
Quote:
vox kaže: Pogledaj post
Ne mogu virovati da netko place za onim starim HRT/ovim servisom kojem je kvaliteta video zapisa bila kao na losem you tube kanalu 2004. godine... Meni je HRTi super, da ima mista za napredak ali def. najbolji od svih domacih streaming servisa nacionalnih kuca, znaci ne racunamo pickbox.
Potpisujem. Kad se pojavio nisam vjerovati da je to HRTovo. Ima boljih servisa van Hrvatske, ali HRTi je klasu iznad MaxTv to go, Bnet za van, Pickboxa,...

Ponuda vlastite produkcije bi naravno mogla biti i bolja. Mogli bi i dodati još neki povremeni live kanal tipa breaking news ili neki sportski prijenos za kojeg nema mjesta na HRT2,...
GGG is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 21:50   #8
Quote:
GGG kaže: Pogledaj post
Potpisujem. Kad se pojavio nisam vjerovati da je to HRTovo. Ima boljih servisa van Hrvatske, ali HRTi je klasu iznad MaxTv to go, Bnet za van, Pickboxa,...

Ponuda vlastite produkcije bi naravno mogla biti i bolja. Mogli bi i dodati još neki povremeni live kanal tipa breaking news ili neki sportski prijenos za kojeg nema mjesta na HRT2,...
To i rade, i jako dobro, gledao kad je bilo SP, OI, Izbori, takoder korisnik od prvog dana, gledao dok je bila jos testna faza i stvarno ako imas dobru internet vezu radi vrhunski, kako na desktop verziji tako i na mom androidu.
vox is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 23:43   #9
Ma nije HRTi loš - temu sam otvorio u afektu.

Iako mi ne ide u glavu da s protokom vremena može raditi lošije. Valjda bi se trebao poboljšavati. Možda ima sve više korisnika pa to utječe na kvalitetu veze/slike?

edit: izgleda da su ipak nešto petljali pa je zato bilo problema. Uvode poboljšanja: konačno u full screenu nakon par sekundi nestane sučelje. Prije je stalno visilo par ikona u donjem dijelu.

Sve u svemu, HRTi = 4+

Zadnje uređivanje slinava smrt : 28.02.2017. at 00:10.
slinava smrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 03:46   #10
HRTi

Quote:
vox kaže: Pogledaj post
Ne mogu virovati da netko place za onim starim HRT/ovim servisom kojem je kvaliteta video zapisa bila kao na losem you tube kanalu 2004. godine... Meni je HRTi super, da ima mista za napredak ali def. najbolji od svih domacih streaming servisa nacionalnih kuca, znaci ne racunamo pickbox.


Gle, kad god trebam birati tipa RTL/Nova/bilokojikanal - HRT, uvijek cu taj drugi odabrati, jer znam imam na HRTi poslije. No da sam zadovoljan - nisam. Ima dosta gresaka. Pisao sam im dvaput za ne dodavanje Sifre u videoteku, nitko ni a ni b. Pisao sam im i za onu traku dolje jednostavno precesto se desi da vraca na istu tocnu. I nista. Na mobitelu kad odaberes sadrzaj, odvrti 24 sata unazad tu traku bez smisla. O aplikaciji za SmartTVe ni govora za sada. Iako je bilo receno da ce brzo izaci. Meni je brzo par mjeseci. Eto ima sigurno godinu dana.

Lijepo je da su se tako modernizirali i sve, no ima stvarno dosta za unaprijediti. Oni razvijaju neke Meteo aplikacije, umjesto da ovu usavrse.
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 01:25   #11
Opa pao novi player! Jako mi se svidja. Mozda je doslo i prije no nisam neko vrijeme bio na HRTi. Ovo je cudo nakon sto godina neka promjena..
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 12:53   #12
Quote:
mezzzzzo kaže: Pogledaj post
Gle, kad god trebam birati tipa RTL/Nova/bilokojikanal - HRT, uvijek cu taj drugi odabrati, jer znam imam na HRTi poslije. No da sam zadovoljan - nisam. Ima dosta gresaka. Pisao sam im dvaput za ne dodavanje Sifre u videoteku, nitko ni a ni b. Pisao sam im i za onu traku dolje jednostavno precesto se desi da vraca na istu tocnu. I nista. Na mobitelu kad odaberes sadrzaj, odvrti 24 sata unazad tu traku bez smisla. O aplikaciji za SmartTVe ni govora za sada. Iako je bilo receno da ce brzo izaci. Meni je brzo par mjeseci. Eto ima sigurno godinu dana.

Lijepo je da su se tako modernizirali i sve, no ima stvarno dosta za unaprijediti. Oni razvijaju neke Meteo aplikacije, umjesto da ovu usavrse.
Smart TV ti već postoji sigurno pola god za Samsung i LG, ja ga imam i radi solidno, vjerojatno će s vremenom se još i usavršavati.

A koliko znam, Meteo aplikacija nema veze s ovim, to radi DHMZ u sklopu HRT-a, ali vjerojatno neki totalno drugi odjel i developer.
marttin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 13:19   #13
HRTi

Quote:
marttin kaže: Pogledaj post
Smart TV ti već postoji sigurno pola god za Samsung i LG, ja ga imam i radi solidno, vjerojatno će s vremenom se još i usavršavati.



A koliko znam, Meteo aplikacija nema veze s ovim, to radi DHMZ u sklopu HRT-a, ali vjerojatno neki totalno drugi odjel i developer.


Sto se tice Smart TV-a je, postoji za jednu generaciju, cini mi se ona 2015/16. godine, a ostali nista. Takodjer i Android TV. Imam Philips TV 2016. takodjer nista. Mozda je tu do mene problem, nisam kupio tu veriju TV-a koju oni zele

A Meteo je aplikacija HRT-a u suradnji s DHMZ-om i HAC-om. Radio je isti digitalni tim kao i aplikaciju HRTi, odjel Novih medija.
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 16:22   #14
Quote:
mezzzzzo kaže: Pogledaj post
Sto se tice Smart TV-a je, postoji za jednu generaciju, cini mi se ona 2015/16. godine, a ostali nista. Takodjer i Android TV. Imam Philips TV 2016. takodjer nista. Mozda je tu do mene problem, nisam kupio tu veriju TV-a koju oni zele

A Meteo je aplikacija HRT-a u suradnji s DHMZ-om i HAC-om. Radio je isti digitalni tim kao i aplikaciju HRTi, odjel Novih medija.
HRTi vozi na samsung smart tv-u na novoj tizen platformi ,a od nove godine i na platformi od 2014. i starije...za ostale ne znam...
bambinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 11:12   #15
Čini li se meni ili su u "snimalicu" dodali još jedan dan? Tj. sad se može gledati do 72 h unazad, ne samo 48.
Ako da, to je svakako plus. Međutim, istovremeno mi se za puno toga umjesto videa učita smrznuti video, tj. ne pokrene video nego samo učita jedan frame koji tako stoji i stoji... Očito još peglaju.

Ono što me definitivno smeta je ta nekakva dinamička reprodukcija. Drugim riječima, kada pauziraš video, on ne ostane "zamrznut", nego s protokom vremena pomiče poziciju (ako si pauzirao na pola učitanog programa, za pet minuta će biti bliže kraju). To neizrecivo iritira, da ne kažem da nema smisla, jer ako je to snimalica, onda ne vidim razlog da se pozicija na traci pomiče kao da gledaš uživo.

Da nije neko tehničko ograničenje?
slinava smrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 13:57   #16
Quote:
slinava smrt kaže: Pogledaj post
Ono što me definitivno smeta je ta nekakva dinamička reprodukcija. Drugim riječima, kada pauziraš video, on ne ostane "zamrznut", nego s protokom vremena pomiče poziciju (ako si pauzirao na pola učitanog programa, za pet minuta će biti bliže kraju). To neizrecivo iritira, da ne kažem da nema smisla, jer ako je to snimalica, onda ne vidim razlog da se pozicija na traci pomiče kao da gledaš uživo.
Uz to, iritira me i vrlo teško pomicanje one crvene trake, gotovo da ne možeš pomaknuti sadržaj za minutu, već ili krene s istog mjesta ili prebaci 10 minuta.

Nadam se da čitaju ovo i da će reagirati. Na mailove mi nikada nisu odgovorili, a govorili su šaljite svoja mišljenja ovo ono.
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 15:48   #17
Nadajmo se da ne odgovaraju jer su prezauzeti implementacijom prijedloga i fixeva.
Iako neki automatizirani odgovor ne bi škodio, čisto da znaš da su dobili.
slinava smrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 10:03   #18
Meni je hrti prilično dobar, sviđa mi se. Da bar stave još filmova i serija u arhivu. Nekad kad pauziram i vratim se, pomaklo se na slijedeći sadržaj.
Fraxinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 17:12   #19
Jel ima netko problema s pokretanjem videa na mobitelu?

Imam Huawei s Android 7 sustavom, instaliram aplikaciju i ulogiram se sve bez ikakvog problema. I kad hoću bilo kakav video ili stream programa ili iz videoteke pustiti i piše mi:

Došlo je do greške prilikom reprodukcije video sadržaja!

Probao i na Wi-Fi mreži i opet neće
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 22:29   #20
Nisam ni znao da je HRTi dostupan i preko Smart TV-a

Tražio sam nešto drugo i sasvim slučajno naletio na HRTi pa reko da ga instaliram i odlično radi (LG Smart Tv). Live TV, radio, videoteka ... ono što je u HD-u slika je vrhunska, ostalo što je u SD je isto kao i preko TV-a.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:58.