Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2017., 02:55   #61
Quote:
Kleopatre kaže: Pogledaj post
Ma 100% si u pravu. To je odgoj...Moja glupa mama je meni tako govorila . Da sam najbolja, najljepša...Užas. ponekad sam i povjerovala. A nekad mi je to bio strašan teret, jer sam znala da je to laž... Kretenizam do bola. Zbog toga sam loše prošla , čak završila na tabletama i rekla sam joj u facu da ja svojoj djeci nikad neću tako govoriti.
Imam dva sina , meni su lijepi i pupštam ih prirodi . Nikakve lažne slike o tome da su najpametniji, najbolji i najljepši. Neka budu sretni, i zdravi. Ne tražim ni najbolje ocjene koje sam ja imala. Radim sve suprotno mojoj mami i tati. I moji sinovi kažu da su sretni. Imaju pravu sliku, bar se nadam....
Mozda su njoj govorili da je ruzna i glupa, pa je tebi govorila drukcije.

Moja je recimo meni govorila da sam pametna i sposobna, ali kad sam sa 13godina, a kasnije sa 18godina odabirala skolu-fakultet, sve sto sam nabrojala ona je ISMIJALA i navela negativne konotacije.
Ubila je u meni tu ISKRU za bavljenjem tim poslovima, da dan danas se osjecam besmisleno da ista zapocnem u tom smjeru, ali svjesna sam da je onda alternativa radit poslove koje ne volim.
Da mi je tad barem rekla nesto u stilu "Vjerujem da bi ti bila dobra u tom poslu, bas te mogu zamisliti" Dobila bih u sebi osjecaj zadovoljstva, ovako me svaki put kad istrazivam to sta volim, u mislima prespoji na njeno ismijavanje. Naravno to me nece sprijeciti da zivim svoj zivot kako zelim, ali zalosno kad roditelji misle da je jedino njihov izbor zanimanja ispravan, da dijete odgovaraju od upisanog fakulteta i to jos se izderavaju na dijete, molila me da promijenim izbor i upisem ono sto ona hoce kad sam upisala to sto sam zeljela, likovala je nad time i non stop ko papiga ponavljala, da ona ne zna kako cu ja faks zavrsit. fuuuuj. I da ona i njena mater (babuskara sa 4razreda osnovne skole) komentiraju mene i kako cu se ja uopce buducim poslom bavit, nije im jasno kad se planiram udat. Razmisljanja roditelja treba s rezervom uzet i pogledat malo njihov zivot i sagledat ih ka ljude od krvi i mesa, ja sam tad materi rekla da mi seljanka niti jedna nece odredjivat zivot i da me boli briga sta babuskara misli.

Jel ludo ako mislim da je roditelj na dijete ljubomoran.. Moja stara slusa babu, svoju mater, cili zivot ko hipnotizirana, a ja tu babetinu ne sljivim 2posto, odvratna je i zla. Al kao to sto sam izrod pravdaju jer sam "gradsko dite" i "ne znam kako je to na selu"
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 20:21   #62
Prvo, imam osjećaj da je puno ljudi ovdje pobrkalo umišljenost i razmaženost s narcisizmom.

Koliko znam narcisoidni poremećaj može bit urođena, a isto tako može bit i rezultat odgoja. Kad nastaje na drugi navedeni način radi se o hrpi obrambenih mehanizama koje je osoba počela koristiti zbog velikog osjećaja manje vrijednosti i nesigurnosti u samog sebe. Te su osobe duboko u svojoj podsvjesti pohranile podatke o sebi kao o bezvrijednim osobama koje ne zaslužuju tuđu ljubav i slično. Zaključujem da to ima veze s usvojenim stilom privrženosti. Narcisi traže od svih da im se dive i da ih svi vole jer u suštini, oni sebe uopće ne vole.
Nocna lampa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 22:17   #63
Nije me dugo bilo kvragu. Nije mi uopce obavijest dolazila pa sam mislio da nitko nista ne pise. 😪😭

@kleopatre slazem se natjecanje, znam po sebi zato i kazem da ja jesam narcisiodan, i upravo to sto pricas natjecanje da sam u svemu naj, naj i potvrda pojedinih ljudi za isto. Kroz zajebanciju to izvedem, al dobim cesto koji si ti egomanijak. 😔 a realnost je nesto sa cime mislim da se takvim ljudima tesko pomirit. 😏

@darling vidis o tome nisam razmisljao. Pa rekao bih da imam izrazenu empatiju, neki ljudi se mozda nebi slozili, ja se cesto preispitujem i nazalost ispricavam.
Al zna biti i obrnutih situacija.

@loui da ne mozes dokazat da nisu u pravu, i to su jednostavno toksicni ljudi.
I kao sto ti kaze darling sto dalje bez osvrta. Ako ne mozes onda barem minimalno vidanje sa istom.

@splicanka da to je zalosno, cak sam i razmisljao dal roditelj zaista moze biti ljubomoran sto mu je vlastito dijete najveca sreca u zivotu sretna i uspjesna.
Isto kao sto i ne mogu shvatit roditelje koji se sude za alimentaciju, onak dajes novce za SVOJE dijete. No okej to je malo van teme. Shvatio sam zapravo koliko god da nam roditelji i zele dobro, to njihovo dobro mozda nije najbolje za nas.

@nocna lampa zanimljivo mi je tvoje misljenje, no zanima me zapravo jedan dio. Narcisiodan poremecaj uroden ? Hmm, znam da su neke stvari poput straha nama genetsko prodredene. No narcisiodnost ?
devaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 23:50   #64
pitanje je dali se radi o tome dali je netko malo razmažen ili dali je narcisoidan, jedno je problem u odgoju i slično, drugo je neurološka disfunkcija

nije da ne dolaze u kombinaciji, desi se i to
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:16.