Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2017., 09:33   #2001
Jutro!

Callac i sovak, jako ste zgodne!

Moj je otprlike ko u sovak, malo veći, a sad sam 20+4. Ali takav je ujutro, navečer je 2 broja veći

MISLIM da nešto malo osjećam bebicu, ali to su takvi neobični balončići ili nešto da jednostavno neznam definirat. Osjećam to fuuuul nisko ili kad ležim na lijevom boku onda skroz nisko dole lijevo...a znam kad sam bila na ultrazvuku da se doktor točno na tom mjestu pozicionirao sa ultrazvukom...pa sad neznam dal sam ja to sebi onda umislila da ja to osjećam baš na tom mjestu ili zbilja je tak.
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Eneida is offline  
Old 09.05.2017., 09:38   #2002
Quote:
callac kaže: Pogledaj post
Daa, hocemo jos slika, bas se rijetko postaju slike u posljednje vrijeme.


Sent from my iPhone using Tapatalk
ja ću kad se sredim ko vi...pola dana sam u pidžami...ali mogla bi u nedilju prije mise hihihi...
meni nekako prdara narasla...nije toga bilo prošli put cini mi se...iako mislim da sam dobila isto kila do sada...naglo sam počela sličiti u trudnicu...unazad 3,4 tj...
marta- is offline  
Old 09.05.2017., 10:04   #2003
Quote:
Eneida kaže: Pogledaj post
Jutro!



Callac i sovak, jako ste zgodne!



Moj je otprlike ko u sovak, malo veći, a sad sam 20+4. Ali takav je ujutro, navečer je 2 broja veći



MISLIM da nešto malo osjećam bebicu, ali to su takvi neobični balončići ili nešto da jednostavno neznam definirat. Osjećam to fuuuul nisko ili kad ležim na lijevom boku onda skroz nisko dole lijevo...a znam kad sam bila na ultrazvuku da se doktor točno na tom mjestu pozicionirao sa ultrazvukom...pa sad neznam dal sam ja to sebi onda umislila da ja to osjećam baš na tom mjestu ili zbilja je tak.


Ma ti balončići su bebica
Ja ga osjećam od 16 tj, a sad dečko bas udara već ko veliki, najviše desno od pupka ga osjetim.
A u prvoj sam osjetila bebu tek sa 22 tj.

Naručila sam se sutra privatno za anomaly scan, toliko rijetko idem na uzv a poželila sam malo vidjet svoje zlato.


Sent from my iPhone using Tapatalk
sovak is offline  
Old 09.05.2017., 10:08   #2004
Quote:
wardancer kaže: Pogledaj post
ljudi, ljepila sam linkove prije par strana. list maline ne potiče otvaranje, dapače, pije se i za zaštitu od pobačaja u ranoj trudnoći. onak,farmaceutkinje u toj ljekarni bi se trebale malo educirati. netko je u nekom članku provalio to za ranu trudnoću i sad svi dalje to prenose kao istinu
Neodgovorno je ovako nešto tvrditi trudnicama, osobito kad se radi o ranijoj blizanačkoj trudnoći i kad mama već intenzivno osjeća BH kontrakcije.
Jedino mišljenje u korist pijenja čaja od lista maline kroz cijelu trudnoću je ono od fitoterapeutkinje na Klokanici.
Ukoliko ne nađete znanstveno istraživanje i to na reprezentativnom uzorku trudnica koje će potvrditi sigurnost pijenja čaja kroz cijelu trudnoću - nemojte riskirati. Po mogućnost Cochrane studiju.

U čem je problem čekati do 35tt pa tek onda početi?
I ne može se tvrditi "pa to je samo čaj". Čajevi se rade od biljaka da bi se iskoristile njihove aktivne supstance - a od biljaka se rade i lijekovi i otrovi.

Quote:
Eneida kaže: Pogledaj post
Jutro!

MISLIM da nešto malo osjećam bebicu, ali to su takvi neobični balončići ili nešto da jednostavno neznam definirat. Osjećam to fuuuul nisko ili kad ležim na lijevom boku onda skroz nisko dole lijevo...a znam kad sam bila na ultrazvuku da se doktor točno na tom mjestu pozicionirao sa ultrazvukom...pa sad neznam dal sam ja to sebi onda umislila da ja to osjećam baš na tom mjestu ili zbilja je tak.
To ti je to - prvi pokreti bebe nekako najviše ostavljaju dojam kao da u trbuhu pukne balončić od sapunice

Callac i Sovak, baš lijepo izgledate
__________________
G 7.3.2010.; :angel: 04/2013; M 11.10.2014.
Srećica
Sephray is offline  
Old 09.05.2017., 10:09   #2005
Quote:
leptir7 kaže: Pogledaj post
Uh ja vode pijem punoooo...ne znam je li to normalno,ali bas mi pase...nadoknadivam ono vrijeme doj je nisam mogla smisliti...a pi pi me izludi...dva puta obavezno,sa tim da uvjek popijem casu vode na svakom dizanju...tek sam 16tt i mene ceka 4-5 puta kad malo odmaknem u vece tt...nekad odmah zaspem a nekad po dva sata buljim u strop...
I ja sam isto jako žedna, cijelu trudnoću a nekako jaće zadnjih par mjeseci. Isto je jedan od razloga stalnog odlaska na wc. Jednostavno ne mogu 2 sata prije spavanja ne piti ništa jer budem žedna. A onda isto ko i kod tebe mi se neke noći desi da kad se probudim na wc budem ful žedna i onda moram popit par gutljaja vode. Sretna sam kad samo odbauljam do kupaone i nazad u polusnu, al neke noći se baš probudim i onda nemrem spavat više.

Quote:
Eneida kaže: Pogledaj post

MISLIM da nešto malo osjećam bebicu, ali to su takvi neobični balončići ili nešto da jednostavno neznam definirat. Osjećam to fuuuul nisko ili kad ležim na lijevom boku onda skroz nisko dole lijevo...a znam kad sam bila na ultrazvuku da se doktor točno na tom mjestu pozicionirao sa ultrazvukom...pa sad neznam dal sam ja to sebi onda umislila da ja to osjećam baš na tom mjestu ili zbilja je tak.
Ma to ti je to ziher.
Nyameria is offline  
Old 09.05.2017., 10:34   #2006
Quote:
Nyameria kaže: Pogledaj post
I ja sam isto jako žedna, cijelu trudnoću a nekako jaće zadnjih par mjeseci. Isto je jedan od razloga stalnog odlaska na wc. Jednostavno ne mogu 2 sata prije spavanja ne piti ništa jer budem žedna. A onda isto ko i kod tebe mi se neke noći desi da kad se probudim na wc budem ful žedna i onda moram popit par gutljaja vode. Sretna sam kad samo odbauljam do kupaone i nazad u polusnu, al neke noći se baš probudim i onda nemrem spavat više.
Isti slučaj u zadnjih mjesec dana, žeđ neopisiva. Evo baš sam i sad žedna. I sretna sam da sam doma jer idem svako malo na wc nakon natakanja. Toalet papir je najskuplja stavka moje trudnoće (količinski)...

A po noći redovno 2-3 puta minimum. Al se srećom rijetko desi da ne mogu zaspati poslije.
charmed84 is offline  
Old 09.05.2017., 10:45   #2007
Cure obje ste divne, ali kako je zanimljivo koliko su trbusi razliciti

Ja bebija osjecam doslovno ispod kako lupa zadnjih dana, bas jako visoko, i to junacki udara ne znam jel mu postaje tijesno. Ne brojim udarce. Ne znam, imam osjecaj da bi se samo brinila bezveze i da mi ne treba jos jedan strah vise.

Leptiru - jesu tebi prosle mucnine skroz?

Ja se trudim pit sta vise mogu, mislim da me to spasilo od naticanja. Ne znam, mozda se varam.

Jutros sam setala psa prije jutarnje kave - umrla sam skoro - prenizak mi je tlak za takve avanture.
__________________
Čekam da se stvari same dese...
_kleo_ is offline  
Old 09.05.2017., 10:47   #2008
Quote:
Sephray kaže: Pogledaj post
Neodgovorno je ovako nešto tvrditi trudnicama, osobito kad se radi o ranijoj blizanačkoj trudnoći i kad mama već intenzivno osjeća BH kontrakcije.
Jedino mišljenje u korist pijenja čaja od lista maline kroz cijelu trudnoću je ono od fitoterapeutkinje na Klokanici.
Ukoliko ne nađete znanstveno istraživanje i to na reprezentativnom uzorku trudnica koje će potvrditi sigurnost pijenja čaja kroz cijelu trudnoću - nemojte riskirati. Po mogućnost Cochrane studiju.

U čem je problem čekati do 35tt pa tek onda početi?
I ne može se tvrditi "pa to je samo čaj". Čajevi se rade od biljaka da bi se iskoristile njihove aktivne supstance - a od biljaka se rade i lijekovi i otrovi.
Nikad ne bih tvrdila nešto bezveze.
Evo na odmah dva članka klin. istr. koja potvrđuju neštetnost:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10754818
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11370690

Negativne info o listu maline potječu iz studije na štakorima koja je pokazala pojavu kontrakcija, ali radilo se o visoko koncentriranim ekstraktima, ne o čaju lista. A znamo da je i voda smrtonosna u određenim količinama, te da studije na životinjama nisu dobro mjerilo za nas ljude, npr. aspirin je otrovan za mačke. Dakle nikad nije klinički dokazan štetan učinak čaja lista maline na ljude. Niti jedna studija nije našla nikakve negativne efekte na trudnice potaknute pijenjem čaja maline.

Pokazale su se neke beneficije, ali ništa drastično, što sam i napisala prije - neće fascinantno utjecati na porod, po meni ga ima smisla piti za tonus maternice, razmišljajući dugoročno o njenom stanju

A fitoaromaterapeutkinju sam navela jer iskreno, ono što fali današnjim kliničkim istraživanjima je longitudinalnost - nitko nema vremena ni love za to. Zato su vrlo korisna stara biljarska znanja/iskustva iz kojih možemo donositi zaključke o dugoročnim utjecajima pojedinih biljaka na organizam. Ta žena je učila kroz svoje školovanje o listu maline,njezinom kem. sastavu i utjecaju na trudnice pri normalnom uzimanju šal-dvije na dan i onda godinama radila sa ženama i vidjela njihove reakcije.

Ukratko, list čaja maline nije čudotvoran, ali je fin, bezopasan i koristan za tonus maternice. Ako ga pijete dobro, ako ne opet dobro.

Ako vas sve ovo zbunjuje i plaši možete ga mirno zaobići.
Iskreno mi je dosta već priče o tom čaju, ali smeta mi kad se šire dezinformacije bezveze.
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Old 09.05.2017., 10:48   #2009
Zato ja nisam ni inzistirala na tom čaju i pitala sam magistre za mišljenje. Mogla sam se izlagati i ne reći za što bih ga pila i reći da sam trudnija nego jesam, ali meni je u interesu da mi pomogne, a ne da mi dodatno odmogne.
__________________
You're a stranger so what do I care?
callac is offline  
Old 09.05.2017., 11:02   #2010
Meni je suludo lagati doktoru ili farmaceutkinji.
Nisu ni one sveznalice, ali ako sam dobro shvatila i rekle su da nisu sigurne, pa ti zato ne preporučuju, što je logično i odgovorno.
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Old 09.05.2017., 11:04   #2011
Quote:
wardancer kaže: Pogledaj post
Pomislila sam da bi ovo moglo biti korisno malim trudnicama koje puno povraćaju. Recept za rehidracijsku koju mi je radio dragi, čak nije ni odvratna

950 ml prokuhane vode
2 vel žl meda (najbolje neki neutralni tipa bagrem, lipa...)
1/3 šalice limunovog soka
1/4 male žl morske soli (ako je krupna mjerite otpr. 1/2 zbog zraka među zrncima...)

Inače je osnovni recept voda, šećer, sol, ali ovako dobijete i drugih bitnih minerala i nešto vitamina, pa mi se čini bolja opcija. I finija
Eh gdje si bila prije par tt dok sam dusu ispustala na usta ali u svakom slucaju je dobro ovo znat i sebi si nedi zapisat
Quote:
_kleo_ kaže: Pogledaj post
Cure obje ste divne, ali kako je zanimljivo koliko su trbusi razliciti

Ja bebija osjecam doslovno ispod kako lupa zadnjih dana, bas jako visoko, i to junacki udara ne znam jel mu postaje tijesno. Ne brojim udarce. Ne znam, imam osjecaj da bi se samo brinila bezveze i da mi ne treba jos jedan strah vise.

Leptiru - jesu tebi prosle mucnine skroz?

Ja se trudim pit sta vise mogu, mislim da me to spasilo od naticanja. Ne znam, mozda se varam.

Jutros sam setala psa prije jutarnje kave - umrla sam skoro - prenizak mi je tlak za takve avanture.
Sto se tice povracanja,nisam vec dugo povratila ali mucnine su tu...jutros sam skoro ali naucila sam kako zaustavit,pa nisam...zvacem zvake nakon obroka i to mi smanji mucninu...sve jedem,osim slatkoga...to mi ne pase...mislim tipa cokolade,kolaci,keksici i to...ali grcki jogurt sa zobenim i medom i nasjeckanom bananom obozavam...to mi je novo otkrice hahahah inace mi hrana nema okusa,nekad jedem samo da stavim nesto u usta...ali to je sad tako
Jesi se ti smjestila? Jesi nasla gin?

Sto se tice stomacica,meni samo rastu Jucer u trgovini me pita poznanica jesam ja trudna,da je ona nesto krivo cula reko jesam,samo nema jos stomaka..
leptir7 is offline  
Old 09.05.2017., 11:05   #2012
Quote:
callac kaže: Pogledaj post
Neki dan smo imali tu raspravu da se taj caj smije pit kroz cijelu trudnocu, dapace, da je cuvar trudnoce. Sad ja vise ne znam kome vjerovati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Quote:
wardancer kaže: Pogledaj post
Nikad ne bih tvrdila nešto bezveze.
Evo na odmah dva članka klin. istr. koja potvrđuju neštetnost:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10754818
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11370690

Negativne info o listu maline potječu iz studije na štakorima koja je pokazala pojavu kontrakcija, ali radilo se o visoko koncentriranim ekstraktima, ne o čaju lista. A znamo da je i voda smrtonosna u određenim količinama, te da studije na životinjama nisu dobro mjerilo za nas ljude, npr. aspirin je otrovan za mačke. Dakle nikad nije klinički dokazan štetan učinak čaja lista maline na ljude. Niti jedna studija nije našla nikakve negativne efekte na trudnice potaknute pijenjem čaja maline.

Pokazale su se neke beneficije, ali ništa drastično, što sam i napisala prije - neće fascinantno utjecati na porod, po meni ga ima smisla piti za tonus maternice, razmišljajući dugoročno o njenom stanju

A fitoaromaterapeutkinju sam navela jer iskreno, ono što fali današnjim kliničkim istraživanjima je longitudinalnost - nitko nema vremena ni love za to. Zato su vrlo korisna stara biljarska znanja/iskustva iz kojih možemo donositi zaključke o dugoročnim utjecajima pojedinih biljaka na organizam. Ta žena je učila kroz svoje školovanje o listu maline,njezinom kem. sastavu i utjecaju na trudnice pri normalnom uzimanju šal-dvije na dan i onda godinama radila sa ženama i vidjela njihove reakcije.

Ukratko, list čaja maline nije čudotvoran, ali je fin, bezopasan i koristan za tonus maternice. Ako ga pijete dobro, ako ne opet dobro.

Ako vas sve ovo zbunjuje i plaši možete ga mirno zaobići.
Iskreno mi je dosta već priče o tom čaju, ali smeta mi kad se šire dezinformacije bezveze.
Ali i u samoj studiji pise ovo : Because of the paucity of research regarding this herb, particularly in relation to pregnancy and birth, the authors undertook a double-blind, randomized, placebo-controlled trial. The sample consisted of 192 low-risk, nulliparous women who birthed their babies between May 1999 and February 2000 at a large tertiary-level hospital in Sydney, Australia. The aim of the study was to identify the effect and safety of raspberry leaf tablets (2 x 1.2 g per day), consumed from 32 weeks' gestation until labor, on labor and birth outcomes.

Biljke nisu nazalost bas istrazivane jer se ne moze lupiti patent na njih i zaradivati. Pa je mozda nekad bolje biti preoprezan.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Old 09.05.2017., 11:30   #2013
Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
Ali i u samoj studiji pise ovo : Because of the paucity of research regarding this herb, particularly in relation to pregnancy and birth, the authors undertook a double-blind, randomized, placebo-controlled trial. The sample consisted of 192 low-risk, nulliparous women who birthed their babies between May 1999 and February 2000 at a large tertiary-level hospital in Sydney, Australia. The aim of the study was to identify the effect and safety of raspberry leaf tablets (2 x 1.2 g per day), consumed from 32 weeks' gestation until labor, on labor and birth outcomes.

Biljke nisu nazalost bas istrazivane jer se ne moze lupiti patent na njih i zaradivati. Pa je mozda nekad bolje biti preoprezan.
E ovo je problem.
S 35tt bebi su već zrela pluća, pa i ako se potaknu prijevremeni trudovi - preživjet će. Ranije od toga stvarno ne bi trebalo.
__________________
G 7.3.2010.; :angel: 04/2013; M 11.10.2014.
Srećica
Sephray is offline  
Old 09.05.2017., 11:30   #2014
To je logično jer su primarno istraživali utjecaj čaja na porod. To nije jedina studija, nažalost nisam više na faksu, pa nemam pristup punim tekstovima. To su sve nedostaci modernog istraživanja. Nema love za pratiti žene kroz cijelu trudnoću i godinama poslije kako bi se utvrdili dugoročni utjecaji. Ali tako je i s npr. vitaminima za trudnice, sve su to prilično kratka istraživanja. Zato je super da imamo tisuće godina pozitivnog iskustva s nekim biljkama iz kojeg možemo dobiti dojam o dugoročnim utjecajima, za razliku od novijih proizvoda.

Naravno, slažem se da je bolje puhati na hladno i da sam igdje ikad našla ikakav znak da bi list maline mogao negativno utjecati na zdravlje zaobišla bih ga.
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Old 09.05.2017., 11:33   #2015
Quote:
Sephray kaže: Pogledaj post
E ovo je problem.
S 35tt bebi su već zrela pluća, pa i ako se potaknu prijevremeni trudovi - preživjet će. Ranije od toga stvarno ne bi trebalo.
Ali ta studija baš ukazuje na to da NE potiče otvaranje (ne ubrzava prvu fazu poroda), već je utjecao samo na drugu fazu kad je sve već otvoreno.
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Old 09.05.2017., 11:57   #2016
Što se mene tiče, držim se ja svog matičnjaka s kamilicom koji popijem prije spavanja i to je to. I dok mi liječnik ne savjetuje drugačije, magnezij i odmaranje za kontrakcije, nema druge.
__________________
You're a stranger so what do I care?
callac is offline  
Old 09.05.2017., 12:21   #2017
Quote:
callac kaže: Pogledaj post
Što se mene tiče, držim se ja svog matičnjaka s kamilicom koji popijem prije spavanja i to je to. I dok mi liječnik ne savjetuje drugačije, magnezij i odmaranje za kontrakcije, nema druge.
I sad bih ti trebala spomenuti da se matičnjak ponekad u trad. biljarstvu koristi kao emenagog
Ovo sad pišem čisto da malo zezam Jer morala bi ga mnogo piti da se nešto dogodi, ništa neće biti od šalice prije spavanja.
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Old 09.05.2017., 13:04   #2018
A balončić moj

Inače sam se do pred tjedan dana žalila kako uopće nemam još trbuh i svi su se čudili da mi se ništa ne vidi, da bi u tjedan dana narasao tako da mi svi govore da sam prava trudnica A ono što me najviše iznenadilo je smanjenje pupka!!! Još malo naraste trbuh i evo ga vani
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Eneida is offline  
Old 09.05.2017., 13:31   #2019
Mi smo danas 17+4 i idemo na pregled. Potajno se nadam da ce nam doktorica natuknuti sto nosim. U kojem ste tjednu vi saznale, imam li sanse za nadanje?
Prvi put ide i MM samnom pa ne znam kakva je procedura, ulazi li odmah samnom ili ga naknadno zovnem.... provjerit cu to sa sestrom prije pregleda.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Silver09 is offline  
Old 09.05.2017., 13:31   #2020


Krasni su vas trbuscici. Evo i moj ogromni. Imam ga valjda od 6 tjedna. Kad sretnem nekog poznatog mi se cude kako imam jos vise od 3 mj do termina a izglwdam ogromno. I oteceno.
Eneida, tebe nema na listi. Koji si ti sad tjedan? Ja sam 25+2 danas.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:18.