Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2017., 03:14   #1
Exclamation Rijeka- cijene i druga pitanja

Pozdrav ekipa,
prije svega, ne citam bas sve teme pa molim admina i modove za razumijevanje ako već postoji slicna tema na forumu.
Naime, uskoro selim za RI pa me zanimaju cijene, koliko love mi je potrebno za 1 mjesec, do prve plaće?
Imajte na umu da mi treba i sstan, ali to cu iznajmiti sa djevojkom, to je vec sredeno ali ako i tu imate kakva iskustva, pisite
Dakle, koliki su troskovi za 1 mj u RI?
Gdje izaci, gdje sto kupiti, gdje naci ljecnika, gdje je dobar provod?
Sve je lagano u toku, pa molim ekipicu za sto brzi odgovor.
Hvala Vam!
Jux
jux1100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 21:42   #2
Love... ako ciljaš na neki normalan jednosobni stan koji nema pokućstvo iz doba Jugoslavije - računaj oko minimalno 250 eura, a prije će biti 300 (ovisno o poziciji). Trebat će ti još i toliko za polog, a i još jednom toliko ako ideš preko agencije.
Pazi samo kad budeš išao u stan da nema centralno preko gradske toplane, odnosno zloglasni Energo jer će ti režije biti prilično velike za grijanje i toplu vodu (znaju biti veće i od 1000kn!)
Hrana, higijenske potrepštine i sve to je najgore prvi mjesec kad se useliš, pa ne računaj manje od 3000kn a vjerojatno će to biti i dosta više...
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 23:39   #3
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Love... ako ciljaš na neki normalan jednosobni stan koji nema pokućstvo iz doba Jugoslavije - računaj oko minimalno 250 eura, a prije će biti 300 (ovisno o poziciji). Trebat će ti još i toliko za polog, a i još jednom toliko ako ideš preko agencije.
Pazi samo kad budeš išao u stan da nema centralno preko gradske toplane, odnosno zloglasni Energo jer će ti režije biti prilično velike za grijanje i toplu vodu (znaju biti veće i od 1000kn!)
Hrana, higijenske potrepštine i sve to je najgore prvi mjesec kad se useliš, pa ne računaj manje od 3000kn a vjerojatno će to biti i dosta više...
Ok, za najam nebi preko agencije, ili mozda bolje da idem preko agencije?
Shvatio sam dakle da mi za prvi mjesec treba oko 10.000kn? Pa dobro, ako to podjelimo na 2, znaci to je 5.000kn po osobi? Da se to izdurat bez problema ak je tak s tim da racunam i neku rezervu, pa poneki izlazak i tako, znaci 8.000 po osobi i kvit, znaci to je 16.000 i to bi trebalo biti dostatno do prve plače?
jux1100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 08:23   #4
Za najam ti je svejedno - ako ideš preko agencije onda pak nemaš brige i sve papire ti riješavaju oni, ali te bogme i košta, a ako ideš bez agencije ti ostane lova. Ako ti je najmodavac normalan, ne bi trebalo biti problema i bez agencije.

Čuj, koliko će ti trebati ovisi o tvojim/vašim potrebama i o tome u kakav stan ćete se useliti itd. Nije isto ako jedeš hrenovke i paštu svaki dan ili pak rio mare tunu Sam znaš najbolje svoje i curine potrebe pa malo baci u kalkulator...
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 13:23   #5
Problem je samo u tome sta se jako malo stanova izdaje bez agencija.ovi noviji i bolji stanovi su uglavnom preko agencija.normalno, cijena ovisi o kvaliteti stana ali i o kvartu.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Samosvladavanje vodi u nebo,a neobuzdana strast put je u beskrajnu tamu...
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 11:17   #6
Možeš pogledati i preko Burze, zvati i pitati za više informacija. Evo ti link https://burza.com.hr/ ili pričekaš da se podaci otključaju ili odeš u dućan u Rijeci i kupiš najnoviji broj Burze i tamo ti pišu brojevi, pa zoveš i pitaš za više informacija - u tiskanom izdanju nemaš slika .

Pretražuj, sigurno ćeš nešto naći.

Postoji još jedan oglasnik - Butiga, ali ona izlazi uz Novi list (barem mislim!!), neka me netko ispravi ako sam u krivu.

Mislim da i jedno i drugo izlazi svaki četvrtak.

Agencija ti je najsigurnija, ali kako je ekipa već napisala ona i košta, pa im moraš obično dati jednomjesečni polog.

Sretno! I pitaj ako ti još što zatreba.
čokomanijak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 15:03   #7
Ja mislim da butiga vise ne izlazi.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Samosvladavanje vodi u nebo,a neobuzdana strast put je u beskrajnu tamu...
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 16:38   #8
Je, Butiga uz Novi list ide.
Za trazenje stana nisu lose niti one 2 grupe na fejsu za iznajmljivanje, agenciju bih angazirala nikada. Niti imaju pojma niti ih je briga, pogotovo za najam, za prodaju/kupovinu kako-tako, iako najbolje sam svoj majstor ako se ima vremena.
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 20:40   #9
Smile HITNO Tražim stan u Rijeci

Tražim pristojan stan u Rijeci sa odvojenom spavaćom sobom.
Molim tko ima kakvu ponudu informaciju da mi se javi na pm.
U obzir dolazi cijela Rijeka, Ika, Ičići, Opatija, Lovran.
Zahvaljujem!
ruzicasto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:56.