Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2022., 11:32   #10141
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Također, pojam "neformalna istraživanja" - djeluje kao da se trenutno izmislio kako bi se moglo ismijavati, taj pojam i takvo istraživanje (neformalno) ne uči se ni na jednom fakultetu.
Bolji bi termin bio "neznanstveno istraživanje", ali pojam nije izmišljen.

Istraživanje samo po sebi ne mora biti strogo znanstveni postupak, verificiran po strogim pravilima znanosti. Neformalno istraživanje može biti svašta: od obrade internet-ankete (što je samo po sebi već neznanstveno) pa do banalnog osobnog "istraživanja tržišta" pri kupnji automobila ili perilice.

Glavna neobičnost ovoga neformalnog istraživanja nije njegova neformalnost, nego njegova tajnovitost: svakome je javnom istraživanju u interesu transparentnost i, prije svega, javnost/vidljivost već tijekom samoga provođenja.
Lord Byron is offline  
Old 12.06.2022., 11:35   #10142
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Bolji bi termin bio "neznanstveno istraživanje", ali pojam nije izmišljen.
Da, zapravo. No, nisam ni rekao drugačije. Nigdje.
Ali to ne znači da ne donosi informacije i da nije ilustrativno itd.


Quote:
buje3000 kaže: Pogledaj post
Moja opaska, iznad onog sto uzumakija ide, vrijedi i za tebe. Jbt, do koji dan sam mislio da si pametniji

Ne kuzim kak ti se da natjeravat i pokusavat nekom anonimusu s neta koji ti je nebitniji od prqzne kutije cigareta na stolu objqsnjavat nesto.

Gledat Krv nije voda je bolje utroseno vrijeme.
Slažem se da to može tako izgledati. Ali dok ne završim neke stvari koje s ovim nemaju veze, moram ionako biti uz računalo, kad se vratim u grad, onda je drugačije...

I ne zbog njega, per se, nego volim vidjeti s kim imam posla jer nije dobro kad ti se u PM ili čak RL prelije svašta... a na ovoj temi sam saznao o nekima koje ne znam od ranije (naprimjer tko ima mentalitat krda, wannabe cipelaroša, a tko ne i tsl.).

Ti se neselektivno voliš družiti sa svakakvima?
Nije retoričko pitanje, zanima me odgovor koji ćeš dati...
- Sizif - is offline  
Old 12.06.2022., 11:37   #10143
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ovime što si napisao pokazao si da si neusporedivo gori od njega. Čestitam!
Budući ovo ludilo još uvijek traje....

Neki dan je jedan Sizifov post upućen Uzumakiju prošao prilično nezamijecen, ali ja sam taj dio -sasvim irelevantan za bilo kakvu raspravu- da je- citiram :"Uzumaki dobio nogicu" rastumacila na način da je nedavno prekinuo vezu. Pomislih, ako je istina, kako bi to Sizif uopce mogao znati i -ako već zna- kakav je to 'The argument' te kako bi točno trebao 'poraziti' Uzumakija?
Mislim, više puta smo na temi identificirali 'stalkere', pa me baš začudio ovakav obrat. Pretpostavljam da je u ovoj kratkotrajnoj zamjeni uloga, Uzumaki iskoristio svoje pravo na 'return' jer ni on ne želi biti otirac.
E sad,budući je Sizif daleko bolji igrač od Uzumakija, ne samo u bilo kojem sportskom nego i intelektualnom smislu, logicno je bilo za očekivati da će i nakon Uzumakijevog servis gema zadržati golemu prednost.

Sad se u raspravu uvode i nečiji FB profili. Nisam uvjerena da je namjera čovjeka koji toliko drži do prava na zastitu anonimnosti i vlasnickih prava, koji ne stalka i ne traca, ne vrijedja i ne napada, odjednom početi mahati čijim osobnim podacima

I tu ću se zaustaviti jer -iako sakrivena iza forum-profila uzivajuc kakvu-takvu anonimnost, sjećam se Hipokratove zakletve kojoj sam -ima već 20 godina- svečano prisegnula
scarletlemur is offline  
Old 12.06.2022., 11:38   #10144
Dragi Sizife, ne čitam tvoje misli...iako sam jednom naletjela na temu na kojoj su me zgrozila 3 forumaša i njihov odnos s tobom, ali kako si nastavio ovdje, a ne želiš se popraviti ti ćeš postati četvrti koji me ikad zgrozio na forumu...
Rosemary84 is offline  
Old 12.06.2022., 11:41   #10145
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Ovo je manipulacija, ne postoji "novinar sociolog". Mislim, može netko tko je završio sociologiju kasnije se zaposliti kao novinar. Ali točno se zna što radi sociolog i koje su njegove metode istraživanja i što je sociološko istraživanje, a što novinar i kakva su njegova istraživanja. Tako da osoba može raditi ili kao sociolog ili kao novinar, ovo navođenje "novinar sociolog" - djeluje kao da se namjerno "prilagođava" kako bi se tom novinaru (koji ne koristi ništa drugo nego isto kao i svi novinari - anegdote) - dala nekakva neopravdana težina i uvjerljivost.
Također, pojam "neformalna istraživanja" - djeluje kao da se trenutno izmislio kako bi se moglo ismijavati, taj pojam i takvo istraživanje (neformalno) ne uči se ni na jednom fakultetu.
Također, ovo od Nausikaje nije bilo u redu s obzirom da je sama izašla u javnost s time da je stručna osoba, a mislim to mišljenje nije bilo baš "stručno". Ali i ranije mi neke stvari nisu bile jasne u vezi toga kako je pisala, a kaže da je psihoterapeut... ne znam, čudno.
Pa kad je ovo tema za ignorirati

Quote:
Uzumaki. kaže: Pogledaj post
Ma znam sve, ne reklamiram se dobro općenito. Eno se i single mame ljute stalno zbog napisanog kao i ti zbog onoga o tvrdoglavosi i intelektu.
Valjda nemam potrebu moć slinit a to bi, uvjeren sam, nekoć cijenila
Ne kužim zakaj se mučiš.

Davno je rečeno da ovaj želi samo pažnju.
Čovjeku je dosadno u životu, pa mu je vrhunac svega kada netko priča nešto o njemu na internetu.

Time što ga kritiziraš samo mu ideš na ruku.
Odrasla je osoba, nitko od nas mu tu nije roditelj, čemu hraniti trola?

Nekad znaš biti mazohist, jbg
Pričaš o nekom, nečem drugom i sve pet

Imaš jednu lijepu pjesmu, o Ramzesu II, morao sam ići googlati nisam se mogao sjetiti autora, Shelleyeva je.

Quote:
I met a traveller from an antique land
Who said: Two vast and trunkless legs of stone
Stand in the desart. Near them, on the sand,
Half sunk, a shattered visage lies, whose frown,
And wrinkled lip, and sneer of cold command,
Tell that its sculptor well those passions read
Which yet survive, stamped on these lifeless things,
The hand that mocked them and the heart that fed:
And on the pedestal these words appear:
"My name is Ozymandias, king of kings;
Look on my works, ye Mighty, and despair!"
Nothing beside remains. Round the decay
Of that colossal wreck, boundless and bare
The lone and level sands stretch far away.
Nemoj trošit vrijeme na budale
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 12.06.2022., 11:43   #10146
Quote:
Rosemary84 kaže: Pogledaj post
Dragi Sizife, ne čitam tvoje misli...iako sam jednom naletjela na temu na kojoj su me zgrozila 3 forumaša i njihov odnos s tobom, ali kako si nastavio ovdje, a ne želiš se popraviti ti ćeš postati četvrti koji me ikad zgrozio na forumu...


Nije ignore ovdje bez veze
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 12.06.2022., 11:44   #10147
Zbog čega si dobio jednodnevni ban?
Rosemary84 is offline  
Old 12.06.2022., 11:47   #10148
Baš me zanima sto bi LaFemme rekla Wikiju za ovaj njegov post u kojem Sizifa naziva budalom?


Zapravo me ne zanima, više sam to ko neko retoricko-pitanje figure of speech napisala.
scarletlemur is offline  
Old 12.06.2022., 11:50   #10149
Quote:
Rosemary84 kaže: Pogledaj post
Zbog čega si dobio jednodnevni ban?
Nije vezano s ovim PDFom, a onda nije dopušteno komentirati tu.

Žalio sam se, riječ je o totalnoj gluposti, ali tu se mora igrati po pravilima

S druge strane, ionako sam u nekoj gužvi, ne bi bio previše prisutan tu :/
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 12.06.2022., 11:51   #10150
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
To je neupitno, da je gori... jer je pakostan, a i lažljiv.

Nego, impliciraš da sam ja loš?

Gdje sam ja prvi prema nekome bio bezobrazan i ad hominem ispod pojasa, a da se dakle nije radilo o 'returnu' jer ne pristajem na ulogu otirača?

Iskreno me zanima pošten odgovor s konkretnim primjerima. (Od tebe to očekujem!)

Ne, ti ako i radiš nešto pogrešno (mislim da da, jer ne znaš ili ne želiš stati), ne radiš to svjesno i namjerno. A ovo njegovo je baš svjesno i namjerno činjenje zla.
Martian7 is offline  
Old 12.06.2022., 11:54   #10151
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Pa da. To nije takva rijetkost. Nema tu manipulacije, među novinarima ima i sociologa i oni naginju nekim perspektivama...

No kolega ne razumije razliku između formalnog znanstvenog istraživanja (što uopće nigdje nisam spominjao) pa to podmeće i onda brije u vezi toga.

Kao i kad u maniri putinovske televizije povadi sve odgovore upućene napadačima, a prešuti (ne citira) njihove napade koji su prethodili. Eh, to je goebbelsovska/putinovska manipulacija selektivnim vađenjem iz konteksta.

Ali i on je samo jedan moj miš stalkerčić maleni, koji me vjerno prati.
Ima, ali to je irelevantno. Mogao je taj novinar završiti i astrofiziku - nebitno za temu ako ne koristi metode astrofizike. Pa bi vađenje toga da je astrofizičar značilo samo da mu se želi dati težinu koju u ovoj temi realno nema (jer ne koristi to što je naučio na studiju astrofizike, kao ni taj sociolog).

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Bolji bi termin bio "neznanstveno istraživanje", ali pojam nije izmišljen.

Istraživanje samo po sebi ne mora biti strogo znanstveni postupak, verificiran po strogim pravilima znanosti. Neformalno istraživanje može biti svašta: od obrade internet-ankete (što je samo po sebi već neznanstveno) pa do banalnog osobnog "istraživanja tržišta" pri kupnji automobila ili perilice.

Glavna neobičnost ovoga neformalnog istraživanja nije njegova neformalnost, nego njegova tajnovitost: svakome je javnom istraživanju u interesu transparentnost i, prije svega, javnost/vidljivost već tijekom samoga provođenja.
Ne mora ni to biti. Istraživanje (u nekim područjima često) može (ili mora) biti tajno jer bi to da su subjekti svjesni da se istraživanje provodi - moglo promijeniti njihovo ponašanje (koje je predmet istraživanja).

OK, neformalno istraživanje može biti svašta, ali čemu onda to navoditi kao nešto relevantno. Tako i ja mogu napisati da vas istražujem i čuvam vaše postove.
Alienica is offline  
Old 12.06.2022., 11:56   #10152
Quote:
scarletlemur kaže: Pogledaj post
Baš me zanima sto bi LaFemme rekla Wikiju za ovaj njegov post u kojem Sizifa naziva budalom?


Zapravo me ne zanima, više sam to ko neko retoricko-pitanje figure of speech napisala.
A sta mislis da mislim, da je nekorektno kao sto je nekorektno i nesto sto je Sizif napisao Wikiju. Igra se tenis ne...velim samo, retoricki. A ja sam si dobra s obojicom i ne smatram ni jednog budalom.
__________________
Duso moja, ti umorna si, i bez tebe ti lezaj spremam;
Na nekoj zvijezdi sto se gasi, ja trazim svjetlo koje nemam.
LaFemme is offline  
Old 12.06.2022., 11:56   #10153
Quote:
scarletlemur kaže: Pogledaj post
Budući ovo ludilo još uvijek traje....

Neki dan
Radi se o čovjeku koji mjesecima sustavno o meni prljavo insinuira i laže... nikad ne bih vraćao nekome tko je korektan.

Ne možeš plesati balet dok netko ide đonom na tebe. Sve ima granice. A on je svojim gadarijama odavno prešao sve granice ljudskosti.

Tko pod drugim jamu kopa sam u nju pada. I ja ne krijem da mi je poslovica ok.
- Sizif - is offline  
Old 12.06.2022., 11:57   #10154
Ovo je prešlo 500 stranica, pa sam otvorio vol. II.

https://www.forum.hr/showthread.php?p...5#post93025165
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:05.