Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2016., 04:48   #661
Jučer u dvorištu kod mene.
Kraj desetog mjeseca i pčela, maslačak, tratinčica.

__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 13:25   #662
Dal se itko bavi iznamljivanjem pcela?
Naime, imam 5ha vocnjak sljiva i ove godine sam primjetio da mi slabo dolaze pcele iz susjedstva.
tale242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 17:39   #663
Lokacija i koliko bi platio.....
I naravno pčele i špricanje svim i svačim nejde zajedno možda jednom naučite....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 18:20   #664
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Lokacija i koliko bi platio.....
I naravno pčele i špricanje svim i svačim nejde zajedno možda jednom naučite....
ovo, svaka čast, malo ljudi o tome razmišlja
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 10:30   #665
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Lokacija i koliko bi platio.....
I naravno pčele i špricanje svim i svačim nejde zajedno možda jednom naučite....

Dugo Selo Lasinjsko.
Daj ponudu na private.

Vocnjak je bio zapusten par godina, a ja ne planiram spricat. Mozda eventualno u 11 ili 2 mjesecu.
tale242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 15:02   #666
Da li se smiju košnice drzati unutar naselja, u blizini ljudi,zivotinja i sl.?
Točnije, u dvorištu,u okolici obiteljskih kuća, uz medju?
__________________
40-year old virgin D2!Still???LOL
Jeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 03:37   #667
Unutar naselja smiješ, ali košnice po zakonu trebaju biti udaljene od međe i puta najmanje 20 metara, od izletne strane do puta treba biti najmanje 50metara, ukoliko je udaljenost manja od 20/50 metara onda moraju biti ograđene zaštitnom ogradom.
Dakako rijetko tko se drži tih propisa, često vidim košnice uz put ili među.
U dvorištu ti ne bih savjetovao da ih držiš, pčele znaju biti dosta agresivne u bespašnom periodu, i ne treba vam da vam ubodu goste koji vam dođu u posjet, a nikada se ne zna dali je netkomod njih alergičan na pčele.

Sent from my Le X620 using Tapatalk
__________________
“I do not suffer from insanity, I enjoy every minute of it.”
Zachary Taylor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 20:19   #668
Susjed ima 1m od ograde.
Vec 2-3 godine.
I bas pazimo.
I neki dan smo radili u vrtu i roj mi tatu napao koji je invalid jedva stigao pobjeci i mama mu uskocila u pomoc i nju u vrat ubola.
Unistile nam vocke i sve i kolko god govorimo radi nas i uboda da to makne,kao da zidu govoris.
Zato pitam kaj propisi kazu...
Ne usudimo se vise u SVOJEM izac iz kuce.
__________________
40-year old virgin D2!Still???LOL
Jeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 06:31   #669
Kuda su okrenuta leta, prema tvom terenu ili od njega?

Kako su pcele uspjele umistiti vocke?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 14:21   #670
Joj nisam ziher,od čempresa ne vidim,al mislim da su prema njegovom
Ma voćke ono već plodovi,al ajmo rec da više propadnu kaj ih ne uspijemo brat kad su stalno pčele u njim kad ih susjed pušta.
Ma čak mi više nije ni do voćki već do nas,ono,moš poginut dok bjeziš od rojeva
__________________
40-year old virgin D2!Still???LOL
Jeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 17:33   #671
Ako su leta prema njegovom zemljistu ne krsi pravilnik o drzanju pcela:

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...02_18_552.html

(6) Stacionarni pčelinjak do 20 pčelinjih zajednica kojem je izletna strana okrenuta prema tuđem zemljištu ili javnom putu mora biti udaljen od međe tuđeg zemljišta odnosno ruba puta najmanje 20 metara.

Jesi li sigurna da pcele napadaju zrele plodove, ne ose i strsljeni? Pcele tome bas i nisu sklone.....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 18:05   #672
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ako su leta prema njegovom zemljistu ne krsi pravilnik o drzanju pcela:

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...02_18_552.html

(6) Stacionarni pčelinjak do 20 pčelinjih zajednica kojem je izletna strana okrenuta prema tuđem zemljištu ili javnom putu mora biti udaljen od međe tuđeg zemljišta odnosno ruba puta najmanje 20 metara.

Jesi li sigurna da pcele napadaju zrele plodove, ne ose i strsljeni? Pcele tome bas i nisu sklone.....
Mogu bit ose, ako je u okolici paša ili nekaj pčele idu na to jer su one te koje proizvode med
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 18:15   #673
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ako su leta prema njegovom zemljistu ne krsi pravilnik o drzanju pcela:

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...02_18_552.html

(6) Stacionarni pčelinjak do 20 pčelinjih zajednica kojem je izletna strana okrenuta prema tuđem zemljištu ili javnom putu mora biti udaljen od međe tuđeg zemljišta odnosno ruba puta najmanje 20 metara.

Jesi li sigurna da pcele napadaju zrele plodove, ne ose i strsljeni? Pcele tome bas i nisu sklone.....
Ne,ne.
Ziher su pčele jer kad smo susjedu rekli, došao je po njih i nekak ih potjerao nazad kod sebe u košnice.
Nikad nismo imali problema,tek kad se on s tim počeo baviti,rojevi su nam dolazili na vrt di sadimo povrća,i malo malo ubodu nekog od ukućana.
Baš moramo paziti
__________________
40-year old virgin D2!Still???LOL
Jeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 20:19   #674
Quote:
Jeguljica kaže: Pogledaj post
Ziher su pčele jer kad smo susjedu rekli, došao je po njih i nekak ih potjerao nazad kod sebe u košnice.
Pčele su ovih dana dosta nervozne, smrzavica im je uništila puno paše, a promjenjivo vrijeme im ne da ići daleko pa se zadržavaju blizu košnica.

Pčele inače uopće ne uništavaju plodove, štoviše, spašavaju ih od širenja truleži.
Pćela uopće ne može probiti opnu ploda (jabuke, kruške, grožđa) nego to čine ose i stršljeni. Ali kad oni oštete plod, taj plod bi gnjilio. Pčele dolaze i posišu što mogu, i tako zapravo spriječe veću štetu.



Quote:
Nikad nismo imali problema,tek kad se on s tim počeo baviti,rojevi su nam dolazili na vrt di sadimo povrća,i malo malo ubodu nekog od ukućana.
Baš moramo paziti:
Pokušajte staviti mrežu za sjenu ili mrežu protiv tuče kao branu na 3-4 metra visine prema susjedu. Pčele će ići iznad toga. Također, u dane kad su pčele jako nervozne, ako radite u vrtu natrljajte se po rukama i ramenima sa octom.
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 07:56   #675
Quote:
Jeguljica kaže: Pogledaj post
Ne,ne.
Ziher su pčele jer kad smo susjedu rekli, došao je po njih i nekak ih potjerao nazad kod sebe u košnice.
Nikad nismo imali problema,tek kad se on s tim počeo baviti,rojevi su nam dolazili na vrt di sadimo povrća,i malo malo ubodu nekog od ukućana.
Baš moramo paziti
He, to ti je bilo rojenje (dijelenje pcelinje zajednice) i tesko ga je sprijeciti. Vjerojatno se roj okacio na stablo u tvom vocnjaku, a ovaj ih nije 'potjerao' natrag nego je ulovio roj i stavio ga u novu kosnicu. Obicno kod rojenja pcele nisu agresivne, ali prizor u zraku zna biti impresivan ...

Nema ti tu spasa, kad krene rojenje makni se, to ti ne traje dugo.. treba im manje od sata da se skupe na neko odabrano mjesto i tamo miruju mozda i cijeli dan... I sto ti rekose, pcele ti u vocnjaku mogu biti samo korisne...

Popricajte sa susjedom, malo se raspitajte o pcelama i njihovom ponasanju, bar cete dobiti nesto meda
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 12:02   #676
Quote:
Jeguljica kaže: Pogledaj post
Susjed ima 1m od ograde.
Vec 2-3 godine.
I bas pazimo.
I neki dan smo radili u vrtu i roj mi tatu napao koji je invalid jedva stigao pobjeci i mama mu uskocila u pomoc i nju u vrat ubola.
Unistile nam vocke i sve i kolko god govorimo radi nas i uboda da to makne,kao da zidu govoris.
Zato pitam kaj propisi kazu...
Ne usudimo se vise u SVOJEM izac iz kuce.
Ako ne mozete vise razgovarat s njim....

Prerezi flasu 2L od soka, odrezani dio stavi obrnuto kao ljevak. I nutra stavi malo soli i vode. Vjerujem da ce pcele uci nutra i nikad izaci.

Tad probaj razgovorat ponovo...
tale242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 17:28   #677
Quote:
Jeguljica kaže: Pogledaj post
Susjed ima 1m od ograde.
Vec 2-3 godine.
I bas pazimo.
I neki dan smo radili u vrtu i roj mi tatu napao koji je invalid jedva stigao pobjeci i mama mu uskocila u pomoc i nju u vrat ubola.
Unistile nam vocke i sve i kolko god govorimo radi nas i uboda da to makne,kao da zidu govoris.
Zato pitam kaj propisi kazu...
Ne usudimo se vise u SVOJEM izac iz kuce.
Glupost i laž...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 17:33   #678
Quote:
tale242 kaže: Pogledaj post
Ako ne mozete vise razgovarat s njim....

Prerezi flasu 2L od soka, odrezani dio stavi obrnuto kao ljevak. I nutra stavi malo soli i vode. Vjerujem da ce pcele uci nutra i nikad izaci.

Tad probaj razgovorat ponovo...
I kaj ulovit će desetak pčela vodonosaca a ostalih 30-40 tisuća kaj s njima...
Svaki gornji upis je totalna glupost...
Rojevi ne napadaju ljude kao ni pčele...
Ono svaka baba smije držati 10 mački ili pasa koji samo štetu rade a mi pčelari bi trebali pčele valjda na mars odvesti....
I da ja imam košnice u gradu i još nikog nikad nisu ni napale ni upiknule...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 18:37   #679
Quote:
tale242 kaže: Pogledaj post
Ako ne mozete vise razgovarat s njim....

Prerezi flasu 2L od soka, odrezani dio stavi obrnuto kao ljevak. I nutra stavi malo soli i vode. Vjerujem da ce pcele uci nutra i nikad izaci.

Tad probaj razgovorat ponovo...
Teža glupost, ne lovi krumpirove zlatice. I nije ti mali osinjak sa stotinjak jedinki. Pčele imaju svoju ulogu, a dok je matice, radilica na saču i trutova bit će i zajednice jer su u košnici
Ako je sve po pravilniku o držanju, ako ima paše, ako se čovjek brine o njima onda netko previše dramatizira. Vrlo vjerojatn oje u voćnjaku ili osinjak il ine negdje u blizini. Eventualno kad bi pčele mogle u njihov voćnjak je prolaskom kroz njega ili kad cvijeta.

Kod bake i djeda susjed je u gradu držao pčele odmah do njihove kuće.
Nijednom nije bilo problema zato kaj je držao po pravilniku.
Pravilnik i sve popratne stvari postoje s razlogom.

Kao što i u prigorju gdje moji imaju vikendicu susjed do nas drži pčele, ali ovdje nije riječ o nekoliko košnica već o povećem broju jer se on time profesionalno bavi.
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 19:45   #680
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Glupost i laž...
Znači umislio je kad se branio?
I mama se sama ubola dok mu je pomagala da pobjegne,jel?
Ok,lazemo svi
Cak i doktorica kod koje je ipak mama otisla,već trecu godinu zaredom odkad ih susjed ima.
i alergije izmisljamo i imaginarna cjepiva dobivamo.
__________________
40-year old virgin D2!Still???LOL
Jeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:40.