Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2017., 20:59   #681
Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
Kod bake i djeda susjed je u gradu držao pčele odmah do njihove kuće.
Nijednom nije bilo problema zato kaj je držao po pravilniku.
Pravilnik i sve popratne stvari postoje s razlogom.
Ovaj moj koliko cujem od drugih,se ne drzi pravilnika.
Ima par kuća dalje pčelar,bavi se godinama s tim,i on sam je nama rekao,jer ga dotični malo malo zove radi nekih pitanja,da puno toga radi mimo zakona.
A taj pčelar svoje pčele drzi van naselja,nekoliko kilometara,u nekoj šumi,i ide svaki dan tam.
A još jedna susjeda je baš alergična i ubod bi joj bio smrtonosan,i ona sad ne izlazi u svoj vrt dok ih ne makne.
__________________
40-year old virgin D2!Still???LOL
Jeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 21:06   #682
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
I kaj ulovit će desetak pčela vodonosaca a ostalih 30-40 tisuća kaj s njima...
Svaki gornji upis je totalna glupost...
Rojevi ne napadaju ljude kao ni pčele...
Ono svaka baba smije držati 10 mački ili pasa koji samo štetu rade a mi pčelari bi trebali pčele valjda na mars odvesti....
I da ja imam košnice u gradu i još nikog nikad nisu ni napale ni upiknule...
http://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-...rgani/1521201/

I ovo je laz najvjerojatnije
__________________
40-year old virgin D2!Still???LOL
Jeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 21:08   #683
Quote:
Jeguljica kaže: Pogledaj post
Ovaj moj koliko cujem od drugih,se ne drzi pravilnika.
Ima par kuća dalje pčelar,bavi se godinama s tim,i on sam je nama rekao,jer ga dotični malo malo zove radi nekih pitanja,da puno toga radi mimo zakona.
A taj pčelar svoje pčele drzi van naselja,nekoliko kilometara,u nekoj šumi,i ide svaki dan tam.
A još jedna susjeda je baš alergična i ubod bi joj bio smrtonosan,i ona sad ne izlazi u svoj vrt dok ih ne makne.
To kaj netko misli i kaj ga ovaj zove ne znači da radi mimo zakona.
Porazgovarajte s čovjekom i to je to.
Svaki pčelinjak bi trebao bit evidentiran
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 21:13   #684
Quote:
Jeguljica kaže: Pogledaj post
Košnice su mogle bit nepropisno stavljene, možda je ona čeprkala po njima, ne znamo. U ovom slučaju roj znači velika brojka pčela iz košnica.
Ja sam kao klinac išao kod pčela bez ikakvih mrežica i radne opreme i ako se dobro sjećam samo me jednom pčela ubola iz vlastitog pčelinjakai to jer sam prčkao po košnci s bočne strane

EDIT: Guglao sam pčelinjak je bio 10 metara od puta i to sa 90 košnica
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 13:21   #685
Quote:
Jeguljica kaže: Pogledaj post
Prepostavka je da je baba pljackala kosnice jer je i sama drzala pcele
Malo se preracunals
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 08:09   #686
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Glupost i laž...


Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
I kaj ulovit će desetak pčela vodonosaca a ostalih 30-40 tisuća kaj s njima...
Svaki gornji upis je totalna glupost...
Rojevi ne napadaju ljude kao ni pčele...
Ono svaka baba smije držati 10 mački ili pasa koji samo štetu rade a mi pčelari bi trebali pčele valjda na mars odvesti....
I da ja imam košnice u gradu i još nikog nikad nisu ni napale ni upiknule...
Krasan odgovor nekome tko o pcelama ne zna nista, a zeli saznati... Pravi nacin za navesti nekoga da posegne za (efikasnom) kemijom.

Imas neke bajkovite pcele (prskas ih svetom vodom, dovedes popa da ih blagoslovi?), moje su me posve pristojno znale izbosti... I svakoga tko dodje na par metara ispred leta... Kad su nervozne i po desetak metara... A tek kad proradi kosilica nastaje veselje

Quote:
Jeguljica kaže: Pogledaj post
Znači umislio je kad se branio?
I mama se sama ubola dok mu je pomagala da pobjegne,jel?
Ok,lazemo svi
Cak i doktorica kod koje je ipak mama otisla,već trecu godinu zaredom odkad ih susjed ima.
i alergije izmisljamo i imaginarna cjepiva dobivamo.
Nekako sumnjam da ste dobili cjepivo... Iako na hitnoj vole opizdit i antitetanus nakon pcelinjeg uboda

Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
Košnice su mogle bit nepropisno stavljene, možda je ona čeprkala po njima, ne znamo. U ovom slučaju roj znači velika brojka pčela iz košnica.
Ja sam kao klinac išao kod pčela bez ikakvih mrežica i radne opreme i ako se dobro sjećam samo me jednom pčela ubola iz vlastitog pčelinjakai to jer sam prčkao po košnci s bočne strane

EDIT: Guglao sam pčelinjak je bio 10 metara od puta i to sa 90 košnica
Ako tip ponovo postavi kosnice uz rub puta kao prosle godine (leta okrenuta prema putu nasuprot polja repice) tako da se proci ne moze niti na biciklu niti pjesice nece mi biti tesko navecer se odvesti tamo i porusit kosnice autom....

Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Prepostavka je da je baba pljackala kosnice jer je i sama drzala pcele
Malo se preracunals
Jasno, tip dovuce prikolicu s 90 kosnica i nasadi ju na poljski put a kriva je baba koja se zlocinacki udruzila sama sa sobom pa isla obijat prikolicu da se dokopa meda...

Koliko god volio pcele ne opravdavam ucestali pcelarski bezobrazluk i bahatost koji dovedu do toga da pcelari okolici pocnu ici na kurac, a onda se cudimo ovakvim vijestima: https://www.vecernji.hr/pcelaru-pcel...i-pcele-872166
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 12:31   #687
Pozdrav svima, novi sam pčelar i gledam nešto ovaj novi poklopac za košnicu što se otvara prema gore. Pregledao sam internet i nigdje nisam našao poklopac koji se na okov otvara prema gore kao vrata bez da se skida sa košnice i stavlja negdje okolo. Pa me zanima bi li to bila greška napraviti. da npr ima drvenu plohu ali da nema one bočne stranice od drva več da samo lim prijeđe 2-3 cm tako da nasjedne i ozada da ima okov kao na vratima ili ormaru koji bi bio spojen s hranilicom. Uz pretpostavku da je hranilica nekim laganim sistemom sprijeda pričvršćena za košnicu da je podignuti poklopac od težine ne prevrne. To bi i ubrzalo i olakšalo sve. Nemojte me odmah napasti da se pravim pametan, ne znam je li to več negdje bila tema , eto meni palo na pamet kad sam vidio ove nove plastične poklopce koji koštaju po 50EU. Pozdrav.
barrba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 13:34   #688
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Krasan odgovor nekome tko o pcelama ne zna nista, a zeli saznati... Pravi nacin za navesti nekoga da posegne za (efikasnom) kemijom.

Imas neke bajkovite pcele (prskas ih svetom vodom, dovedes popa da ih blagoslovi?), moje su me posve pristojno znale izbosti... I svakoga tko dodje na par metara ispred leta... Kad su nervozne i po desetak metara... A tek kad proradi kosilica nastaje veselje



Nekako sumnjam da ste dobili cjepivo... Iako na hitnoj vole opizdit i antitetanus nakon pcelinjeg uboda



Ako tip ponovo postavi kosnice uz rub puta kao prosle godine (leta okrenuta prema putu nasuprot polja repice) tako da se proci ne moze niti na biciklu niti pjesice nece mi biti tesko navecer se odvesti tamo i porusit kosnice autom....



Jasno, tip dovuce prikolicu s 90 kosnica i nasadi ju na poljski put a kriva je baba koja se zlocinacki udruzila sama sa sobom pa isla obijat prikolicu da se dokopa meda...

Koliko god volio pcele ne opravdavam ucestali pcelarski bezobrazluk i bahatost koji dovedu do toga da pcelari okolici pocnu ici na kurac, a onda se cudimo ovakvim vijestima: https://www.vecernji.hr/pcelaru-pcel...i-pcele-872166
Naše kranjske znaju bit nervozne. Mene zna malo živcirat ekipa koja drži po ne znam ni ja kolko košnica, sele ih i onda kukaju kako su na pozitivnoj nuli
Razumijem hobiste koji drže 2-3 košnice i naravno troškovi puta i tako to.
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 23:26   #689
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Krasan odgovor nekome tko o pcelama ne zna nista, a zeli saznati... Pravi nacin za navesti nekoga da posegne za (efikasnom) kemijom.

Imas neke bajkovite pcele (prskas ih svetom vodom, dovedes popa da ih blagoslovi?), moje su me posve pristojno znale izbosti... I svakoga tko dodje na par metara ispred leta... Kad su nervozne i po desetak metara... A tek kad proradi kosilica nastaje veselje



Nekako sumnjam da ste dobili cjepivo... Iako na hitnoj vole opizdit i antitetanus nakon pcelinjeg uboda



Ako tip ponovo postavi kosnice uz rub puta kao prosle godine (leta okrenuta prema putu nasuprot polja repice) tako da se proci ne moze niti na biciklu niti pjesice nece mi biti tesko navecer se odvesti tamo i porusit kosnice autom....



Jasno, tip dovuce prikolicu s 90 kosnica i nasadi ju na poljski put a kriva je baba koja se zlocinacki udruzila sama sa sobom pa isla obijat prikolicu da se dokopa meda...

Koliko god volio pcele ne opravdavam ucestali pcelarski bezobrazluk i bahatost koji dovedu do toga da pcelari okolici pocnu ici na kurac, a onda se cudimo ovakvim vijestima: https://www.vecernji.hr/pcelaru-pcel...i-pcele-872166
Da pčele su mi mirne i kaj je tu nekaj čudno...Ako te napadaju iz čista mira mjenjaj krv (matice).
Ostalo nebi ni komentirao jer stvarno trabunjate.

Stvarno vjerujete da ako neko makne košnicu iz vaše okoline da nebu bilo pčela na vašem cviječu i u vrtu... Ispada da su pčele najopasnije životinje...
Baba vidi tri pčele na cviječu i odmah diže uzbunu o rojevima, da samo znate koliko sam takvih intervencija imao....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2018., 03:47   #690
Imam veliko dvorište sa raznim voćkama. Među njima je i trešnja (nikla divlje sama iz sjemenke), vrlo velika (prerasla kuću katnicu, debelo i jako deblo, korijenje mi podiže beton oko kuće) i na proljeće se sva bijeli od cvjetova. Međutim, na njoj ima jako malo pčela, kao da ima takva nije zanimljiva, ali opet svejedno svake godine vrlo dobro rodi. Na lipi bude dosta pčela, ali zato na drvu božičkovine pčele "pomahnitaju" kada procvate. Cvijetovi sitni i neugledni, ali zato ne možeš prići od pčela. Što im je to zanimljivo u božičkovini? Da li je to nekakav poseban med ili neki drugi razlog? Ne koristim nikakve kemikalije.
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2018., 15:05   #691
Ove godine za vrijeme cvatnje voćki i cvijeća nisam vidjela ni jednu jedinu pčelu(a niti sada),ni osu ni stršljena.Svega nekoliko bumbara.Plodovi na jabukama i kruškama formirali se malobrojni i samo na donjim granama.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2018., 10:11   #692
Pozdrav svim pcelarima.
Zanima me pcelarstvo i nabavka par kosnica, znaci nekakvih 100-200kg meda godisnje...
Dali ima tko da bi mi pokazao sve faze, cake, poslove...
Ja sam okolica Zaboka tako da mi pase zapad zg i zagorje
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2018., 18:35   #693
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim pcelarima.
Zanima me pcelarstvo i nabavka par kosnica, znaci nekakvih 100-200kg meda godisnje...
Dali ima tko da bi mi pokazao sve faze, cake, poslove...
Ja sam okolica Zaboka tako da mi pase zapad zg i zagorje
Za 100-200 kg ti treba desetak košnica a to ti je u početku nekih 15-20 000 kn ivesticije... smanji apetite i kreni s 2 ili 3.

Inače moje su u stubićkoj slatini to ti je blizu...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2019., 20:54   #694
pozdrav svima, jako me zanima pcelarstvo kao hobi ali nemam svoje zemlje di bi postavio kosnice.

Zanima me mogu li postaviti nekoliko kosnica (3-4 max) na obliznje drzavno zemljiste i treba li traziti neke posebne dozvole za to? Radi se o zarasloj i beskorisnoj sikari u kamenjaru a najblize kuce su oko 400m.

Fala!
Johnny Kukumar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2019., 16:57   #695
Quote:
Johnny Kukumar kaže: Pogledaj post
pozdrav svima, jako me zanima pcelarstvo kao hobi ali nemam svoje zemlje di bi postavio kosnice.

Zanima me mogu li postaviti nekoliko kosnica (3-4 max) na obliznje drzavno zemljiste i treba li traziti neke posebne dozvole za to? Radi se o zarasloj i beskorisnoj sikari u kamenjaru a najblize kuce su oko 400m.

Fala!
možeš,
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2019., 22:14   #696
OPG za pčelarstvo

Pozdrav,zanima me što treba da se otvori OPG na pčelarstvo,i što se treba i kako izgraditi da bi se mogla "dobiti" etiketa
CroBoy97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2019., 00:53   #697
Quote:
Johnny Kukumar kaže: Pogledaj post
pozdrav svima, jako me zanima pcelarstvo kao hobi ali nemam svoje zemlje di bi postavio kosnice.

Zanima me mogu li postaviti nekoliko kosnica (3-4 max) na obliznje drzavno zemljiste i treba li traziti neke posebne dozvole za to? Radi se o zarasloj i beskorisnoj sikari u kamenjaru a najblize kuce su oko 400m.

Fala!
Mozes al se moras javiti povjereniku za pasni red.

Mora se znati gdje su pcele,mora bit red u prostoru.

Postoji pravilnik o pasnom redu.

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/...02_18_552.html

Ne znam ima li sto novije .
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2019., 14:58   #698
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Za 100-200 kg ti treba desetak košnica a to ti je u početku nekih 15-20 000 kn ivesticije... smanji apetite i kreni s 2 ili 3.

Inače moje su u stubićkoj slatini to ti je blizu...
Staro pčelarsko pravilo je da se počinje sa 1-3 da se imaš na čemu učiti, pa posle širiš.
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2019., 22:51   #699
Nisu pcele nego ose

Molim pomoc! U roku 15 dana su ose napravile osinjak oko debla stare sljive. Osinjak je velicine cipele (gojzerice). Kosio sam u plizini i nisu se uznemirile. Zvao sam centar za deratizaciju u Zagreb, dolazak i spricanje je 800 KN.
Nije bas jeftino! Molim savijet.
robert50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2019., 23:04   #700
Quote:
robert50 kaže: Pogledaj post
Molim pomoc! U roku 15 dana su ose napravile osinjak oko debla stare sljive. Osinjak je velicine cipele (gojzerice). Kosio sam u plizini i nisu se uznemirile. Zvao sam centar za deratizaciju u Zagreb, dolazak i spricanje je 800 KN.

Nije bas jeftino! Molim savijet.
Dobro se obuči i naoružati dobrim preparatom od kojeg će u najkraćem vremenu početi ugibati. Danas na tržištu ima široka ponuda otrova protiv osa.

Ja da sam na tvojem mjestu, pričekao bi da padne noć i dobro se zaštitio. Ponesao vreću veliku i što brže otkidao komade osinjaka i trpao u vreću. Nakon toga benzin i zapališ.
Ili brener i popali sve na stablu.

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:07.