Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2017., 22:48   #621
sve jasno, no pun taken

ja iz svoje perspektive vise vidim "zenski" dio problematike i jasno mi je da isto tako i zene vide sto s muskima ne valja
no to bi nam trebalo posluziti za komunikaciju i razumijevanje, a ne za zauzimanje strana i maltene zelju da ona druga strana lose prode, to je jednostavno patologija
uz to jedna stvar koja me smeta je onaj neki osjecaj za postenje, koji mi se cini da se ovdje cesto svede na "dobro je sve sto je meni dobro"
ZgSash is offline  
Old 05.04.2017., 22:54   #622
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
sve jasno, no pun taken

ja iz svoje perspektive vise vidim "zenski" dio problematike i jasno mi je da isto tako i zene vide sto s muskima ne valja
no to bi nam trebalo posluziti za komunikaciju i razumijevanje, a ne za zauzimanje strana i maltene zelju da ona druga strana lose prode, to je jednostavno patologija
uz to jedna stvar koja me smeta je onaj neki osjecaj za postenje, koji mi se cini da se ovdje cesto svede na "dobro je sve sto je meni dobro"
Ah i o tome bi se dalo Ako ne daj bože imaš razumijevanja, onda si beskičmenjakinja. Ako nemaš, onda si nadrkana luđakinja.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Old 05.04.2017., 22:59   #623
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
nekako mi se čini da bi se većina problema koji se jave kod razvoda vrlo lako mogla riješiti kad bi ljudi po defaultu prije braka (ili izvanbračne zajednice) potpisivali pred(izvan)bračne ugovore..
ali jbg kad je sreća i kad sve blista nitko ne misli kako bi sve moglo otići u kuki i šta će se dogoditi kad i ako dođe do razvoda...
NE! Produžetke b(m)račnih ugovora!
Btw
čitajući ovaj "ljetu (hahaha) ptice na sve strane" PDF odlučio sam skenirati veselo štivo iz životne biblije današnjeg vremena.
From the mUSAvci stejt fenomenalna ideja. Ali hebi ga, lampa nije bila uštekana u struju...: jedan dva tli.
__________________
Take five
leonas is offline  
Old 05.04.2017., 23:24   #624
Quote:
Laaaa13 kaže: Pogledaj post
Ironicno, i to za meduspolne ratove i prejebavanj, a na topicu smo gdje muskarac cmizdri da zene mahom osmisle udaju i razvod da mogu drkat kurac subotom po ljetovanjima i ludim izlascima koje su si priskrbile bogateci se svaki mjesec za 1200 kuna

Uz nezaobilazni "sto su to zene izmislile oko nas"
da ih je netko dao na skolovanje umjesto za multipli rasplod kao stoku mozda bi neki vrag i izmislile. Uvijek ingeniozan argument ljudi koji se slepaju na tudem trudu i izumima, kao da su oni neki faktor u svijetu izuma zato sto su slucajno rodeni s istim genitalijama kao izumitelj. Ali ako je to bio argument za samosramocenje, onda sve pet.

Da se vratim na nesto ranije, u RH stvarno nema sigurna kuca za muskarce? Jako tuzno.
Opet, ne toliko iznenadujuce za drustvo koje ismijava Jakova sto je "prva dama" i u kojem je sramota reci da si kao muskarac zrtva nasilja. Ali tako je to s krkanima/icama i patrijarhatom.
Malo više poštovanja prema ženinom rađanju, molim lijepo. Stoka nema šta raditi u istoj rečenici sa time.

I nekako ne vjerujem da ti je pretjerano tužno što nema "sigurnih kuća" za muškarce.
Mihail Suslov is offline  
Old 05.04.2017., 23:46   #625
to bi bilo to. dugo je trajalo.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:58.